NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
problem z odpalaniem, j.w
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:26  
Cytuj
CYTAT

hmmm ciekawa teoria...


Nie teoria, tylko praktyka, nawet w prehistorycznym Lanosie była procedura programowania wolnych obrotów po odpięciu klem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:26  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:56  
Cytuj
no w lanosie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:06  
Cytuj
Nie dzieje sie wiele po odpięciu akumulatora umiech data godzina radio i tylo

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
Nie dzieje sie wiele po odpięciu akumulatora umiech data godzina radio i tylo


Nie są to może rzeczy wyczuwalne pod butem ale silnik ma pewne zapisy stałe a niektóre dane zbiera z coraz liczniejszych czujników na bieżąco i zapamiętując je ze swojej szybkiej "nauki" dostraja swoje parametry na optimum.
Przecież głupia benzyna ma często różną wartość oktanową i silnik na podstawie danych z czujnika spalania stukowego dostraja kąt wyprzedzenia zapłonu do liczby oktanowej tego paliwa.
Dużo oktan - wcześniejszy zapłon, mniej - późniejszy.

W starych autach bez kompa regulowało się i ustawiało to na sztywno.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:22  
Cytuj
A są ponoć takie silniki chyba vw ze ustawiają się pod styl jazdy kierowcy nie wiem czy to prawda ale coś mi się przypomina smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:27  
Cytuj
CYTAT
A są ponoć takie silniki chyba vw ze ustawiają się pod styl jazdy kierowcy nie wiem czy to prawda ale coś mi się przypomina smiech2


Nie jestem pewny na 100% ale na pewno są takie skrzynie autom. i nie koniecznie VW.
Są to trochę nowocześniejsze automaty a nie starego typu hudrokinetyki z lat 70 i 80.
Tzn. hydrokinetyki istnieją do dziś ale są wzbogacone o różne programy, elektronikę i bajery typu sekwencyjna zmiana biegów.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:54  
Cytuj
A silniki typu TSI, MPI,SPI i inne cuda to co? sama elektronika.. o hybrydzie nie wspomnę

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

u mnie jest to samo niestety... silnik 2.2 vtec


Czerwony Prelude z Mugenem lub czymś w tym stylu?


taa...dokładnie tak

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:05  
Cytuj
Z całym szacunkiem Stefan o ile TSI tak to MPI i SPI oznaczają jedynie wielo i jednopunktowy wtrysk obecne nawet w Polonezie Caro.
W sumie nawet te z Poloneza - to elektroniczne są oba wtryski ale w stosunku do Hybryd to paleolitumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:08  
Cytuj
CYTAT


Czerwony Prelude z Mugenem lub czymś w tym stylu?


taa...dokładnie tak [/cytat]

Kojarzę z manifestacji paliwowej, stałeś na Staszica kilka samochodów przede mną.
Swoją drogą myślałem, ze taki prelude żre mniejumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:11  
Cytuj
gajowy ze względu na zawód powienieś wiedzieć że task jest. W autach z automatem gdy potrzebne jest wypięcie akumulatora najchętniej podpinają goście w aso małą żelówke celem podtrzymania komputerów itp.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:15  
Cytuj
A w tych nowszych skodach też są MPI i instalacja gazowa do tego typu silnika kosztuje dużo więcej niż do normalnego benzyniaka, ja pisze tylko to co słyszałem.
Ja cały czas jezdze dieslami i o benzynie wiem tyle co usłysze

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Czerwony Prelude z Mugenem lub czymś w tym stylu?


taa...dokładnie tak


Kojarzę z manifestacji paliwowej, stałeś na Staszica kilka samochodów przede mną.
Swoją drogą myślałem, ze taki prelude żre mniejumiech[/cytat]

Jak na obecna temperature to myśle ze całkem przyzwoicie jest niema tragedii
Generalnie w lato palila jakies 11-13 w zaleznosci od jazdy przy butach okolice 15 bylo
w trasie mozna zejsc do 10l

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:17  
Cytuj
Stefan a ile ci pali to d4d. Mi 1.3 vvti yaris palił 7-7.5 przy ciezkiej nodze. Ojcu 1.0 6-6.5. Raz jechałem d4d w yarisie ale z wawy nad morze i yaris był na boxie więc spalanie niższe na trasie niż u ciebie pewnie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:29  
Cytuj
Nie wiem dokładnie ile spala znaczy chodzi mi o dane z tego pseudo komputera pokładowego ponieważ w tych modelach diesle nie pokazują spalania na komputerze mimo to że mój jest już po lifcie nie pokazuje spalania te nowsze juz pokazują nie ważne czy to diesel czy beznyna bo w silniku benzynowym nawet w tych starych pokazuje spalanie.
Ale z moich obserwacji wynika że w trasie połyka mi przy spokojnej jezdzie czyli max 110 czasami cos wyprzedzic czy cos jakieś 5l wezmie a miasto to coś koło 7 przy tych mrozach będzie może odrobine mniej.
Żałuję że nie kupiłem właśnie tego 1.0 albo 1.3 ale jeszcze wszystko przedemną bo być może na wiosnę jakby dobrze poszło sprzedałbym tego dołożył i kupił yarisa w nowej budzie i silnikiem 1.3 chociaż słyszałem że one potrafią sobie spalić nawet 10l zastanawiam sie też nad 1.0 oczywiście nowa buda

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:32  
Cytuj
Na torze w kielcach spalił mi 14, a chwilowe było coś pod 40 ale chwilowemu w yarisie nie wierzyłem. Na trasie do gdańska ze stalowej woli, żwawym autostradowym tempem ( no szybko znaczy ) spalił mi 1.3 średnio 5.8 litra.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:32  
Cytuj
CYTAT
gajowy ze względu na zawód powienieś wiedzieć że task jest. W autach z automatem gdy potrzebne jest wypięcie akumulatora najchętniej podpinają goście w aso małą żelówke celem podtrzymania komputerów itp.

to w końcu diesle , benzyniaki, czy automaty maja bloki uczące ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:15  
Cytuj
CYTAT

Jak na obecna temperature to myśle ze całkem przyzwoicie jest niema tragedii
Generalnie w lato palila jakies 11-13 w zaleznosci od jazdy przy butach okolice 15 bylo
w trasie mozna zejsc do 10l


No to podobnie jak mi.
Minimalne spalanie na benzynie w lecie to niecałe 9 a LPG 10(trasa) ale nigdy nie udało mi się jechać cały czas oszczędnie (ciężko się zmusić)a max było 16 LPG po STW w tym koło 50% deptania.
Ciekawy jestem ile mi wyjdzie przy dzisiejszym tankowaniu, zawsze tankuje na full i wtedy liczę.
Z tym, że im zimniej to tym później przeskakuje na gaz.
Przy obecnych -25 to muszę przejechać z 1,5 km.
To powoduję, że im zimniej to tym więcej benzyny trza doliczyć do średniego spalania gazu a na ssaniu to pewnie ze 20 bierze:szok: jak nic.

P.S.
Dziś rano w dalszym ciągu zapalił od strzała, zobaczymy jak długo akumulator wytrzyma takie obciążenia termiczne.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:27  
Cytuj
Dzisiaj rano diesle miały trudne zadanie smiech2
Rano na drogach pusto było smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:54  
Cytuj
CYTAT
Rano na drogach pusto było smiech2


Też zauważyłem, że od kilku dni, wraz systematycznym codziennym ubytkiem kilku stopni na termometrze robi się coraz luźniej na drogach.
W sumie jak dla mnie to nawet lepiej.
Każdy chciałby mieć puste drogi tylko dla siebieumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:17  
Cytuj
pezot na dezodorant ponoc od strzala zapalil ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:19  
Cytuj
Ja mam już dość. Służbowe Clio codziennie na kablach zapalam. Dziś zalałem golda mam nadzieję że jutro będzie lepiej. Mondeo pali bez problemów, ciekawe jak długo. :(

PS co do dodatku TDA Castrol mam mieszane uczucia bo dziś chciałem dodać przed tankowaniem i co mnie zdziwiło był zamarznięty tak że sobie odpuściłem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
Ja mam już dość. Służbowe Clio codziennie na kablach zapalam.


Miałem prywatnie ClioII 1.2 benz. i na 6 letnim akumulatorze (nie pamiętam marki) paliła w podobne mrozy (styczeń 2006) jak są teraz (ledwo bo ledwo ale jednak)

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:07  
Cytuj
To moje to disel 1,5. Niestety nie daje rady.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:10  
Cytuj
CYTAT
To moje to disel 1,5. Niestety nie daje rady.

To pogoń pracodawcę, no chyba nie myśli, że mu zafundujesz nowy aku.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »