NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
DJ czy orkiestra na wesele???,
Posty: 36
Dołączył: 4 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 12:50  
Cytuj
Mam pytanie: jak sądzicie, czy lepsza będzie dobra orkiestra na wesele, czy DJ?
Przyznam szczerze, że coraz intensywniej zastanawiam się nad dobrym DJ-em. Może ktoś ma jakieś namiary na DJa, który fajnie mixuje piosenki, potrafi zabawić gości weselnych itp.???
Jeśli można to od razu proszę o cennik :-)

Proszę o opinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 12:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 13:47  
Cytuj
Ja jestem i bede zawsze za DJ wole to niz jakies pseudo orkiestry. Jesli moge polecic to polecam Ci Dj Słonce czyli Radosław Bakota. Gral u mnie i u znajomych i goscie byli bardzo zadowoleni umie grac a jeszcze lepiej zabawiac ludzi duzo zabaw ktorych inni nie maja. Polecam !!! http://djslonce.pl/djslonce.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 14:46  
Cytuj
czasy orkiestry juz mineły
za dj przemaeia wiecej +
- napewno mniej sobie liczy niz 4/5 grajkow

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 14:56  
Cytuj
na pewno DJ.
orkiestra to już raczej czas przeszły.
jak chcesz dobrego DJ'a to podaję stronę, tam znajdziesz namiary:
http://djkubus.pl/.
w sierpniu 2011 prowadził wesele mojej siostry, zabawa była mega smiech2.
szkoda że tak szybko się skończyła, ale konkursy i prowadzenie imprezy na prawde świetne. polecam w 100% good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 14:57  
Cytuj
Orkiestra ma to do siebie ,że robią przerwy bo posiłki (wiadomo) bo muszą odpocząć każdy powód będzie dobry a biorą jakby nie wiem co. A DJ zagra piosenkę na życzenie bo orkiestra ma swój repertuar. DJ nie robi przerw tak jak ma w zwyczaju orkiestra.

U mnie grał Kuba Wojewoda (DJ Kubuś) moi teściowie i ich rodzina zadowoleni przed weselem nie byli ale po weselu nie było osoby która by powiedziała ,że źle się bawiła do 24.00 leciały kawałki dla młodych jak i starszych oczepiny dużo fajnych zabaw a po oczepinach na życzenie puszczał muzykę klubową. W czasie posiłków leciał fajny chillout.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 15:03  
Cytuj
CYTAT
U mnie grał Kuba Wojewoda (DJ Kubuś) moi teściowie i ich rodzina zadowoleni przed weselem nie byli ale po weselu nie było osoby która by powiedziała ,że źle się bawiła do 24.00 leciały kawałki dla młodych jak i starszych oczepiny dużo fajnych zabaw a po oczepinach na życzenie puszczał muzykę klubową. W czasie posiłków leciał fajny chillout.


dokładnie się też pod tym podpisuję tak samo było na weselu mojej siostry, DJ Kubuś to DJ godny polecenia, ale niestety już ma dużo rezerwacji więc trzeba się spieszyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 15 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 16:23  
Cytuj
Ja jednak wole porzadna kapelę.. moze dlatego ze bardzo lubie stare przeboje,mimo ze jestem z mlodszego pokolenia.
Poza tym dobry wokal,perkusja, gitara elektryczna,klawisze i fakt ze jest to muzyka grana na Żywo a nie z playbacku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 14 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 19:31  
Cytuj
A ja też wolę DJ jezyk u mnie był Dj :d spoko ziom. Wolę słuchac oryginalnego kawałka niż jakiejś skrzeczącej ropuchy i pseudograjków. Nie rajcują mnie to hehe. a Tak to i troche hh i troche techniaweczki poleciało ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 4 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 21:45  
Cytuj
Dziękuję Wam za podpowiedzi :-)
Kto zna jeszcze jakiegoś fajnego i naprawdę dobrego DJa to proszę pisać :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 09:45  
Cytuj
Zdecydowanie DJ Słońce, czyli Radek Bakota - www.djslonce.pl zobacz w archiwum nie znajdziesz ani jednej negatywnej wypowiedzi, a wiesz dlaczego? bo Radek jest po prostu najlepszy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 09:56  
Cytuj
CYTAT
Ja jednak wole porzadna kapelę.. moze dlatego ze bardzo lubie stare przeboje,mimo ze jestem z mlodszego pokolenia.
Poza tym dobry wokal,perkusja, gitara elektryczna,klawisze i fakt ze jest to muzyka grana na Żywo a nie z playbacku...



Porządne stare przeboje mają do siebie to ,że są najlepsze oryginalne wykonania. Porządna kapela minimum 5tyś się wykłada na dzień dobry zarezerwowane terminy mają rok do przodu... im lepsza kapela tym wyższa stawka. Im więcej członków zespołu wzrastają koszty czyli posiłki od osoby na weselu liczy się od 130-180zł a zespół ma mieć zapewnione ciepłe posiłki. Dj nie gra z playbacku a puszcza oryginalne wykonania utworów ,z playbacku co najwyżej może osoba śpiewać ;-) btw. biorąc zespół wybiera się repertuar czyli grają to i to innych kawałków nie mają w repertuarze zespołu czyli jakiś specjalnie wymyślnych kawałków na spontanie na weselu nie zamówisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 15 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 10:56  
Cytuj
No tak co do kosztow to sie zgadzam, bo stawka jednego dj nie ma porownania z pięcioosobowym zepsolem, ale dla niektorych ta roznica jest nie wielka.
Poza tym ta dlugosc oczekiwania i zarezerwowane temriny swiadcza własnie o tym jak dobra jest dana orkiestra.
Można tez przed weselem z zespolem ustalic repertuar, a wszechstronna kapela napewno uwzgledni takie prosby młodych.
Z reszta ja nie wyobrazam sobie ze nie bedzie na moim weselu biesiadowania z kapelą, z saksofonem i harmonią, ale wesele z Dj na ktorym byłam tylko raz tez zaliczyłam do udanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
No tak co do kosztow to sie zgadzam, bo stawka jednego dj nie ma porownania z pięcioosobowym zepsolem, ale dla niektorych ta roznica jest nie wielka.
Poza tym ta dlugosc oczekiwania i zarezerwowane temriny swiadcza własnie o tym jak dobra jest dana orkiestra.
Można tez przed weselem z zespolem ustalic repertuar, a wszechstronna kapela napewno uwzgledni takie prosby młodych.
Z reszta ja nie wyobrazam sobie ze nie bedzie na moim weselu biesiadowania z kapelą, z saksofonem i harmonią, ale wesele z Dj na ktorym byłam tylko raz tez zaliczyłam do udanych.


Tak ustalasz repertuar ale gdy znajomi chcą Ci zamówić jakąś specyficzną piosenkę to co ? niestety nie zagrają.. oczekiwanie i zarezerwowane terminy nie świadczą o jakości wykonywania utworów. Od 5-7tys za orkiestrę plus wyżywienie to są koszta. 5-7tyś za to można wyżywić tylu gości zapłacić za tyle rzeczy . Miałam ostatnio wesele i wiem co to koszta, lepiej wydać więcej na kamerzystę i fotografa niż na kapele pożal się boże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 15 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 12:57  
Cytuj
Na dobra kapele nie trzeba wydawac 7 tysiecy złotych,nie spotkałam sie jeszcze z takimi cenami.
Co do specyficznych piosenek to nie ma tez gwarancji ze dj bedzie miał ja na swoich płytkach, jesli bedzie to naprawsde specyficzna...
Jezeli muzyka bedzie beznadziejna to cale wesele bedzie to kitu, bo niezadowoleni goscie to najgorsze co moze byc na weselu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 13:32  
Cytuj
CYTAT
Na dobra kapele nie trzeba wydawac 7 tysiecy złotych,nie spotkałam sie jeszcze z takimi cenami.
Co do specyficznych piosenek to nie ma tez gwarancji ze dj bedzie miał ja na swoich płytkach, jesli bedzie to naprawsde specyficzna...
Jezeli muzyka bedzie beznadziejna to cale wesele bedzie to kitu, bo niezadowoleni goscie to najgorsze co moze byc na weselu.


Chyba dawno rozglądałaś się za orkiestrą podobno dobra orkiestra z podobno dobrą opinią ceni się nieźle. Wiem bo szukałam ,jeśli cena była w miarę opinie wśród ludzi mało pochlebne. Dobry DJ nie gra z płyt lecz ma profesjonalny sprzęt a na dysku posiada tysiące plików z muzyką od biesiady po choćby HH dla wymagających młodych ,każdy szanujący się DJ z dobrą opinia posiada taki wybór muzyki aby zadowolić każdego. No tak wesele ma się raz w życiu trzeba zaszaleć ale pożyczki na wesele rodzice spłacają jeszcze długo po weselu. Może być kwartet smyczkowy na weselu ale jeśli zaproszeni goście z natury są zrzędami to każdy powód będzie dobry do niezadowolenia. U mnie jedzenie o dziwo chwalili i DJ obsługę.. ale na co jęczeli na temperaturę w lokalu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 13:52  
Cytuj
te ceny są chyba z kosmosu, gdzie ty o takim słyszałaś? w naszych stronach zespół bierze 3000 do 3500 max jeśli bierze ktoś więcej z naszych lokalnych zespołów to podaj nazwę, bo nie chce mi się w to wierzyć, myślę że znajdziesz też kilka zespołów które zagrają za 2500 i wesele będzie super. No chyba że ktoś zamawia na wesele Czerwone Gitary to się zgodzę umiech Wiesz ja mogę też wołać i 10 tysięcy tylko czy ktoś mi tyle da? wolę zagrać za 3 tysiące i grać co sobotę a nie wołać 5-7 tyś. i grać raz na ruski rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 13:55  
Cytuj
No ja nie jestem od tego aby komuś robić anty reklamę nie są to zespoły z stw lecz z okolic 30-50km od stalowej. Nie podam nazw bp szanowny SM znów mi albo usunie komentarz albo napiszę że to nie ten dział na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 18:07  
Cytuj
coś ściemniasz, nikt ci posta nie usunie po podaniu nazwy zespołu bo przecież podajemy nazwy i nazwiska DJ-ów, po prostu nie znasz takich zespołów co tyle kasy biorą, jak zaczynasz coś pisać to potwierdź to faktami i o jakiej anty reklamie piszesz, skoro tyle biorą to chyba to nie jest żadna tajemnica jak się zespół nazywa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 18:10  
Cytuj
jeśli zdecydujesz sie nagood dj to polecam Jakuba Wojewode
świetnie gra i wodzirej z niego niezłygood

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 30 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 21:28  
Cytuj
wybór między dj a zespołem nie jest trudny. wszystko zależy od ludzi i ich zasobności. nie jest prawdą że zespoły nie zagrają kawałka na weselu na życzenie. nasz zespół grał wesele gdzie podczas przyjęcia przyszli goście ze strony Młodej i poprosili o utwór krawczyka ,,Bo jesteś Ty" . Nie mieliśmy ani tekstu ani nagrania. I zagraliśmy. Jakaś pani miała tekst na kompie w laptopie, chłopaki z kapeli utwór słyszeli dwa lata temu w radio a że pamięć mają dobrą to i dobrze zagrali. Tak naprawdę można się świetnie bawić przy dj ale również przy zespole. trzeba tylko chcieć się bawić. Generalnie zmienia się nam sposób i styl ludzi bawiących na przyjęciach weselnych. chyba zmieniają się standardy, moda,zwyczaje. przeszliśmy transformację stylów na weselu od disco polo , dance , rock , po ... zespoły grały na żywo, później półplaybacki, fullplaybacki no i dj. Jeżeli będziemy szli dalej w takim kierunku to niestety nawet dj niedługo nie spełni oczekiwań wszystkich gości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2012r. 21:31  
Cytuj
spoko zespół jeśli jest bdb to zagra wszystko i do tego jeszcze ładnie nie daj boże że trafi ci się pseudo dobry a później na weselu wychodzi lipa
dj zawsze ma i orginał i covera także wolał bym dj

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 30 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 00:07  
Cytuj
Tak czytam ten wątek i mam takie odczucia:

Idąc Waszym tokiem myślowym, to na następne dni miasta lepiej zaprosić DJ'a!!
słońce czy tam inny obskoczy TANIO pare dni i wszyscy beda szczęśliwi.
Puści Kazika i perfekt a może nawet Lady Gaga. A nawet nasz gruby bedzie szczęśliwy bo zostanie kasy.

A gdzie miesjce na emocje ze sceny? dżingle wstawiane przez zaspół.
I jak sie mama uprze że trzeba z babnem za stołami przejść..hehe

Moim zdaniem wątek jest delikatnie mówięc nie na miejscu.
Każdy ma swojego klienta.

Zgadzam sie że kapele sa drogie w porównaniu do DJa ale ma to uzasadnienie w ilości osób oraz czasu przyłozonego na przygotowania. Nie każdy chce robić ze swojego przyjecia kolejna fajna dyske umiech wiec nie róbmy z zespołu fałszujacego pijaka, który kase bierze za friko...(stereotypy)

Muzyk (nie muzykant albo pan z parapetem i plejbekami) to zawód.
A zespołów w których grają muzycy jest naprawde moze 2 w okolicy stalowej woli.

Praca muzyka zaczyna sie zdecydownie wcześniej niż "ruszanie"parkietu na przyjęciu weselnym.
1.musi repertuar przygotować opracować i zaaranżować, a to trwa.
2.musi miec odpowiedni instrument i sprzęt, który kosztuje średnio 10tys zł na muzyka, wiec jest to raczej spora inwestycja. Oczywiście razy ilość osób w danym zespole.
3.musi codziennie szlifować swój warsztat i rozwijać się.
4.musi poświecać czas na próby 1, 2 razy w tyg po 2-3 h.
5.musi opanowac sprawy techniczne nagłosnienie i oświetlenie
6.musi pieknie sie usmiechać, choć po 12stej godzinie pracy już żaden z Was usmiechać by raczej sie nie chciał.

Jak już spełni te wszystkie MUSI , to moze bedzie miał pełny terminarz i po 2-3 latach zwróci mu się kasa za sprzet i czas poświecony.

Oczywiscie mozna taniej, sa ludzie z łapanki, podkład z plejbeku i wyginajaca sie laska, która niema pojecia o interwałach i tonacji.
Ale to własnie te pożal się Boże Łorkiestry. w takim wypadku rzeczywiscie radze DJa.

Idealnym rozwiązaniem jest dobra kapela na koncert 2-3h w punkcie kulminacyjnym wesela a reszta Dj....ale to chyba zbyt drobie rozwiązanie..chociaż??odliczając wyżywienie i takie tam..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »