NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
uwaga na kościół zielonoświątkowy!!!, ostrzerzenie przed sektą!!!
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 12:13  
Cytuj
mirek777 ale to właśnie Kościół Katolicki opracował czyli inne wyznania tez mają prawo twierdzić,ze nasza wiara jest sektą,ponieważ ich głowa Kościoła także miała prawo opublikować taki dokument i znowu jesteśmy w punkcie wyjścia.
Zgadzam się w zupełności z Beer nie trzea być wyznawcą żadnej religii aby być dorym,uczynnym człowiekiem,bo nawet ci mocno wierzący czasami okazują się andytami.Do Kościoła chodzą bo tak wypada i żeby sąsiedzi widzieli jaki jest wzorowy,a jak nikt nie widzi robi swoje.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 12:13  
Cytuj

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 18:06  
Cytuj
adam1 - po pierwsze Kościół Katolicki wraz z odłamami: Prawosławnym, Protestanckim i Anglikańskim są bezpośrednimi spadkobiercami Kościoła Pierwotnego powołanego przez Jezusa Chrystusa, rozpowszechnionego przez Apostołów dzięki mocy Ducha Świętego.

Nie na darmo w Watykanie znajduje się Grób Św. Piotra i jego doczesne szczątki!

Nasz Papież, który był niewątpliwym autorytetem, z tego co pamiętam za sekty uznał te odłamy, które bazują na zmanipulowanych i zafałszowanych tłumaczeniach Pisma Świętego (np. jehowi). (Między innymi oczywiście) Nie wiem jak jest z sekatmi innowierczymi, ale te bazujące na manipulowaniu Pismem świętym są bardzo "młode" a ich początki często są niejasne.

Oczywiście z twoją powyższą wypowiedzią się zgadzam, jeśli chodzi o wyznawanie pewnego systemu wartości. Tylko czy to wystarczy? Bez wiary w Zbawienie, w nieśmierteność Duszy , życie pozagrobowe?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 18:37  
Cytuj
Mirku no tak ale nasza wiara ma 2000 lat.
Więc jesteśmy sektą dla wielu religi.

http://pl.wi(...).9Bwiata

Warto czasem poczytać o innych religiach i wtedy widzimy że dla wyznawców hinduizmu jesteśmy młodą religią z dziwnymi poglądami.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 18:45  
Cytuj
Patrzac na postepowanie Kosciola a wlasciwie jego hierarchow,jestem pewien,ze jesli mam osiagnac zbawienie,to najpredzej poza jego strukturami.potluczony
PS.Dla wrazliwych.Sorry za pisownie,ale klawiatura taka a nie inna...zarumieniony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 19:00  
Cytuj
Jacek zapomniałeś, że mamy też Stary Testament.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 19:21  
Cytuj
moja Zona jest w tym kosciele,były problemy ale trzeba znależć jakiś kompromis i się dogadujemy...

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 20:25  
Cytuj
Że się wtrącę...

CYTAT
Widzisz z tego co pamiętam za sekty uznał te odłamy, które bazują na zmanipulowanych i zafałszowanych tłumaczeniach Pisma Świętego (np. jehowi).


Mirku, czy istnieją i gdzie istnieją oryginalne teksty zawarte w Piśmie Świętym? Skoro uważasz, że Jehowi fałszują Biblię, musisz mieć odniesienie, najlepiej do oryginału. Nie tłumaczeń i przepisów Katolickich, bo tu, zaryzykowałbym tezę, że ktoś również mógł coś niechcący pominąć, a coś dodać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 20:39  
Cytuj
CYTAT
Jacek zapomniałeś, że mamy też Stary Testament.


Mirek zapominasz ze najstarsze ksiegi hinduizmu powstaly kilkaset lat przed najstarszymi starego testamentu. Swoja droga stosunek katolikow do zydow to jakis zart historii. Katolicy czesto zapominaja ze stary testament to spadek judaizmu.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 21:44  
Cytuj
CYTAT
Mirku, czy istnieją i gdzie istnieją oryginalne teksty zawarte w Piśmie Świętym? Skoro uważasz, że Jehowi fałszują Biblię, musisz mieć odniesienie, najlepiej do oryginału. Nie tłumaczeń i przepisów Katolickich, bo tu, zaryzykowałbym tezę, że ktoś również mógł coś niechcący pominąć, a coś dodać.

Na plebaniiumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 00:42  
Cytuj
CYTAT
Że się wtrącę...

CYTAT
Widzisz z tego co pamiętam za sekty uznał te odłamy, które bazują na zmanipulowanych i zafałszowanych tłumaczeniach Pisma Świętego (np. jehowi).


Mirku, czy istnieją i gdzie istnieją oryginalne teksty zawarte w Piśmie Świętym? Skoro uważasz, że Jehowi fałszują Biblię, musisz mieć odniesienie, najlepiej do oryginału. Nie tłumaczeń i przepisów Katolickich, bo tu, zaryzykowałbym tezę, że ktoś również mógł coś niechcący pominąć, a coś dodać.



Od siebie odesle jeszcze tylko do wikipedi:
http://pl.wi(...)%9Awiata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 00:53  
Cytuj
Dajcie spokój każda wiara to wiara a nie nauki ścisłe. Fizyk i ksiądz nigdy nie dojdzie do porozumienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 06:49  
Cytuj
Pytania co do najstarszych tekstów Pisma Świętego skierujcie.... do jakiegoś wykładowcy KUL-u? Biblisty? Nie znam odpowiedzi na wasze pytania. Nie mam też problemu z odróżnieniem sekty od prawdziwego wyznania.

Nie zgadzam się, że ksiądz nie dogada sie z fizykiem. Sam jestem osobą o ścisłym umyśle, a jednocześnie człowiekiem głęboko wierzącym (W Boga - nie w księży)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 08:17  
Cytuj
CYTAT
Pytania co do najstarszych tekstów Pisma Świętego skierujcie.... do jakiegoś wykładowcy KUL-u? Biblisty? Nie znam odpowiedzi na wasze pytania.


To powinno być Mirku Twoje pytanie, nie nasze. Widać bardziej interesujesz się PŚ Świadków Jehowy, niż tym, które uważasz za najwyższą prawdę i któremu jak sądzę, podporządkowałeś swe życie. Przyznajesz zatem, że należysz do osób niemyślących, nieszukających, a powtarzających, za JPII, za kościołem... w takim razie na pewno nie mamy o czym rozmawiać, bo już wiem co będziesz pisał, co twierdził, co uważał umiech Pozdrawiam. Czołem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 09:23  
Cytuj
i znów dyskusja poszła swoim tokiem.
Jeśli pomiędzy dwojgiem osób jest zrozumienie i miłość to nie powinno być przeszkodą bycie razem. Tym bardziej iż ekumenizm określa jakie wyznania mogą zawierać sakrament małżeństwa -zaznaczę ważny dla kk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 09:40  
Cytuj
CYTAT
i znów dyskusja poszła swoim tokiem.


Masz rację, zupełnie niepotrzebnie. Ubolewam, że się do tego przyczyniłem. Tym bardziej, że taka rozmowa prowadzi do nikąd. Sam się zamykam zatem i apeluję, by inni postąpili podobnie, bo, jestem pewien, skończy się to awanturą. Tak jest, gdy spotykają się ludzie o różnych poglądach nt. wiary. Stąd widać, jak trudno musi być autorce tematu. Co innego dyskutować na forum, co innego żyć tak pod jednym dachem. Szczerze współczuję i życzę powrotu do normalności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 09:54  
Cytuj
CYTAT
Pytania co do najstarszych tekstów Pisma Świętego skierujcie.... do jakiegoś wykładowcy KUL-u? Biblisty? Nie znam odpowiedzi na wasze pytania. Nie mam też problemu z odróżnieniem sekty od prawdziwego wyznania.

Nie zgadzam się, że ksiądz nie dogada sie z fizykiem. Sam jestem osobą o ścisłym umyśle, a jednocześnie człowiekiem głęboko wierzącym (W Boga - nie w księży)


Ksiądz powie, że świat stworzył Bóg a fizyk zrobi minę jak na awatarze luki luka. Chodzi mi o to, że nie ma sensu w religiach doszukiwać się sensownych faktów, bo religia to wiara i ścisłości się tam nie znajdzie.
Proponuje się zapoznać z osobą Richarda Dawkinsa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 11:11  
Cytuj
Czy ktoś z tu piszących uważa sie jeszcze za pokolenie JPII? Czy też bardziej za generację biedronia i palikota?

Katolik nie musi wiedziec wszystkiego - wazne by swoją wiedzę poszerzał, a do kleru i ich poczynań podchodzic z ostrożnością. Jan Paweł II był niezaprzeczalnym autorytetem. Dziś głosy sprzeciwu podnoszą ci, którzy za jego życia z obawy przed intelektualnym upokorzeniem nie śmieliby o tym pomysleć. Święty i Dobry człowiek.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 12:45  
Cytuj
mireku777 Znałeś go przecież tylko z mediów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 13:00  
Cytuj
Z pewnością Karol Wojtyła był cżłowiekiem o ponadprzeciętnej inteligencji.
Osobiście wiem o nim tylko tyle co z rozmaitych często stojących we wzajemnej opozycji do siebie mediów.

Papież może i miał dobre chęci, dobre serce, dobre...itp. ale był tez głową Watykanu - państwa, za sterami, którego stały różne często działające w cieniu frakcje o różnych ambicjach jak też celach polityczno-finansowych.

Papież rządząc tym państewkiem jak też będąc "kierownikiem" KRK nie był władcą absolutnym i z pewnością musiał się dogadywać jak też w różny sposób współpracować z całą kliką, która go wybrała i z pewnością miała wpływ na politykę przez niego prowadzoną.

Z jakiegoś źródła (nie pamiętam) wyczytałem w zeszłym roku, ze JPII nie ufał swojemu watykańskiemu otoczeniu i nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że w wielu kwestiach sam był manipulowany przez swoją czarną świtę.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 17:03  
Cytuj
No dobrze tylko czemu tematy z kanonu naszej religi tak latwo kosciól odrzuca,bojac sie ze nawet najwieksi wierni nie uwierzyli by w te twierdzenia,ktore byly jednak zapisane.
Pisze tu o tematyce kabały czy wlasnie o bardzo ciekawej a odrzuconej, ksiedze Henocha,byc moze kosiol bojac sie nasza religia zaczela by zbyt przypominac mitologie greckazarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 19:11  
Cytuj
Miro, fanatyzm religijny który reprezentujesz ma właśnie cechy sekty. Bredzisz o zbawieniu, życiu pozagrobowym i duchach świętych. Plujesz na wszystkich, którzy katolicyzm mają głęboko. Jest coś takiego jak tolerancja, słowo dla Ciebie obce. Jarasz się Wojtyłą nie pamiętając tego, co głosił. Jot Pe Dwa przez cały swój pontyfikat dążył do zjednoczenia religii. Głosił, abyśmy byli tolerancyjni i chciał, aby zaprzestać wszystkich wojen. Papież odbył podróże do krajów innych religii np. do muzułmanów. Jego słynna pielgrzymka pod Ścianę Płaczu świadczy o tym, jakim był tolerancyjnym człowiekiem. Kochał każdego.. Tuska, Putina, zielonoświątkowców, degenarata z Biłgoraja i wszystkich katolickich hipoktytów ziejących nienawiścią. Ciebie też kochał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 20:25  
Cytuj
CYTAT
[cytat]i znów dyskusja poszła swoim tokiem.


Masz rację, zupełnie niepotrzebnie. Ubolewam, że się do tego przyczyniłem. Tym bardziej, że taka rozmowa prowadzi do nikąd.

Czy przyczyniłeś? raczej każdy chce swoją opinię wyrazić. Jednak tu jest innego rodzaju problem-dwoje ludzi którzy chcą być razem a pomiędzy nimi jest wyznanie. O ile w niektórych przypadkach pomiędzy wyznaniami są duże różnice to akurat chyba tutaj nie ma aż tak tego widocznego. Zapewne mimo wszystko jest rzeczą nad którą trzeba się zastanawiać. Dlatego też na szeroką skalę ekumenizm który nadal jest ogłaszany.
Zielonoświątkowcy jest kościołem chrześcijańskim . Dlatego dziwi mnie przez niektórych prawie wrzucanie pod płaszczyk sekt. Jeszcze jedno tak ogólnie- pokolenie JP2-> Roger Louis założyciel Wspólnoty z Taize był duchownym ewangelickim i dążył do dialogu chrześcijańskiego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 20:56  
Cytuj
I ciebie - lemoniadowy joe. Ciebie też. Dlatego jest Błogosławionym, kandydatem na Świętego i niedoścignionym wzorem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 14 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 21:11  
Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=s4Yxlom9nUw&feature=relmfu

http://www.youtu(...)k16j-FVM


Kościół zielonoświątkowy Petenkocjalizm wywodzący się z protestantyzmu zrzesza 300 milionów ludzi na całym świecie ... Teologie mają lepszą od Katolickiej ale zachowanie na nabożeństwach dużo gorsze :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 14 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś z tu piszących uważa sie jeszcze za pokolenie JPII? Czy też bardziej za generację biedronia i palikota?


Nie chce wstrzynać awantur ale Jan Paweł 2 był zwykłym oszustem , wilkiem w stroju baranka ...

wiecej infortmacji na www.apokalipsa888.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »