NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
problem z odpalaniem, j.w
Posty: 22
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:21  
Cytuj
CYTAT
Szczęściarze... mnie 100km (obecnie 90% po STW i Nisku) kosztuje jakieś 14-15 litrów LPG + trochę benzyny na rozpałkę.
No ale w tym jest też trochę deptaniaumiech i ogrzewania się na postoju.


u mnie jest to samo niestety... silnik 2.2 vtec

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:50  
Cytuj
tyle co ja ze swoja ku...wa przezywalem 1-3 lat temu to chyba nikt tak nie mial :] peugeot partner 2.0 hdi z 2002 roku
lalem golda, wymienialem filtry, swiece, akumulatory, oczywiscie 2-3 krotne rozgrzewanie swiec i nic, doszlo do tego ze wkurwiony codziennie zaczalem odpalac bezposrednio od spawarki z rozruchem :] az poradzili preparat w areozolu do samozaplonu czy jak to sie nazywa ;]zdejmuje rurke za filtrem powietrza, psik i pali od strzala ;] minus taki ze najlepiej obsluguje sie to we 2 osoby ;] jak preparat mi sie skonczyl, psikalem plakiem i dezodorantem najtanszym, dawalo rade :] ponoc cos sie moze dziac z silnikiem, moze mialem farta ale 0 problemow i auto odpalalem w 5 sekund zamiast 30 minut, polecam ale na wlasne ryzyko ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 15:52  
Cytuj
U mnie (1.9 dCi) - akumulator kręci bez problemu - przy porannym odpalaniu w garażu (-3°C) nie ma kłopotów, ale po 15.00 w pracy (wczoraj przy -16°C) kręcił strasznie długo i w końcu załapał (a już miałem się poddać). Leję diesla zwykłego na Statoilu (pełny zbiornik) + depresator 1ml/1L i widać, że zaczyna gęstnieć (filtr niedawno wymieniany) i tu jest problem. Mogłem spróbować tego Gold'a mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:29  
Cytuj
no to w tym nieszczesnym pezocie to
ok -10 to podgrzanie i od strzala
ok -15 podgrzanie i troche krecenia
-20+ to 15 min krecenia i oglaszana upadlosc
na spawarce ok 5 minut przy -20+
na areozolu z zsunieciem i naciagnieciem tej rurki okolo 1-2 minut

kolega nissan primera ostatnie zdaje sie z japonskich 2.0 w dieselu, 2 tygodnie na -20 stopniach, olej bez ulepszaczy i pali od strzala

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:43  
Cytuj
Ja też mam nauczkę.

Od dwóch dni cyrk przy odpalaniu.

Już wiem, gdzie nie zatankuję w przyszłości. Sąsiad też chyba wie.

A w baku jeszcze ok. 40l tego SPECYFIKU :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:53  
Cytuj
Ja tam na lotosie tankuję i nie narzekam żeby coś nie tak było, zresztą na bliskiej też czasem zaleje i też jest w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:54  
Cytuj
CYTAT

u mnie jest to samo niestety... silnik 2.2 vtec


Czerwony Prelude z Mugenem lub czymś w tym stylu?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 17:27  
Cytuj
co do wytrącania parafiny poniżej 20 stopni przyjąłbym to za naprawdę (mocno naciągniętą) optymistyczną wersję, używałem w lecie ON do "innych" celów, leżal w butelkach plastikowych pod wiatą i po nocy była już parafinka.... dodam że ropa była kupowana była na różnych stacjach....i zawsze podobne efekty (koniec sierpnia poczatek wrzesnia) jak "stary" diesel to dolej troche benzynki w pelny bakjezyk (wiem zaraz mnie tu zbesztają ale cóż....)jak nowszy z tego co widze to kombinuj z "uszlachetniaczami" taka rada)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:12  
Cytuj
Czego mają cię zbesztać? staremu dieslowi to nie zaszkodzi troszke benzynki do baku.
Ale common rail myślę że narobiłby problemów chociaż nie koniecznie.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:22  
Cytuj
ifeelgood rozumie że jest ten dopalacz w spreyu ale napisałeś że dopalałeś jakimś najtańszym dezodorantem, to był chyba żart???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:26  
Cytuj
U ifeela wszystko możliwe, na WD40 też pewnie odpalał albo bitej pianie w sprayu

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:30  
Cytuj
a czemu uwazasz ze to zart tutaj chodzi powietrze z dolotu bylo z jakims dopalaczem latwopalnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:41  
Cytuj
a tam żart.... myśmy w byłej robocie staremu dieslowi wszystko ładowali w kolektorumiech gazetę podpaloną, dezodoranty, palnik na propan-butan a wd-40 i "startery" dostawał od świętaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:45  
Cytuj
pianke i żel do golenia też ? ;> smiech2
Wiadomo stary diesel zniesie prawie wszystko

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:46  
Cytuj
nie aż tak to niejezyk ale najlepsze efekty były po potraktowaniu kolektora palnikiem.... hehe ps. wszystkie te startery to marketing po prostu, dzialają tak samo jak najbardziej prymitywna metoda z podpaloną gazetą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
ifeelgood rozumie że jest ten dopalacz w spreyu ale napisałeś że dopalałeś jakimś najtańszym dezodorantem, to był chyba żart???

kupilem za jakies 4zeta w kiosku na edukacji, czy sa tansze to nie wiem :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 20:21  
Cytuj
W Biedronce są już za coś około 3złsmiech2

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 20:36  
Cytuj
Sam terenówke odpalałem na plaka, wd40, dezodorant i kilka podobnych specyfików.. dieselm is diesel

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 20:46  
Cytuj
UAZa można podgrzać ogniskiem od spodu ale on ma rozrząd na tryba więc nie ma strachu o pasek rozrz. czy inne cary.
Widać, że kiedyś myślano o kierowcyumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 20:54  
Cytuj
CYTAT
witam.mam kilkudniowy akumulator ale i tak samochód stojąc w dzień nie w nocy na zewnątrz ma problemy z odpaleniem.akumulator kręci ale nie chce zaskoczyć.czy to wina świec i trzeba je wymienić.czy inny problem.pomóżcie.dadam że to diesel.nie wiem



Mialem podobny problem w swoim dieselku zeszłej zimy, wymieniłem akumulator i zainwestowalem w nowe swiece, dzis rano wstajac do pracy -22 stopni po zagrzaniu swiec odpala bez problemu.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:07  
Cytuj
A ja nie mam żadnych problemów. Pali jak Duńczyk w VaBank umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 13 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:12  
Cytuj
Nowy akumulator już przy -25 potrafi nie dać rady, jeśli jest dobry dostęp to bateryje lepiej do domu zabrać na noc, zwłaszcza dzis umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:15  
Cytuj
Jaja sobie robisz? nowoczesny disesl i zabranie akumulatora?? potem aby silnik dobrze pracował musi sie zaprogramować komp czyli 2 x włączenie wentylatora przy 90 stopniach.. Programowanie zegarka, radia, licznika - to jest dobre w starych autach

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:21  
Cytuj
I tak uważam, że jakość produkowanych w ostatnich latach aku spadła.
U brata nowa Varta silver już nie wyrabia (Sej 1.1).

Ja mam jak na razie fuksa bo pochodzący z przeszczepu i trochę już zleżały MOLL pomimo za małej w stosunku do wymagań producenta pojemności pali codziennie rano pod chmurką od kopa.

Ma jeszcze o tyle trudniej bo nie wchodzę od razu cały do auta i nie wciskam sprzęgła tylko przekręcam kluczyk - miesza przy starcie cały olej w skrzyni a ja jeszcze śmieci wyrzucę przy okazjiumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
Jaja sobie robisz? nowoczesny disesl i zabranie akumulatora?? potem aby silnik dobrze pracował musi sie zaprogramować komp czyli 2 x włączenie wentylatora przy 90 stopniach.. Programowanie zegarka, radia, licznika - to jest dobre w starych autach

hmmm ciekawa teoria...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »