NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Szwedzki model katastrofy!!!, Szwedzki model katastrofy!!!
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 19:10  
Cytuj
Ciekawe co na to lewactwo?
Oto do czego prowadzi polityka upaństwowienia dzieci i odebrania rodzicom wszelkich praw rodzicielskich + hodowla bezstresowa.
http://gosc.(...)tastrofy

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 19:10  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 20:27  
Cytuj
Agresja rodzi agresję umiech Wychowujmy miłością a nie klapsem. Ja nie zgadzam się z tym bzdurnym artykułem. Pomimo ustawy dalej bardzo dużo dzieci jest bitych przez swoich idiotycznych rodziców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 21:40  
Cytuj
http://www.frizona.pl/threads/8223-Porwali%C5%9Bmy-w%C5%82asne-dziecko-Norwegia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 07:51  
Cytuj
CYTAT
Agresja rodzi agresję umiech

To co rodzi agresję i zdziczenie u skandynawskich dzieci? Bo z pewnoscią nie agresja.

CYTAT
Wychowujmy miłością a nie klapsem. Ja nie zgadzam się z tym bzdurnym artykułem.

Artykuł w żadnym zdaniu nie pochwala znecania sie nad dziećmi a jeśli twierdzisz, że jest bzdurny to wskaż konkretnie co w nim bzdurnego. Wątpie czy go przeczytałaś ze zrozumieniem.

CYTAT
Pomimo ustawy dalej bardzo dużo dzieci jest bitych przez swoich idiotycznych rodziców.

No właśnie, ustawa robiąca z rodziców przestępców, działająca destrukcyjnie na rodziny nie zapobiega zwyrodnieniom.
Jak pisze w art. nawet w Szwecji dochodzi do iluś tam morderstw na dzieciach i ta liczba nie spadła pomimo wprowadzenia w 1979 roku tych chorych przepisów. A przyniosła dodatkowo zniszczenie instytucji rodziny ze szkodą dla samych dzieci.

Wychodzi na to, że jesteś zwolenniczką indoktrynowania Twoich własnych dzieci od małego przez państwowe służby przeciwko Tobie jako rodzicowi.
Czy słyszałaś żeby kiedykolwiek pracownik socjalny rzucił się za dzieckiem do wody, pod samochód, itp. żeby je ratować?
Bo normalni rodzice zawsze to zrobią nawet ryzykując własne życie.
Państwo nigdy nie zastąpi rodziców, bo im więcej państwa w państwie tym więcej wrogości wobec rodziny.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 09:07  
Cytuj
Kosmal, artykuł przeczytałam ze zrozumieniem umiech Nie wierze w takie cuda co tam piszą "Rodzic nie może już nakazać dziecku, żeby za karę poszło do swojego pokoju, bo jest to uznawane za upokarzanie i złamanie prawa." Jest to nadinterpretacja ustawy. Jak będę miała trochę wolnego czasu to napiszę dla Ciebie recenzje z Tego artykułu. Ja mam co robić i takie rzeczy mnie nie interesują. Nikt za posłanie dziecka do pokoju jeszcze nie miał odebranych praw do dziecka. P.S Nawet psy szkoli się metodami pozytywnymi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
P.S Nawet psy szkoli się metodami pozytywnymi umiech


Psy się szkoli ale suka wychowująca swoje młode czasami je karci po to by szczenięta znały pewne granice - jest to normalne zachowanie wśród ssaków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 09:56  
Cytuj
Masz rację tylko suki karcą swoje dzieci umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 10:07  
Cytuj
Julia, przeczytaj sobie artykuł, do którego link zamieścił(a) kasiorek070.
Czyżby to też były wg Ciebie nadinterpretacje i kłamstawa?
Jak jest tak dobrze to dlaczego ta polska rodzina uciekła z Norwegii? Przed czym? pomimo godnych zarobków.

Obejrzyj sobie film "postęp po szwedzku", znajdziesz bez problemu przez google i na youtube. Pewnie też stwierdzisz, że film przedstawia skrzywioną rzeczywistość i jest naciągany.

Nikt nigdzie nie nawołuje do bicia dzieci więc nie wiem dlaczego tak zajadle bronisz tego antyrodzinnego modelu hodowli.

Czy Ty tak na serio pragniesz wszechwładzy i wszechingerencji państwa w rodzinę. Nie potrafisz się zając dziećmi, jeżeli uważasz, że państwo jest lepsze dla dziecka niż rodzice?
Tak wynika z twojego toku rozumowania.

Jeśli suki karcą swoje szczeniaki to dlaczego matki nie miały by tego robić w stosunku do swoich dzieciumiech?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 10:10  
Cytuj
CYTAT
Masz rację tylko suki karcą swoje dzieci umiech


Możesz to różnie interpretować, Ty odpowiadasz za swoje dziecko. Osobiście uważam że zwierzęta bardzo dobrze wychowywują swoje potomstwo, nie ma w tym wychowywaniu wpojonej głupty, nie jedna "Pani" mogła by się od nich uczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 10:17  
Cytuj
Dziecko szamoczące się jak też i grzeczne należy trzymać mocno za rekę żeby nie wpadło pod samochód no ale wg modelu skand. jest to ograniczenie wolności dziecka i rodzic stosujący taki siłowy przymus wobec dziecka jest przestępcą.

W takim wypadku powinienem być pozbawiony praw rodzicielskich, już siedzieć w więzieniu a moje dzieci wbrew ich woli powinny zostać odane pod opiekę pedałom lub narkomanom w ramach poprawności polit. i wspierania dewiacji.

Kuzynka mojej matki była w latach 90tych w Danii na kilkuletnim szkoleniu i w pracy. Coś wiem na temat ich tak samo patologicznego systemu.
Mimo wszystko wróciła do PL i nie ma zamiaru tam wracać.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 12:34  
Cytuj
Do katastrofy zmierza nie tylko Szwecja, ale cała Europa i świat. To w jaki sposób myślą ludzie, a raczej nie myślą jest niebywałe. Gdyby w XVIII-XIX wieku ktoś przeczytał taki artykuł pomyślałby, że to jakieś żart, wtedy nikt nawet nie wpadłby na taki pomysł, a co dopiero mówić o jego realizacji. No, ale wtedy ludzie mieli zasady, ambicje, rozum, wiedzieli po co żyją. Dzisiaj ludzie są jak krowy zamknięte w zagrodzie, dla których normalne jest, że mają dostac żarcie, picie, że mają dostac opiekę weterynaryjną, a w końcu, że to ktoś ma za nich wychować potomstwo. Różnica pomiędy nami a krowami jest tylko taka, że rolnik kiedy z wymion przestaje lecieć mleko, to przestaje dojić, natomiast nas, rząd doji, aż do krwi, a najgorsze jest, to, że my się na to godzimy i myślimy, że to normalne i dalej głosujemy na stado baranów, którzy każdą swoją głupią decyzję uzasadniają tym, że w Szwecji, Niemczech, Fracji itd to jest już od dawna, a zatem i my musimy to wprowadzić. CHORE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 13:31  
Cytuj
A co jeśli kilkuletnie rodzeństwo bije się między sobą o zabawkę?

Lewactwo zaproponuje zapewne aby dla ich dobra rozdzielić je i dać każde do osobnej "rodziny" zastępczej.
Tylko jak je rozdzielić bez użycia siły? Może pozwolić na bicie młodszego brata przez starszego w ramach bezstresowej hodowli?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 13:45  
Cytuj
Ty byś wpierd.... jednemu i drugiemu. jezyk Polecam fajną książkę; A. Kołakowski, A.Pisula "Sposób na trudne Dziecko".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 14:10  
Cytuj
CYTAT
Ty byś wpierd.... jednemu i drugiemu. jezyk Polecam fajną książkę; A. Kołakowski, A.Pisula \"Sposób na trudne Dziecko\".


Czy Ty uważasz, że kary polegają tylko na wpier.olu?

Dzieci bijące się wzajemnie rozdziela się siłą bo na dobre słowo nie reagują.
Krzyczeć też nie wolno bo to przemoc:szok:
Jka za karę nie dam kolacji to będzie znęcanie się i głodzenie.

Czy rozdzielenie dwóch stron rękami to nie siłowe rozwiązanie?
Ale wg lewactwa została naruszona nietykalność osobista dzieci.
Czy jeśli jedno dziecko bije drugie to nie narusza brutalnie godności tego drugiego?

Jako rodzic sam dobieram metody wychowawcze bo to JA ODPOWIADAM za moje dzieci i to co robią.
Jeśli państwo wpierda.a mi się w wychowanie dzieci to robi to jako zwykły badyta, bo ono nigdy nie będzie za dzieci i ich czyny odpowiadać - to ja zawsze będę odpowiadał za to co moje dzieci robią.

Książki dot. wychowywania dzieci można sobie poczytać, czemu nie?
Ale jestem ciekawy jak w rzeczywistości ich autorzy wychowują swoje dzieci i na co one wyrosły?
Ponad to rodzice w większości (w tym ja) nie sa psychologami i agentami znającymi jakieś super metody wychowawcze bez krzyknięcia i klapsa.

Co ja się będę zresztą produkował - wystarczy spojrzeć na
zachowanie młodzieży dziś a 20-30 lat temu.

Jakoś nasi dziadkowie dawali sobie radę z wychowywaniem bez naukofcuf i osiągali lepsze wyniki w tej dziedzinie niż dzisiejsi rodzice, którym coraz bardziej "pomaga" w tym państwo.

Ciekawe co na temat tej ksiązki, którą proponujesz powiedzieliby wychowafcy ze Skandynawiiumiech bo z pewnoscią opiera wychowanie na jakiś ograniczeniach, nakazach i zakazach.

Wg tych dewiantów zza Bałtyku nie mogę nawet wpływać na światopogląd swoich dzieci. Nie mogę im powiedzieć, ze małżeństwo to tylko i wyłącznie związek mężczyzny z kobietą bo to uderza w "godność" tzw. małżeństw pedalskich.

Jula86, czy uważasz, że norweski aparat ucisku i przemocy słusznie odebrał małą Nikolkę jej rodzicom? Tak czy nie?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 17 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 14:29  
Cytuj
Kilkulatek to nie zwierze można używać wobec niego "siły argumentów" a nie "argumentu siły". Akurat kłótnie o zabawki to najbardziej prozaiczny problem trudny do rozwiązania gdy dziecko ma 1-2 lata ale i wtedy już trzeba uświadomić dziecko że to czy to jest złe. Z trzylatkiem możemy już śmiało rozmawiać o emocjach, uczuciach i godności innych i w ten sposób taki konflikt rozwiązać.
Jestem przeciwko "klapsom" marna to metoda wychowawcza a osobiście uważam że nawet krzywda, brutalizm i agresja wymierzona w niewinnego małego człowieka(ale to tylko moja subiektywna opinia) sama swojego dziecka nigdy nie uderzyłam i na pewno nie będzie potrzeby aby to w przyszłości zrobić.
Zgodzę się co do jednego wychowanie powinno pozostawić się wyłącznie rodzicom, na nich spoczywa odpowiedzialność więc powinni zadecydować i o wyborze metody. W proces wychowawczy nie powinno ingerować państwo ze swoim absurdalnym prawem i biurokracją... ani teściowa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 15:37  
Cytuj
CYTAT
Kilkulatek to nie zwierze można używać wobec niego \"siły argumentów\" a nie \"argumentu siły\".


Można używać, tyle że nie każde dziecko jest takie samo. Widząc niektóre młode matki które nie reagują odpowiednio na złe zachowanie swoich dzieci, zastanawiam się czy "siła argumentów" w ich dzieciństwie była za słaba ?

Rozróżniajmy klapsa od bicia - bo to jest kolosalna różnica.

Każdy kto chodził do szkoły podstawowej w latach 70/80 czy na początku 90 widział że kary cielesne w postaci linijki na łapie nie były czymś egzotycznym, natomiast niedopomyślenia było wsadzić nauczycielowi kosz na głowe czy nie reagować na jego polecenia.

Niewidze nic złego w klapsach jako kary.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lut 2012r. 07:52  
Cytuj
CYTAT

Każdy kto chodził do szkoły podstawowej w latach 70/80 czy na początku 90 widział że kary cielesne w postaci linijki na łapie nie były czymś egzotycznym, natomiast niedopomyślenia było wsadzić nauczycielowi kosz na głowe czy nie reagować na jego polecenia.

Niewidze nic złego w klapsach jako kary.


Sam za komuny w zerówce dostałem po łapach linijką i nie widzę w tym nic złego i nie mam tego nikomu za złe. wiedziałem, że za darmo nie dostaję a nauczycielowi nikt wtedy kosza na głowę nie wsadzał.

Nikt mnie w życiu nie katował ale jak zasłużyłem to kary były, różne, nie koniecznie pasek czy klaps ale nie za darmo!!!

Ludzie poddani surowszemu wychowaniu dużo lepiej sobie radzą w późniejszym życiu niż ci z hodowli bezstresowej.
Jeśli skandynawia to raj to dlaczego tyle u nich samobójstw?
Tylko nie wyskakujcie tu z krótkim dniem w zimie bo to samo dotyczy Alaski, Kanady i wszystkich amerykańsko-syberyjskich plemion.
Poziom życia mierzony wysokością PKB też nic nie mówi bo wg tej miary Afryka czy część Azji już powinni się dawno wysamobójczyć do ostatniego mieszkańca a pomimo to nie odstają zabardzo od średniej krajowej.
Człowiek hodowany bezstresowo nie radzi sobie w późniejszym życiu z byle problemikami i często popada jak nie w samobója to w choroby psychiczne lub inne zaburzenia.
A dlatego tak się dzieje bo nie uczy się od małego odpowiedzialności, karności i rozwiazywania problemów z którymi każdy w życiu się spotyka.

Mamy za to egoizm, brak wrażliwości, rozwydrzenie, dupowatość, tchórzostwo, nieumiejętność reagowania na sytuacje "podbramkowe" i wiele, wiele innych efektów "rozpasanego dzieciństwa"

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »