NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
problem z odpalaniem, j.w
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 12:29  
Cytuj
No i mnie w końcu też dosięgła ręka mrozu.
Tzn. nie mnie i nie silnika tylko akumulator.
Za mała pojemność i prąd rozruchowy musiały w końcu zaprotestować.
Mam coś około 50-55 Ah a powinno być około 70Ah.

Ale silnik doskonały, ze złotagoodokODPALIŁ!!!
Jeszcze się nigdy z czymś takim nie spotkałem, w żadnym do tej pory benzyniaku, zlitował się nade mną.

A było to tak....

Przekręcam rano kluczyk a rozrusznik tylko jęknął słabo zzrzyyyyt i koniec.
Myślę sobie (ku.wa!, no nic trzeba go będzie wyciągnąć i ogrzać trochę w domu)
Ale wróciłem się do auta bo nie miałem już nic do stracenia i znowu przekręcam kluczyk aby usłyszeć kolejne agonalne zzrzyyyyyyt...
...kluczyka nie odpuszczam bo tanio skóry nie sprzedam...
po jakiś 2 sek. kolejne jeszcze słabsze zzryyyyyyyyt i...
...5 garków ruszyło, silnik odpalił jakby była wiosna.

mieliście kiedyś taką przygodę?

Patrol po STW pozwolił na podładowanie tej bateryjki, ale wieczorem lub w nocy trza będzie go przegonić po "obwodnicy", niech się trochę tych amperów uzbieraumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 12:29  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 13:58  
Cytuj
CYTAT
No i mnie w końcu też dosięgła ręka mrozu.
Tzn. nie mnie i nie silnika tylko akumulator.
Za mała pojemność i prąd rozruchowy musiały w końcu zaprotestować.
Mam coś około 50-55 Ah a powinno być około 70Ah.

Ale silnik doskonały, ze złotagoodokODPALIŁ!!!
Jeszcze się nigdy z czymś takim nie spotkałem, w żadnym do tej pory benzyniaku, zlitował się nade mną.

A było to tak....

Przekręcam rano kluczyk a rozrusznik tylko jęknął słabo zzrzyyyyt i koniec.
Myślę sobie (ku.wa!, no nic trzeba go będzie wyciągnąć i ogrzać trochę w domu)
Ale wróciłem się do auta bo nie miałem już nic do stracenia i znowu przekręcam kluczyk aby usłyszeć kolejne agonalne zzrzyyyyyyt...
...kluczyka nie odpuszczam bo tanio skóry nie sprzedam...
po jakiś 2 sek. kolejne jeszcze słabsze zzryyyyyyyyt i...
...5 garków ruszyło, silnik odpalił jakby była wiosna.

mieliście kiedyś taką przygodę?

Patrol po STW pozwolił na podładowanie tej bateryjki, ale wieczorem lub w nocy trza będzie go przegonić po \"obwodnicy\", niech się trochę tych amperów uzbieraumiech


Poprostu sie rozrusznik zawieszal jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 11 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 14:05  
Cytuj
Ty człowieku przeżywasz problemy z odpalaniem głupiego samochodu jak stonka opryski ! Najwidoczniej nie masz konkretnego zajęcia; zacznij po prostu pisać książkę lub jakiś pamiętnik .....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 14:23  
Cytuj
CYTAT
Ty człowieku przeżywasz problemy z odpalaniem głupiego samochodu jak stonka opryski ! Najwidoczniej nie masz konkretnego zajęcia; zacznij po prostu pisać książkę lub jakiś pamiętnik .....


Do swoich zajęć i przeżyć nikogo nie zapraszam.
Literat się znalazł.
A jak nie zauważyłeś czego dotyczy temat to sobie przeczytaj jego tytuł.
Więc uwagi nie na temat zachowaj dla siebie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 14:50  
Cytuj
W kazdym temacie znajdzie sie jakis madry co nie ma nic do powiedzenia chce tylko zwrocic na siebie uwage.. Kazdy tu pisze na temat jak sie nie podoba to nie czytaj!!
Apropo to tez mi autko nie odpalilo po nocy umiech ale aku juz sie ładujeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 13 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Ty człowieku przeżywasz problemy z odpalaniem głupiego samochodu jak stonka opryski ! Najwidoczniej nie masz konkretnego zajęcia; zacznij po prostu pisać książkę lub jakiś pamiętnik .....


Do swoich zajęć i przeżyć nikogo nie zapraszam.
Literat się znalazł.
A jak nie zauważyłeś czego dotyczy temat to sobie przeczytaj jego tytuł.
Więc uwagi nie na temat zachowaj dla siebie.[/cyt


kosmal Ty jakiś nawiedzony jesteś? że tak przeżywasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 15:02  
Cytuj
sakaszwilij, a ty co zazdrościsz kosmalowi samochodu? ;]

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 15:18  
Cytuj
Jaki ma Kosmal samochodzik ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 15:23  
Cytuj
to jest tak zwany sydnrom stalowowolanina :] martwienie sie o to jak ktos inny dysponuje swoim czasem i co robi z wlasnym zyciem ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 15:25  
Cytuj
Ifel zapomniałes też o kompleksie że u sąsiada / siotry / brata / itp sól jest bardziej słona, cukier słodszy itp.... Kompleksy konkretne maja ludzie u nas w zaścianku

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 16:21  
Cytuj
Jacku ja na to lubie mowic kompleks jednego cala :] nie zdziwilbym sie gdyby chodzilo o ch...a :] ale telewizory to rewelacyjny przyklad, sasiad ktory kupuje jako drugi pol roku pozniej zawsze kupi z 1-2 cale wiekszy smiech2 a na dodatek powie, ze telewizor ktory kupilismy pol roku wczesniej, jest teraz 100 zlotych tanszy i delikatnie w zartach zasugeruje ze jestesmy idiotami bo przeplacilismy :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 16:41  
Cytuj
CYTAT


Przekręcam rano kluczyk a rozrusznik tylko jęknął słabo zzrzyyyyt i koniec.
Myślę sobie (ku.wa!, no nic trzeba go będzie wyciągnąć i ogrzać trochę w domu)
Ale wróciłem się do auta bo nie miałem już nic do stracenia i znowu przekręcam kluczyk aby usłyszeć kolejne agonalne zzrzyyyyyyt...
...kluczyka nie odpuszczam bo tanio skóry nie sprzedam...
po jakiś 2 sek. kolejne jeszcze słabsze zzryyyyyyyyt i...
...5 garków ruszyło, silnik odpalił jakby była wiosna.

mieliście kiedyś taką przygodę?



Tak, w starym VW Vento umiech

Jacku konkretnie to kompleksy mają ludzie na całym świecie i miejsce zamieszkania nie ma nic do tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 17:05  
Cytuj
Temat jest o problemach z autami. Po co jeden z drugim wchodzi i komentuje głupio jak temat go nie interesuje. Ifel, kompleks 1 cala bardzo mi się podobaok

Mój Mondek trafił do ocieplanego garażu, mam nadzieję że problem migających sprężynek zniknie. Mam nadzieję, że to problem paliwa a nie wtryskiwaczy. Za radą aqua1956 zakupiłem skyda i plan jest taki. Zatankować werwę, bo goldowi jakoś już nie dowierzam, nalać skyda i przegonić go po obwodnicy. Myślę, że to zamknie temat problemów Mondeoumiech

Clio też dostało dawkę skyda ale do poniedziałku go nie tykam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 17:37  
Cytuj
Andrzejek jeden kurs to za mało. Daj mu pochodzić z 20 minut na wolnych, a potem 2-3 kursy od zakrętu do bliskiej. i auto jeździ aż miło.


A tak wogóle jak wlałeś miksturę to auto musi popracować trochę nic nie da samo wlanie. Ideałem byłoby wlać butlelke na pusty bak i zalewać dieslem do pełna powoli by sie dobrze wymieszało

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 17:43  
Cytuj
Zanim wstawiłem go do garażu przejechałem prawie 70 km do TBG i z powrotem. Bez szaleństw i po rozgrzaniu nic złego się nie działo. Jak przekraczałem 3 tyś obrotów to zaczynały mrugać sprężynki, to jak jechałem do TBG. Na powrocie nawet do 140 km/h go rozpędziłem i nic się nie działo.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 18:03  
Cytuj
No i dobrze. Troche zazdroszcze starym klekotom podgrzewanego filtra paliwa. Grzanie było i parafina nie zatykała filtra. Tyle że wtedy takie grzane filtry były tańsze niz te obecne i rzadziej sie je zmieniało więc jaki w tym biznes

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 18:16  
Cytuj
A mnie dziś mitasubishi zmarło jezyk tzn ropa mi zamarzła naj prawdopodobniej w filtrze paliwa. co za pech :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 23:00  
Cytuj
No i auto zagrzało się w garażu. Termometr pokazał +4 stopnie. Wystarczyło. Sprężynki nie mrugały, check engine zgasł. Zalałem teraz werwę. Za golda ze statoil już dziękuję. Zimowe ma chyba tylko w nazwie. Niestety po za narzekaniem nie można nic zrobić. Ja już tam nie tankuję i nie polecam. Mam nadzieję że werwa jest naprawdę zimowa.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 23:07  
Cytuj
No nie wiem.. ja leje tego golda i nie moge powiedzieć złego słowa o tym paliwie sczególnie w tym mroźnym okresie

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 23:39  
Cytuj
moje autko dzisiaj rano odpaliło, stało sobie na mrozie tydzień nie palone i po dwókrotnym rozgrzaniem świec zagadało troche z bólem, przy wspomaganiu rozrusznikagood szwed to szweduśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2012r. 08:23  
Cytuj
Jakie masz volvo?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2012r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
No nie wiem.. ja leje tego golda i nie moge powiedzieć złego słowa o tym paliwie sczególnie w tym mroźnym okresie


Też liczyłem, że to paliwo to pewniak na mrozy. Teraz mam dowód, że to nie moje auto tylko paliwo. Dowód oczywiście tylko dla siebie, bo im nic nie zrobię. Teraz przetestuję werwę, zobaczymy jakie będą wyniki.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2012r. 10:42  
Cytuj
CYTAT
Jakie masz volvo?

nie wiem dlaczego ale ja obstawiam saaba;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2012r. 10:43  
Cytuj
Kiedyś właśnie zastanawiałem się nad tym co lać do yarisa zaraz po kupnie bo chciałem troszkę "przeczyścic" układ w samochodzie.. przy okazji portfel ale to nic..
Czytałem różne fora itd i zdecydowałem się na tankowanie na lotosie "dynamic ON" lałem go przez ponad 3,500km do yarisa i nie odczułem żadnej różnicy w pracy silnika jedynie spaliny były takie jakby hmm przyjemniejsze jeśli chodzi o zapach? i jedyne co jeszcze zaobserwowałem i to nie wiem czy to przez to paliwo czy nie to że gdy pewnego razu na postoju depnąłem yarisowi gaz w dechę i tak chodził z 20 sekund to z rury wywaliło łopate sadzy takiej.. ale to nie koniecznie musi być przez to paliwo i jego czyszczące mozliwosci.
O vervie nic dobrego nie czytałem.. lepiej juz tego dynamica bo jak ktos napisał na forum gdzie czytalem o tych paliwach z dodatkami "gdy nie widać różnicy to po co przełacać i lać paliwo 20-30gr droższe?"
Ja jeśli tylko mam możliwość to leje do baku zieloną rope z białorusi póki co jej brak a jest na prawdę dobra przynajmniej latem zimą nie wiem bo nie próbowałem.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2012r. 11:08  
Cytuj
StefanS51

Cały czas tankowałem golda i w lato faktycznie silnik pracował równiej i ciszej. Jako zimowe się niestety nie sprawdziło. Może być, że na stacji w Stalowej słabo schodzi to paliwo i mają jeszcze zapas z lata lub po prostu wymieszali zimowe z letnim i przy - 25 robi się kasza.

No i to co pisał Kosmal, na proteście kopcił a to był pierwszy raz jak mi się te sprężynki zapaliły no i początek mrozów.

Na wakacjach przejechałem ponad 4 tyś km. Kolega jechał za mną po rumuńskich górach i nie widział dymienia mimo tankowania rumuńskiego paliwa ale zawsze z dodatkiem TDA Castrol. Teraz wystarczyły mrozy i problem z silnikiem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »