NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Protest paliwowy 24.03.2012 12:00 ORLEN, Znów orlen
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:17  
Cytuj
CYTAT
Doliczyłeś akcyze z UE po 1 stycznia 2012 r?


W najbardziej pesymistycznych artykułach twierdzili że będzie to 20 groszy na litrze czyli mniej niż 4% ceny obecnej... Potem ogłoszono że idzie po połowie na on i pb95 by poszło maksymalnie o 10 groszy na litrze. Więc łupią aż miło

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:17  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 9 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:26  
Cytuj
Ja również dołącze się do protestu ;-) akurat soboty mam wolne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:27  
Cytuj
Drogi Jacku podobnie jak Gajowy uważam że nie ma w tym sensu.
A i przypominam to o co zawsze walczysz, aby te 30km/h po Staszica i Energetyków jechać prawym pasem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:36  
Cytuj
bonifacy przeczytaj to co napisałem gajowemu, do Ciebie też się to tyczy.... masakra co za naród, najlepiej tylko siedzieć i narzekać pozatym nic od siebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:37  
Cytuj
Mi też się wydaje,że protest w tej formie bije nas kierowców,a nie decydentów.Proponowałbym raczej blokować administracje państwową(może powiat),stacje benzynowe.Blokowanie ulic tak jak pisałem bije nas,a odpowiedzialni za ceny paliw będą popijać kawkę w swoich gabinetach i śmiać się jak sami na siebie ukręciliśmy bat.To jest moje zdanie,ktoś może mieć inne.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:45  
Cytuj
Protest polegający na utrudnianiu płynności (której i tak nie ma) ruchu drogowego nie jest organizowany z winy protestujących.
Nie robimy tego bo chcemy se pojeździć 30km/h.
Winnych proszę szukać na górze i podać w miarę skuteczną formę protestu.

Każdy protest odbywa się na zasadzie powodowania trudności i stwarzaniu niewygód pewnym grupom ludzi/obywateli. Innej możliwości nie ma.

No chyba, że ktoś będzie w stanie zablokować korytarze powietrzne samolotów i śmigłowców rządu i jego bezpieki to jak najbardziej się przyłączam do takiej akcji.boksumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:52  
Cytuj
Kwestia dojenia obywateli tego (i nie tylko) kraju osiągnęła już takie rozmiary, że nie można się cofnąć przed celem jaki nam przyświeca.

Jeśli teraz popuścimy to następnym krokiem będzie wprowadzanie i podwyżki podatków od oddychania, picia, pierdzenia i czego tam jeszcze sobie ta swołocz (rząd) wymyśli lub wykona na polecenie ZSREmlotek

...zapomniałem o funkcji zmień...

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 13:07  
Cytuj
Ja winnych nie szukam,bo każdy wie kto jest winny rosnącym ceną paliw.

CYTAT

Każdy protest odbywa się na zasadzie powodowania trudności i stwarzaniu niewygód pewnym grupom ludzi/obywateli. Innej możliwości nie ma.


Tylko powiedz dlaczego sobie czy innym kierowca powodować trudności i niewygody,a nie urzędnikom w starostwie?

Do samolotu czy śmigłowca trzeba dojechać samochodem więc wystarczy zrobić korki przed budynkami rządowymi i właściwym osobą utrudnić poruszanie się samochodami.

Podwyżki dla policji i wojska nie były przypadkowe i o tym też musimy pamiętać.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 13:14  
Cytuj
Starosty nie zablokujesz bo mieszka na osiedlu i chodzi piechotą:(

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 13:44  
Cytuj
przecież padł rozsadny sposób protestu - tankowanie na jednej stacjii ale jakos nikt go nie połapał, bo nie będzie show a na tym najbardziej niektórym zależy
adam nie tłumacz ze robią sobie szkodę bo nie ma sensu...
m

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 13:49  
Cytuj
CYTAT
przecież padł rozsadny sposób protestu - tankowanie na jednej stacjii ale jakos nikt go nie połapał, bo nie będzie show a na tym najbardziej niektórym zależy
adam nie tłumacz ze robią sobie szkodę bo nie ma sensu...
m


Zgoda, zamykamy protest jeśli ta jedna stacja będzie oferować paliwo tańsze o 1-1,5 zł od innych stacji. Utopia.

Każdy wie, że to nie stacje są w największej części winne wzrostowi cen paliw. Nawet zagraniczne stacje sprzedają w większości paliwa Orlenu i trochę Lotosu.

To nasze "opiekuńczo" socjalistyczne państwo (cała UE zresztą)zwalczające wolny rynek i wolną konkurencję drze ile wlezie i wmawia ludowi, że to dla jego dobra.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
przecież padł rozsadny sposób protestu - tankowanie na jednej stacjii ale jakos nikt go nie połapał, bo nie będzie show a na tym najbardziej niektórym zależy
adam nie tłumacz ze robią sobie szkodę bo nie ma sensu...
m


Człowieku ceny na naszych stacjach są jednakowe. Po za Agatówką ale ja tam nie tankuje bo mnie serwis później więcej wyniesie. PKS ma paliwa z Orlenu i jak podskoczy to mu kurek zakręcą więc ma trzymać cenę. Gdzie mamy tankować, którą stację wybrać, która ma najtaniej i ma dobre paliwo.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 14:20  
Cytuj
Mosiek napisał
CYTAT
To państwo zarabia na paliwie najwięcej i chce zarobić jeszcze wicej.
Moim zdaniem to zbojkotować zakup paliwa, kupować minimalne konieczne jego ilości.
Ja już tak robię rowerek i piechotka.
W skali kraju to będą duże pieniądze. Powinno to dać do myślenia decydentą że nie tędy droga.
To prawda w grupie siła.


Faktycznie można na rowerki i komunikacje miejską się przestawić, będzie jednocześnie dla nas zdrowiej i taniej.good

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 14:21  
Cytuj
Kilka lat temu, chyba za PiSu to było, zaczęło się mówić o produkcji paliw z węgla.
Tłumaczono, że jest to opłacalne gdy baryłka kosztuje min. 60-70$.
Po drodze baryłka kosztowała nawet blisko 170$(chyba dobrze pamiętam) a pomysł wsiąknął w piachy Mazowsza.
Infrastruktura prawie jest. Produkcja była przewidywana w zakładach chem. Dwory Oświęcim.

Ropa droga, dolar drogi, Libia, Iran i ch.j wie co jeszcze - miliony różnych głupkowatych tłumaczeń a o paliwach z polskiego miejscowego węgla CISZA.

Lepiej zamykać kopalnie i pchać kasę ruskim i różnej maści lichwiarzom i spekulantom finansowym.

III Rzesza swego czasu a RPA już od lat 70 produkuje bezynę z węgla, ale u nas oczywiście wszystko co dobre jest niemożliwe.

Jeśli każdy rząd to banda oszustów albo tępaków na obecnym Tuseku kończąc to może trzeba im grzecznie powiedzieć, ze Polska ma węgiel i możliwości obniżki obciążeń podatkowych.

Wtedy można se olać kursy dolara i ojro ale już ubędzie 1 pretekst do podwyżek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 14:41  
Cytuj
Tu jest fajny artykuł o produkcji paliwa z węgla http://www.banki(...)304.html

U nas się nic nie opłaca, wychodzi na to że mamy być niewolnikami własnego państwa.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
Tu jest fajny artykół o produkcji paliwa z węgla.http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polscy-naukowcy-opracowali-technologie-produkcji-paliwa-z-CO2-1985304.html


Ciekawe czy Ci naukowcy jescze żyją, czy może "zginą w wypadku samochodowym" pewnego dnia?

To jest dla mnie zbyt piękne aby było prawdziwe.
W Auto Świecie był pare lat temu artykuł o naukowcu w Niemczech co opracował metodę otrzymywania ON ze śmieci. Ow naukowiec został ukarany nza nielegalne składowanie i przetrzymywanie śmieci (nosz kur.a!!!) poza tym jak do tej pory CISZA.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 17:10  
Cytuj
Dostałem lepszą propozycje na pw. Jedziemy w kierunku niska jak uprzednio ale jedziemy przez miasto i zawracamy na rondzie. Odpada wtedy problem wyjazdu z tysiąclecia, a rondo zostanie skutecznie zablokowane jak i droga krajowa

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 17:12  
Cytuj
I oczywiście czarna wstążka? Tak wynika z uzgodnień.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 17:14  
Cytuj
Niech będzie i czarna

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 17:19  
Cytuj
Na znak czarnego złota i żałoby po dawnych cenach zakładamy CZARNĄ wstążkę.
Tak jak w artykule na SM - komentarz pod nickiem ~czarna zawierającym odzew z demotywatorów.

A pamiętacie może dystrybutor strzelający sobie w łeb z własnego pistoletu?
Niestety znalazłem tylko tyle, pamiętacie cenę paliwa wówczas?


"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 19:23  
Cytuj
Także ten..
Ja i moja yariska przyzdobiona czarną wstążką będziemy w sobote o 12;00... to obowiązek wręcz!

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 00:30  
Cytuj
https://www.facebook.com/events/277380465658451/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 02:26  
Cytuj
Proponuje aby każda osoba wydrukowała sobie 2 takie plakaty i powiesiła na samochodzie w dzień strajku .
Cena nic was to nie wyniesie bo wydrukowanie na własnej drukarce .
Link do plakatu
http://image(...)wvp.png/

Bynajmniej więcej ludzi będzie wiedziało po co jedziemy tak wolno .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 02:55  
Cytuj
Nie jestem mistrzem języka polskiego ale wydaje mi się że powinno być napisane "cenom". Trochę to źle by świadczyło o protestujących gdyby jeździli z takim "bukfem" smiech2

ceną - liczba poj.
cenom - liczba mn.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 06:27  
Cytuj
Noo.. chyba faktycznie jest tam błąd z tą "ceną"

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »