NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Ciekawostka samochodowa kto rozwiąze wynagrodze., Kto rozwiaze to nagrodze.
Posty: 23
Dołączył: 21 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 18:49  
Cytuj
Moje auto renault megane z 96r. Ciekawostka a raczej ustreka w nim jest tak trudna do wytropienia ze wielu "fachowcow" z naszych okolic nie bylo w stanie mi pomoc.
Dlatego pomyslalem ze nagrodze kogos kto mi pomoze w rozwiązaniu problemu.
Kiedy moja super bryka rozwnie zawrotną prędkosc 80 km/h zaczyna cos huczec,
gwizdac i wraz ze wzrostem predkosci sie to nasila.
Ponizej 80 km/h takiej sytuacji nie ma.
1. Wymieniłem opony z letnich (tez sie tak dzialo) na zimowe (nic to nie dalo)
2. Mechanik sprawdzil lozyska (stwierdził ze ok)
3. Huk występuje tylko z jednej strony (od strony kierowcy)
4. Kiedy zaczyna huczec (80 km/h) to po wcisnieciu sprzęgla lub wyłączeniu silnika dalej jest to samo.
Pomysly mi sie kończą ale wola walki nie wiec czekam na wasze podpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 18:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:03  
Cytuj
Tarcze se zmień i sprawdź klocki. Tez tak miałem że tylko przy zadanej predkosci tarcza wchodziła wibracje i huczało

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:06  
Cytuj
CYTAT
2. Mechanik sprawdzil lozyska (stwierdził ze ok)


A jak je sprawdził ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:06  
Cytuj
Sprawdz szczelnosc uszczelki przy szybie. Mialem identyczna sytuacje. Za wynagrodzenie dziekuje, nie trzeba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:16  
Cytuj
Uszczelka szyby powinna od tych 80km/h swiszczec coraz bardziej. Tarcza bedzie tylko przy jednej predkosci ja mialem przy 70 i wymiana pomogła

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 3 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:17  
Cytuj
Artonq jestem za opinią Jacka85, to mogą być tarcze. Sprawdź sobie podczas jazdy po przekroczeniu tych 80km/h naciśnij pedał hamulca i czy nadal będzie piszczeć?? Jeśli chodzi o łożyska... Jeśli masz jak to podnieś sobie przód samochodu żeby koła nie dotykały asfaltu. Odpal silnik włącz 5 bieg i posłuchaj czy coś słychać przy przednich kołach. Jeśli obie rzeczy zawiodą to powiem Ci, że pomysły raczej mi się skończą.
Co do uszczelki przy szybach to raczej bym na to nie stawiał...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
Kiedy moja super bryka rozwnie zawrotną prędkosc 80 km/h zaczyna cos huczec,
gwizdac i wraz ze wzrostem predkosci sie to nasila.
Ponizej 80 km/h takiej sytuacji nie ma.


Jacku, tak też kolega napisał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 19:30  
Cytuj
Zmień samochód...najlepiej nowy...bo z tej budki telefonicznej juz nic nie będzie...nie wyklepią lepiej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
Zmień samochód...najlepiej nowy...bo z tej budki telefonicznej juz nic nie będzie...nie wyklepią lepiej


Marek - mistrz ciętej riposty umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 21:04  
Cytuj
Jeździsz na alufegach czy na stalowych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 21:52  
Cytuj
mimo wszystko ja obstawiałbym łożysko,ten szum wtedy będzie wyczuwalny a raczej słyszalny już przy niewielkim skręcie wtedy gdy silnik ciągnie,i to przy niewielkiej prędk.jeśli się nie mylę(?) to będzie wyrażniejszy przy skręcie w prawo.jednym słowem podnieś samochód z lewej strony i zakręć kołem,jakikolwiek szum w okolicy łożyska na pewno kwalifikuje to łożysko do wymiany.szerokiej!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 22:15  
Cytuj
auto na podnośnik, stopniowo rozpędzać, stetoskop i dokładnie osłuchać łożyska, 80 to typowa prędkość przy której odzywają się łożyska a w megane to częsta sprawa, na szczęście są tanie ok
jak ktoś już pisał w czasie jazdy przy lekkich skrętach powinna zmieniać się głośność hałasu ale nie zawsze
szumiące tarcze - pierwsze słyszę ale jacek85 ma różne dziwne przypadkicool wibracje , huczenie przy hamowaniu ok, ale szum ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 21 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 00:50  
Cytuj
Sprawdze wszystko co kazdy z was napisal chodz ja stawiam na pomysl z uszczelką w szybie.
Dziekuje za zainteresowanie
Ps. Moze ten samochod poprostu nie powien osiągac takiej prędkosci...chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 01:00  
Cytuj
łożyska, przeguby, półośki, opony, zjechany silnik, tłumik itp. przyczyn może być wiele. Niestety jeżeli nie znasz podstaw działania samochodu, zapłacisz wiele za mechanika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 01:29  
Cytuj
no wiesz odgłosu uszkodzonego łożyska z szumiącą uszczelką raczej nie da sie pomylićuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 09:39  
Cytuj
Kolego ja tez tak mialem ale w 206, buczalo przy wyższych predkosciach, powymienialem pare rzeczy ale nic to nie pomoglo a przyczyna byla bardzo blacha a mianowicie podczas szybkiej jazdy samoczynnie zaczynal sie krecic wentylator od pedu powietrza a w tym wentylatorze zacieralo sie jakies lozysko od silniczka. Jako ze to 1.9D i ma on stosunkowo niska temperature pracy okolo 82 stopnie wentylator wlasciwie nigdy sie mi nie włącza, dostan sie do wentylatora unieruchom lopatki i wtedy sie przejedz. Jak mi sie udalo pomoc to na weekendzie z checia bym zjadl jakas dobra pizze umiech

pelcus
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 5 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 09:59  
Cytuj
kolego również miałem problem z dziwnym hałasem taki sam objaw przy prędkości około 70 i więcej hałas był dość spory w aucie udałem się do mechanika auto na podnośnik ale niestety hałasu nie udało się zlokalizować pod obciążeniem tak było słychać natomiast bez obciążenia nie i obstawiłem z mechanikiem łożysko i po wymianie wszystko było ok a decyzja należy do ciebie na co obstawisz. uszczelka czy tarcze według mnie na pewno nie mają takiego odgłosu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pcv
pcv
pcv
Posty: 6
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 12:11  
Cytuj
Kolego na myśl przychodzi mi jeszcze wyważenie albo coś z oponą. Jak wiesz z której strony dobiega hałas to zamień koła miejscami i wtedy dokładnie pooglądaj opony, czy się gdzieś np nie wybuliła, ale to raczej byłoby dudnienie niż świst.
Powodzenia życzę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 13:52  
Cytuj
Może być faktycznie uszczelka, a może być jeszcze antena postawiona zbyt pionowo. Jak jest antena w pionie to tnie powietrze aż gwiżdże.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 20 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 20:59  
Cytuj
Może łożysko w skrzyni biegów, albo skrzynia lub piąty bieg? A sprawdzałeś czy huczy tak samo jak jedziesz powyżej 80km/h na czwórce i na piątce? Miałem problem z łożyskiem w kole to dźwięki się zaczynały już od 40km/h i przy jeździe po zakrętach były zmiany odgłosów, mimo że głośność nie była duża. A pod spodem żadnych wycieków przy półosiach? W każdym razie powodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 21:14  
Cytuj
albo cewka albo resor, każdy mający odrobinę chęci mechanik powinien bez problemu stwierdzić usterkę przez internet nie naprawisz chyba że nagrasz filmchytry będziemy tropić buczenieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 21:25  
Cytuj
witam! miałem taki sam problem w moim passacie, przy wiekszych predkosciach swistało, problem znikł gdy....tu Cie zadziwie...ukradziono mi antenke od radia, powaga!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 21:26  
Cytuj
odkręć antenke i wtedy spróbuj sie bryknąć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »