NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej ,
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2012r. 20:53  
Cytuj
Po obecnych podwyżkach i zapowiedzi następnych my członkowie S.M musimy wreszcie powiedzieć dość.
Czy wiecie jakie budynki jaki teren wynajmuje S.M ,jakie są z tego zyski ile SM ma pieniędzy na kontach.?
Musimy sobie uświadomić że to są nasze pieniądze i my musimy decydować jak one zostaną wydane.

Dlatego wszyscy powinniśmy być na Walnym Zgromadzeniu S.M. i powiedzieć co myślimy o zarządzaniu naszymi zasobami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2012r. 20:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2012r. 21:33  
Cytuj
Fajnie jak by to ze bedzie na duzo na walnym zgromadzeniu cokolwiek zmieniło. Bo pewnie bedzie tak ze ze dwie osoby sie odezwa, prezes powie ze wszystko drozeje, kazdy spusci glowe i pojdzie do domu. U mnie podniesli oplate remontowa trzykrotnie. Poprostu musze wiedziec na co te pieniadze pojda!!!. Na ta chwile nie wiem co moze tyle kosztowac w utrzymaniu bloku, skoro do tej pory jakos było dobrze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2012r. 08:57  
Cytuj
Ja jestem jak najbardziej za tym aby zacząć rozliczać naszą spółdzelnię - proponuję bliżej terminu spotkania Walnego Zgromadzenia przypomnieć wszystkim aby sie stawili. Ostatnio przydarzyło mi sie kilka spotkań z nimi i takiej nie kompetencji i braku szacunku do człowieka to ze świeczką szukać. Płacić co miesiąc trzeba bo starszą że wyciągną konsekwencje a jak coś sie stanie w tych blokowiskach to na ich pomoc nie można liczyć!!!! tez zacznijmy wyciągac konsekwencje - przecież za nasze pieniądze żyją !!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Marz 2012r. 15:10  
Cytuj
Od 1 lipca 2012r. Spółdzielnia Mieszkaniowa zapowiedziała podwyżkę, drakońskich stawek na fundusz remontowy prawie 200 % od metra kwadratowego każdego mieszkania czy to aby nie za dużo. Czas coś z tym zrobić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2012r. 19:37  
Cytuj
Dokładnie tak , przestańmy się dawać rolować, w grupie siła nie raz życie to udowodniło.
Niech Zarząd SM i szanowna Pani Prezes sobie uświadomi że wreszcie nastąpi koniec Ich nieudolności i arogancji, do śmieci tam gdzie jest jego miejsce.

Ludzie obudzcie się, dość szabrowania naszych kieszeni, idzmy na Walne Zgromadzenie SM i zróbmy z tym porządek.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 22 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2012r. 20:10  
Cytuj
a kiedy to walne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2012r. 20:28  
Cytuj
Walne Zgromadzenie S.M będzie w maju, dokładna data jeszcze jest nieustalona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2012r. 22:36  
Cytuj
Członkowie S.M już teraz powinni pomyśleć kogo wybrać na nowego Prezesa S.M i na nowych członków Rady Nadzorczej /oczywiście pracującej społecznie/.
Czas szybko ucieka na korzyść obecnego betonu w S.M który wszystko zrobi żeby pozostać na swoich ciepłych stołkach.

Ps.może ktoś wie jakie lokale i za jakie pieniądze wynajmuje S.M i jak są te zarobione pieniądze zainwestowane.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2012r. 14:05  
Cytuj
a ja nie mam takiego klopotu czy mi podwyzsza to ja decyduje bo mieszkam we wspolnocie,a koszty oplat mam 200% mniejsze niz kiedys w SM, po co narzekac i siedziec w zasobach spoldzielni utworzyc wspolnote i decydowac o kosztach, wydatkach itd.(oczywiscie tu zwrot do lokatorow uwlaszczonych)mlotekmloteksciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2012r. 17:16  
Cytuj
CYTAT
a ja nie mam takiego klopotu czy mi podwyzsza to ja decyduje bo mieszkam we wspolnocie,a koszty oplat mam 200% mniejsze niz kiedys w SM, po co narzekac i siedziec w zasobach spoldzielni utworzyc wspolnote i decydowac o kosztach, wydatkach itd.(oczywiscie tu zwrot do lokatorow uwlaszczonych)mlotekmloteksciana


200% mniejsze? Czyli nie dość, że NIC nie płacisz to jeszcze wspólnota wypłaca Ci to co dotychczas płaciłeś w spółdzielni mloteksmiech2good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 10:34  
Cytuj
CYTAT
Członkowie S.M już teraz powinni pomyśleć kogo wybrać na nowego Prezesa S.M i na nowych członków Rady Nadzorczej /oczywiście pracującej społecznie/.



Różne tu pomysły na tym forum były, ale ten przebija wszystkie.
Rada Nadzorcza pracująca społecznie.
To może też hydraulicy, elektrycy, murarze dekarze powinni pracować społecznie? No bo dlaczego nie?

Proponuję zacząć od ustawy o Radach Nadzorczych.
To nie jest inpekcja robotniczo - chłopska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 16:26  
Cytuj
Sweeroosmoże powiesz nam ile godzin miesięcznie pracują członkowie rady nadzorczej na rzecz SM / 1500 zł co miesiąc na łapkę/ i czy członkowie rad osiedlowych SM pracują społecznie czy za pieniądze.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 17:11  
Cytuj
sweeroos chyba coś wie bo jakoś tak przycichł... no sweeroos czekamy, chyba nie myślisz ,że to co robiła dotychczas Rada Nadzorcza można nazwać pracą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 18:21  
Cytuj
Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli wybrana na Walnym Zgromadzeniu w dniu 6.06.2009r. na kadencję 2009 ÷2012



Skład Rady Nadzorczej:



1.Marek Kopera Przewodniczący Rady Nadzorczej

2.Zofia Partyka Zastępca Przewodniczącego RN

3.Elżbieta Głuszec Sekretarz Rady Nadzorczej

4.Marian Pędlowski Przewodniczący Komisji GZM

5.Wiesław Siembida Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

6.Stanisława Kotula Przewodniczący Komisji Społ. – Kult.

7.Krystyna Derlatka Członek Rady

8.Józef Kłosowicz Członek Rady

9.Grzegorz Komar Członek Rady

10.Cezary Kowalik Członek Rady

11.Daniel Makar Członek Rady

12.Zbigniew Moskal Członek Rady

13.Elżbieta Oziembłowska Członek Rady

14.Józef Pawłowski Członek Rady

15.Michał Świdziński Członek Rady


Faktycznie że w Hucie S.W za jej dobrycz czasów Rada Nadzorcza liczyła mniej osób.

Rada Osiedla Nr 5

Osiedle w Rudniku n / Sanem

1.Pędlowski Marian
2.Story Stanisław
3.Strug Barbara
4.Zawół Barbara

Pan M.Pędlowski to ten sam Pan.cool girl

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 14 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 08:16  
Cytuj
Zarząd Spółdzielni to ludzie posiadający "zawód" - "dyrektor". To im było dobrze na stołkach za czasów socrealizmu i jest im również dobrze teraz. Bo oni piastowanie stanowiska kojarzą jedynie z korzyściami dla siebie. Uważają iż posiadają swoje 5 minut i muszą je wykorzystać. Trzeba to zmienić a na pewno będzie lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 08:37  
Cytuj
dio starego komucha: rady osiedla pracuja u nas spolecznie i niech tak zostanie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 28 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 19:11  
Cytuj
A dlaczego spółdzielnia nalicza sobie jakieś odsetki z anie terminowe wpłaty ,i co się z nimi dzieje na co idą te pieniądze.NA PREMIE DLA pANI PREZES??:W SPÓŁDZIELNI SĄ MACHLOJE JAKICH MAŁO ,TO JEST MAFIA KTÓRĄ SIĘ POWINIEN ZAINTERESOWAĆ PROKURATOR!!!

Agnes
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2012r. 15:09  
Cytuj
CYTAT
dio starego komucha: rady osiedla pracuja u nas spolecznie i niech tak zostanie ;)


Dokładnie tak. Tylko to mi się nie podoba 15-tu Cz.R.N x1,500zł = 22,500zł co miesiąc.
A teraz z innej strony, ile kosztuje opłata eksploatacyja w S.M u mnie 1.69 za m2 x 54m2=91.26 zł,idziemy dalej 22.500zł:91.26 zł = wychodzi że 246 rodzin płacąc co miesiąc opłate eksploatacyjną utrzymuje za te pieniądze 15 nierobów z R.N..cool girl
Rocznie wychodzi 270.000zł w błoto a my w bloku od 4 lat nie możemy doczekać się remontu wiatrołapów, słyszymy ciągle brak środków na remontygood

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2012r. 22:02  
Cytuj
Co do walnego to pewno bedzie ono mialo miejsce 26.05 lub 2.06 tak dotychczas bywalo w SBM zawsze pozniej pod koniec czerwca.
Dokladny plan walnego co jest wazne przy zachowaniu terminow pod katem uzupeleniania tego planu o wlasne postulaty bedzie zamieszczony na stronie http://www.sm.stalowawola.pl/c/portal/layout?p_l_id=PUB.1005.37 drugiej spoldzielni na stronie http://www.sbm.stwola.com.pl/ na której publikowane są nawet protokoły RN, szkoda ze nie robi tego SM w SW...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12028
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2012r. 11:10  
Cytuj
Przydałoby się, zeby pojawiło się np 80% członków. Można by pewno wtedy nie tylko zmienić status, ale i zarząd.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2012r. 06:53  
Cytuj
Mirku z tego co się wczoraj dowiedziałem to wystarczy jak na Walne Zgromadzenie S.M przyjdzie 250 Członków Spółdzielni.
Oni już są w stanie przegłosować pracowników S.M tym samym odwołać Zarząd i Panią Prezes z jej zastępcami good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2012r. 21:04  
Cytuj
A czy na to zebranie ma ktoś przygotowane jakieś wnioski? Podobno trzeba dużo wcześniej składać je na piśmie do S.M., żeby były na Walnym rozpatrzone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2012r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
Przydałoby się, zeby pojawiło się np 80% członków. Można by pewno wtedy nie tylko zmienić status, ale i zarząd.


good baaardzo dobry pomysł czas zacząć namawiać znajomychcool girl

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2012r. 22:08  
Cytuj
Wszyscy piszą tu swoje żale i chociaż nie mam ochoty zbytnio zbierać głosu - to pomyślcie ile osób nie płaci czynszu i jakie jest zadłużenie , każdemu wydaje się to po podwyżkach dużo !! - owszem zgadza się - no ale i z pustego i Salomon nie naleje a koszty utrzymania bloków są ogromne !!
Jestem bezstronny w tej całej rozmowie - Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 17:43  
Cytuj
do WiktorX: Z drugiej strony im bardziej podnosza czynsz to tym bardziej ludzi nie stac na oplate biezacych oplat eksploatacyjnych takie sprzeżenie zwrotne i kółko graniaste... Jak to jedna piosenkarka kiedyś spiewała "Im wiecej Ciebie tym mniej..."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »