NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Czy spółdzielnia wymieniała komuś starego rodzaju ,
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 11:54  
Cytuj
Czy spółdzielnia wymieniała komuś starego rodzaju korki na nowe automaty ?

Ile taki interes kosztuje ? I czy spółdzielnia nie powinna to wymienić za własne pieniądze ?
I co trzeba zrobić żeby wymienili te blachy co są na rogach balkonu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 11:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 12:16  
Cytuj
Elektryka nie jest własnością spółdzielni tylko nadzoruje ją PGE. Jest to w reg spółdzielni.
Więc niestety musisz płacić za to

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 12:30  
Cytuj
Jacek nie pitol głupot!Nie zabieraj glosu jak nie znasz tematu,zachowujesz się jak Andrzejek wszech wiedzący(on się uspkojił to go Ty dzielnie zastępujesz).PGE interesuje tylko licznik abonencki i nic poza tym,nawet wlz(zazilanie)w klatkach.Do Spółdzielni należy wymiana instalacji wewnętrznych elektryka,wodna,kanalizacyjna,gazowa i c.o.
Przy wymianie instalacji zakładają nowe zabezpieczenia,ale czy same zabezpieczenia wymieniaja to chyba nie.Skrzynka z bezpiecznikami traktowana jest jak gniazdko czyli na koszt lokatora.

Najlepiej zadzwoń lub przejdz się do administraci i tam wszystkiego się dowiesz.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
I co trzeba zrobić żeby wymienili te blachy co są na rogach balkonu ?
Trzeba zadzwonić do administracji do której sie należy i zgłosić, że chcesz wymienić tą blaszaną obróbkę balkonu (pani z adm. mówiła, że tak to sie nazywa ;). Ale czasami trzeba sie upominać o to kilka razy, bo chyba nie wszystko do nich tam dociera od razu.

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 13:05  
Cytuj
CYTAT
Trzeba zadzwonić do administracji...., bo chyba nie wszystko do nich tam dociera od razu.


Trzeba napisać podanie, z potwierdzoną kopią przyjęcia wniosku. Zadzwonić to sobie można, na niebieską linięwazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
Jacek nie pitol głupot!Nie zabieraj glosu jak nie znasz tematu,.....



w 2008 roku miałem w mieszkaniu spółdzielczym do wymiany instalacje od licznika - bezpieczniki i skrzynke bezpieczników. Administracja osiedla poinformowała że nie naprawią tego bo przy ruszaniu licznika konieczna jest interwencja pge. I zrobiła to pge u nas za opłata oczywiscie. W naszej gestii było wykucie starego przewodu poi odłączeniu oczywiscie, panowie przyjechali, wymienili, podłączyli, w naszej gestii było zaszpachlowanie i zamalowanie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 14:41  
Cytuj
Bo byłem troszkę w szoku ze trzeba płacić za wymianę bezpieczników.

A za wymianę tych blach na balkonie coś się płaci ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 14:45  
Cytuj
Jak odpadają przychodzi ci baba ze spółdzielni, robi fotki i wtedy uznają czy ci wymienią czy też nie. JA tak miałem po ociepleniu bloku i fuszerce z balkonem sami z siebie naprawic nie chcieli

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 14:53  
Cytuj
CYTAT
Bo byłem troszkę w szoku ze trzeba płacić za wymianę bezpieczników.


To nie dzwoń przypadkiem po pizze, bo zawału dostaniesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 14:56  
Cytuj
Jacek napewno PGE ci tego nie zrobiło,bo PGE zakłada plomby na liczniku i granica stron między PGE a Spółdzielnią są zaciski prądowe na bezpiecznikach w złączu kablowym.Spółdzielnia ma obowiązek to wymienić i zgłosić licznik do oplombowania.Jeżeli za to płaciłeś to dałeś się zrobić w bambuko,albo teraz próbujesz się obronić i sobie to wymyśliłeś.PGE nie interesuje zupełnie instalacja wewnętrzna w budynkach mieszkalnych czy uzyteczności publicznej.Obowiązkiem właściciela jest dbanie o instalację wewnętrzą czy to w bloku czy domku jednorodzinnym nie ma znaczenia.Poczytaj umowę o dostarczanie energii elektrycznej i zwróć uwage gdzie jest granica stron w Twoim przypadku będą to zaciski licznika.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 14:59  
Cytuj
Adam nie mówie nie mozliwe że przyszedł ktoś polecony z Pge. Wiem tylko że dzwoniłem tam po tym jak wywaliłemn pion w całym bloku nie z mojej winy. Jednak dobrze wiedzieć że spółdzielnia tez to robi

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 15:09  
Cytuj
To jest jej zas...y obowiązek za to biorą nie małe pieniądze,a na przyszłośc nie daj się oszukać tylko dowiedz się z pewnego źródła jakie maja obowiązki.
P.S.
Tak z ciekawości protokół o zmianie plomby dostałeś?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 15:19  
Cytuj
Tak leży w papierach. Ogólnie to wiesz remont był konkretny i tu wiele ekip się plątało jednocześnie i akurat po malowaniu wyszło że instalacja nie wyetrzymała i musiałem to robic od razu

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 15:30  
Cytuj
Nie wytrzynała instalacja.Za co biorą pieniądze konserwatorzy?Oni są właśnie po to aby nie dopuszczać do takich sytuacji,a jak widać mają to daleko w d...e.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 16:39  
Cytuj
CYTAT
Nie wytrzynała instalacja


No nie wytrzymała. Podłączył ktoś za duże kW i nie wytrzymała. To, że masz gniazdko, nie znaczy, że można do każdego podłączyć co się chce. Przy większych urządzeniach trzeba zsumować ich moc i sprawdzić jakie są zabezpieczenia.

Jak się wywala zabezpieczenie to raczej ze swojej winy. Za duża moc urządzeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 17:57  
Cytuj
CYTAT
Zadzwonić to sobie można, na niebieską linięwazne
Na niebieskiej linii zajmują się innymi sprawami niż obróbki balkonu, więc pomyliłaś numery dzwoniąc tam z prośbą o wymianę blachy i dlatego ci jej nie wymienili. No ale tak to jest, jak się ma w notesie za dużo numerów na "różne" linie.

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:04  
Cytuj
evcia ale chyba troche masz problemy z logicznym mysleniem. czekolada wyraznie napisala ze do spoldzielni trzeba zaniesc to na pismie, a dzwonic to sobie mozna na niebieska linie. nigdzie nie napisala ze dzwonila tam o wymiane blachy. dorabiasz sobie jakies dziwne ideologie i probujesz blyszczec inteligencja. zanim cos napiszesz to pomysl wczesniej ze 3 razy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie wytrzynała instalacja


No nie wytrzymała. Podłączył ktoś za duże kW i nie wytrzymała. To, że masz gniazdko, nie znaczy, że można do każdego podłączyć co się chce. Przy większych urządzeniach trzeba zsumować ich moc i sprawdzić jakie są zabezpieczenia.

Jak się wywala zabezpieczenie to raczej ze swojej winy. Za duża moc urządzeń.


tygrysek ale to padło przy podpietych w mieszkaniu 4 żarówkach i młocie udarowym wiec twoja teoria jest mylna

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:21  
Cytuj
Taki młot to nawet kilka kW, a te żarówki to może lampy halogenowe na czas remontu umiech ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:32  
Cytuj
Nie młot bosha 2.2 kw czyli jak np Mikrofalówka lub lepszy czajnik bezprzewodowy. 4 żarówki po 75 watów więc grubo, a w innym pokoju jeszcze radio za 50 zł z 50 watów miało. A kable poszły grubo trzeba było wymienic podobno się zdarzyło po prostu i trzeba było wydać parę stówek

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:32  
Cytuj
CYTAT
Na niebieskiej linii zajmują się innymi sprawami niż obróbki balkonu, więc pomyliłaś numery ... No ale tak to jest, jak się ma w notesie za dużo numerów na \"różne\" linie.


Gratuluję rozwoju intelektualnego. Tym razem udało Ci się przeczytać połowę mojego postu. Trenuj dalej szare komórki, a możliwe, że będą postępy...
Anyway-trzymam za Ciebie kciukichytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:34  
Cytuj
Ja wymieniałam niedawno instalację. Wymiana przewodów /materiał i robocizna/ jest bezpłatna. Zakupić musiałam bezpieczniki i gniazdka i za instalację zapłaciłam elektrykom. Zapłaciłam również za materiał i robociznę za dodatkowe punkty, które sobie zażyczyłam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:51  
Cytuj
Tygrysek w tym co piszesz jest dużo racji ale nie zgadzam się z Tobą.Po pierwsze przeciązenie powoduje najwyżej wybicie zabezpieczenie,po drugie młot jak napisał Jacek miał 2,2 KW i Jacek napisał,że żarówki po 0,075 KW(Jacku żartuje nie oraź się)ale sie pomylił i zakładam cztery halogeny po 0,5 KW co daje nam 4,2 KW dorzucam jeszcze 0,3 KW czyli razem 4,5 KW.Po obliczeniu plynącego prądu wychodzi,że zabezpieczenie powinno wynosić 19,56 A.Zabezpieczenia przedlicznikowe do mieszkań to 20 A.Gdzie widzisz tutaj przeciążenie? Zapytam czy widział ktoś elektryków,którzy sprawdzali kiedykolwiek bez awarii połączenia wlz na klatkach lub piwnicach?Pomiary robione raz w roku to dodatkowa kasa dla konserwatorów,a nie żadna konserwacja tylko dupochron przed prokuratorem w razie smiertelnego porażenia.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 18:59  
Cytuj
CYTAT
Ja wymieniałam niedawno instalację. Wymiana przewodów /materiał i robocizna/ jest bezpłatna. Zakupić musiałam bezpieczniki i gniazdka i za instalację zapłaciłam elektrykom. Zapłaciłam również za materiał i robociznę za dodatkowe punkty, które sobie zażyczyłam.

To w reście zapłaciłaś za tą instalację czy nie?Jeżeli były to zasoby Spółdzielni i zapłaciłas to Cię naciągneli elektrycy i to pewnikiem pracownicy tejże Spółdzielni.Za gniazdka wyłączniki jak najbardziej trzeba kupic sobie samemu,a bezpieczniki wydaje mi się,że powinna pokryć Spółdzielnia.Przewody,puszki i robociznę powinna pokryć na 100% Spółdzielnia i żadnej łaski nie robi.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
19,56 Amperów


Uwzględniając charakterystykę młota, jego cosinus fi - i prąd rozruchowy będzie taki, że eski B20 lecą jezyk

A jak nie było esek tylko topikowe, paliły się to ktoś zawatował drutem jaki miał pod ręką. No i poleciało dalej :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »