NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
Ile za ślub ?,
Posty: 20
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 21:18  
Cytuj
Ile płacicie za ślub i zapowiedzi w kościołach w Stalowej?
Z góry dzięki za info

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 21:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 21:38  
Cytuj
Kontrowersyjny temat !!

za sam ślub nie licząc zapowiedzi (w obu parafiach)
to dają ok 500zł ale słyszałem, że bywa więcej.

powodzenia i pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 22:39  
Cytuj
u mnie w Bazylice księdzu daliśmy 500 ,organiście 100 a zakonnicy za ozdobienie ołtarza 50... mój mąż musiał u siebie na zapowiedzi dać 200 ... i że chrzczony był poza swoją parafią za akt chrztu dał też 200 ... co prawda cenników nie mają i co łaska ale wtedy jest gadka a dają od do ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 22:49  
Cytuj
CYTAT
u mnie w Bazylice księdzu daliśmy 500 ,organiście 100 a zakonnicy za ozdobienie ołtarza 50... mój mąż musiał u siebie na zapowiedzi dać 200 ... i że chrzczony był poza swoją parafią za akt chrztu dał też 200 ... co prawda cenników nie mają i co łaska ale wtedy jest gadka a dają od do ...


Nie dawaj więcej jak 200 - 400 zł. To że ksiądz chce więcej nie oznacza że ma tyle dostać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 15 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 00:19  
Cytuj
a ile we Florianie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 07:07  
Cytuj
We florianie 4 lata temu dałęm 200zł w kopercie księdzu a "organiście", kościelnemu i zakonnicy po 50zł.
Za zaświadczenie z chrztu 200zł to przesada - 50zł wystarczy.
Jak masz z czego to daj więcej ale na Twoim miejscu dałbym 300-400zł w kopercie, jeśli będzie się krzywił to trudno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 07:08  
Cytuj
PS
Nie pytaj ile.
Po prostu daj kopertę i powiedz że to ofiara i "Bóg zapłać".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 07:19  
Cytuj
Dokładnie, nie pytaj ile. No chyba, że ksiądz sam cię poinformuje jaki jest koszt ślubu.

Ja w zeszłym roku brałem ślub w Trójcy. Nie płaciłem za wystrój ołtarza czy kościoła, nie płaciłem również kościelnemu czy organiście. Moja żona płaciła coś w swojej parafii ale to po za Stalową Wolą jakieś drobne za zaświadczenie o chrzcie. Ja we Florianie za takie zaświadczenie nic nie płaciłem. Po ślubie dałem księdzu kopertę mówiąc dziękuję. Kwoty które tu wymieniacie to jakiś kosmos. Ja tyle nie płaciłem i nikt ode mnie nie żądał takich pieniędzy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 10:04  
Cytuj
CYTAT
Ile płacicie za ślub i zapowiedzi w kościołach w Stalowej?
Z góry dzięki za info


JAK TO SIE MÓWI - CO ŁĄSKA ALE NIE MNIEJ JAK 400ZŁ HEEEE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 10:04  
Cytuj
We florianie byłam jakiś miesiąc temu i ksiądz co prawda już nie proboszcz wyciągnął cennik który narzucił nowy proboszcz i wyliczył nam-
500zł dla księdza
150zł kościelnemu
100zł organiście
dodatkowo chociaż nikt nas nie pytał o zdanie czy chcemy czy nie trzeba zapłacić zakonnicy za przystrojenie kościoła-nawet jak nie chcemy dekoracji to za głupie postawienie dwóch czy tam czterech krzeseł pod ołtarzem dla nas i dla świadków.
nie pytałam jeszcze ile bo ogólnie to mnie to wkurza,że za takie pierdoły wystawiane są niemałe sumy,ale słyszałam,że 300zł
ślubów jest w ten dzień trzy(jak byliśmy ustalać-mogło się coś zmienić)więc mówimy tu już o tysiącach złotych za jedną sobotę a ile jest takich sobót w miesiącu??
za zapowiedzi już na pewno więcej nie dam,mam jeszcze swojego księdza któremu pewnie tez trzeba będzie coś rzucić,bo nas nie wpuści na parafię.
nie będę się wypowiadać na ten temat,bo szkoda czasem słów,powiem tylko jedno,że szkoda tylko że niektórzy księża oczerniają ludzi żyjących na tzw.kocą łapę,których czasem nie stać na ślub kościelny.
Jak księża wystawią takie cenniki to nie ma się co dziwić że młodzi którzy nie mają ani pracy,ani wsparcia finansowego ze strony rodziców nie są w stanie wyprawić sobie wesela.I nie mówię tu już o hucznej imprezie ale o przyjęciu w domu w gronie rodziny,o kupnie garnituru,sukienki,obrączek-bo tego też niestety nie da się ominąc,nikt nie pójdzie w łachmanach,w starej firance z okna,czy nie założy na palec kapsel od tymbarka i nie będzie go nosił całe życie.
Wielu ,,kapłanów" zapomina o jednej zasadzie-że trzy podstawowe sakramenty święte powinny być bezpłatne-chrzest św,sakrament małżeństwa i pogrzeb.
No ale to niestety żyła złota jak widac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 12:02  
Cytuj
a my daliśmy 200 zł w końcu ile łaska jezyk
swoją drogą ładne zdzierstwo :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 08:38  
Cytuj
Przelicz to tak jaka jest srednia stawka płacy za godz w Stalowej Woli, poZniej pomnoz to x2 i wyjdzie Ci kwota jaką ja płaciłem umiech i tak dostanie wiecej jak zwykły pracownik umiech

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 20:17  
Cytuj
witam. jestem katolikiem, i od malego bylem chowany. Chodze do kosciola, niestety nie co niedziele, poniewaz pracuje. Mieszkam i pracuje za granica, stac mnie zeby dac takie kwoty ksiedzu. Ale jestem w lekkim szoku, i niesmaczeniu, nie wiem jak okreslic to uczucie, ze sa jakies cenniki za sakrement slubu, to powinno byc darmowe dla kazdego. Owszem ja rozumiem, ze prad, itd kosztuje. Ale to powinno sie dawac ile mozna dac, jeden da 50zl, a drugi 1000zl i moze i wiecej, i to powinno byc przejete, bez rzadnych zastrzenie, pieniadz to pieniadz, nie ma wartosci. Naprawde czym jest czlowiek starszy, tym bardziej go to przeraza. Zawsze czulem, ze kosciol to jest takie schronienie dla czlowieka, a nie instytut, do ktorego placi sie za uslugi. Co to wogule ma byc- cennik. Wiadomo symboliczna ofiara na mszy sw. To wszystko jest dla mnie lekkim szokiem.

Okej, chcialbym sobie teraz zastrzec komenatrzy, typu : Siedzi za granica, przyjedzie do polski i bedzie "zydzil" kasa.

Nie nie nie, nie o to mi chodzi, dam tyle ile uwazam. Problem jest to ze bardzo mnie to rozczarowalo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 20:18  
Cytuj
witam. jestem katolikiem, i od malego bylem chowany. Chodze do kosciola, niestety nie co niedziele, poniewaz pracuje. Mieszkam i pracuje za granica, stac mnie zeby dac takie kwoty ksiedzu. Ale jestem w lekkim szoku, i niesmaczeniu, nie wiem jak okreslic to uczucie, ze sa jakies cenniki za sakrement slubu, to powinno byc darmowe dla kazdego. Owszem ja rozumiem, ze prad, itd kosztuje. Ale to powinno sie dawac ile mozna dac, jeden da 50zl, a drugi 1000zl i moze i wiecej, i to powinno byc przejete, bez rzadnych zastrzenie, pieniadz to pieniadz, nie ma wartosci. Naprawde czym jest czlowiek starszy, tym bardziej go to przeraza. Zawsze czulem, ze kosciol to jest takie schronienie dla czlowieka, a nie instytut, do ktorego placi sie za uslugi. Co to wogule ma byc- cennik. Wiadomo symboliczna ofiara na mszy sw. To wszystko jest dla mnie lekkim szokiem.

Okej, chcialbym sobie teraz zastrzec komenatrzy, typu : Siedzi za granica, przyjedzie do polski i bedzie "zydzil" kasa.

Nie nie nie, nie o to mi chodzi, dam tyle ile uwazam. Problem jest to ze bardzo mnie to rozczarowalo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2012r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
witam. jestem katolikiem, i od malego bylem chowany.


Ja nie jestem katolikiem, być może dlatego, że od małego byłem wychowywany - a nie chowany. Za granicą nie pracuję, ale jestem w "lekkim szoku i niesmaczeniu" kiedy widzę słowa rzadnych i wogule.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »