NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
PIT rozliczenie. Przez Internet!!!, e-deklaracje
Posty: 52
Dołączył: 25 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:50  
Cytuj
Bardzo łatwa aplikacja e-deklaracje. www.e-deklaracje.gov.pl
26 stycznia rozliczyłem się przez Internet a 31 stycznia miałem juz przelew. Naprawdę warto! Oszczędzamy czas, nerwy i pieniądze. Jeśli ktoś chce szybko zwrot kasy to polecam tę formę rozliczenia. Jako podpis wystarczy że wpiszemy przychód z zeszłego rozlicznia. Naprawdę polecam!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 15:04  
Cytuj
W tym roku chyba się zdecyduję na taką formę. Ale jeszcze czekam na rozliczenie z zakładu pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 22 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 18:53  
Cytuj
ja od 3 lat rozliczam wszystkich w domu przez internet i nigdy nie było problemów, a po co stac w kolejkach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 22:25  
Cytuj
dostałeś tak szybko kasę bo mało pitów było i dlatego teraz tak szybko nie idzie kasa bo większość zakładów już PIT-11 dała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 25 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 11:20  
Cytuj
CYTAT
dostałeś tak szybko kasę bo mało pitów było i dlatego teraz tak szybko nie idzie kasa bo większość zakładów już PIT-11 dała


Z tym się nie zgodzę. Rozliczenie przez internet traktują priorytetowo i weryfikowane jest w pierwszej kolejności. Być może teraz trzeba będzie czekac na zwrot kaski trochę dłużej, no ale nie 2-3 miesiące jak przy zwykłym rozliczeniu... Na pewno czym prędzej , tym lepiej.Miłego Dnia. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 11:49  
Cytuj
No dobra, nigdy się nie rozliczałem przez neta i powiedzmy, że chcę się w końcu tak rozliczać.
Co mam zrobić, od czego zacząć?
Żeby się nie okazało, że i tak muszę chodzić do tej znienawidzonej przeze mnie instytucji i wypełniać jeszcze jakieś jak zwykle do niczego nie potrzebne papiery.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 12:05  
Cytuj
CYTAT


Z tym się nie zgodzę. Rozliczenie przez internet traktują priorytetowo i weryfikowane jest w pierwszej kolejności. Być może teraz trzeba będzie czekac na zwrot kaski trochę dłużej, no ale nie 2-3 miesiące jak przy zwykłym rozliczeniu... Na pewno czym prędzej , tym lepiej.Miłego Dnia. good


Rozłiczałem się w tamtym roku przez internet, na zwrot czekałem 1.5 miesiaca. Znajomi rozliczali się później ode mnie w tradycyjny sposób i dostali szybciej pieniazki niz ja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 12:13  
Cytuj
Czyli pewnie wygląda to tak, że czas czekania na zwrot jest zbliżony, plus jest taki, że nie trzeba stać w kolejce. Ale może wypowie się jeszcze więcej osób i dowiemy się ile trzeba czekać na kaskę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 13:25  
Cytuj
Rozliczam się tylko przez neta od kiedy można wysyłać Pity roczne bez podpisów i to nieprawda że się tyle czeka na kasę. W zeszłym roku dostałam pieniążki na konto po 3 tygodniach a pita puszczałam pod koniec lutego. A zreszta komu się chce stać w takich kolejkach? to przecież bez sensu skoro można łatwo, szybko i bez błędów wysłać. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 20:36  
Cytuj
wg przepisow czeka sie do 3 miesiecy kto teraz złozy pit dostanie kase w miare szybko bo tych PIT jest naprawde niewiele i wiem co mowie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 10 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 21:24  
Cytuj
Troche z innej beczki. Pit złożony. UPO wydrukowane. 15zł do zwrotugood tylko niby jak? Nie widziałem żadnej opcji do tego czy to przelew, przekaz pocztowy czy w kasie w banku. Zrobiłem coś źle?

Ciekawe czy dostane te 15 złjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 21:26  
Cytuj
CYTAT
Troche z innej beczki. Pit złożony. UPO wydrukowane. 15zł do zwrotugood tylko niby jak? Nie widziałem żadnej opcji do tego czy to przelew, przekaz pocztowy czy w kasie w banku. Zrobiłem coś źle?

Ciekawe czy dostane te 15 złjezyk


składałeś NIP-3 w US??
tam pewnie podałeś nr. r-ku bankowego, a jak nie to pewnie przekazem dostaniesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 21:30  
Cytuj
ja tez juz kaskę dostałam good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 10 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 21:32  
Cytuj
Skarbówka nie ma mojego numeru konta. TO NIP dalej jest potrzebny? Myślałem, że od tego roku wszystko idzie na PESEL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 22:02  
Cytuj
Więc jak dostanę PIT to wysyłam "netem" - zobaczymy czy będę zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 22 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 22:03  
Cytuj
No bo NIP nie jest potrzebny tylko pesel sie wpisuje ale druk NIP 3 jest do aktualizacji danych między innymi podajesz tam nr konta, na który maja Ci wpłacać kasę. Jeśli nigdy nie podawałeś to przyjdzie Ci przekaz. NIP3 składasz wtedy gdy zmieniły się jakieś dane np adres, nazwisko, czy nr bankowy. Na necie są takie druki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2012r. 22:23  
Cytuj
[cytat]No bo NIP nie jest potrzebny tylko pesel sie wpisuje ale druk NIP 3 jest do aktualizacji danych między innymi podajesz tam nr konta, na który maja Ci wpłacać kasę.


Od tego roku nie ma już NIP-3 są druki ZAP-3. A ty dziubas z księżyca spadłeś czy pierwszy raz się rozliczasz skoro nie wiesz o aktualizacji dancyh w US.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »