NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Suwmiarka elektroniczna czy analogowa?, Suwmiarka elektroniczna czy analogowa?
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 09:35  
Cytuj
Obecnie używam jakiejś starej analogowej suwmiarki nieznanej mi firmy.
Chcę sobie kupić nową suwmiarkę o w miarę przyzwoitej jakości.
Wacham się pomiędzy elektroniczną a analogową.
Co do jakości analogowych szczególnie tych droższych to jestem spokojny.
Ale digitalumiech pozwala na szybszy odczyt i nie trzeba już szukać i liczyć kresek na skali, szczególnie w niesprzyjających warunkach oświetlenia.

Tak jeden jak i drugi typ odpada jeśli chodzi o zakup typu Lidlowo-biedronkowo-tescowy.

Co do elektroniki pomimo wygody odczytu to jestem trochę uprzedzony. Nie ma pewności czy to się nie zpier... i czy pokazuje faktycznie prawdziwy odczyt?

Poradźcie jaki typ i jakiej marki polecacie.

Nie musi to być jakiś nano-atomowy sprzęt ale też byle gówna a'la TOPEX też nie chcę.

Pytam bo nie mam jakiegoś ekstra doświadczenia z suwmiarkami.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 09:35  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 09:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 09:43  
Cytuj
Z doświadczenia wiem ze zwykla suwmiarka lepiej ci pokaze niz elektronicznaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 10:56  
Cytuj
Alone dobrze gada. Kup sobie zwykłą ale w dużej klasie dokładności z atestem. Za zaoszczedzona kase kup sobie latarke;p

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11813
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 11:02  
Cytuj
Zdecydowanie suwmiarki noniuszowe. Cyfrowe czasami po prostu przekłamują.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 11:10  
Cytuj
Dzięki za porady, chciałem po prostu mieć czyste sumienie, że nie kupiłem digitalaumiech
No to rozglądam się teraz za analogiem ze świadectwem wzorcowania.
Mechanika to mechanika a elektronice nigdy za bardzo nie ufałem.

W Lanosie jeździłem nawet z wypiętą od ABSu kostką, tak mnie w tym aucie on wkur...umiech

Nie robię nic na wyścigi więc jak się te kilka sek. dłużej przyjrzę skali to nic się nie stanie. A latarka to dobry pomysłumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 11:14  
Cytuj
Brałeś pod uwage suwmiarke zegarową ?

http://www.otelo(...)064.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 11:18  
Cytuj
CYTAT
Brałeś pod uwage suwmiarke zegarową ?

http://www.otelo(...)064.html


Ze względu na cenę nieumiech
Aż takich kosmosów nie potrzebuję.
Bedę szukał klasyka dobrej jakości.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 11:28  
Cytuj
mitutoyo elektroniczna nie sa tanie ale narawde precyzyjne i spokojnie moge polecic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 11:36  
Cytuj
Dzięki za opinie ale elektroniczna odpada jeszcze z jednego względu a mianowicie suwmiarki używam raczej w trudniejszych warunkach, w których istnieje ryzko uszkodzeniatego tego całego dinksa z wyświetlaczem.
Zdażają się też pomiary w niskich temp. więc analog bedzie pewniejszy że mu piksele nia zamarznąumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »