NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Protest paliwowy 24.03.2012 12:00 ORLEN, Znów orlen
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 22:35  
Cytuj
ta spalona gumeczka to będzie za Twoje zdrowieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 22:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 23:06  
Cytuj
Jak już na forum sa wojny to co może sie dziać na drodzezaklopotany

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 23:34  
Cytuj
Koniec dyskusji nie na temat. Gajowy albo siedzisz wtedy w robocie, albo w domu jaką ci to różnice zrobi. Wiem że lepiej ponarzekać ale co ci w tym przeszkadza. Wyluzuj trochę.
Mam nadzieje że w sobotę pojawi się sporo aut na orlenie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 23:40  
Cytuj
Cieszy mnie, że rząd swoją wytężoną pracą powoli jednoczy ludzi z prawa a nawet z lewa. Ludzie to konsumenci, kierowcy, internauci, kibicie. Zastanawiam się kogo jeszcze obrazi ten rząd. Cieszy mnie taktyka rządu bo, żeby coś zmienić w tym kraju należy uderzyć wspólnie i z całą mocą. A tak podział społeczeństwa im się udawał znakomicie (POPIS) Teraz sytuacja się zmienia, bo każdy powoli ma dość.

Na wysokie ceny paliwa ma wpływ malejący złoty (jest to zasługa polityki rządu - zadłużanie, podnoszenie podatków a zarobki stoją w miejscu) Podatki na paliwo (akcyza, VAT) To główna przyczyna drogiego paliwa. Gdy wzrasta cena surowca w tym opłata paliwowa, VAT i akcyza powinna być zmniejszona, gdyż przynosi dużo wyższe przychody a jest odwrotnie ona rośnie procentowo !!! także ta sytuacja jest CHORA. Po za tym drogie paliwo powoduje drożyznę w sklepach. Ludzie na wysokim paliwie tracą najbardziej, Gdyż w ten sposób towar staje się droższy, a zarobki nie mają szans do wzrostu, wręcz przeciwnie, wysokie koszty wymagają cięć aby sprostać jakoś potrzebom i rynkowi. Niestety coraz więcej widać bankructw co jest wynikiem kosztów.

Nasz kochany rząd jest odpowiedzialny za tą sytuację i to ONI powinni być ADRESATEM waszych, naszych protestów. To rząd podnosi koszty, to rząd ostatnio podniósł VAT, to rząd nie obniża wysokich podatków w paliwie. Jeszcze trochę a nikt nie będzie wpłacał do budżetu.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 23:42  
Cytuj
Mimo iż mam wtedy 1 zmiane, załatwiłem sobie wolne by uczestniczyc w tym proteście.
Tylko że moim zdaniem ta trasa nie jest tak uczęszczana jak trasa - LUBLIN - RZESZÓW.To jest droga wojewódzka mysle ze w porozumieniu z wieloma osobami z Niska można by było zablokowac nawet ta dosc ruchliwa droge której blokada na pewno bardziej zwróciła by uwage niz nasza dwupasmówka do Niska.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 06:23  
Cytuj
j
CYTAT
Koniec dyskusji nie na temat. Gajowy albo siedzisz wtedy w robocie, albo w domu jaką ci to różnice zrobi. Wiem że lepiej ponarzekać ale co ci w tym przeszkadza. Wyluzuj trochę.
Mam nadzieje że w sobotę pojawi się sporo aut na orlenie

bo dostanę bana? kolejnego?umiech nie prowokuj mnie Jacek bo powiem dwa słowa zadużo, to jest moje zdanie i jak dotąd nikt nie odpowiedział na moje pytanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 06:59  
Cytuj
CYTAT
Cieszy mnie, że rząd swoją wytężoną pracą powoli jednoczy ludzi z prawa a nawet z lewa. Ludzie to konsumenci, kierowcy, internauci, kibicie. Zastanawiam się kogo jeszcze obrazi ten rząd. Cieszy mnie taktyka rządu bo, żeby coś zmienić w tym kraju należy uderzyć wspólnie i z całą mocą. A tak podział społeczeństwa im się udawał znakomicie (POPIS) Teraz sytuacja się zmienia, bo każdy powoli ma dość. ......


A ty co zrobisz? Przyłączysz się czy będziesz stał z boku i się przyglądał?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 07:04  
Cytuj
CYTAT

bo dostanę bana? kolejnego?umiech nie prowokuj mnie Jacek bo powiem dwa słowa zadużo, to jest moje zdanie i jak dotąd nikt nie odpowiedział na moje pytanie.


Tak samo jak ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie? Propozycja manifestacji niezadowolenia, masz jakąś?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 07:38  
Cytuj
Jestem niezadowolony z bandyckiego sposobu kształtowania cen paliw i chcę dać temu jakiś wyraz. Proponowana tu forma nie jest idealna ale nikt w Europie nie wymiślił jak dotąd lepszej.

Przekazujcie wiadomość o proteście wszystkim RST, RNI, LKR, RT, RTA, RKL, RZE, LJA, RLE, LBL, TSA...

Pomimo lokalnych trącących czasami śmiesznością uprzedzeń pomiędzy tablicami wszyscy jesteśmy traktowani przez tzw. rząd w ten sam podły sposób.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 07:51  
Cytuj
Na znak protestu oznakujemy nasze samochody czarną wstążką. "Tak jak Łukasz napisał, pamiętajmy, że oczy całej Polski i nie tylko będą zwrócone w nasza stronę. To co będziemy robić już w sobotę nie jest nielegalne, wszystko będzie się odbywało zgodnie z prawem. Dlatego już dziś sprawdźcie czy macie ważne gaśnice i trójkąty w Waszych autach, czy podbite są przeglądy i polisy ubezpieczeniowe. W razie jakiejkolwiek kontroli drogowej nic nie mogą na Nas znaleźć. umiech
Miłego dnia"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 08:16  
Cytuj
Rozmawiałem wczoraj z kierowcą z Olsztyna, Oni też protestują tak jak ma się to odbyć u nas. Oprucz tego robią jeszcze protest lokalny polegający na tankowaniu paliwa praez okres jednego miesiąca tylko na jednej stacji tam gdzie paliwo jest najtańsze.
Jest to jakiś sposób bijący po kieszeni monopolistów.

My możemy tankować na PKS ie przynajmniej nasze pieniądze zostaną w mieście.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 08:21  
Cytuj
CYTAT
Oprucz tego robią jeszcze protest lokalny polegający na tankowaniu paliwa praez okres jednego miesiąca tylko na jednej stacji tam gdzie paliwo jest najtańsze.
Jest to jakiś sposób bijący po kieszeni monopolistów.

My możemy tankować na PKS ie przynajmniej nasze pieniądze zostaną w mieście.


To też nie jest głupie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 08:22  
Cytuj
ja proponuje podjechac po protescie na stacje i zatankowac pol litra ew litr paliwa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 09:21  
Cytuj
Czyli jest jakiś znak rozpoznawczy?
Ja też się przyłączam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 09:25  
Cytuj
czerwona wstążka na antenie?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 09:33  
Cytuj
Jeżeli ode mnie brat nie pożyczy furki to też będę, chyba że do kogoś na sępa wskoczęumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 09:46  
Cytuj
Hmmm a jak wybierzecie stację z najtańszym paliwem? Pracowałem na Statoil i Lotosie - zawsze "koledzy" lub "koleżanki" dzwonili do konkurencji z zapytaniem o cenę paliwa (oczywiście z tego co wywnioskowałem - jest to tzw. "zmowa paliwowa" - to jest niezgodne z prawem (?) - ale już teraz nie pamiętam, czy przedstawiali się, jako "firma" czy osoba prywatna - postronna. Do czego zmierzam. Chcecie nagłośnić sprawę. Potrzebujecie mediów. A ja znam jednego fotoamatora z dostępem do globalnej sieci web! Inaczej nie mogę pomóc. Pytanie tylko, czy chcecie? Przecież nic na siłę.

Pozdrawiam serdecznie - Mariusz - a właściwie to jego Alter Egomlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 10:24  
Cytuj

CYTAT
ja proponuje podjechac po protescie na stacje i zatankowac pol litra ew litr paliwa

A za kupiona wache placic sama miedzia, tak zeby jak najdluzej schodzilo z obsluga jednego klienta. A co do mediow. Mozna by wyslac np do tvp rzeszow maila z informacja, ze kroi sie taka akcja w stalowej woli.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 10:30  
Cytuj
CYTAT
A co do mediow. Mozna by wyslac np do tvp rzeszow maila z informacja, ze kroi sie taka akcja w stalowej woli.

A to już stalowowolskie media nie wystarczą? Myślisz, że przyjadą na ta jeba*ą wielowieś specjalnie dla kilku samochodów?sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 11:24  
Cytuj

Stalowowolskie media zrobia rozglos na terenie stw i okolicy. TVP Rzeszow to oddzial tv ogolnopolskiej, z materialow ktorych .korzysta tvp 1 i 2. A ta akcja ma polegac na tym zeby ci z wawy zobaczyli ze cala polska jest niezadowolona. A raczej watpie zeby tusk czy inny z ul wiejskiej czytal stalowemiasto, stalowke.net czy zeby ogladal tvk diana. Jezeli o tej akcji mialoby byc glosno tylko w mediach lokalnych to by sensu to nie mialo.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 11:46  
Cytuj
Chcecie całkowicie zablokować ulice? Trzeba zatkać wszystkie 4 pasy. Zróbmy tak:

- kolumny pieszych (potrzebni są chętni i osoby z uprawnieniami do kierowania takimi)
- rowery (to nic nie kosztuje)
- zaprzęgi, czyli konie połączone z wozami
- ciągniki, kosiarki, wózki, co tam znajdziecie
- długa kolumna samochodów (nie mogą wyprzedzić reszty, więc mandatu nie będzie)

Tylko szkoda świeżo wyremontowanej ulicy Staszica i Energetyków. Zróbmy protest na ulicy wymagającej remontu!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:02  
Cytuj
Tak a propo ciekawe wyliczenie.
W lipcu 2010 tankowałem regularnie diesla w cenie 3.90 - LOTOS poznań do 4.25 Pod Bieszczadami Orlen. W tym czasie średni kurs dolara to niby 3.20 ale był i na dzisiejszym poziomie ( dane z nbp.pl ) Baryłka kosztowała wtedy 90 dolarów - średnia cena dla drugiego kwartału 2010 spisana z e-petrol.pl

Obecnie na stacji mamy najtaniej 5.60 przy cenie dolara 3.30 i baryłce po 110.

Wzrost ceny baryłki: 22%
Wzrost kursu dolara: 3%
Wzrost ceny paliwa: 43% do najtańszego, 31% do najdroższego ale przy najdroższym przydałoby siępodac najwyższy kurs. Dodajmy do tego że orlen mówi że cena baryłki ma relatywnie mały wpływ na cene paliwa na stacji, podobnie jak kurs dolara. Doją nas aż miło

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:04  
Cytuj
Dlatego należy władzuchnie pokazać kulturalnie środkowy palec.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 23 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:06  
Cytuj
Doliczyłeś akcyze z UE po 1 stycznia 2012 r?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 12:06  
Cytuj

Bo to jest tak ze jak barylka idzie w gore o dolara,dwa to paliwo idzie w gore kilka- kilkanascie groszy. A jak barylka idzie w dol o dolara, dwa to na stacjach albo nie ma obnizki cen albo jest o grosza, dwa.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »