NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Laptop nie łączy się z Wi-fi, Prosze o poradę
Posty: 59
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 19:22  
Cytuj
Witam.
Mam internet ze stelli, podłączony do komputera stacjonarnego router wifi, który łączy się z nim normalnie, zaś laptop już nie. Piszę cały czas "pobieranie adresu sieciowego"
Zmieniłem IP i niby piszę że połączono ale jak wchodzę w neta to go nie ma bo wyskakuje błąd nie odnaleziono serwera.
Pomóżcie bo już pół nocy się z tym męcze! Laptop firmy Dell inspiron 1525 a router TP-LINK TL-WR740N.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 19:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 5 Sty 2009r.
Skąd: Aluminiowy Padół
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 19:52  
Cytuj
router do komputera stacjonarnrgo?
albo źle napisałeś albo źle podłączyłeś...touter powinien być podpięty do modemu kablowego - port WAN, komp pod port LAN1 lub LAN2... i wtedy kombinuj

pukając się w czoło, pokazujesz najsłabiej funkcjonujący element Twojego organizmu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 20:54  
Cytuj
Czyli komputer stacjonarny podpięty jest to routera przewodowo czy też przez wi-fi ? Czy masz wklepane hasło na wi-fi na routerze ? Czy podczas łączenia z lapkiem pyta o jakieś hasło ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 15 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 22:13  
Cytuj
Klonowanie Maca, podlaczas z glownego modemu stelli do routera kabel i tam konfigurujesz .klonowanie mac karty router musi miec. Kumasz?Komputer stelli widzi jedno ip głowne, a ty masz dwa swoje.Wpisz w google poczytaj w czym rzecz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 22:55  
Cytuj
Sęk w tym, że problem może leżeć w wielu miejscach, kolega tak opisał sytuację, że nic nie wiadomo, a wręcz wydaje się, że namieszał. Tak, to można się domyślać i zachodzić w głowę. Połączenie niby jest, a strony się nie ładują? Sugeruję DNSy sprawdzić. No można by długo dyskutować, jak ze ślepym o kolorach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 07:41  
Cytuj
CYTAT
Klonowanie Maca, podlaczas z glownego modemu stelli do routera kabel i tam konfigurujesz .klonowanie mac karty router musi miec. Kumasz?Komputer stelli widzi jedno ip głowne, a ty masz dwa swoje.Wpisz w google poczytaj w czym rzecz


A po jakiego klonowanie? Minęły już czasy przypisywania MAC adresów (poza mk-netem). Jest DHCP i ma iść na każdym kompie. Zarówno w Dianie jak i w Stelli. Źle podłączone lub źle skonfigurowany router.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 11:27  
Cytuj
Ruter mam podłączony do modemu i stacjonarny z ruterem tez, w każdym bądź razie komputer stacjonarny dobrze łączy się z netem, na telefonie też mi łapie przez wifi internet, ale na lap topie już nie, wykrywa sieć, hasło jest poprawne ale trwa ustalanie adresu ip na laptopie i nie może go odnaleźć...w stacjonarnym adresy TCP/IP sa wyszukiwane automatycznie, jesli ja je wpisze to nawet na stacjonarnym nie wykryje mi neta, jak są automatyczne to mam na stacjonarnym , ale lap top szuka i nie może sie połączyć, gdzie tkwi problem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 15 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 13:23  
Cytuj
W umowie Stelli pisze ze jest jedno ip i jeden komputer , za to sie płaci.Podawanie gotowego przepisu byloby naruszeniem regulaminu Stelli. Klonowanie Mac adresu w tym przypadku to podstawa.Komputer stelli widzi jedno IP przypisane karcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 18:04  
Cytuj
CYTAT
W umowie Stelli pisze ze jest jedno ip i jeden komputer , za to sie płaci.Podawanie gotowego przepisu byloby naruszeniem regulaminu Stelli. Klonowanie Mac adresu w tym przypadku to podstawa.Komputer stelli widzi jedno IP przypisane karcie.


Kolego nie rośmieszaj mnie jezyk Kiedyś pomagałem znajomemu podzielić net ze Stelli - jak zadzwonił do nich i powiedział że chce podzielić net na 2 komputery to mu powiedzieli żeby to sobie zrobił na własną rekę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 18:42  
Cytuj
Kolego sprawdz sobie jeszcze w jakim standardzie masz ustawioną sieci wi-fi na routerze - b,g czy n. Może masz ustawiony w standardzie n a laptop działa tylko na b/g.

Dla jasności - najpierw masz modem , modem jest połączony do routera (wejście WAN). Dalej do routera masz wpietego stacjonarnego przewodowo?

Napisałeś że telefon połączony do sieci przez wi-fi smiga ?
Czy na laptopie masz ustawiony adres pobierany automatycznie czy statycznie.
Napisz jaki adres IP ma twój stacjonarny kiedy jest podłączony przez router do internetu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 18:55  
Cytuj
CYTAT
Witam.
Mam internet ze stelli, podłączony do komputera stacjonarnego router wifi, który łączy się z nim normalnie, zaś laptop już nie. Piszę cały czas \"pobieranie adresu sieciowego\"
Zmieniłem IP i niby piszę że połączono ale jak wchodzę w neta to go nie ma bo wyskakuje błąd nie odnaleziono serwera.
Pomóżcie bo już pół nocy się z tym męcze! Laptop firmy Dell inspiron 1525 a router TP-LINK TL-WR740N.

1. Lan Routera skonfiguruj na innej puli IP niz ma stella.
3. Włącz w routerze Servre DHCP.
3. Wan w routerze skonfiguruj tak jak masz podane ustawienia ze stelli.
4. W komputerze i laptopie ustaw automatyczne uzyskiwanie adresu IP.
5. Sklonuj Mac`a z tego urządzenia co był podpiety pierwszy.
6. Spraedź czy masz włączone wi-fi w routerze i na jakim zakresie chodzi (b,g. czy n). ustaw b/g.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 21:13  
Cytuj
Co wy z tym klonowaniem? Sami się sklonujcie, w Stelli nie trzeba klonować żadnego macadresu a ustawienie routera to 5 minut roboty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 21:42  
Cytuj
[cytat]Co wy z tym klonowaniem? Sami się sklonujcie, w Stelli nie trzeba klonować żadnego macadresu a ustawienie routera to 5 minut roboty.[/cytat
Pozycje o klonowaniu umieściłem po automatycznym uzyskiwaniu IP. Nie wiem jak jest w Stelli, ale na wszelki wypadek podałem tą funkcje. Większość sieci ma przypisany komputer do servera po mac i ip i czasem konieczne jest sklonowanie adresu mac.
Jak by było inaczej to poprostu tej funkcji w większości routerów by nie było.
Zgadzam się z tobą co do czasu konfiguracji routera. Banalnie prosta. Dla tego kto to robi i się trochę zna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 07:24  
Cytuj
CYTAT
Co wy z tym klonowaniem? Sami się sklonujcie, w Stelli nie trzeba klonować żadnego macadresu a ustawienie routera to 5 minut roboty.


To samo pisałem parę postów wyżej ale nikt chyba nie czyta ze zrozumieniemmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 15 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 09:59  
Cytuj
Mateusz 89 rzucił temat aby mu pomóc. Są rózne szkoły ktore prowadzą do celu.Kazdy posiada wiadomosci jakie posiada, kazdy posiada swoją szkołe nauki w komputerach.Wileu jest hobbystow, bo niestety po studiach informatycy są cienkie bolki. Tu chyba nie chodzi o pokazanie czy ktos jst głupszy zy nie , chyba chodzi o rozwiązanie problemu dla mateusza89.Ale panowie jezeli to takie dla was proste to jaki problem podejsc do mateusza89 zapewne poda na siebie namiary napriv i darmo skonfigorowac. Jak piszecie to raptem 5 minut roboty. Zapewne wam za to postawi piwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 10:28  
Cytuj
W chwili obecnej najlepiej "wyzerować" router do ustawień fabrycznych, lub skorzystać z kreatora konfiguracji:

WAN z DHCP,
LAN -> DHCP,
WIRELESS -> zabezpiecz WPA/WPA2 PSK

tyle wszystkiego.

- kabel telewizyjny podłączony do modemu Stelli,
- kabel sieciowy od modemu Stelli podłączony do routera w gniazdo WAN,
- kabel sieciowy z routera (wystarczy na czas konfiguracji) podpięty z gniazda LAN1 (2, 3 lub 4) do karty sieciowej komputera.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 14:20  
Cytuj
Heh, dzieki za aż tyle pomocnych porad. Wykorzystałem wszystkie wasze uwagi plus doczytałem w googlach o tej konfiguracji. stosując się do tego co napisaliście udało mi się w końcu połączyć metodą prób i błędów z netem i na laptopie, na stacjonarnym i w telefonie. Musiałem włączyć też opcję ope source w routerze. Należy się wam wszystkim duże piwo. Dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »