NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
problem z odpalaniem, j.w
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 17:36  
Cytuj
Mimo iż nie jestem zwolennikiem diesli to uważam, że nawet nie tyle co są one wrażliwe na zimę co samo paliwo może stwarzać problemy i słaby akumulator.

O ile benzyniak zapali prawie zawsze jeśli tylko akumulator powłóczy choć trochę rozrusznikiem i nie zaleje świec (przy gaźniku)to diesel (przy założeniu, że paliwo jest OK) musi mieć już przy rozruchu wysokie obroty rozrusznika.

A dlaczego tak jest?, ano dlatego, że ON ulega samoczynnemu zapłonowi w gorącym sprężonym powietrzu. A żeby powietrze w cylindrze dobrze rozgrzać to musi być ono sprężone szybko.
Zadanie utrudniają jeszcze nienażarte świece zapłonowe wysysające akumulatorumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 17:36  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 17:46  
Cytuj
No właśnie świece żarowe często już na starcie zabijają akumulator jak jest słaby ;/

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 14 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 17:51  
Cytuj
A no fakt zapomniałem o energożernych świecach żarowych umiech teraz już się nie dziwię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 18:21  
Cytuj
Tak jak obiecałem podaję wynik dzisiejszego tankowania.
Spalanie wyniosło około 15,5 l LPG a ile benzyny "na podpałkę" nie wiem ale ze względu na dłuższą rozgrzewkę do przełączenia z pewnością z jakieś 1-2 l/100 trzeba liczyć.
Przy takich mrozach, braku garażu i ogrzewaniu się na postoju nie jest źle, cykl 100% STW i Nisko.
Myślałem, że będzie gorzej.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 19:11  
Cytuj
A ja polece serwsi Pana Tabora kolejny raz. Zlawetowaliśmy auto na rutynowa zmianę filtra, jednakże sprawdzili też bak, a tam okazało się że partacze w ASO Multitruck Kia Rzeszów zostawili szmatę w baku... Owinęła się wokół smoka i pływaka i przymarzła w nocy... Zostawię to bez komentarza mam fakturę na usługę i wysłałem im ankiete w której zaznaczyłem że jestem niezadowolony z powodu śmietnika w aucie. Gdy czyścili bak szmatami wycierali ręce i dno baku i wyszło niefajnie. Także diesla mam ok i jednak ten z Statoilu nie był zły.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:12  
Cytuj
straszne rzeczy:szok: a ja dalej nie wiem czy mogę wyjąć akumulator na noc , czy będę musiał potem uczyć auto aż do lipca...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:39  
Cytuj
Słyszeliście taką opinie że gdy odpalamy silnik na mrozie to powinien on pracować tylko określoną chwilę i należy rozpocząć jazdę. A większość osób najpierw odpala zimny silnik i zabiera się za szyby i według opinii kilku ekspertów których dziś słuchałem w radiu robi dla silnika źle.
Owi twierdzili że zimny olej nie jest wstanie odpowiednio smarować na niskich obrotach a gdy rozpoczniemy jazdę obroty wału czy tam czegoś rozprowadzają nam olej po elementach silnika.
Więc panowie jak to jest?

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:59  
Cytuj
A Ja stosuje takie cos. Zanim odpale auto to zapalam swiatla na pare sekund. Potem podgrzewam 2-3x swiece i pale.

Ale jest jeszcze takie cos jak przygotowanie auta do zimy.

PS; niedotyczy to mojego passka

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:04  
Cytuj
Dziś rano przy temp. - 25C.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:09  
Cytuj
Ja mam silnik benzynowy.
Mój poranek na parkingu wygląda tak:
od razu spryskuje szyby odmrażaczem, wchodzę do środka i zapalam, przecieram szybę i jazda. Nie grzeje silnika i nie włączam od razu nagrzewania chyba że szyba mi paruje. Jak jadę gdzieś dalej to włączam nawiew na nogi i szybę- wtedy ciepło leci mi z każdej kratki oprócz tych nad radiem.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 12 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
Ja mam silnik benzynowy.
Mój poranek na parkingu wygląda tak:
od razu spryskuje szyby odmrażaczem, wchodzę do środka i zapalam, przecieram szybę i jazda. Nie grzeje silnika i nie włączam od razu nagrzewania chyba że szyba mi paruje. Jak jadę gdzieś dalej to włączam nawiew na nogi i szybę- wtedy ciepło leci mi z każdej kratki oprócz tych nad radiem.


Na szybę warto powietrze puścić od razu po uruchomieniu silnika, bo jeśli później puścisz już nagrzane powietrze na zimną szybę, różnica temperatury może spowodować że szyba popęka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:20  
Cytuj
Grzegorz co to tam Ci tak pipka??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
Grzegorz co to tam Ci tak pipka??

Pipka mi *ipkagood
A tak na poważnie to alarm woltomierza gdy napięcie spada podczas grzania świeczek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:48  
Cytuj
Diesle dieslami wiadomo jak jest bo to ich dotyczy głównie omawiany problem.
Tak z czystej ciekawości, czy wie może ktoś kiedy przychodzi kres na benzyniaka przy założeniu, że ma sprawny akumulator?,-40?, -50st?
Mam na myśli benzyniaka na wtrysku ze sprawnym zapłonem i dla ułatwienia z jakimś rzadkim olejem 0W...
Odpalanie z rozrusznika a nie jakieś myki z gorącą wodą czy grzałkami jak w niektórych dieslach (traktory, itp.)

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja mam silnik benzynowy.
Mój poranek na parkingu wygląda tak:
od razu spryskuje szyby odmrażaczem, wchodzę do środka i zapalam, przecieram szybę i jazda. Nie grzeje silnika i nie włączam od razu nagrzewania chyba że szyba mi paruje. Jak jadę gdzieś dalej to włączam nawiew na nogi i szybę- wtedy ciepło leci mi z każdej kratki oprócz tych nad radiem.


Na szybę warto powietrze puścić od razu po uruchomieniu silnika, bo jeśli później puścisz już nagrzane powietrze na zimną szybę, różnica temperatury może spowodować że szyba popęka.


W sumie racja.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 01:58  
Cytuj
Benzyniak wiadomo że szybko daje ciepło nie to co diesel to nawet nie ma co porównywać jeśli chodzi o grzanie

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 06:48  
Cytuj
- 20 stopni zaraz kolejna próba.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 08:50  
Cytuj
Dzisiaj mróz już mniejszy smiech2 ale boje się iść i kręcić silnikiem bo nie wiem co mnie czeka

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 09:30  
Cytuj
Zaskoczył za pierwszym razem umiech
Jednak dzapan to dzapan, co nie Stefek?

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 09:38  
Cytuj
Oczywiście toyotka niezawodna jest smiech2 a przynajmniej mnie jeszcze nigdy w trasie nie zawiodła i za to sobie cenie te samochody i silniki D4D, jakiś żóltek nie przespał kilka nocy zanim wymyślił taki śilnik smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 09:56  
Cytuj
Mnie też nie zawiodła. A przebiegu mam ponad 250tyś. Oczywiście przebieg własnej roboty.
Czyli rankingi nie zawodności nie kłamiąumiech

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 10:20  
Cytuj
A u mnie kicha, nie obyło sie bez kabli.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 10:22  
Cytuj
Fiat odpalił, a potem po Kie zasuwam

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 11:50  
Cytuj
No moja ma 198tys km z kawałkiem ale czy prawdziwe ciezko powiedziec

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 11:52  
Cytuj
pezot od dezodorantu ponoc znowu od strzala ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »