NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Wczasy na Węgrzech, opinie
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 12:05  
Cytuj
Witam, zamierzam wyjechać z Rodziną na wczasy do miejscowości EGER na Węgrzech. Jeśli ktoś był tam to proszę o opinie, czy się podobało, jakie są atrakcje dla dzieci w wieku do 10 lat, jakie są ceny i czy jadąc w "ciemno" nie będzie problemu z noclegami. Wyjazd planujemy początkiem sierpnia. Proszę o jak najwięcej opinii w w/w temacie, z góry dziękuję za pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 12:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2012r. 12:37  
Cytuj
Wybierz Hajduszoboszlo dla dzieciaków dużo fajniej przez aquapark. Po drodze polecam jeden dzień się zatrzymać na zwiedzanie góry Tokaj i tyle bo tam gdzie jedziesz nie będzie aż tak ciekawie jak te pare kilometrów dalej.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2012r. 21:53  
Cytuj
polecam Eger...byłem kilka lat temu i jestem zachwycony. Dla dzieci baseny, duzo miejsca i zieleni + stragany z jedzeniem. Nie trzeba wychodzic z basenow caly dzien. Stare miasto przesliczne, kawiarenki, do tego "dolina pięknej pani" z piwnicami winnymi. Noclegi.....co drugi dom ma wywieszke...pojechalem bo koleżanka mi zalatwila kwatere ale..nie skorzystalem bo daleko od centrum i idąc uliczką sam znalazlem.
Miasto ma klimat. Z tego co slyszalem w Hajduszo.... spotkasz na pewno sąsiada ;P

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Cze 2012r. 08:34  
Cytuj
no to teraz mam problem które miasto wybrać umiech ciągle myśle pod kątem dzieci i nie wiem, bo chyba odległość od nas jest podobna żeby tam dojechać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 28 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2012r. 14:12  
Cytuj
A co sądzicie o mieście Siofok nad Balatonem?Ładnie ,tanio i czy w ciemno można jechać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 08:49  
Cytuj
Podbijam temat. Szukam sprawdzonego miejsca noclegowego w Egerze lub Hajduszoboszlo. Proszę o linki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 10:23  
Cytuj
parę lat temu wybraliśmy się z rodziną[w ciemno]na Węgry,zatrzymaliśmy się w miejscowości Badacsony nad Balatonem,bardzo miła i cicha okolica,tłumów nie było,problemów z noclegiem również.
plaża,molo,a wieczorami w parku przy molo tańce,degustacje win,stragany,gry i zabawy dla dzieciaków,niedaleko również plac zabaw i wiele barów i restauracji.[http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111014/TURYSTYKA04/91538665]
zdażało się tak,że pogoda nie dopisywała wtedy wybraliśmy się na zwiedzanie,niedaleko jest miejscowość Tapolka,gdzie popływaliśmy łódką w podziemnym jeziorze,Szigliget i Sumeg-ruiny zamku,Keszthely-też jest co zwiedzać,polecam[http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/balaton/szigliget.html]
okolice bardzo ładne i interesujące,każdy może wybrać coś dla siebie,jachty,sprzęt wodny,w okolicy również wiele winnic i gorące żródła,kąpiele lecznicze oraz przepiękny park,który zwiedza się jadąc kolejką.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 29 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 11:11  
Cytuj
Jeżeli chodzi o Hajdu, polecam poszukać przez znane serwisy oferujące rezerwacje, mają przed sezonem spore zniżki na noclegi.

My z dzieckiem wybraliśmy hotel na basenie (Termal) obok kempingu i pola namiotowego. Jak dobrze trafić, poodliczać zawarte w noclegach darmowe wejścia na basen (mają też własne), do aqua palace, pyszne śniadania, kolacje, to z 4 gwiazdkowego wypasionego hotelu robi się cena kampingu albo prywatnej kwatery umiech

Wracając dobrze jechać prawą stroną węgier i przynajmniej na dzień zostać w Tokaju. Mają pyszne słodkie wina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 12:29  
Cytuj
Eger to piękne, ze średniowieczną zabudową miasteczko z zamkiem, który dla Węgrów znaczy tyle co dla nas bitwa pod Grunwaldem. Każde dziecko w wieku szkolnym obowiązkowo musi ten zamek zaliczyć. Pytasz o atrakcje dla dzieci? Tylko baseny! Tam jest wszystko, co dzieci może zainteresować, no i oczywiście lecznicze wody termalne! Miasto, zwłaszcza wieczorem, jest wyjątkowo urokliwe i warte spacerów. Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny szczegół: Jest wyjątkowo bezpiecznie!. Wiem, bo byłem tam z młodzieżą kolonijną HSW kilkanaście razy + jeden raz z Żoną prywatnie. Niestety, aktualnych cen noclegów czy biletów na baseny nie mogę podać bo mój ostatni pobyt miał miejsce w Egerze kilka lat temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 13:07  
Cytuj
Zainteresujcie dzieci aktywną formą spędzania czasu. Weźcie je w góry, zafundujcie jakąs ferratę w dolomitach. A jak koniecznie woda to canyoning.

A nie ulokować się na 7 dni w hotelu i smażyć dupska na słońcu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 14:26  
Cytuj
W Egerze kemping Tulipan, chyba jedyny ale ceny przyzwoite, mieszkaliśmu w domku za 4 doby zapłaciłem ok 25 tys forintow, pole namiotowe połowę tańsze, ale warto tam się wybrać, i wieczorami te piwniczkismiech2
http://www.tulipancamping.com/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 15:35  
Cytuj
Dziękuję za różne sugestie tylko podkreślam - zależy mi na wskazaniu konkretnego miejsca jak np. kemping Tulipan i krótkiej jego charakterystyce.Mile widziany link i zdjęcia obiektu. Jak już zarezerwuję coś to będę pytać o walory turystyczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 13:39  
Cytuj
CYTAT
Podbijam temat. Szukam sprawdzonego miejsca noclegowego w Egerze lub Hajduszoboszlo. Proszę o linki.

W Hajduszoboszlo nie trzeba mieć rezerwacji wjeżdżasz do miasta i ludzie staja na ulicach lub poruszają się na skuterkach i pytają czy nie chcesz domu ,pokoi i nie jest to kilka osób tylko kilka set także w ciemno śmiało można jechać.Byliśmy dwiema rodzinami 4 osoby dorosłe i 4 dzieci bez żadnego problemu wynajęliśmy cały dom z ogrodem .I dodam ze z większością idzie się dogadać bo czają Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 2 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2014r. 08:21  
Cytuj
Hajduszoboszlo nie polecam. Strasznie drogo, ciężko tam dogadać się po angielsku.Juz lepiej jechac do Tatralandii na Słowacji dużo fajniejsze baseny i wiecej atrakcji dla dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2014r. 12:07  
Cytuj
Dzięki za pomoc bo robię przymiarkę do podróży " w ciemno" tylko ze względu na dziecko się trochę boję ale ma siedem lat więc chyba damy radę. A może jakieś sugestie gdzie szukać żeby było wszędzie blisko? Tatralandię też rozważamy ale póki co chyba jednak Węgry. No i jeszcze jeśli ktoś może pomóc to ile się średnio jedzie do Hajduszoboszlo - tzn., o której trzeba wyjechać by dotrzeć na miejsce na tyle wcześnie by był czas na szukanie noclegu? No i mimo wszystko jakby ktoś miał konkretną kwaterę do polecenia to nadal proszę o namiary. Tak po prostu jest łatwiej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2014r. 13:42  
Cytuj
CYTAT
Dzięki za pomoc bo robię przymiarkę do podróży " w ciemno" tylko ze względu na dziecko się trochę boję ale ma siedem lat więc chyba damy radę. A może jakieś sugestie gdzie szukać żeby było wszędzie blisko? Tatralandię też rozważamy ale póki co chyba jednak Węgry. No i jeszcze jeśli ktoś może pomóc to ile się średnio jedzie do Hajduszoboszlo - tzn., o której trzeba wyjechać by dotrzeć na miejsce na tyle wcześnie by był czas na szukanie noclegu? No i mimo wszystko jakby ktoś miał konkretną kwaterę do polecenia to nadal proszę o namiary. Tak po prostu jest łatwiej umiech

Myśmy wyjechali w nocy około 2 byliśmy na miejscu koło 9-10 trzeba liczyć około 6-7 godzin jeżeli nic po drodze się nie przydarzy ;) u nas było ciężko synek wymiotował chyba ze 4 razy.
tu jest lin do wyznaczania trasy ale jak masz nawigacje to trochę da się skrócić trasę .
http://www.trasa(...)-trasy--

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2014r. 13:08  
Cytuj
uważajcie na obwodnicy Svidnika. Tam jest już droga objeta winieta. mam firme w Budapescie i jeżdżąc ta trasa często spotykam kierowców płacących za ten 10 km odcinek 1140 eur kary.
Warto tez ominąć autostrade międzi Presovem a Kosycami. nadrabiasz pare minut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 10 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2014r. 21:03  
Cytuj
Eger jak najbardziej na plus. Rodzice zabierali mnie tam przez 4 lata co roku. I dalej mi mało. Uwielbiam to miasto. Baseny to była dla mnie największa atrakcja. Jazda kolejką do doliny pięknej panny, degustowanie win w winiarniach. Pokazy fajerwerków na zamku wieczorami. Chyba nigdy się nie odkocham. No i te piękne kolorowe uliczki i czerwone dachy na które jest świetny widok z minaret umiech Jednym słowem wakacje marzenie jak dla mnie! Również wybieram sie w tym roku ;) Dodam że w wieku 7 lat poruszałam się sama po mieście bo jest tak bezpieczne - duuuży plus za to. No i obowiązkowo obiady w restauracji " Dorner Etterem" która łączy się bezpośrednio z niesamowitą cuiernią "marjan" ( pełen wypas dla dzieci)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2014r. 13:24  
Cytuj
Stalowiaczek1 - to może jakiś namiar na nocleg? Byłabym wdzięczna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 45
Dołączył: 10 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2014r. 14:07  
Cytuj
Nam zawsze noclegi załatwiała tam ciocia która wraz z mężem mieszka tam ohoho. Czasami mieszkaliśmy w pensjonatach, czasami wynajmowałam nam mieszkania - ma szeroką ofertę pod tym względem. Jest przewodnikiem i świetnie mówi po polsku. Ibolya Kowalska tu masz e-maila kowalski_(at)_citromail.hu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 30 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2014r. 17:23  
Cytuj
a prosze podac jakieś przybliżone ceny za nocleg, z jakim kosztem nalżey się liczyc przy wyjeździe na 7 dni, 4 osobową rodziną

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »