NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
uwaga na kościół zielonoświątkowy!!!, ostrzerzenie przed sektą!!!
Posty: 6
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2012r. 16:57  
Cytuj
Proszę was wszystkich nie dajcie się zwabić tym co mówia zielonoświątkowcy!!mojemu chłopakowi tak zrobili pranie mózgu że już go nie poznaję a byliśmy kochającą sie parą od kilkunastu lat....to jest sekta!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2012r. 16:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Maja 2012r. 19:51  
Cytuj
CYTAT
Proszę was wszystkich nie dajcie się zwabić tym co mówia zielonoświątkowcy!!mojemu chłopakowi tak zrobili pranie mózgu że już go nie poznaję a byliśmy kochającą sie parą od kilkunastu lat....to jest sekta!!!


Cóż kolego, być może znalazł innego umiech Łączę się w bólu, ale przez to forum i ten post, raczej świata nie uratujesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2012r. 21:04  
Cytuj
Nie panikuj, nie rób zamieszania. Facet odzyskał niepodległość, poczuł się niczym Azor zerwany z łańcucha a Ty obwiniasz zielonych. Ja proszę Ciebie, abyś nie dała się zwabić katolikom. Mózg potrafią dokładniej wyprać. Kieszeń też.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2012r. 23:29  
Cytuj
CYTAT
Proszę was wszystkich nie dajcie się zwabić tym co mówia zielonoświątkowcy!!mojemu chłopakowi tak zrobili pranie mózgu że już go nie poznaję a byliśmy kochającą sie parą od kilkunastu lat....to jest sekta!!!

Właśnie o to chodzi.
Proponuję zobaczyć fragment filmu (3:22-3:44) który bardzo obrazowo to pokazuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2012r. 23:40  
Cytuj
CYTAT
Ja proszę Ciebie, abyś nie dała się zwabić katolikom. Mózg potrafią dokładniej wyprać. Kieszeń też.


Wystarczy mysleć i nie godzić się na błędy ze strony KK.

Lucek nie wypada marudzić, trzeba było nie dawać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 06:46  
Cytuj
W Kościele Katlockim daje ten - kto chce. Widzę że mamy tu zwolenników degenerata z "bingoraja". Nie chcecie być w KK - wasza sprawa.

Dziwię się, natomiast, że ktoś nie wiedział, że zielonoświątkowcy to sekta.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 07:12  
Cytuj
CYTAT

Dziwię się, natomiast, że ktoś nie wiedział, że zielonoświątkowcy to sekta.

Powiedz mi dlaczego my katolicy uważamy,że sekta.Wydaje mi sie,że wyznawcy innych religii mówią o Kościele Katolickim,że to też sekta.Bądź teraz człowieku mądry i dowiedz się gdzie leży prawda,a prawda lezy zawsze po środku.Każdy ma rozum i każdy musi wyrać sam,a jak już wybierze to niech nie mówi o innych religiach sekta.Wszystkie religie sprowadzają się do zycia w pokoju miłości z rodziną i bliźnimi,chya tylko Islam ma inne przekonania,w których śmierć za Allacha to świętość.Najlepiej użyć własnego rozumu w takich sprawach aby nie mieć do nikogo pretensji.

Jeżeli chodzi o datki w Kościele Katolickim każdy wie jak to wygląda i nie ma sensu tego roztrząsać na forach miliony razy.Tak jak wszędzie w naszym życiu są ludzie i ludziska tak w Kościele Katolickim są księża z powołania i dla kasy.Mirek777 dorze napisał chcesz to dajesz nie chcesz nie dajesz.

P.S.
Mieliśmy żal do komunistów,że Kościoły przerabiali na magazyny,a zobaczcie co dzieje się w Belgii,Kościoły ankrutują i zostają sprzedawane na dyskoteki nawet ez demontazy ołtarzów i jest ok.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 07:27  
Cytuj
religie , które opierają się na strachu są złe. a tak jest w każdym przypadku - każdej religii.
Niebawem powstanie Jedna Religia - Religia Prawdy i Miłości.
To Ona spełni oczekiwania narodów świata - zaprawdę powiadam wam...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 07:48  
Cytuj
CYTAT

Dziwię się, natomiast, że ktoś nie wiedział, że zielonoświątkowcy to sekta.


bez prowokacji, mozesz mi napisac dlaczego zielonoswiatkowcy sa sekta bardziej od kk?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 08:30  
Cytuj
CYTAT
W Kościele Katlockim daje ten - kto chce.


A kto nie chce, ten nie daje. I tak już nie dając za chrzest - nie zostaje się ochrzczonym, czyli nie zostaje się katolikiem, a więc teoria Twoja już upadła. Idąc dalej, nie przystąpisz do pierwszej komunii, nie będziesz mógł przyjmować ciała Jezusa, nie dostąpisz zbawienia, nawet po śmierci, bez pieniążków, nie zostaniesz godnie, po katolicku pochowany. Idąc Twoim tokiem rozumowania, można rzecz, że u zielonoświatkowców pranie mózgu ma ten, kto chce, a kto nie chce, to nie ma, bo do nich nie wstępuje. Podobnie wygląda w krk, daje ten kto chce, ten kto nie chce - nie będzie członkiem kościoła (lub baaardzo musiałby się namęczyć jeżdżąc po Polsce i szukając księży, którzy nie wezmą i nie zażądają). Ale, nie o krk tu mowa, a o zielonoświątkowcach, dlatego postaram się nie kontynuować. Wybaczcie. Pozdrawiam. Alleluja i do przodu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 08:34  
Cytuj
Przecież każda religia to sekta i każda może wyprać mózg w równym stopniu. Więc, uważajcie na wszystkie religie świata, katolicyzm, islam, buddyzm, zielonoświątkowców, jehowych, itp., itd.

MILOSC a Ty co bierzesz?

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 09:18  
Cytuj
Madzik katolicyzm to nie religia to odłam religii, która nazywa się Chrześcijaństwo jak już mamy wypowiadać się na jakiś temat to powinno się mieć wiedzę na to co się mówi. Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
Madzik katolicyzm to nie religia to odłam religii, która nazywa się Chrześcijaństwo jak już mamy wypowiadać się na jakiś temat to powinno się mieć wiedzę na to co się mówi. Pozdrawiamumiech


Bądź konsekwentny. Świadkowie Jehowy i zielonoświatkowcy, to również odłam Chrześcijaństwa. Madzik zapewne użyła skrótu myślowego, chciała napisać "ruchy religijne". Czy tak byłoby lepiej? Pozdrawiam i gratuluję czujności ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 09:43  
Cytuj
masz racje Jehowi i Zielonoświątkowcy tez odłam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 09:57  
Cytuj
Uogólniłam.
Każda religia i każde wyznanie może być uważane za sektę.
Wszystko zależy od punktu widzenia, czyli od tego w co się wierzy i jak bardzo.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 10:12  
Cytuj
Dlatego niech każdy sobie wierzy w co chce każdy ma prawo wyboru to się nazywa wolna wola. Jeden chodzi do kościoła drugi do meczetu trzeci do synagogi czwarty w nic nie wierzy a inny niech se nawet wierzy święte ogórki kiszone to jest wolny wybór. Dlatego nie powinno się kłócić na tematy religijne bo nikt nie jest święty i do dzisiaj trwają głupie wojny na tym tle. Chrześcijanie mordowali (krucjaty) i co najgorsze miedzy sobą się tłuką np. Irlandia płn. Muzułmanie w imię Allaha, Żydzi mordują w Palestynie itd itp. i po co to wszystko? A jeśli chodzi o datki na kościół chcesz dajesz ni e chcesz to nie. Ktoś tam wcześniej napisał, że jak nie dasz za chrzest czy komunie to po śmierci nie będziesz zbawiony za brak sakramentów to czyli wyznawcy innych religii jak np. Islam czy Judaizm to też nie będą zbawieni bo nie są Chrześcijanami bzdura, ważne jakim kto jest człowiekiem i jak żyje czy dobrze prowadzi swym życiem i czy jest dobry dla innych, religia nie jest wyznacznikiem zbawienia. Meczety, synagogi czy buddyjske świątynie tez sie muszą z czegoś utrzymywać, więc nie bierzmy pod lupę tylko kościoła ale także innych jak już tak bawić się mamyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
Dlatego niech każdy sobie wierzy w co chce każdy ma prawo wyboru to się nazywa wolna wola.

Jasne, tylko tu się rozchodzi o robienie wody z mózgu, czyli odbieranie ludziom wolnej woli.

CYTAT
Chrześcijanie mordowali (krucjaty) i co najgorsze miedzy sobą się tłuką np. Irlandia płn. Muzułmanie w imię Allaha, Żydzi mordują w Palestynie itd itp.

Zauważ przy tym, że wszyscy wymienieni przez Ciebie wierzą w tego samego Boga umiech

CYTAT
A jeśli chodzi o datki na kościół chcesz dajesz ni e chcesz to nie. Ktoś tam wcześniej napisał, że jak nie dasz za chrzest czy komunie to po śmierci nie będziesz zbawiony za brak sakramentów to czyli wyznawcy innych religii jak np. Islam czy Judaizm to też nie będą zbawieni bo nie są Chrześcijanami

No i tu się zaczyna, "wierzę w to co chcę". Jeżeli kościół katolicki mówi, że nie będziesz zbawiony, a Ty nadal swoje, to nie jesteś katolikiem, proste? Tworzysz własny odłam, wybierasz z rodzimej doktryny to co Ci pasuje, inne rzeczy zmieniasz, dodajesz coś od siebie. Zaczyna się polemika z katolikami, później kłótnia, na końcu wojna i co? Dobrowadziłeś kolego do wojny religijnej, o której piszesz, że jest głupotą i złem.

CYTAT
ważne jakim kto jest człowiekiem i jak żyje czy dobrze prowadzi swym życiem i czy jest dobry dla innych

Aby kierować się tymi ideałami, wystarczy być ateistą. Żadna religia nie jest konieczna do tego, by nie być mordercą, gwałcicielem, kłamcą i złodziejem.

CYTAT
Meczety, synagogi czy buddyjske świątynie tez sie muszą z czegoś utrzymywać, więc nie bierzmy pod lupę tylko kościoła ale także innych jak już tak bawić się mamyumiech

Oczywiście. Wszyscy to złodzieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 10:45  
Cytuj
CYTAT
"Aby kierować się tymi ideałami, wystarczy być ateistą. Żadna religia nie jest konieczna do tego, by nie być mordercą, gwałcicielem, kłamcą i złodziejem."

Właśnie o tym mówię religia nie jest potrzebna do tego, aby być dobrym człowiekiem. A tak dla jasności sam jestem katolikiem i potrafię być tolerancyjny wobec innych religii lub do ateistów i nikogo nie nawracam bo potrafię uszanować kogoś wybór. Po prostu szanujmy się bez względu na to kto jakiego jest wyznania. Bądźmy ludźmi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 10:50  
Cytuj
CYTAT
Po prostu szanujmy się bez względu na to kto jakiego jest wyznania. Bądźmy ludźmi.


No, pięknie powiedziane umiech Mam wrażenie, że masz 11 lat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 10:59  
Cytuj
hehe dobre rozbawiłeś mnie. Dobra idę do roboty nie mam czasu na głupoty hehe miłego dnia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 11:04  
Cytuj
CYTAT
hehe dobre rozbawiłeś mnie. Dobra idę do roboty nie mam czasu na głupoty hehe miłego dnia


To nie są głupoty. To co mówisz to abstrakcja. Też wierzyłem z pokój, miłość i zrozumienie. Później skończyłem 12 lat i zacząłem więcej rozumieć. Może troszkę Ci zazdroszczę umiech Miłej pracy, pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 11:08  
Cytuj
adam1 - już tłumaczę. Nasz Papież - Jan Paweł II uregulował te kwestie, jednoczesnie Watykan opublikował dokument, wymieniający z nazwy wszystkie "zgromadzenia" które ze względu na pewne przyjete kryteria uznano za sekty. Nie jestem ci w stanie przytoczyć tych kryteriów , ale zdaję się, że można je znaleźć w Katechiźmie KK - również opracowanym przez JP II.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 11:28  
Cytuj
I tego właśnie nie lubię.
Musi być jeden wódz który siądzie, pomyśli.
Ureguluje wszystko tak jak chce aby było i ogłosi, a ludzie muszą się z tym zgodzić że tak ma być i oddawać pokłony.
A jak jeden wystąpi z tłumu i coś sam pomyśli i jeszcze się odezwie to jest be.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 11:34  
Cytuj
JAK ROZPOZNAWAĆ SEKTĘ?
(wg. Dominikańskiego Centrum Informacji o Sektach)

1. Już pierwszy kontakt z grupą otworzył całkowicie nowe widzenie świata (tzw. przeżycie kluczowe).
2. Obraz świata jest bardzo prosty i wyjaśnia rzeczywiście każdy problem.
3. W grupie znajdziesz wszystko, czego do tej pory na próżno szukałeś.
4. Grupa ma mistrza lub przywódcę, Ojca, Guru, lub największego myśliciela, który jedynie posiada całą prawdę i często jest czczony jako Bóg.
5. Świat zmierza nieuchronnie ku katastrofie i tylko grupa wie jak go uratować.
6. Grupa odrzuca naukę w szkołach i uczelniach: Jedynie nauka grupy jest uważana za wartościową i prawdziwą.
7. Grupa odrzuca racjonalne myślenie, umysłowe rozumienie, jako negatywne, sataniczne, nieoświecone.
8. Krytyka i odrzucenie przez stojących z zewnątrz jest właśnie dowodem, że grupa ma rację.
9. Grupa ocenia siebie, jako prawdziwą rodzinę lub wspólnotę.
10. Grupa chce by wszelkie dawne relacje z rodziną, przyjaciółmi i środowiskiem zostały zerwane, ponieważ przeszkadzają w Twoim rozwoju
11. Grupa oddziela się od reszty świata poprzez ubiór, żywienie, własny język, ograniczanie swobody w relacjach międzyludzkich.
12. Grupa żąda ścisłego posłuszeństwa regułom, albo dyscypliny, ponieważ jest to jedyna droga do zbawienia
13. Grupa narzuca sposób zachowań seksualnych, np. kontakt z partnerami za zgodą kierownictwa, seks grupowy, całkowity zakaz kontaktów seksualnych dla osób z niższych w hierarchii grupy
14.Cały czas jest wypełniony zadaniami, np. sprzedażą książek, czasopism, werbowaniem nowych członków, udziałem w kolejnych kursach, medytacją
15. Jeżeli obiecany przez grupę sukces, bądź uzdrowienie nie nastąpią, grupa uzna, że Ty sam jesteś za to odpowiedzialny, ponieważ nie zaangażowałeś się dostatecznie, lub nie wierzyłeś wystarczająco silnie.
16. Członkiem grupy powinieneś zostać natychmiast, już dzisiaj.
17. Nie istnieje możliwość uzyskania obiektywnego obrazu grupy, gdyż ważniejsze od refleksji jest przeżycie, zgodne z zasadą: Tego nie da się po prostu wyjaśnić. Proszę przyjść do nas i wziąć udział w spotkaniu. Kiedy przeżyjecie, zrozumiecie.

źródło: http://archi(...)ekte.htm

Jak dobrze pamiętam, pewien dominikanin twierdził niegdyś, że spełnienie przez organizację/grupę/społeczność już jednego z w/w punktów stanowi przesłankę by być czujnym.

Teraz wystarczy odnieść to do katolicyzmu. Weźcie przy tym pod uwagę zamknięte klasztory, Watykan i niedaleką historię krk. Zaznaczę przy tym, że powyższa lista jest stworzona przez duchownych katolickich! Oczywiście wiem, że każdy wyczyta z powyższego "swoją" treść, ale warto spróbować. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 11:44  
Cytuj
http://malzenstwo.wieszjak.pl/prawa-i-obowiazki-malzonkow/210423,Malzenstwa-ekumeniczne-zmiany-wkrotce.html
Jeśli chcecie być razem to zapewne znajdziecie jakieś rozwiązanie;)
1Korytnian 13:4-9"miłość cierpliwa jest..."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »