NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
naziemna telewizja cyfrowa, jak uruchomić
Posty: 23
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:11  
Cytuj
Witam, mam do was pytanie, otóż wie może ktoś z was jak "odpalić" tą telewizje. Posiadam nowy telewizor z mpeg4 i chciałabym korzystać z darmowego odbioru cyfrowego... ale nie wiem co i jak.. pomoże ktoś??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:17  
Cytuj
Nie wiem jaki masz telewizor. W Samsungu odpalasz sobie automatyczne wyszukiwanie kanałów cyfrowych naziemnych i po temaciegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:23  
Cytuj
jaka masz antene? tzn mieszkasz w domu i masz ja na dachu czy w bloku? jeśli w bloku to czy jest na dachu antena dvbt czy tylko zwykla. opisz coś więcej i podaj jaki masz telewizor.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:30  
Cytuj
mam samsunga model UE32D5000PW, antena to nie wiem jaka (nie znam się ;p), do tej pory używam kablówki stella...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:32  
Cytuj
mieszkam w blokuumiech próbowałam szukać tych kanałów tam w ustawieniach.. przełączyłam na szukanie naziemne, cyfrowe, ale nic nie znalazło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:46  
Cytuj
Też się na tym za bardzo nie znam. Ale na pewno powinna byc też specjalna antena do odbioru tej telewizji. Jeśli mieszkasz w bloku to pewnie jest zbiorowa sprzed iluś lat i to taka zwykła. Dlatego nie wyszukuje Ci żadnych programów cyfrowych. Ale taka antena nie jest droga. Kosztuje około 50zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:49  
Cytuj
Trzeba pokręcić anteną żeby złapać sygnał. Próbuj ustawiać na Kielce lub na Rzeszów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:53  
Cytuj
kurde myślałam, że wystarczy mieć ten cały mpeg4 w tv a tu widzę ni huhu..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 14:56  
Cytuj
Do odbioru telewizji DVB-T wystarczy zwykła antena taka jak do telewizji analogowej.

http://www.elekt(...)185.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
jaka masz antene? tzn mieszkasz w domu i masz ja na dachu czy w bloku? jeśli w bloku to czy jest na dachu antena dvbt czy tylko zwykla. opisz coś więcej i podaj jaki masz telewizor.


Ciekawe umiech - nie ma czegoś takiego jak antena DVB-T to tylko chwyt marketingowy.

Do odbioru DVB-T stosuje się te same anteny co do analogu (np. siatkowe). Zalecane - powtarzam "zalecane" są anteny kierunkowe.
Przykłady:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_19-elementowa_dipol_19-21-69_A1910R.htm

Co do odbioru w bloku to trzeba by wystawić swoją antenę na balkon/okno i skierować na Kielce lub Krosno. Ciekaw jestem czy zarządcy przystosują AZART do odbioru DVB-T. Jeśli tak wystarczyłoby się wtedy podpiąć pod azart i oglądać (oczywiście mając dekoder MPEG4 wbudowany w TV lub jako przystawka).

Z Kielc od 31 maja ma być dostępne 14 kanałów (teraz jest 7 - MUX2).
Z Krosno/Sucha Góra nadawane są obydwa multipleksy MUX1 i MUX2 ale z mniejszą mocą co może utrudniać odbór w Stalowej i okolicach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:57  
Cytuj
dzięki wszystkim za odpowiedziumiech jeszcze zawrócę wam 4 litery, pytanie.. czy nadawałaby się taka zewnętrzna antena od iPlusa? kiedyś podpiętą miałam ją pod modem żeby zasięg lepiej łapało a teraz leży bezużyteczna.. ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
Do odbioru telewizji DVB-T wystarczy zwykła antena taka jak do telewizji analogowej.

http://www.elekt(...)185.html

wystarczy ale nie zawsze, ja musiałem wzmocnić sygnał dlatego pytałem jaka ma antene. Jeśli nie zbiera żadnego sygnału należy przestawić antenę w kierunku rzeszowa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
dzięki wszystkim za odpowiedziumiech jeszcze zawrócę wam 4 litery, pytanie.. czy nadawałaby się taka zewnętrzna antena od iPlusa? kiedyś podpiętą miałam ją pod modem żeby zasięg lepiej łapało a teraz leży bezużyteczna.. ?


Nie nadaje się do DVB-T.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:23  
Cytuj
ok dzięki będę coś kminićumiech pozdro;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Do odbioru telewizji DVB-T wystarczy zwykła antena taka jak do telewizji analogowej.

http://www.elekt(...)185.html

wystarczy ale nie zawsze, ja musiałem wzmocnić sygnał dlatego pytałem jaka ma antene. Jeśli nie zbiera żadnego sygnału należy przestawić antenę w kierunku rzeszowa


Wzmocnienie można ewentualnie regulować wzmacniaczem, nie koniecznie musimy zmienić antenę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »