NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
ile ma zapowiedzi, ślub itp,
Posty: 19
Dołączył: 13 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2012r. 23:41  
Cytuj
Witam

Ile sie daje w bazylice na zapowiedzi, za udzielenie ślubu, organieste,dekoracje kosciola itp? kto dekoruje zakonnice czy na wlasna reke? z góry dzięki. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2012r. 23:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2012r. 23:56  
Cytuj
Się nie daje. Sakrament to nie worek ziemniaków żeby za niego płacić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 20 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 00:16  
Cytuj
CYTAT
Się nie daje. Sakrament to nie worek ziemniaków żeby za niego płacić.


Popieram Cię w stu procentach, ale ''chłopie'' my mieszkamy w Polsce a tu niema nic za darmo sciana

Nie wiem, kto pisze scenariusz mojego życia, ale widzę że ma ogromne poczucie humoru.... :D
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 00:23  
Cytuj
co łaskaumiech
a najlepiej tyle co mam na avatarzesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 9 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 00:33  
Cytuj
To jest masakra! Kiedy ludzie się opamietaja?! Kościoły i księża dostają kasę od państwa!!! Z naszych podatków!! I wciąż im mało! Ludzie nie maja pracy! A lądują w księży! Po co się pytam? Do nieba prędzej pójdą czy jak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 06:28  
Cytuj
CYTAT
Się nie daje. Sakrament to nie worek ziemniaków żeby za niego płacić.


Niby fakt, ale jak nie dasz to nie dostaniesz. Ja za swój niestety dawałem i nie było to co łaska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 07:33  
Cytuj
daj 10
jak ci nie odczyta to do proboszcza i już dymy robisz jak co łaska to co łaska good

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 14 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 11:25  
Cytuj
Jak ja brałam ślub w tamtym roku (ale nie w bazylice jezyk) to ksiądz cennik wyjął normalnie:szok:. Ślub 500zaklopotany reszta się dogadać można ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 14 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 11:26  
Cytuj
A słyszałam że i 700 dają niektórzy, bo tak wołają. A ludzie Ci na to pół miesiąca muszi zapier..sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 13 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 12:49  
Cytuj
masakra jest pod tym wzgledem, wiem ze sie daje co łaska ale z tego co mi wiadomo to maja swoje cenniki za "usługe". a z dekoracja kosciola jak jest? organista ile bierze? koscielny czy jak mu tam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 13:11  
Cytuj
Saktament małżeństwa jest to bodajże jedyny sakrament który udzielają sobie narzeczeni! Ksiądz tylko to potwierdza!!!
Więcej na portalu: http://colaska.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 14 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 13:36  
Cytuj
CYTAT
masakra jest pod tym wzgledem, wiem ze sie daje co łaska ale z tego co mi wiadomo to maja swoje cenniki za \"usługe\". a z dekoracja kosciola jak jest? organista ile bierze? koscielny czy jak mu tam umiech


W moim przypadku siostrze się dawało kasę żeby ubrała kościół. Było w ten dzień 6 ślubów, także każda para po 20 zł dawała. Organiście i kościelnemu trzeba też daćsciana niewiem za co sciana jeden za ryczenie drugi za nicmlotek Ale tak ok 100 na dwóch wystarczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 13:58  
Cytuj
ok 100, a tak naprawde to jest obowiązek księdza i powinno byc za free, co innego koscielny i organista

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 12 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 14:06  
Cytuj
- co łaska
- a za ile ksiądz łaskę robi ?good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 14:10  
Cytuj
Czyli zarówno katole, jak i ich czarni przełożeni doskonale zdają sobie sprawę, że obrzęd religijny rozumiany jako znak lub sposób przekazania łaski Bożej, ustanowiony zgodnie z wiarą, przez Chrystusa można o kant dupy rozbić. Sakrament w praktyce oznacza biznes dla wielebnych. Jest okazją do przytulenia kilku nieopodatkowanych stów. Alleluja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 15:21  
Cytuj
CYTAT


Organiście i kościelnemu trzeba też daćsciana niewiem za co sciana jeden za ryczenie drugi za nicmlotek Ale tak ok 100 na dwóch wystarczy.



Wystarczyło powiedzieć że nie chcesz organisty umiech.

Wielu z Was napisało że są cenniki itd. ale chyba mało kto wie że nie ma obowiązku godzenia się na to. Ja za swój ślub przekazałem księdzu 200 zł i mimo że był zaskoczony tą kwotą ( powiedziałem że więcej nie mam) udziełił sakramentu. Kwote uznałem za stosowną bo jestem świadom że nie wszystko w kosciele jest za darmo np: oświetlenie.

Być może, gdzieś w terenie było by taniej ;)

Na zapowiedzi dałem 20 zł.


Lucky Luk "Się nie daje. Sakrament to nie worek ziemniaków żeby za niego płacić"

Masz w tym sporo racji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 14 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 16:51  
Cytuj
No spoko takiego organisty nikt nie chce:szok: Tylko problem w tym, że to czy go chcesz czy nie chcesz to i tak trzeba mu dać. Koleżanka wynajęła sobie skrzypce i babkę do śpeiwania, a organista na górze sobie stał. 100 wziął.:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Tylko problem w tym, że to czy go chcesz czy nie chcesz to i tak trzeba mu dać. Koleżanka wynajęła sobie skrzypce i babkę do śpeiwania, a organista na górze sobie stał. 100 wziął.:szok:



Nic nie trzeba, przed ślubem uzgadniasz co i jak. Jak uzgodniłaś, że ma go nie być a on i tak przyszedł to mówisz tylko "dziękuje".

Zapewne organista sam nie wziął tylko mu dano umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 19:09  
Cytuj
ja też dawałam 200 zł , na chrzest dla dziecka dałam 50 zł i już ksiądz krzywa minę robił jezyk ale co łaska to łaska więc niech się nie dziwią jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »