NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
TVP2 HD - rwanie i przeskoki, w TVK Diana
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 11:16  
Cytuj
Mam pytanie do osób które korzystają z cyfrowej Diany - czy wam też rwie TVP2 HD? Otóż u mnie regularnie co około 4 minuty następuje rwanie (przeskoki) obrazu i dźwięku. Dzieje się to niezależnie od chwili i czasu włączenia programu - czyli nawet w przypadku gdy przełącza się na TVP2 HD co wspomniane 4 minuty. Na innych programach HD (w tym TVP1 HD) problem ten nie występuje tak więc z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć problem z telewizorem. Przy dłuższym oglądaniu (np. meczu) przeskoki robią się bardzo denerwujące. Wysłałem w tej sprawie maila do Diany, ale znając ich podejście do poczty mailowej jestem pewny że nie otrzymam żadnej odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 11:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 11:42  
Cytuj
W cyfrze plus było to samo kolego.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 11:49  
Cytuj
Ja zauważyłem taki efekt na wielu kanałach w Dianie Cyfrowej. Nie na wszystkich, ana niektórych. Tłumaczę to sobie tym, że mają problem z sygnałem od któregoś dostawcy. Mam tak np. na Polsacie HD, jakichś Discoverach itd. Problem jest od dawien dawna. Macie podobnie? Jeśli nie, to może jednak coś z TV bądź kablami antenowymi u mnie czy na klatce? :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 12:34  
Cytuj
Czyli jak miałem nadzieję to raczej nie telewizor.
Jako że telewizję oglądam bardzo rzadko, i na krzyż parę programów, nie za bardzo orientuję się jak wygląda sytuacja na innych programach. Z tych które oglądam rwie w bardzo denerwujący sposób wspomniane TVP2 HD oraz w mniejszym stopniu MTV Rock. Pozostałe te które oglądam są OK (Eurosport 1 i 2, TVP Rzeszów, TVN).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1263
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 18:10  
Cytuj
U mnie to samo..dokladnie co 4 minuty TVP2 HD ma przestoje 1-2 sekundowe..irytujace strasznie to jest . Reszta programow HD działa bez problemowo .

P,S

Szlag by trafił..dzis wlaczam mecz na TVP1HD i to samo..co kilka minut rwie..definytywnie wina diany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 22:31  
Cytuj
CYTAT
U mnie to samo..dokladnie co 4 minuty TVP2 HD ma przestoje 1-2 sekundowe..irytujace strasznie to jest . Reszta programow HD działa bez problemowo .

P,S

Szlag by trafił..dzis wlaczam mecz na TVP1HD i to samo..co kilka minut rwie..definytywnie wina diany


Noż, włączyłem przed chwilą TV, i słyszę że rwie, myślę - przełączę na TVP1 - podchodzę do TV a to TVP1 rwie...
Wczoraj jeszcze nie rwało. To jakieś jajca są, trzeba antenę na balkon wystawić i odpiąć się od Diany, będą nas w ciula robić.

ps.
CYTAT
TVK Diana: Warto podkreślić, że TVP 1 HD i TVP 2 HD odbieramy wprost z TVP z Warszawy, łączami światłowodowymi, co przekłada się na najwyższą jakość odbioru.

Skoro to jest najwyższa jakość odbioru, to boję się pomyśleć jaka jest najniższa zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 23:13  
Cytuj
Stalowiak, zgłoś usterkę do BOK Diany.
Problem występuje lokalnie u ciebie.
Oglądam mecze Euro w TVP1 HD i w TVP 2 HD i żadnych
"przestojów" ani rwań nie obserwuję.
Stabilny odbiór.
A też mam sygnał z Diany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 11:00  
Cytuj
Mariusz77:
CYTAT
U mnie to samo..dokladnie co 4 minuty TVP2 HD ma przestoje 1-2 sekundowe..irytujace strasznie to jest.
P,S
Szlag by trafił..dzis wlaczam mecz na TVP1HD i to samo..co kilka minut rwie



rubikon237:
CYTAT
Stalowiak, zgłoś usterkę do BOK Diany.
Problem występuje lokalnie u ciebie.


Wygląda że nie tylko lokalnie u mnie. zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 11:04  
Cytuj
Prawda jest taka, że pomiędzy Dianą a Twoim odbiornikiem TV jest jeszcze spora infrastruktura. Nie znam się dobrze na tym, ale jest tam na pewno mnóstwo kabli, rozdzielni sygnału, wtyczek, gniazdek, okolicznych przewodów przesyłowych np. energii elektrycznej. Sądzę, że to może mieć wpływ na jakość sygnału, dlatego u jednych problem może być widoczny, a u innych nie. Sukcesem jest znaleźć przyczynę. Sam chciałbym znać powód soich problemów, ale obawiam się, że interwencja w Dianie na niewiele się zda, także póki co żyję z tym co mam umiech Informuj czy coś się zmieni u Ciebie. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Cze 2012r. 13:56  
Cytuj
CYTAT
Prawda jest taka, że pomiędzy Dianą a Twoim odbiornikiem TV jest jeszcze spora infrastruktura. Nie znam się dobrze na tym, ale jest tam na pewno mnóstwo kabli, rozdzielni sygnału, wtyczek, gniazdek, okolicznych przewodów przesyłowych np. energii elektrycznej. Sądzę, że to może mieć wpływ na jakość sygnału, dlatego u jednych problem może być widoczny, a u innych nie. Sukcesem jest znaleźć przyczynę. Sam chciałbym znać powód soich problemów, ale obawiam się, że interwencja w Dianie na niewiele się zda, także póki co żyję z tym co mam umiech Informuj czy coś się zmieni u Ciebie. Pozdrawiam.


Parę dni temu Diana przeprowadziła w moim bloku modernizację sieci (tak przynajmniej informowali na kartce na drzwiach). Czy i co zrobili to nie wiem, ale coś na pewno poprawili bo obraz przestał rwać. A ostatnio to rwanie było tak częste i dokuczliwe że praktycznie TVP1 HD nie nadawało się do oglądania. Aha, widziałem informacje o modernizacjach również w innych rejonach, także pewnie sukcesywnie u wszystkich odbiór powinien się poprawić.
Jeśli chodzi o budowę sieci to doskonale zdaję sobie sprawę jak rozległa i złożona jest jej struktura, ponadto sieć Diany była w większości budowana w czasach telewizji analogowej, do tego wtedy w ofercie była tylko TV natomiast dzisiaj na tych samych kablach leci: TV analogowa, TV cyfrowa, internet, telefonia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lip 2012r. 10:49  
Cytuj
No to się pochwaliłem (i Dianę). Znowu pojawiły się rwania i przeskoki, co prawda trwające krócej ale za to częściej - równo co minutę, i równie irytujące nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lip 2012r. 13:12  
Cytuj
CYTAT
No to się pochwaliłem (i Dianę). Znowu pojawiły się rwania i przeskoki, co prawda trwające krócej ale za to częściej - równo co minutę, i równie irytujące nie wiem

Ciekawe, wczoraj oglądałem jakiś dokument na TVP1HD i liczyłem. Dokladnie co 60 sekund piksele poprzedzone przycięciem dźwięku. Zastanawia mnie ta częstotliwość występowania zakłóceń. Chyba czas dzwonić do Diany i się domagać wyjaśnienia. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1263
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lip 2012r. 21:26  
Cytuj
Od jakiegos czasu u mnie rwania juz nie wystepuja . Dzis ogladalem wiadomosci na TVP 1 HD a potem film na TVP2 HD i wszsytko było ok .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 18:00  
Cytuj
a ja mam stellę i przewodnik po programach epg działa jak dla mnie bardzo marnie a tvp2 hd nie ma wcale

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 21:30  
Cytuj
a ja mam Polsat Cyfrowy i parę dni temu też miałam podobne problemy na wszystkich programach HD

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »