NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Megane 2 koło zmiennych faz rozrządu, koło zmiennych faz rozrządu
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 13:17  
Cytuj
Witam

Czy ktoś się orientuje gdzie mi wymienią koło zmiennych faz rozrządu łącznie z rozrządem w Megance 2 1.6 benzyna 16 V.
Niepolecajcie serwisu R bop u nich to kosztuje krocie.

ewentualnie ktoś może zna koszty tego tematu ??
sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 13:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 13:47  
Cytuj
na tym forum pojawia sie z zasady bosch service i tabor a czy dobrze robia to nie wiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 13:54  
Cytuj
Szukam raczej mechaników którzy podadzą mi ok koszt jakiś

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 13:59  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:02  
Cytuj
Dzięki a wie ktoś może gdzie kupić można dobre oponki używane na jeden sezon ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:08  
Cytuj
CYTAT
Dzięki a wie ktoś może gdzie kupić można dobre oponki używane na jeden sezon ??


A jaki rozmiar i jaki sezon?
Bo jeśli do Twojej Meganki to pewnie 195/65 R15 lub coś podobnego.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:11  
Cytuj
195/65/15 zimówki wysokość bieżnika conajmniej 5 mm najlepiej na dzisiaj, jaki koszt mniejwięcej. potrzebuję pilnie 2 sztuki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:17  
Cytuj
Satelita9 wysłałem ci wiadomość na p.w.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:32  
Cytuj
CYTAT
Witam

Czy ktoś się orientuje gdzie mi wymienią koło zmiennych faz rozrządu łącznie z rozrządem w Megance 2 1.6 benzyna 16 V.
Niepolecajcie serwisu R bop u nich to kosztuje krocie.

ewentualnie ktoś może zna koszty tego tematu ??
sciana
pasek roz.80zł komplet rolek rozrządu 275zł pompa wodna (na rozrządzie!) 179zł ,wymiana rozrządu 280 wym.pompy 50 .(chińskie zamienniki na allegro 1/2 ceny bo raczej tego szukasz ,wymiana w garażu na skarpie dwie flaszki wódki dowolnej klasy )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:39  
Cytuj
Nieźle wykombinowałeś....chińskich zamienników nie szukam ale nie jestem głupi żeby za koło zmiennych faz rozrządu zapłacić w serwisie 900 pln + rozrząd w sumie wszystko wynosi 2 tyś, więc skoro mogę ogarnąć temat za 1000 to chyba logiczne że szukam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:47  
Cytuj
Dlatego jestem przeciwnikiem wyciągania z małych silniczków sztucznej mocy sztucznymi metodami.
Jak mawiają niektórzy Amerykanie, że dużą pojemność skokową można zastąpić tylko jeszcze większą poj. skokową.

Wszystkie te zmienne fazy, zmienne doloty, różnego rodzaju turba i tak przegrywają z odpowiednią pojemnością w dziedzinie kultury pracy silnika, dynamiki, trwałości i płynności w rozwijaniu jak i oddawaniu mocy.

Sam jeżdżę małym uturbionym silniczkiem ale następny wózek będzie miał z pewnością więcej cm3.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:49  
Cytuj
Spoko ja tam na Meganke nie narzekam.....wiem tylko że mi skrzeczy przy odpalaniu i muszę wymienić to cholerne koło i będzie spoko także szukam .....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 14:56  
Cytuj
CYTAT
Spoko ja tam na Meganke nie narzekam.....wiem tylko że mi skrzeczy przy odpalaniu i muszę wymienić to cholerne koło i będzie spoko także szukam .....


Nie uważam, ze meganka jest zła, chodzi mi raczej o kwestię gustu i to coś co mają w sobie stare, dobre, silniki gdzie moc ma solidne fundamenty w postaci poj. skokowej.

Czy to np. V8 HEMI Chryslera czy V6 Giuseppe Busso w Alfach, czy Red block Volvo, czy 4G63 Mitsubishi i wiele innych starych dobrych jednostek projektowanych przez inżynierów-pasjonatów-entuzjastów - jest to dla mnie esencja motoryzacji i dzieła sztuki nie mające godnych przeciwników poza durnymi księgowymi czy ekodurniami.

To co lubię w motoryzacji niestety już w większości odeszło w przeszłość.

Patrz założony na forum temat - KONIEC!!! produkcji dobrych samochodów.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 23:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam

Czy ktoś się orientuje gdzie mi wymienią koło zmiennych faz rozrządu łącznie z rozrządem w Megance 2 1.6 benzyna 16 V.
Niepolecajcie serwisu R bop u nich to kosztuje krocie.

ewentualnie ktoś może zna koszty tego tematu ??
sciana
pasek roz.80zł komplet rolek rozrządu 275zł pompa wodna (na rozrządzie!) 179zł ,wymiana rozrządu 280 wym.pompy 50 .(chińskie zamienniki na allegro 1/2 ceny bo raczej tego szukasz ,wymiana w garażu na skarpie dwie flaszki wódki dowolnej klasy )


satelite9
czy te ceny co są podane cię poawalają czy są do przyjęcia napisz co o tym myślisz. A co ważne czy te pieniądze są dla ciebie za duże jeśli tak to za ile byś chciał zrobić to co chcesz??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 07:45  
Cytuj
Kosmal ma rację;P opel insignia, jak dlamnie extra wygląd, duże i ciężkie auto a w palecie silników znalazł się 1.6 turbo normalnie porażka jezyk podejrzewam, że po kilku latach ciężkiej eksploatacji taki silniczek się zajeździjezyk w takie duże furki powinny być silniki od 2.0 wzwyż jezyk
Co do mechanika polecam elektromechanikę na Brandwicy- Gaber M. Nr telefonu na priv Ci wysłałem.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 154
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 13:35  
Cytuj
http://imageshack.us/photo/my-images/121/gotowel.jpg/ tu dzownumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 6 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 13:51  
Cytuj
Spoko mi nie chodzi o wysokość cen jeżeli jest to w racjonalnych ramach ale jeżeli znalazłem koło zmiennych faz rozrządu dobrej niemieckiej firmy xxxxxxxxxxx za 500 zł to dlaczego mam płacić jakiemuś cieciowi ze stalówki 800 zł, rozumiem że dla niektórych 300 zł to mało ale dla mnie to jest troszkę kasy, po drugie wymiana pompy przy rozrządzie to dosłownie 2 minuty więc 50 zł za wymainę to też delikatny naciąg. Rozumiem że za podzespoły do rozrządu trzeba zapłacić i wiem ze do meganki to kosztuje a chińskich napewno nie włoże bo nawet ciężko je dostać.

pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 14:05  
Cytuj
CYTAT
.....po drugie wymiana pompy przy rozrządzie to dosłownie 2 minuty więc 50 zł za wymainę to też delikatny naciąg....



Witam.
Zycze Ci powodzenia,jakbyś sam zmieniał pompę wody.
Pomyśl sobie...trzeba zlać płyn chłodniczy,odkręcić często zapieczone(przerdzewiałe)śruby mocujące pompę mimo zdjętego paska często masz mało miejsca,przeszkadza nadwozie.
Odkręciłeś pompę,została stara uszczelka,przegrzana,przywarta do bloku,proszę poskrob sobie ja żeby zeszła,pamiętaj masz mało miejsca....

Ech-ci co tego nie robili,zawsze im będzie za drogo.
Spróbuj sam kolego....ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:16  
Cytuj
Serwis Aut Francuskich Auto Pat Agatowka posiada pelen asortyment czesci uzywanych jak i nowych peugeot renault i citroen tel.605 551 991

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 20:37  
Cytuj
serwis Renault w stw to to samo co VW. Opisuje na forum jezowe-RNI co potrafia. Nie dosc za zawalili, to jeszcze musi po sądach chodzić.

Jesli nie zrobisz tego sam - tak by bylo najrozsadniej - no to bosch service. Ma dobre opinie. Nikt się jescze nie żalił, żeby coś zwalili - a to jest ważne.

A i dokręcają kluczem dynamometrycznym good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »