NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
mtm-info czy diana,
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 17:14  
Cytuj
Nowe pakiety internetowe w dianie i w mtm-info
mtm- http://mtm-info.pl/
diana- http://tvkdi(...)ocje.php
co polecacie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 17:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 7 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 17:37  
Cytuj
Jeśli mieszka Pan/i w rejonie osiedla Młodynie, Poręby to polecam przyłączyć się do sieci Interblock (www.interblock.pl).

Na stronie "Diania" rozśmierzył mnie tekst "teraz możesz mieć najszybszy i najtańszy internet w regionie!!!". Dalej można zobaczyć przykład reklamy, która ma konsumentowi wcisnąć, jakie korzyści będzie miał. Tyle, że takie korzyści to każdy operator sieci gwarantuje.

A co do MTM, nawet nie ma co patrzeć pod kątem Diany. Ceny drogie, tak samo jak prędkość pobierania.

A na koniec, należy się upewnić, czy internet będzie drogą radiową czy kablową.. i czy byliby w stanie podpiąć (bo w niektórych miejscach im się nie opłaca).

//moderowano
A "Pan" Kisiel dalej nie wie, że zwrot Pan/Pani, w internecie w stosunku do anonimowej osoby to obraza ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 17:40  
Cytuj
Mieszkam w okolicy centrum4

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 17:46  
Cytuj
korzystalem z uslug mtm i to byla tragedia, rzeczywista predkosc pobierania wynosila 0,2 a po 22 godzine 0,4 mb, gdzie w dianie za ta sama prawie(5 pln roznicy) cene odpowiednio 1 i 2 mb, a teraz jest jeszcze szybciej.

nikomu nie polecam tej firmy

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 18:57  
Cytuj
mtm to faktycznie tragedia zrezygnowałem z ich usług co chwila jakieś awarie, problemy nie mówiąc już o tym ze wystarczył mały deszcz a ja bylem pozbawiony internetu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 19:48  
Cytuj
MTM to najgorsze dziadostwo w stw miałem wiem co mówię, net wolny a jak była jakaś awaria w piątek wieczorem to net był dopiero w poniedziałek, nie mówiąc już o mało uprzejmej obsłudze. Co do diany to nie wiem kolega ma i chwali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 19:50  
Cytuj
MTM napewno nie, diana... zalezy jesli masz tel stacjonarny to pomysl o czyms na ka blu t-mobile,orange,tpsa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 21:08  
Cytuj
ODradzam net wplayu wiesza się i raz zasuwa a raz ledwo idzie. T-mobile troche lepiej, ale i tak polecam diane

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 21:47  
Cytuj
Odradzam MtM. Mam covernet radiowo 2Mega. Szału nie ma, ale mogło by być lepiej. jak się coś przywiesi to dzwonię i działa. Czekam do jesieni i przechodzę do Diany.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 01:51  
Cytuj
Obrazek

Sprawdź czy w Twoim bloku MTM ma łącze kablowe. Jeżeli tak, to jest lepsza oferta niż w Dianie. Ja mam 12 MB (od godz. 23 do 11 jest 24 MB) za 50 zł i jak widać na obrazku to działa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 02:41  
Cytuj
Rówież polecam Panu/Pani MTM info.

Owszem. Kiedyś może były problemy jednak teraz wręcz całkowicie zostały wyeliminowane.
Mam internet od nich około 4 lat i nie przeczę, były czasy że na nich złorzeczyłem.

Zależy jeszcze do czego jest potrzebny internet. Jak do stronek, poczty, komunikatorów itp. to też nie ma co pakować się w wysokie transfery. Jeżeli do pobierania wszelkiej maści mediów, oglądania telewizji w HD itp to najlepiej jak najwięcej.

Ktoś kto narzeka że ma wolny internet to ma albo źle skonfigurowany system albo router. Ja np miałem taki problem i nie miałem pełnej prędkości 20Mb. Pozatym w lapku mam przez wifi co też obniża troszkę transfer bo jest strasznie dużo routerów dookoła po mieszkaniach i nie ma praktycznie wolnego kanału. Odpowiednia konfiguracja i wszystko pięknie śmiga.


Oto przykład.

Obrazek

Do nadgorliwego admina - od kiedy zwrot do kogoś na necie per " Pan Pani" jest traktowany jako obraza ? Cos wam się chyba pomieszało i to zdrowo !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 08:35  
Cytuj
Nigdy, przenigdy żadnego MTM! 10 lat męczyłem się z tymi patafianami! Jak ci net padnie w piątek po południu to może, podkreślam, może łaskawie podjedzie ktoś w poniedziałek po południu, bo w weekendy to sobie możesz w kierki pograć na Windowsie.

Mało tego! Ostatnio (niczym zmieniłem na Dianę) Internet w ogóle nie działał (a jak działał, to z przerwami co kilkanaście minut). Diagnoza "szpeców" z MTM-u była jednoznaczna: wina zasilania na klatce. I nie miałem Internetu 2 miesiące a płacić musiałem bo oni nic nie potrafili z tym zrobić, tłumacząc się, że to spółdzielnia bloku musi naprawić w cudzysłowiu "prąd". Ha ha ha debile! Tyle w temacie. Bierzcie i ciągnijcie z tego wszyscy (MTM) a później plujcie sobie w brodę, że podpisaliście cyrograf na 2 lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 09:03  
Cytuj
Potrzebowałem kabla - przedłużki do anteny od karty WiFi w komputerze, żeby wyprowadzić antenkę nieco wyżej. Poszedłem do MTM, to zrobili taaaakie oczy, o co mi wogóle chodzi, po czym stwierdzili, że czegoś takiego nie ma. Następnego dnia kupiłem za 6 zeta na allegro. umiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 10:32  
Cytuj
Szukam neta w granicy 4-8Mbit chce podłączyć PC + laptopa w bloku gdzie mieszkam jest mtm łącze kablowe więc się zastanawiam nad tą firmą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 11:12  
Cytuj
ja tam mam w mtm i nie narzekam teraz za 40zl mam 5mb a od 23,00 do 11,00 mam 10mb czasami zdarzaja sie awarie , ale jak widze teraz staraja sie szybciej reagowac / mam od nich neta juz prawie 10 lat/
nie jest prawda ze jak net padnie w piatek to nic nie da sie zrobic , sa otwarci w sobote i naprawiaja , gorzej gdy to niedziela to przyznam racje nic nie zrobisz
jak mam problem z netem od nich to po telefonie naprawa trwa gora 1-2 godz
nie bede nikogo zachecal
dla mnie za taka kase jest wystarczajacy i nie mam problemow
ostatnio tylko sie wkurzylem na konkurencje bo telefon i telewizje mam z diany i w czasie swiat cos sie im posulo i nie mogli przez caly dzien dojsc co ale naprawiligood
zycze szybkosci internetu i zeby jak najmniej sie psulcool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
Rówież polecam Panu/Pani MTM info.

Owszem. Kiedyś może były problemy jednak teraz wręcz całkowicie zostały wyeliminowane.

Wyeliminowane? TO jakiś żart. Z tych dwóch wybierz zdecydowanie diane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 11:33  
Cytuj
CYTAT
Szukam neta w granicy 4-8Mbit chce podłączyć PC + laptopa w bloku gdzie mieszkam jest mtm łącze kablowe więc się zastanawiam nad tą firmą?

Myślę, że najlepiej popytać sąsiadów, jak im się sprawuje łącze z MTM. Od kilku lat mam internet z MTM i praktycznie zero problemów. Do bloku sygnał jest dostarczany radiowo, po bloku kablem. Sąsiad ma takie samo łącze i u niego "nie trzyma" parametrów, podejrzewam złączki lub kabel. Warto też uwzględnić koszt instalacji, skoro blok jest okablowany powinno być taniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 11:57  
Cytuj
Zawsze kabel jest stabilniejszy niz radiowo. Dlatego wybralbym diane. Ale faktycznie ostatnio na blokach mtm poprawil swoje uslugi jednak nie dotyczy to odbiorcow indywiduwalnych w domkach jednorodzinnych. Zapytaj sasiadow jak chodzi im mtm ale mimo wszystko kabel to kabel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 12:12  
Cytuj
Teraz to już sam nie wiem na co się zdecydować :/ Diana czy mtm…..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 13:21  
Cytuj
Kabel to kabel. Przy opadach deszczu, czy śniegu zawsze internet radiowy będzie słabszy lub będziesz miał przerwy w dostępie do neta z powodów atmosferycznych, na kablu nie masz takich problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 14:25  
Cytuj
Powiem tak. Ocenianie jakiegoś dostawcy po tym jaki był kiedyś mija się z celem. Czy to mtm czy to diana. Żubr dobrze mówi, najlepiej popytaj o opinie na swoim osiedlu, jeszcze lepiej w bloku. Ja swego czasu uciekłem z diany bo mieli bardzo niestabilne połączenie. Net był cały czas ale połączenie się zrywało średnio co 10 min. co przy pobieraniu rzeczy z netu lub rozmowach skype i innych komunikatorach było wystarczająco uciążliwe żeby zrezygnować z usług diany.

Mtm też ma swoje wady tak jak pisano wyżej - najgorzej w niedziele. Jednak zdarzyło mi się tak 2 razy przez 4 lata. W dodatku po dosyć intensywnej burzy z wyładowaniami.
Z reguły jest tak że jak nie masz neta to upewniasz się że wina nie leży po Twojej stronie. Firewall, wirusy, router. Jeżeli nie po Twojej to dzwonisz do nich w praktycznie w przeciągu godziny max dwóch jest net. Oczywiście w godzinach ich pracy.

Czy diana ma całodobowy serwis gdzie można zgłaszać usterki ?
Jeżeli tak to super.


Edit:
wycinek z ich stronki

Zgłaszanie awarii w niedziele i święta
pod numerem tel. 509 295 176

Z mojej strony pełen szacun :-) miał ktos jakieś doświadczenia ? długo się czeka ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 18:43  
Cytuj
Zdecydowanie Diana.
Korzystałem wcześniej z usług innych operatorów, ale zrezygnowałem z powodu ciagłych przerw i awarii (MKNet-dzisiejszy MTM- i Interblock).
Jeśli potrzebujesz stabilnego Internetu, który Cię nie zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie, to tylko Diana.
Zaczynam 3 rok z Dianą i w tym czasie były chyba 2 awarie nieplanowane (było kilka nocnych przerw z powodu zmiany siedziby, ale ogłaszanych wcześniej), które zostały naprawione po ok. 45 minutach. U poprzednich operatorów to 2 awarie zdarzały się średnio raz na dzień.
Odkąd korzystam z Diany i ja jestem zdrowszy psychicznie i mój komputer. Wcześniej różnie bywało umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 21:06  
Cytuj
ITB ma radiowke i w okolicach C4 powinno smigac umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
Kabel to kabel. Przy opadach deszczu, czy śniegu zawsze internet radiowy będzie słabszy lub będziesz miał przerwy w dostępie do neta z powodów atmosferycznych, na kablu nie masz takich problemów.



Haha skad masz takie informacje ciekawe jak mam juz kilka lata internet radiowy i nigdy nie zauwazylem czegos takiego, ale widac ze lubicie sie wypowiadac w kazdym temacie nawet jak nie macie o tym pojecia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 7 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 23:14  
Cytuj
CYTAT
ITB ma radiowke i w okolicach C4 powinno smigac umiech


Tutaj mają Państwo statystyki mojego łącza w sieci Interblock smiech2

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »