NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
samochód na gaz,
Posty: 120
Dołączył: 18 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 08:52  
Cytuj
Witam mam pytanie w jakim zakładzie mechanicznym najlepiej zamotować gaz do samochodu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 08:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 09:02  
Cytuj
Przede wszystkim:
1. jaki to samochód - model, rocznik, silnik?
2. ile robisz/masz zamiar robić rocznie km?
3. czy chcesz założyć już za ...,99zł czy wydać więcej i mieć to zrobione na gites?

O stan tech. nie pytam bo zakładam, że jak chcesz montować LPG to wszystko jest doprowadzone do porządku.
Tzn. wymienione filtry, sprawny układ zapłonowy, nie wyjeżdżony silnik, trzyma wolne obroty w normie (nie falują).

Wszelkie niedomagania silnika o ile na benzynie nie dają się we znaki za bardzo to z racji większych wymagań LPG jako paliwa wyjdą na jaw z większym nasileniem.

A potem ludzie zwalają winę na LPG (zły stan tech. auta/zpartolony montaż/źle dobrana instalacja).

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 18 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 09:42  
Cytuj
Jest to skoda fabia sedan rocznik 2008 miesięcznie robie ok 800km
więc rocznie ok 9600km i chciałabym mieć zrobiony gaz pożądnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 09:59  
Cytuj
Gaz ma swoje plusy i minusy, jak masz założyć instalację za pół darmo u pana Henia w garażu to lepiej się w to nie pchać. Miałem i auta na gaz i samo pb, obecnie mam rope, ale autka z gazem zawsze będę chwalił. Moim rodzicom gaz zakładano u słowika i po mimo złej opinii krążącej po tym forum na ich temat ja tam ich polecam. Założyli gaz raz a dobrze potem już nie było żadnych problemów, zresztą u nich też serwisowałem i też było w porządku. Za to odradzam gościa z Agatówki koło bliskiej ma zakład. Nie dość że obsługiwał mnie jakiś "ham" to jeszcze mi tak wyregulował gaz ze szkoda gadać. Nie ważne ile kilometrów zrobisz gaz i tak jest tańszy od pb i zawsze będziesz widzieć różnice przy tankowaniu po mimo że inst. będzie się zwracać bardzo długo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 10:08  
Cytuj
Naprawdę porządnie robią w Niepołomicach koło Krakowa, tu:
http://www.godula.pl/?page=gaz_news

ale jeszcze w Kraku dobry jest:
http://www.autotestserwis.pl/

Ja zakładałem w Lublinie i jestem zadowolony.
http://trans(...)wag.html

Słyszałem, że chwalą warsztat z Mielca ale ja doświadczenia z nim nie mam.
http://www.multiserwis.mielec.pl/

Przejrzyj oferty i zdecyduj we własnym zakresie.

Godula wg mnie jest De Beściakumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 10:10  
Cytuj
Na forum Vectry bardzo chwalą jakiś zakład w Rzeszowie, jak znajdę link do nich to podeślę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 10:14  
Cytuj
Słowika sobie chwalą..

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 10:22  
Cytuj
U Słowika na Piaskach montowałem parę już lat do tyłu LPG w 125p.
Ale taki model (skamielinaumiech) chyba nie jest miarodajnym sposobem oceny jakości warsztatu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 17:25  
Cytuj
no niestety duzego wyboru nie masz-w agatowce sie zwinął-jaki byl to byl ale byl honorowy-slowik klad dt system od kilku lat sie ponoc toczą sprawy przed sadem w lublinie z wlascicielem tejze elektroniki,no chyba ze przesiadl sie na cos innego -chodz jestem ze stalowki i swego czasu to była niestety moja konkurencja-pozostalo nisko na ul.legutki montuje'staga' jak na skodzine wystarczy,moje zdanie-nie daj sie zwiesc opiniom typu mielec ,krakow,a moze wal prosto do holandii lub włoch bo tam lepiej bo za euro,a pozniej bedziesz z byle wsowką na zaworze lub regulacja waliła setki km do innego miasta,albo ci hasło na program założą i bedzie placz-gaz jest zasilaniem alternatywnym i niestety nie do konca"dogranym"-załoz tu na miejscu aby miec serwis w zasiegu reki-zawsze jak cos nie gra to meczyc az usterkę usuną

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 18:04  
Cytuj
a do pana STECYKA-osobiscie pracowalem przez osiem lat u pana na agatowce a zaczynalem w czasach swietnosci jeszcze jak mial warsztacik na garazach tu przy torach i uwierz ze dbal o klijenta,tam nie było ze cos nie gra,czy to wina ukł.samochodu czy inst.lpg zawsze staralismy sie aby było ok-a ze koles przyjezdza sztruclem z wyj...ukł.zapłonowym,sondą,czy mapą paliwa-i co naregulujesz-inst. gaz. opiera sie na paliwie a szczegolnie ukl sekwecyjny,priorytetem dla komp.gazowego jest odczyt czasów wtrysku paliwa a jesli tam sa błedy no to sooorki,wyzej hu.. nie podskoczysz-troszke znajomosci tematu,a pozniej komentarz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 18:19  
Cytuj
W warsztacie jakim ja zakładałem najpierw się umawiają z klientem na diagnostykę właśnie w celu uniknięcia późniejszego babrania się ze szrotem.
Ale nie każdy musi chcieć się wybierać do Lublina.

Zakładałem instalację Landi Renzo Omegas i nawet w warsztacie mi powiedzieli, że mogę serwisować swoją instalacje (chodzi o gwarancję) na terenie całego kraju po uprzednim kontakcie z nimi żeby potwierdzić, że wybrany przeze mnie inny warsztat jest oficjalnym, autoryzowanym przedstawicielem firmy Landi Renzo.

Tak przy okazji, wspomniany przeze mnie model instalacji nie należy do najtańszych ale jest to naprawdę porządny zestaw.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 18:24  
Cytuj
a skoro juz sie zalogowałem to dla wiadomosci pana mureny,mufki,rozniczki,rcdc czy jakos tam-tak jak mnie nauczono w serwisie peugeota,sruby koła dokrecam kluczem dyn.o wartosci 114-117 --pasi?czy mam błagac o litosc?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 18:58  
Cytuj
ale kosmalu-czym sie rozni landi od staga?jesli monter kumaty i z doswiadczeniem dobierze odpowiednia srednice dysz i gwarantuje ze po pierwszej autokalibracji autko na gaziku smignie jak na benzolu-z zastrzezeniem ze wszystko z autem jest ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 19:43  
Cytuj
Nie jestem ekspertem/fachowcem od LPG ale na podstawie dotychczasowych ustaleń mogę powiedzieć, że:

1. po przewertowaniu przez ostatnie 2 lata setek opinii na temat różnych instalacji gazowych (sekwencji) to jednak Landi Renzo Omegas jak i Prins mogą się pochwalić najwyższym poziomem zadowolenia klientów, z tym że ten drugi ze względu na cenę jest mało popularny.

2. STAG to tylko jednostka sterująca a jako cała instalacja jest składakiem i tutaj właśnie jest jego słaba strona, że nie wiadomo jak gaziarz (lepszy bądź gorszy) utrafi z całością.
Może być git ale w większości przypadków średnia wychodzi gorzej jak dla Omegasa co nie znaczy że fachowcy się nie zdarzają i potrafią go odpowiednio skomponować, ale loteria jednak istnieje.

3. pod względem trwałości całego zestawu Omegas też przebija większość STAGowych kompozycji.

4. mniejszy problem z serwisowaniem na terenie całej Europy.

5. najbardziej renomowane warsztaty o najlepszych opiniach właśnie opierają się na Landi Renzo, np. Godula z Niepołomic około rok temu zrezygnował ze STAGA i pozostał tylko przy Landi Renzo i jego tańszym wariancie LOVATO.

Nie mówię, że STAG jest zły ale Landi Renzo to jednak coś więcej.

Toyota nie jest zła ale Lexus...

Na końcu dochodzi przede wszystkim profesjonalizm warsztatu, który nawet jes skłonny odmówić montażu instalacji do trupa czy samochodu, który rokuje potencjalne problemy na gazie, np. często i gęsto VVTi Toyoty.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 20:03  
Cytuj
widzisz-swego czasu pracujac we fiacie czy peugeocie przy montazu inst.gaz. byly sztywne procedury-miało byc tak i tak,wgrywałes program i miało hulac i jak cos nie grało to zaczynal sie problem,bo nikt tego nie czaił-moim zdaniem kolesie programisci staga odje....kawał dobrej roboty nie widze bardziej przyjaznego programu w kalibracji-a
le to jest tylko moje prywatne zdanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 20:12  
Cytuj
Tak jak wcześniej zaznaczyłem, najważniejszy jest fachowy montaż i odpowiedni dobór komponentów.
Niestety ludzie często chcą jak najtaniej i to się potem odbija na nich samych oraz na samym LPG, który odpowiednio podany do silnika nie jest wcale taki strasznyumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 20:19  
Cytuj
Ja się tam spotkałem z chamstwem i nie uprzejmością i stąd moje zdanie. Byłem tam tylko raz i nigdy nie wróciłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 20:33  
Cytuj
no fakt ten z wąsami to był....i pewnie jest-ale to nie publicznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 20:35  
Cytuj
Wiesz nie chce nikomu robić ani reklamy ani anty reklamy, padło pytanie to odpowiedziałem z mojego małego doświadczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 20:37  
Cytuj
i ok forum to forum kazdy ma swoje zdanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 21:33  
Cytuj
kosmalku czy ty przypadkiem na codzien w pracy nie smigasz seiczenciakiem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 21:37  
Cytuj
CYTAT
kosmalku czy ty przypadkiem na codzien w pracy nie smigasz seiczenciakiem?


A co masz na myśli? Kebabów i pizzy nie rozwożę.
Jak już jeżdżę to najwyżej kilka razy w m-cu. (seicentem)
A na co dzień czym innym.
Jeżdżę w pracy kilkoma samochodami różnych marek.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 21:41  
Cytuj
wymienialem w takim autku jak twoje pompe wspomagania i maglownice i tak sobie pomyslałem ze to moze ty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 21:43  
Cytuj
oczywiscie mam na mysli twoje volvo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 21:44  
Cytuj
Tzn. w czym wymieniałeś?, w V70? A skąd wiesz, że nie mam np V40?
pewnie się gdzieś tu wygadałem/wypisałemumiech
To nie u mnie ja jeszcze tego na szczęście nie robiłem i odpukać...

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »