NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Specjalista od Daewoo Lanos,
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 19:34  
Cytuj
Witam,

Znajdzie się osoba, która zna dobrze ten model ? Potrzebuję sprawdzić wtryski czy nie leją, bo mam duże spalanie benzyny. Mam gaz, ale przez pierwsze 2,3 km jadę na benzynie żeby trochę zagrzać silnik. I przy takiej jeździe pali mi tak, że jak zatankuję za 70 zł, to starczy mi na ok 15 odpaleń na zimnym silniku. Wydaje mi się, że trochę za dużo pomimo, że Lanosy do oszczędnych nie należą. Z tłumika mocno czuć benzyną. Na LPG pali mi 9 L. Szukam osoby, która w garażu lub prywatnie na podwórku rozbierze wtryski, ewentualnie je przeczyści lub wymieni i złoży wszystko do kupy. Czasami w garażach ludzie sobie dorabiają, może ktoś chciałby zerknąć i pomóc. Najlepiej od ręki i żeby ta osoba nie bała się "patrzeć na ręce".

PS. Nie mówię, że teraz w czasie mrozów tylko w jakimś innym umówionym terminie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 19:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 20:26  
Cytuj
A jak Ty sobie wyobrażasz rozebranie i złożenie wtrysku w garażu ?

Wtryski są wykonywane z dokładnością do MIKRONÓW.

Wtryski się rozbiera i składa w klimatyzowanych pomieszczeniach. Potrzeba sprzętu za kilkaset tysięcy. A Ty chcesz w garażu to robić ?

Czym, na menzurkach ?

Jedyny, godny tego zadania w okolicy jest bosch service.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 20:29  
Cytuj
Polecam Kobierniki(sandomierz) zaklad napraw ukladow wtryskowych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 20:37  
Cytuj
Ciekawe jaki sprzęt mają potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 11:26  
Cytuj
Zaklad w kobiernikach jest autoryzowanym zakladem napraw Bosch Naprawia tez DENSO,CDI, itd... sa dluzej na rynku niz PAWLIK a ceny o WIELE Nizsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
Witam,

Znajdzie się osoba, która zna dobrze ten model ? Potrzebuję sprawdzić wtryski czy nie leją, bo mam duże spalanie benzyny. Mam gaz, ale przez pierwsze 2,3 km jadę na benzynie żeby trochę zagrzać silnik. I przy takiej jeździe pali mi tak, że jak zatankuję za 70 zł, to starczy mi na ok 15 odpaleń na zimnym silniku. Wydaje mi się, że trochę za dużo pomimo, że Lanosy do oszczędnych nie należą. Z tłumika mocno czuć benzyną. Na LPG pali mi 9 L. Szukam osoby, która w garażu lub prywatnie na podwórku rozbierze wtryski, ewentualnie je przeczyści lub wymieni i złoży wszystko do kupy. Czasami w garażach ludzie sobie dorabiają, może ktoś chciałby zerknąć i pomóc. Najlepiej od ręki i żeby ta osoba nie bała się \"patrzeć na ręce\".

PS. Nie mówię, że teraz w czasie mrozów tylko w jakimś innym umówionym terminie..


Zamknij się w jakimś cichym pomieszczeniu,zapnij pas kierowcy, żeby nie było słychać bimbaja i niech ktoś włączy Ci zapłon a Ty nasłuchuj w okolicy silnika.
Jeśli po dobiciu ciśnienie przez pompę, czyli takim bzzzz jezyk usłyszysz krótkie pssst potluczony to znaczy, że wtryski Ci leją.

Niestety nie da się tego naprawić więc pozostaj Ci tylko wymiana zdegustowany

Ten gość ma do sprzedania do 8 i 16V ok

BTW. Wiele wskazuje na padnięte wtryski sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 20:20  
Cytuj
CYTAT
A jak Ty sobie wyobrażasz rozebranie i złożenie wtrysku w garażu ?

Wtryski są wykonywane z dokładnością do MIKRONÓW.

Wtryski się rozbiera i składa w klimatyzowanych pomieszczeniach. Potrzeba sprzętu za kilkaset tysięcy. A Ty chcesz w garażu to robić ?

Czym, na menzurkach ?

Jedyny, godny tego zadania w okolicy jest bosch service.


Chyba koledze raczej chodziło o wyjęcie wtryskiwaczy a nie ich rozczłonkowanie potluczony

Operacja jak najbardziej wykonalna ok Sam w ten sposób dwa razy czyściłem swoje wtryskiwacze w garażu ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 22:09  
Cytuj
CYTAT
Znajdzie się osoba, która zna dobrze ten model ? Potrzebuję sprawdzić wtryski czy nie leją, bo mam duże spalanie benzyny. Mam gaz, ale przez pierwsze 2,3 km jadę na benzynie żeby trochę zagrzać silnik. I przy takiej jeździe pali mi tak, że jak zatankuję za 70 zł, to starczy mi na ok 15 odpaleń na zimnym silniku.



Po pierwsze primo - nic nie rób, poczekaj aż się ociepli.
Po drugie primo - jak się nie poprawi potrzebne ci będą wtedy:
- używana listwa z wtryskami ( ok 100zł)
- 4 oringi do wtryskiwaczy (ok 20 zł)
- klucze - imbus 6, nasadowa 13, płaska 17
- godzina wolnego czasu.

Odnosi się to do silnika 16v

Na 95% jest to pierwsze primo.

Cierpliwości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 23:22  
Cytuj
Dzięki za odpowiedzi. Jak się ociepli, to może odważę się i spróbuję sam wyciągnąć listwę i zobaczę czy rozpyla mgięłkę czy po prostu leje paliwem. Na części nie chciałem tych wtryskiwaczy rozbierać jak to myśleli niektórzy i odsyłali do specjalistycznych serwisów. To nie diesel z common railem smiech2

PS. Gorzej z tym, że mam tendencję do psucia niż naprawiania potluczony Dlatego pytałem czy ktoś mi pomoże ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 07:58  
Cytuj
CYTAT
Dzięki za odpowiedzi. Jak się ociepli, to może odważę się i spróbuję sam wyciągnąć listwę i zobaczę czy rozpyla mgięłkę czy po prostu leje paliwem. Na części nie chciałem tych wtryskiwaczy rozbierać jak to myśleli niektórzy i odsyłali do specjalistycznych serwisów. To nie diesel z common railem smiech2

PS. Gorzej z tym, że mam tendencję do psucia niż naprawiania potluczony Dlatego pytałem czy ktoś mi pomoże ok


Gdy będziesz odpinał wtryskiwacze od listwy uważaj na spinki, potrafią odfrunąć w siną dal potluczony

Powodzenia ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 09:15  
Cytuj
najlepszym specjalistą dla daewoo lanos i w ogóle dla tej marki jest specjalista który przyjmuje na ulicy przemyslowej czyli SKUP ZŁOMU - powodzenia placze

Bogi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 10:06  
Cytuj
daniell jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej się nie udzielaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
najlepszym specjalistą dla daewoo lanos i w ogóle dla tej marki jest specjalista który przyjmuje na ulicy przemyslowej czyli SKUP ZŁOMU - powodzenia placze


O widzę że należysz do tzw. grona fahofcufumiech
Ja przynajmniej przez 3 lata katowałem Lanosa 1.6 i mogę go ocenić jako twardzielaumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Jak się ociepli, to może odważę się i spróbuję sam wyciągnąć listwę i zobaczę czy rozpyla mgięłkę czy po prostu leje paliwem.

Żle mnie zrozumiałeś. Jak się ociepli to będzie OK.
Za to, że czujesz smród paliwa odpowiada związek bardzo niskiej temperatury i natury działania sondy lambda. Ale to temat na dłuższy wywód. Przyjmij, że tak ma być i nie przejmuj się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »