NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Fachowiec od wydechów samochodowych - jaki?, Fachowiec od wydechów samochodowych - jaki?
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 17:44  
Cytuj
Potrzebuję dobrego a najlepiej jakby był też taniumiech fachowca od wydechu samochodowego.
Sprawa polega na tym, że wydech pomimo 15 lat mam w całości oryginalny i na całej długości od łączenia z kolektorem stanowi on jedną pospawaną całość.
W takim np. Lanosie elementy są skręcane i można na kanale samemu się bawić.

Chodzi o wycięcie 1 elementu układu wydechowego i po dobraniu odpowiedniej średnicy wspawanie w jego miejsce następnego.
Musi to być pospawane porządnie i szczelnie a nie tak żeby spawy wyglądały jak smarki, które mają zaraz odpaśćumiech

No to kogo polecacie?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 17:44  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 18:02  
Cytuj
W stw to chyba nikogo takiego nie znajdzieszjezyk A na pewno nie jedź do tych gości co za BP spawają w stronę niskajezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 18:37  
Cytuj
Kiedys w swoim fordzie spawal mi koles (migomatem)z warsztatu. ( Bielecki), ten pierwszy za katalizatorem. No i chodzilo mi auto tak prawie jeszcze 2lata.

Potem tylni juz sobie sam wspawywalem (besterem).

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 18:39  
Cytuj
Ci kolesie za BP to są fachowcy hardkorowcy od wszystkiego....
Tłumiki, wulkanizacja, blachara smiech2
Full Serwismlotek

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 18:39  
Cytuj
Co Kosmal, katalizator wycinasz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 19:13  
Cytuj
Stecyk - akurat chłopaki za BP to solidna firma, szczególnie taki Pan przy kości. Spawają bardzo dobrze, robota jest solidna i w dobrej cenie. Jak się ma na całej długości "pergamin" i nie ma już co spawać to nic dziwnego, że ktoś narzeka...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 19:16  
Cytuj
Ha kaszane mi odwalili, Małą dziurkę pospawali jakby nasmarkał a nowy tłumik tam założyli że podczas jazdy wypiął się tak więc moje zdanie o nich będzie jakie będzie. I nie widziałem jakiegoś przy kości tylko mi jakiś dziwny zioom to robił ze słuchawkami na uszach porażka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 20:28  
Cytuj
CYTAT
Co Kosmal, katalizator wycinasz?


Co Andrzejek mówisz? bo słabo Cię słyszęumiechumiechumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 20:32  
Cytuj
czy wy nad wszytkim musicie się tak rozczulać? znajdż sprawnego spawacza i to wszystko, do pospawania tłumika nie potrzeba spawacza z uprawniwniami na gazociągi i 20letnią praktyką, jak wydech jest w jednym kawałku to bez problemu da się go tak wyjąć i pospawać, zaraz narobi sie 5 stron o spawaczach, ciężkich przypadkach, przy dzisiejszych cenach cześci tylko druciarze łatają tłumiki
a jak chcesz wydać więcej kasy polecam mgmotorsport.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
przy dzisiejszych cenach cześci tylko druciarze łatają tłumiki
a jak chcesz wydać więcej kasy polecam mgmotorsport.pl


Jak już pisałem wydech jest fabryczny i pomimo 15 lat blaszyska po stuknięciu w nie młotkiem wydają dźwięk uderzanego zlewozmywaku więc jeszcze długo pociągnie.
Tu nie chodzi o łatanie tylko porządne pospawanie elementów bliżej silnika a raczej turbiny gdzie zimno nie jest więc to ma się trzymać.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 21:56  
Cytuj
Jak nie chcesz spawać to kup na alledrogo kolanko pod takim kątem jak trzeba i dwa łączniki, masz wtedy bez spawania

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
czy wy nad wszytkim musicie się tak rozczulać? znajdż sprawnego spawacza i to wszystko, do pospawania tłumika nie potrzeba spawacza z uprawniwniami na gazociągi i 20letnią praktyką, jak wydech jest w jednym kawałku to bez problemu da się go tak wyjąć i pospawać, zaraz narobi sie 5 stron o spawaczach, ciężkich przypadkach, przy dzisiejszych cenach cześci tylko druciarze łatają tłumiki
a jak chcesz wydać więcej kasy polecam mgmotorsport.pl


Musimy. Partactwo jakie się pleni wkoło przeraża. Skoro w Stalowej problem by znaleźć kogoś kto potrafi dokręcić koło - co my o spawaniu mówimy ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 23:35  
Cytuj
Tak jak mowisz. Partactwo sie pleni i to w olbrzymich rozmiarach, i to trzeba zwalczac tak jak stonke na ziemniakach.good

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 23:39  
Cytuj
wszak to gród hutniczy to spawaczy brakować nie powinno

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 08:16  
Cytuj
Zaznaczam, że warsztat jakiego szukam może byc zlokalizowany w STW, Nisku jak też w przyległych gminach.
Wiadomo, że nie będę jechał do Rzeszowa bo z pewnością w okolicy taki fachowiec się znajdzie.

Chodzi mi tylko o porządnie wspawany kawałek prostej rury.
Trzeba tylko dobrać odpowiednią długość i średnicę.
Jeszcze lepiej będzie jak to się będzie dało zrobić na zasadzie wsunięcia idealnie dopasowanej rury na rurę i ściśnięcia tego cybantami.

Własnie dlatego szukam fachowca, aby po rozbebeszeniu wydechu miał możliwość dopasowania elementu i żeby się w ostaniej chwili nie okazało, że nie może nic dobrać.

Kombinacje z kawałkami rur wodociągowych odpadająumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 08:37  
Cytuj
oj gajowy, gajowy. tak gwoli ścisłości podam że jakbyś chciał to sam byś koledze zrobił ten wydech. Mój kolektor sportowy po tym jak go wyprostowałeś dziala do dziś, a ten który spawałes z 5 lat temu jeździ chyba w piątym aucie z kolei.

kosmal a jak boisz się smarków w wydechu kup sobie łącznik do wspawania.
http://moto.(...)896.html

masz średnice wewnętrzną rury która dopasowujesz do średnicy wewnętrznej swojej rury. Średnica wewnętrzna zwężki to średnica zewnętrzna twojego wydechu. Po obspawaniu naokoło nie ma smarek w środku. Możesz tez zamówic rurę z nacięciem po obydwu stronach, wtedy pasta do wydechu i dwie klamry i masz bez spawania orginalny układ

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 08:43  
Cytuj
CYTAT
oj gajowy, gajowy. tak gwoli ścisłości podam że jakbyś chciał to sam byś koledze zrobił ten wydech. Mój kolektor sportowy po tym jak go wyprostowałeś dziala do dziś, a ten który spawałes z 5 lat temu jeździ chyba w piątym aucie z kolei


Gajowy, prawda to? bawisz się w takie rzeczy?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 08:44  
Cytuj
Kosmal zobacz jeszcze na link allegro

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 08:48  
Cytuj
Jacek, dzięki za info, właśnie w tym kierunku mam zamiar to poprowadzić.
Tak żeby wydech był w środku gładki bez zbędnych załamań i zadziorów.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 15:09  
Cytuj
slyszalem ze przed rudnikiem jest dobry gosc gdzies kolo cpn siedzi tylko w tlumikach, na wiosne musze sie tez wybrac do niego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 15:56  
Cytuj
Jacek, wlasnie szukam takiego fachury co mialby w ofercie takie redukcje jak w tym linku z allegro.
Moze sobie zamowie ale lepiej jakby bylo cos takiego na miejscu.
Popytam tez w zwyklych sklepach.

P.S.
problemy z klawiatura.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 16:13  
Cytuj
Najlepszy w tych sprawach jest właśnie ten gość z Rudnika (naprzeciwko cpn-u po prawej jak jedziesz od Niska). Dorabiał mi tuleje do wydech bo nigdzie nie szło kupić.Trzeba się jednak liczyć że od ręki Ci nie zrobi bo czasami jest bardzo zawalony robtą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 16:49  
Cytuj
Jakby ktos u nas to robił to bym ci linku nie podawał. Nie znajdziesz musisz pomierzyć i kupić, dostawa w 24 h od zamówienia. Mi kolega ma Tigiem pospawać wydech, ale nie robi tego nikt w stw komercyjnie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 18:06  
Cytuj
20 km od stalowej jest mechanik który bawi sie w dorabianie tłumików ma wszystkie złączki i kolanka na miejscu jak chcesz namiary pisz na priva

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 18:55  
Cytuj
Kolego podaj publicznie, sporo osób szuka kogos takiego

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »