NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 »
problem z odpalaniem, j.w
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 17:24  
Cytuj
Dzisiaj elegancko obbjechałem Kraków i wróciłem przez Rzeszów audi na ropie ze Statoila "gold" problemów zero.. ojciec leje golda do audi od jakiegoś czasu i tak jakby ucichła mi się wydaje.. albo tylko faktycznie wydaje mi się bo kilka godzin za kółkiem spędziłem.
Natomiast to co zobaczyłem w krakowie na shellu to katastrofa smiech2 shell v power po 6.20zł smiech2 aa w jednym miejscu na bliskiej ropke widziałem po 5,55 także pocieszył mnie troszkę ten widok.. no ale paliwo z bliskiej jest jakie jest...
Ufam statoilowi.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 17:24  
Cytuj

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 18:18  
Cytuj
I co sie okazało smiech2 w moim przypadku ze to nie było paliwo. diagnoza była 2 z 4 świec padły i stad miałem te problemy z odpaleniem. A teraz już na szczęście wszystko dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2012r. 18:26  
Cytuj
A u mnie bez problemów 3 razy podgrzałem świece i odpalił, pojechał i sprężynki się nie zapaliły, nawet jak ostro przyspieszałem. -9 to nie - 20 czyli syfiaste paliwo.

A wyglądało to tak (marna jakość ale to co najważniejsze widać),


"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 13:44  
Cytuj
Panowie mróz coraz to słabszy cieszmy się i radujmy smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 13:52  
Cytuj
i spalanie mniejsze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:08  
Cytuj
Dla mnie ważniejsze, że dzień coraz dłuższyumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
Dla mnie ważniejsze, że dzień coraz dłuższyumiech


to też ważne umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:28  
Cytuj
No fakt, same plusy tej odchodzącej zimy, ale jak pomyśle, że niedługo wiosna a ja mam do naprawy klimatyzację...to już tak wesoło nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:28  
Cytuj
Ciekawy jestem czy np. w Rosji w ichniejszych sklepach motoryzacyjnych są sprzedawane jakieś inne, lepsze, wytrzymalsze akumulatory?

Przecież w przyuralskiej Rosji (już pomijam Syberię) -30 to standard a w takich temperaturach zaczynają padać oferowane w Polsce nawet nowe akumulatory. A przecież oni tam jeżdżą.

Na Syberii w takim Norylsku, Jakucku, Omsku, Krasnojarsku i wielu innych miastach jest normalny ruch samochodowy.

Pomijam ich ciężarówki (diesle), które o dziwo też jeżdżą w takich warunkach. Ale one mają podobno nawet instalacje podgrzewania akumulatorów i paliwa w baku.

Może znacie kogoś kto tam jeździ i ma możliwość obczajenia sprawy i ewentualnie zakupu takiego "ruskiego" akumulatora?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 14:46  
Cytuj
Oni nie gaszą samochodów good a jak zgaszą to odpalają z prostownika którym można odpalać samochód good haha

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5014
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 17:02  
Cytuj
Auta mają 2 akumulatory często i grzany filtr paliwa. Ludzie na własna reke doposarzają je w grzalki miski olejowej i baku i auto odpali w każdy mróz.

Btw na dieslu goldzie zrobiłem wczoraj 520 kilometrów i średnie wyszło 5.5 litra. po pierwsze jechałem zdrowo zwłaszcza radom-> wawa znaczy prędkość dozwolona plus ciutke. Spowrotem auto jechało na mocnym grzaniu w środku plus na postojach cały czas pracowało bo pasażer miał szok termiczny przez 40 stopni różnicy w temp zewnętrznej więc byłem w szoku. Jednak nie jest takie złe to paliwko.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2012r. 17:31  
Cytuj
Ja tak jak pisałem wczoraj opędziłem Kraków i wróciłem do domu przez Rzeszów także zrobiłem niecałe 500km i też bardzo nie cisnąłem chyba najwięcej leciałem jak wyskoczyłem na autostrade A4 to przez jakies 15 minut non stop jechałem 140km/h a tak ogólnie to starałem się nie przekraczac 100km/h
szkoda tylko że ojca audi a4 nie pokazuje spalania ;/

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 10:20  
Cytuj
Dzisiaj mrozik był nawet konkretny, ale chyba autko każdemu odpala, to dobrze. Oby tych problemów było jak najmniej, a pogoda ma być już "łaskawa" dla naszych furek po niedzieli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 10:38  
Cytuj
Daniello nie każdemu, mój mondek stoi i wrasta w parking. - 16 rano, chciałem go przepalić, odpalił i utrzymał obroty za 5 razem. Paliwo nie idzie, galareta i syf. Czekam na mrozy do - 10 bo wtedy palił i jeździł.sciana

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 10:52  
Cytuj
U mnie wszystko śmiga póki co bez problemu dodam że ciągle leje golda

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 10:54  
Cytuj
mój po rozmrożeniu też śmiga aż miłoumiech Tym razem leje DYNAMIC'a i póki co jest git.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 11:04  
Cytuj
Też myślę zmienic golda na dynamica bo gold jest po 6,03zł a dynamic 5,97zł także 6gr różnicy to nie tak mało.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 11:13  
Cytuj
Do tej pory lałem zwykłą ON ale jak zacząłem lać Dynamica to jakoś tak mam wrażenie jakby silniczek kulturalniej pracował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 11:21  
Cytuj
Mondeo 2,0 TDCI rocznik 2003 = leję na Bliskiej w Agatówce plus przy tych mrozach 150ml skyda (do ostatniego tankowania kanadyjski kleen-flo) i śmigam codziennie bez względu na temperaturę, tylko paliwo musi być dobrze wymieszane z dodatkiem (zgestniałe w baku się nie wymiesza)
Andrzejek = zaciąg mondka do jakieś ciepłego garażu , nastepnego dnia spuść ropę do bańki, dodaj uszlacheniacz , wymieszaj , zalej z powrotem == i szerokści :-)
Tak regenerowałem swoje dostawczaki jak mi pracownicy zalali ropą bez dodatków i teraz śmigają aż miło

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 11:27  
Cytuj
aqua1956 tak własnie zrobiłem w sobotę. Wygrzałem w garażu. Miałem rezerwę więc zalałem werwą, dodałem (nie wiem ile ale sporo) skydd'a i w niedzielę śmigał a w poniedziałek już nie. We wtorek było -9 i odpalił bez problemu, pojeździłem, odstawiłem na parking. Teraz jest większy mróz i stoi. K...wa, delikates straszny z niego.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 11:32  
Cytuj
OeN OeNem ale nawet LPG jest letni i zimowy.
Tyle, że z innych powodówumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 13:15  
Cytuj
Andrzejek, słyszałem dużo negatywnych wypowiedzi na temat orlenowskiej ropy w tym roku, nie wiem ile w tym prawdy. Ja jeżdżę dieslem dopiero od tamtego roku i zawsze lałem na Lotosie.
A pamiętam jeszcze 2 lata temu jak tankowałem na Statoil benzynkę, i po zalaniu ruszyłem na wczasy. Mogłem się rozpędzić tylko do 80 km/h, męczyłem się tak aż wypaliłem cały zbiornik, wymieniłem filtr, zalałem na Orlenie i problem się skończył.
Ale moim zdaniem jeżeli jakaś stacja zawaliła z dostawami ropy przed tymi dużymi mrozami, to teraz tyle ludzi ma problemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 13:23  
Cytuj
CYTAT
Do tej pory lałem zwykłą ON ale jak zacząłem lać Dynamica to jakoś tak mam wrażenie jakby silniczek kulturalniej pracował.


Mam to samo.. przedtem gdy przyspieszałem yarisem było słychać doskonale walące zawory teraz gdy leje golda silnik ucichł.. dostrzegł to mój nawet ojciec pytając co ja zrobiłem z tym silnikiem że już tak nie "jargocze"

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 14:03  
Cytuj
Cały czas tankowałem golda, silnik ciszej i równiej pracuje. Na lotosie nigdy nie tankowałem, a werwę teraz zatankowałem tak na próbę czy może bardziej zimoweumiech Bliskie omijam szerokim łukiem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2012r. 15:10  
Cytuj
andrzejku wszystko wskazuje na to że jednak coś fordzikowi dolega

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »