NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Ucieczka z ZUSu, Ucieczka z ZUSu
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 09:31  
Cytuj
Jakie są sposoby na odcięcie się od tej organizacji przestępczej jakim jest ZUS?
Proszę o podawanie legalnych form bo działanie w szarej strefie na większą skalę jest dość mocno utrudnione a czasami nie możliwe, więc taki sposób odpada.

Intersuje mnie głównie kwestia prowadzenia działaności gospodarczej bez "opieki" tej mafii.

Słyszałem już o rejestracji firmy w UK, na Litwie i jeszcze paru innych krajach - jak to wygląda w praktyce w oparciu się o firmy załatwiające takie procedury? Czy warto?

Jak wygląda sprawa założenia Sp. z o.o. a opłacanie haraczu zusowskim bandytom. W końcu będąc udziałowcem w Sp. z o.o. nie jest się teoretycznie objętym przymusem dzielenia się z tymi hienami.
Mam na myśli sytuację gdy nie jestem nigdzie zatrudniony a jedynym moim źródłem dochodów są właśnie udziały w Sp. z o.o.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 09:31  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 09:50  
Cytuj
w spółce złoo musisz powołać zarząd, więc jego zus będziesz odprowadzał tak czy inaczej, bez względu kto w nim będzie (zarządzie)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 10:26  
Cytuj
na pośrdniczące firmy uważaj bo nie odprawdzają składek a z ciebie zdzierać będą - mowa między innymi o tych z Rzeszowa co niby na Słowacji zatrudniają a telemarketingu.
Najlepiej to osobiście pofatygować się do UK i tam u kogoś znajomego zameldować a raczej wziąść wypisane od niego oświadczenie że mieszkasz u niego. Rejestrujesz tam działalność i legalnie dziłasz. Śmiesznie niskie składki a w PL tylko podatki. Sam będę musiał tak zrobić bo nie będę za darmo robił do 67 roku życia i robił na utrzymanie mafii ZUS.
Martwi mnie tylko jedna rzecz że jak już wyjadę do UK to do PL nie wróce.
Tak że szlifować angielski i do zobaczenia w UKumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 11:38  
Cytuj
Witam
http://www.firmawanglii.pl/
kontaktuj sie z nimi. Wcale nie trzeba jechac do uk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
Witam
http://www.firmawanglii.pl/
kontaktuj sie z nimi. Wcale nie trzeba jechac do uk


Na tego typu informacjach własnie mi zależy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »