NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Laptop,
Aja
Aja
Aja
Posty: 218
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 19:45  
Cytuj
Chcę kupić laptopa w cenie około 2000 zl tylko kompletnie się na tym nie znam. Jakie są dobre a czego unikać ? Gdzie kupować?
/to dla licealisty - do nauki/
Proszę , jak ktoś się zna na tym , o radę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 19:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 20:03  
Cytuj
osobiście nie polecam HP, Fujitsu Siemens, Sony. Natomiast polecam zdecydowanie Samsunga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 20:06  
Cytuj
A jakie wymagania ma licealista od laptopa? Na pewno nie kupuj z lustrzanym ekranem w trosce o jego wzrok i nerwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 20:36  
Cytuj
Omijaj samsungi szerokim łukiem. Mają za małą powierzchnie wentylatorów i się notorycznie przegrzewają. Polecam hp mam chyba 3 z kolei

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 20:46  
Cytuj
Również mam HP a dokładnie HP G60-445DX Notebook PC
Kupiony w stanach 4 lata temu w sklepie nie miałem z nim nigdy problemów bateria nigdy nie była wymieniana a trzyma bardzo długo może z 10 minut krócej niż wtedy jak był nowiutki.
Także polecam. (gier również się nie boi) a jadę na amerykańskiej viscie nie zmieniałem systemu od nowości bo po co.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 20:47  
Cytuj
A ja polecam TOSHIBĘ i Lenovoumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 21:18  
Cytuj
HP- kupiony ponad 7 lat temu działa do tej pory umiech
Acer Aspire - 4 lata temu już leży w szafie padła płyta
Sony Vaio - 4 lata temu nadal działa bez problemów (bardzo łatwy do czyszczenia) choć troche się grzeje ale nie ma to wpływu na jego prace
Lenovo ThinkPad- od 6 miesiecy narazie działa bez problemów

Lapki pracują po 10 godziń dziennie czasem nie wyłanczane wogóle

Napewno nie polecam Toshiby nie wiem czy wszystkie modele ale stasznie się wycierają i jak się zagrzeje to lubi się wyłączyć to jeszcze rozumie ale czasem sam sie wyłaczy nie wiedzić czemu również problem przy ponownej instalacji wina na niektórych modelach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 21:54  
Cytuj
Mam Lenowo 4 lata i bez najmniejszych problemów. Cichutki i pewny.
Praktycznie nie wyłączany, raz przywracanie uruchomione w celu usunięcia gier.
Teraz mam Samsunga i też jestem zadowolony. 1.5 roku bezawaryjnej pracy. Lenowo córka katuje i też bez problemów. Nie polecam Asusa. Miałem i czym prędzej się pozbyłem bo po 0,5 h to już tv nie słyszałem, ą żadne czyszczenie wiatraka i wymiana chłodzenia przez servis nie dało efektu. Ale może te modele albo mój tak miał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 22:00  
Cytuj
Lenovo. Najlepiej seria ThinkPad umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 12:43  
Cytuj
A ja z doswiadczenia i to bardzo duzego moge powiedziec zebys nie kupowal samsunga ani hp, hp owszem bylo dobre ale kiedys 3-4 lata temu teraz niestety chec zysku poprzez obnizenie kosztow powoduje znaczne pogorszenie laptopw. W tej cenie mozesz kupic dobrego ausua z dobrym ukladem chlodzenia i grafika ktora nie bedzie sie przegrzewac, lub np dobrego della ale juz o nieco gorszych parametrach niz asus poniewaz placisz tez za logo della.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 218
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 16:27  
Cytuj
Dziękuję wszystkim ale ....teraz jeszcze bardziej jestem zdezorientowana . Na razie nikt jeszcze nie narzekał na LENOVO więc może to....?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 17:35  
Cytuj
Witam
Polecam Lenovo jak najbardziej.
Lapki produkowane na bazie IBM czyli kanciaste ale taki właśnie jest IBM umiech
Obudowa z twardego lekko chropowatego plastiku (zaleta) nie wycierają sie znaczki na klawiaturze
Polecam serie
SL-ekonomiczna ma wszystko co potrzeba bez zbędnych bajerów
X- cienkie i leciutkie dodatkowo rama wykonana z magnezu ale nie warto przepłacać
Edge- najtańsze z Lenovo
Nie polecam serii G ponieważ coś tam próbowali stworzyć troche wyszło ale nie dokońca umiech
Nie jestem pewny ale chyba wszystkie posiadają TrackPoint taki dodatkowy przycisk na klawiaturze zachowuje się jak myszka bardzo przydatne.
Lepsze modele chyba wszystkie z serii X posiadają ThinkLight podświetlanie klawiatury- jedyna rzecz jakiej żałuje że nie mam

NApewno nie warto kupować HP tak jak ktoś napisał były dobre pare lat temu i to potwierdzam. Dell też nie polecam. Polecić mogę jeszcze Sony Vaio ale tu cena może stanowić problem ponieważ płacimy troche za znaczek Vaio i lapki troche bardziej dla kobiet umiech delikatne, śliskie-błyszczące (bez podtekstów)

Zaznaczam że nie jestem żadnym reprezentantem firmy Lenovo poprostu używałem ww lapków

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 18:07  
Cytuj
kudlaj - a gdzie seria T, R, W ?

Choć widzę, na stronie lenowo, że serii R już nie ma. Podobnie jak SL.

ThinkLight mają każde ThinkPady.
Elementy obudowy ze stopów magnezów ma nie tylko X, ale również T.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 18:32  
Cytuj
Ale ja tylko pisze o laptopach których używałem, nie wiem które mają TrackPoint, ThinkLight a które magnetyczną. To że nie ma na stronie seri SL to nic nie znaczy niektórych aut też nie produkują a jest ich pełno na drogach. Nie sztuka wejść na strone firmy i porównać co jaki laptop ma a Ty chyba tak zrobiłeś. Ja nie polece komus lapka pomimo że ma h... wie jakie paramerty jak nie miałem go w łapach
A duga sprawa nie szyuka kupić " mercedesa" żeby do sklepu po bułki jeździć pytanie jest tylko po co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 21:08  
Cytuj
Od 3,5 lat Compaq - wylączany tylko raz na jakis czas, żeby zrobic restart...caly czas wlączony i dziala, obok 2,5 lata w podobnej sytuacji-nie wyłączany/a Toshiba. Oba z jUeSejA. Chyba, ze ciągle działający PowerBook G4-doskonały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 21:30  
Cytuj
Jak najbardziej LENOVO mój Z575 śmiga już 6 miesięcy praktycznie nie wyłączany w ogóle chyba, że po instalacji programów czy aktualizacji systemu wykonuję restart tyle, iż mój jest za ponad 2000 zł bo wersja full na maxa rozbudowana ale karta dedykowana robi swoje na najnowszych produkcjach jeśli chodzi o gry good

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2012r. 19:53  
Cytuj
Lenovo 3000 N200 mam już 4 lata.Przeżył bardzo dużo.Dwa zalania piwem,ale dzięki mojej szybkiej interwencji przeżył bez zanoszenia do serwisu.Kilka upadków i takie tam różne wypadki.Do dziś działa cichutko (tylko raz go czyściłem).Ma system centrino dzięki temu nie przegrzewa się.Nie wyłącza się sam,bateria działa do dziś bez problemu.Następny laptop,który będę kupował,to na pewno będzie Lenovo.

???
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 15 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 06:14  
Cytuj
Ja tez polecam LENOVO IBM z serii ThinkPad. Posiadam model T510 i jest rewelacja , Laptop jest niezniszczalny
http://www.agito(...)251/T510

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 13:13  
Cytuj
piejo10
w nocy też nie wyłączasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 13:40  
Cytuj
Do konspirator mało kiedy umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 13:42  
Cytuj
Na noc mam ustawione na usypianie automatyczne

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 14:38  
Cytuj
CYTAT
Do konspirator mało kiedy umiech

Niezły sprzęt. A jak temperatura podczas wymagających gier?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 14:41  
Cytuj
Ja również T500 generalnie na noc nie wyłączam. Może dlatego musiałem wymienić wentylatorek :(

Poza tym sprzęt nie do zdarcia. To już drugi mój ThinkPad. Trzeci będzie również ThinkPad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 15:30  
Cytuj
Temperatura ok, można nią sterować za pomocą wbudowanego programu dodatkowo laptop leży na podstawce chłodzącej, a tu już wcześniej wspominałem o jego parametrach : http://stalo(...)d=669215 umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »