NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
uwaga na kościół zielonoświątkowy!!!, ostrzerzenie przed sektą!!!
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 11:33  
Cytuj
"Nikt nie pamięta nazwisk katów skazujących Galileusza na śmierć,ale każdy wie w jakiej instytucji pracowali"- czy Galileusz został skazany na śmierć czy areszt domowy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 11:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ja przez ten kosciół trace powoli najbliższą memu sercu osobę....zmienia sie nie do poznania,dlaczego???każdy niech wierzy w co chce ale gdy rodzina zaczyna sie rozpadać to jest już tragedia.....


A czy to nie jest tak że to między wami źle się dzieje, a przyczyny szukasz w kościele? Co ma ten kościół do waszego życia? Czy na spotkaniach/mszach mówią jej, że ma cie zostawić?

21 maja tak pisałeś:
CYTAT
moja Zona jest w tym kosciele,były problemy ale trzeba znależć jakiś kompromis i się dogadujemy...


To co się nagle zmieniło? Jak ten kościół wpływa na twoja żonę?


Możesz coś więcej napisać?
żeby zrozumieć trzeba samemu tego doświadczyć jak zmienia sie człowiek....jeśli kogoś kochasz tym bardziej o tę osobe sie martwisz.A ja słysząc co mówi teraz zaczynam naprawdę się bać...Rozumiesz?

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 12:51  
Cytuj
nie, nie rozumiem. Może przyczyna jest w tobie? A może kościół to świetna wymówka?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 17:50  
Cytuj
CYTAT
nie, nie rozumiem. Może przyczyna jest w tobie? A może kościół to świetna wymówka?
kościół nie jest żadną wymówką a spraw osobistych wolę nie poruszać na forum...niemniej jednak dodam iż znam ludzi którym udało się wyrwać z tego kościoła i wiele czasu minęło nim udało się zaleczyć rany na psychice,niestety....ale podobnie dzieje sie i winnych wyznaniach więc nie jestem jednostronny...

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
kościół nie jest żadną wymówką a spraw osobistych wolę nie poruszać na forum...niemniej jednak dodam iż znam ludzi którym udało się wyrwać z tego kościoła i wiele czasu minęło nim udało się zaleczyć rany na psychice,niestety....ale podobnie dzieje sie i winnych wyznaniach więc nie jestem jednostronny...


Nie chcesz poruszać spraw osobistych na forum? Chłopie, już to zrobiłeś.

Powiem ci tylko tyle, ludzie się schodzą i rozchodzą. Niektórzy są religijni (niezależnie od wiary) inni nie. Co ma religia do związku kochających się ludzi? Jeśli ma, to znaczy że miedzy tymi ludźmi nie ma miłości a kościół jest świetnym powodem. To znaczy, że jedno z tych ludzi szuka.... Jedni znajdują kochanka, inni przesiadują w kościele, a jeszcze inni zaglądają do kieliszka.


Co do zielonoświątkowców jako sekciarzy. Jeśli oni są sektą to każdy kościół jest sektą, a nasz KRK dodatkowo ma jeszcze krew na rękach i kupę nieszczęścia ludzkiego na sumieniu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 10 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2012r. 22:21  
Cytuj
Drodzy Parafianie.

parafianin występowanie: Wielki słownik wyrazów obcych - wyd. PWN 2003, 2004 człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, cofnięty w rozwoju, człowiek z pokroju autyzmu.

Jak pisze w słownikach jesteście ludźmi zacofanymi.
Kościół Katolicki tylko Wami pomiata. i wg Pisma Świętego kościół katolicki to sekta można przeczytać o tym w Apokalipsie Św Jana to jest ostatnia Księga w Biblii. A Kościół Zielonoświątkowy jest spoko. Do niczego nikt nikogo nie namawia. Jeśli uważacie że to sekta to zapraszam na nabożeństwo w niedziele na 10.00. i wtedy porównacie czy lepiej mówią oraz czy żyją zgodnie z Pismem Świętym lub czy zakłamani Katolicy są lepsi. Byłam kiedyś u nich i nawet mają lepsze kazania, i są bardziej zrozumiałe niż ta hinduska mantra litaniowa u Katolików.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2012r. 08:08  
Cytuj
Konspirator - sorki, że tak długo czekałeś na odpowiedź, ale nie zaglądałem na forum od kliku dni.

Tu też muszę bazować na wypowiedziach pewnego starszego profesora, u którego miałem wykłady. Oto argumenty (po części jego, po części moje).
- złożoność świata i jego logiczność wykraczają poza ludzkie rozumowanie, - większość teorii na temat świata (wszechświata), jest tak na prawdę tezami, które naukowcy próbują poprzeć różnego rodzaju eksparymentami - słowem świat swoją złożonością wykracza poza ludzkie pojmowanie a jednocześnie jego wewnętrzne upożądkowanie wskazuje że nie jest on dziełem przypadku, lecz wynikiem celowego działania istoty wyższej.
- istnienie życia i samoświadomości są anomaliami we wszechświecie opisywanym przez człowieka (który sam jest anomalią umiech). Nie jesteśmy w stanie sami stworzyć życia, nie mówiąc już o świadomości.
- każde nowe odkrycie rodzi dziesiątki pytań bez odpowiedzi

Generalnie naukowcy dzielą się na dwie grupy: tych którzy istnienie Boga odrzucają, i tych, którzy w swej badawczej pracy są coraz bardziej pełni podziwu dla jego bezmiaru geniuszu. Tym niewierzącym wymyka się rozumienie całości i nie potrafią powiedzieć skąd się wzieło życie i nasza samoświadomość. Zdaniem tego profesora, ci nie wierzący tracą szybko swoją otwartość umysłu, bo odrzucają to, co niewygodne dla ich światopoglądu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Maja 2012r. 09:16  
Cytuj
Się wtrącę...
Mirku, weź pod uwagę, że założenie, że Bóg istnieje, rodzi jeszcze więcej pytań, niż cała nauka bez Boga ma do rozgryzienia. Sama istota Boga, kieruje nas ku zapytaniom, skąd się wziął? dlaczego? po co stworzył świat? po co stworzył muchę? HIV? czy jest materialny, czy płynny, czy z plazmy? Tylko widzisz, dla Ciebie Bóg jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Bo nie czujesz potrzeby pytania o Niego.

CYTAT
Tym niewierzącym wymyka się rozumienie całości i nie potrafią powiedzieć skąd się wzieło życie i nasza samoświadomość.

Zgadza się, ale czy wierzący już znają odpowiedź na te pytania? No tak, życie stworzył Bóg. Widzisz, gdyby niewierzący naukowcy myśleli podobnie, już dawno stwierdziliby, ot tak, bez żadnych badań, że życie powstało z takiego pipnięcia głośnego, które błysnęło w takiej kuli zielonkawej i prysło, a później wyszedł człowiek. Wiem, zaraz powiesz, że w porównaniu do adamowego żebra, moja teoria jest bzdurna. Wiem, obie są głupie. Problem polega tylko na tym, że ja widzę, że moja teoria to bzdura i szukam innej, racjonalnej.

Niestety, Twoje argumenty mnie nie przekonują, są takie typowo "katolickie"... niemniej jednak szanuję Cię za to, że już od dłuższego czasu spokojnie dyskutujesz, a nie urządzasz pyskówki, wyzywania i straszenia piekłem, jak to wielu ma w zwyczaju. I tu przyznam Ci rację, jak na katolika wydajesz się być anomalią ;) Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2012r. 13:02  
Cytuj
niebyło mnie w kraju i gdy teraz zerknełam na forum to mnie dosłownie zatkało...nie myślałam że mój post narobi tyle zamieszania:szok:z moim chłopakiem nasze drogi się rozeszły ale może to i lepiej bo przeez ten kościół zielonoświątkowy on ma już wodę z mózgumloteknawet świadkowie jehowy nie są tak popaprani....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 14:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Czy ktoś z tu piszących uważa sie jeszcze za pokolenie JPII? Czy też bardziej za generację biedronia i palikota?


Nie chce wstrzynać awantur ale Jan Paweł 2 był zwykłym oszustem , wilkiem w stroju baranka ...

wiecej infortmacji na www.apokalipsa888.pl


zapisz sie do palikota a nie wypisuj takich tekstow...nawet do naszego psychiatryka sie nie kwalifikujeszmlotek

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 15:37  
Cytuj
prosze popatrzcie na tohttp://youtu.be/-aKk16j-FVM czy ma to cos wspolnego z chrzescijanstwem?z katolikow smieja sie ze siedza w kosciele jak barany i klaniaja sie ksiedzu i bozkom!a oni tak chwala ducha sw.:szok:skoro tak wiernie trzymaja sie pisma sw.dlaczego nie trzymaja sie tego co jest w nim napisanezapytaniehttp://youtu.be/s4Yxlom9nUwdlaczego pastorowie tak naprawde klamia?blizej wam do poganstwa niz katolikom....szczesliwi sa ludzie ktorym udalo sie wyrwac z objec tej sekty,niestety czesto cierpia na tym cale rodzinyhttp://youtu.be/pZwo8H7fh7o tak wiec pomyslcie sami.......

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 15:54  
Cytuj
Po co odgrzebywać takie jałowe dyskusje? Przecież już wieki temu ludzie rożnych wyznań znaleźli sobie sposób, by swoje racje wpajać innym. Są to morderstwa, gwałty, tortury, pobicia, okaleczenia. Takie macie argumenty i nigdy innych, Wy wierzący nie mieliście. Nie próbujcie teraz wyniosłych tekstów wypisywać, filmików, pierdół, bo to nic nie da. Fajnie przygasł głupi temat i masz Ci los, ktoś się poderwał. Pozdro666.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 23:00  
Cytuj
CYTAT
Po co odgrzebywać takie jałowe dyskusje? Przecież już wieki temu ludzie rożnych wyznań znaleźli sobie sposób, by swoje racje wpajać innym. Są to morderstwa, gwałty, tortury, pobicia, okaleczenia. Takie macie argumenty i nigdy innych, Wy wierzący nie mieliście. Nie próbujcie teraz wyniosłych tekstów wypisywać, filmików, pierdół, bo to nic nie da. Fajnie przygasł głupi temat i masz Ci los, ktoś się poderwał. Pozdro666.


dlaczego glupi temat?to ze jestes ateista to twoja sprawa...ale dobrze ze porusza sie takie tematy chocby ku przestrodze tych wszystkich mlodych ludzi ktorzy wpadajac w sidla sekty traca cala swoja tozsamosc a ich zycie powoli zmienia sie w koszmar....pomyslcie tez i o tym nim zaczniecie krytykowac i gnoic.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 23:27  
Cytuj
Z ostatniej chwili...:cwaniak:
Indoktrynacja trwa bez przerwy,aż do granic obsesji...:cwaniak:

Obrazek

Obrazek

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2012r. 00:15  
Cytuj
http://youtu.be/Kv-fGDcq_gw
zakladam ze wiekszosc ludzi w ich zborach jest bezgranicznie zapatrzona w pastora a tak naprawde sami niewiedza w co naprawde wierzazapytanieto sie nazywa pranie mozgumlotek

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2012r. 09:48  
Cytuj
w ksiezy ludzie tez sa zapatrzeni...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2012r. 11:26  
Cytuj
CYTAT
http://youtu.be/Kv-fGDcq_gw
zakladam ze wiekszosc ludzi w ich zborach jest bezgranicznie zapatrzona w pastora a tak naprawde sami niewiedza w co naprawde wierzazapytanieto sie nazywa pranie mozgumlotek


Ta sama sytuacja jest w katolicyźmie umiech
- Wielkanocne pisanki, święcenie jedzenia,
- Noc świętojańska
- Pisanie ochronnych symboli na drzwiach (K+M+B)

Można szukać dalej. Gdzieś znalazłem nawet wywód gdzie zastanawiano się dlaczego żydzi 7-y dzień swiętują w sobotę, a katolicy (lub ogólnie chrześcijanie) w niedzielę. Autor wywodu uważał, że mogło to mieć związek z wcześniejszym zwyczajem czczenia boga-słońca i ponoć dlatego w wielu językach niedziela ma "słońce" w nazwie. Coś w tym może być, bo jak częściowo wiem, i jak częściowo sprawdziłem: angielski "sunday" ("sun"), niemiecki "sonnetag" ("sonne"), norweski "søndag" ("søn"), francuski "dimanche" ("dim").

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2012r. 12:37  
Cytuj
W sprawach takich jak w tym temacie polecam wszystkim:
Ateizm i pragmatyzm
Alternatywnie:
Agnostycyzm i zdrowy rozsądek
Wszystkim apologetą proponuję zadawać pytanie, kiedy i gdzie powstał ich bóg.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2012r. 15:55  
Cytuj
do maniac
Znaczenie w języku rosyjskim niedzieli(woskriesjenie) dosłownie oznacza zmartwychwstanie. Adwentyści Dnia Siódmego świętują sobotę a przecież należą do nurtu wyznań chrześcijańskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2012r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
do maniac
Znaczenie w języku rosyjskim niedzieli(woskriesjenie) dosłownie oznacza zmartwychwstanie. Adwentyści Dnia Siódmego świętują sobotę a przecież należą do nurtu wyznań chrześcijańskich.


Tak, tyle że adwentyści powstali w 19-tym wieku. Założyciel tej religii mógł sobie zdawać sprawę z historycznych konotacji niedzieli i uznał, że naprawi ten błąd historii ;)

Swoją drogą mam wrażenie (ocena subiektywna), że:
- przeciętny polski protestant, lub ogólniej chrześcijanin nie-katolik wie więcej o religii katolickiej niż przeciętny katolik.
- prawie każdy Polski ateista wie więcej o religii katolickiej i historii katolicyzmu niż przeciętny katolik.
- w oczach dużej ilości katolików inne odłamy chrześcijaństwa np. zielonoświątkowcy, świadkowie jehowy, luteranie, prezbiterianie to sekty. (może poza prawosławiem)

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2012r. 22:29  
Cytuj
gdybyscie wszyscy zamiast rzucac na forum puste slowa i teorie poiszperali troche w necie przekonalibyscie sie ilu ludziom zielonoswiatkowcy zruinowali rodzine,psychike.....jednym slowem zalegalizowana w swietle polskiego prawa sekta....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lip 2012r. 16:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2012r. 16:50  
Cytuj
Mnie ta dziupla przypomina trochę coś innego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2012r. 20:37  
Cytuj
a kiedy zapisy na pielgrzymke do dziupli?

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2012r. 00:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »