NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Motoryzacja dawniej i dziś - Wasze pasje,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:39  
Cytuj
Jak mi kasa dopisze to może ja swoją wołowinę podkręcę w ten lub podobny sposób.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:39  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:39  
Cytuj


a taki youngtimer to moje marzenie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:44  
Cytuj
Slavek a czy Ty czasem nie jeździsz do Holandii w celu sprowadzania samochodów? Może znasz chociaż procedury kupna i ich rynek bo ja wiem że u nich jest sporo Volvo a mi w przyszłości pasowała by do roboty jakaś 940 w kombi - jedno z potężniejszych europejskich kombi z prawdziwego pancernego zdarzeniaumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:52  
Cytuj
To i ja coś od siebie dorzucę, preferuję toykęjezyk http://www.youtube.com/watch?v=sDBUfEw9F-E

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:53  
Cytuj
Kosmal niestety nie moge pomócneutralny nie zajmuje sie tym sorki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:55  
Cytuj
ps. v70 nowy model z awd by mi spasiłgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:56  
Cytuj
lub s60 r

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
Kosmal niestety nie moge pomócneutralny nie zajmuje sie tym sorki


Nic nie szkodzi, tak tylko pytam bo samochodów mnie interesujących jest coraz mniej pomimo wzrostu produkcji.

Najbardziej podchodzą mi do użytku codziennego konstrukcje zaprojektowane i wdrożone do produkcji w okresie od końca lat 70tych do I połowy 90tych. Składa się na to wiele czynników, nie tylko awaryjność czy jej brak ale przede wszystkim klimat tamtych aut, którego w dzisiejszych mi brakuje.

Co z tego że taki np. VAG ma w ofercie sprzedaży kilkadziesiąt "różnych" modeli jak technicznie oferuje kilka - te same płyty podłogowe i bebechy - różnica dotyczy tylko ceny, tapicerki i logo na masce.
Pół biedy gdy to dotyczy aut w ramach 1 koncernu ale silnikami i budami wymieniają się już nawet różne marki, więc jaki to wybór?

Auta są do siebie już tak podobne, że coraż trudniej je na szybko od siebie odróżnić

Brakuje dzisiejszym samochodom oryginalności i tego czegoś.
Nawet Alfa się skończyła, już nie ma cuore sportivo - mam na myśli ducha marki a nie osiągi.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 23:16  
Cytuj
w NL jest duzo 240stek eksploatowanych na co dzień, auto solidne, rzetelne i ponadczasowe mimo kanciastej bryły



Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 23:18  
Cytuj
Coś pięknego ten kanciak.

A z Holandii na samym początku lat 90tych został sprowadzony VW BUS T3 - zdjęcie na 1 str. tematu.

Tak, nie Transporter tylko BUS, podobno (nie mam 100% pewności) tylko w Holandii te model tak się nazywał, ta nazwa nawet nie figuruje w większości spisów modeli T3.
Multivan , caravelle, westfalia owszem ale nazwy Bus prawie się nie spotyka. Jednym słowem rarytasumiech

Ma swój klimat bo to benzyna 1.9 boxer, jak subaru czy porsheumiech

Jak pieniądze i czas pozwolą to Busika z Teściem odpicujemy i zafundujemy sobie powrót do lat młodości (ja tej szkolnej - stary jeszcze nie jestem)

Ludzie, ratujcie takie auta bo naprawdę warto mieć pasję i być oryginalnym.umiechumiechumiech

P.S.
Cieszę się, ze ten temat wzbudził jakiekolwiek zainteresowanie (liczę na więcej), bo osobiście mam już trochę dość politycznych tematów a tutaj jednak najłatwiej się człowiekowi z pasją odnaleźć i nie wzbudza się tylu negatywnych emocji.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:18  
Cytuj

Kazdy pisze w tym temacie ze nowe samochody sa nie trwale ale nikt nie dal konkretnej odpowiedzi dlaczego tak jest (Chyba ze cos nie doczytalem). Niestety Jest prawda ta ze teraz samochody produkowane sa na ilosc nie na jakosc. Koncerny motoryzacyjne produkuja tak samochody specjalnie bo gdyby taki sie nie psul czesto to wlasciciel by go nie zmienil szybko przez co koncern nie zarobilby kasy. I tutaj mozna uzyc powiedzenia "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase". Produkowane teraz samochody to "jednorazowki". Opisujecie tutaj o swoich pasjach motoryzacyjnych. O samochodach z przed 20tu 30tu 40tu lat. Moim samochodem marzeniem jest ford mustang fastback z lat 1964- 69- jedyne prawdziwe mustangi wtedy powstawaly. A pomyslcie sobie ile samochodow ktore produkowane sa dzisiaj za 20, 30, czy 40 lat bedzie jezdzilo, ba wogole zostanie w takim stanie by moc je odrestaurowac.

CYTAT
jedyna bolączka silnika 1.9cdi to zawór erg
silnik tdi vag w poruwnaniu z tym motorem to ja porównać cep do kombajmusciana


A nie przypadkiem zawor EGR?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:26  
Cytuj
Poza bezpieczeństwem i spełnianiem ostrzejszych norm spalin dzisiejsze auta wcale nie mają przewagi nad swoimi przodkami a często są wręcz gorsze pod wieloma względami.

Nawet dzisiejsze lakiery na samochodach są do du.y.
Można uszkodzic powłokę po czołówce z owadem.

Kłopoty z elektroniką wynkają też dzięki przekupstwu tych matołów z Brukseli.
Parę lat temu została wydana dyrektywa czy jakieś zarządzenie, że w stopach do lutowania nie można stosować ołowiu jeszcze jakiś tam metali z wyjątkiem systemów odpowiadających za bezpieczeństwo.

W efekcie powstają zimne luty i problemy z samochodem = laweta!!!

W PRLu wszelkie obiecujące prototypy władza kazała niszczyć albo nie wchodziły do produkcji z różnych powodów.

Jedynie skrajnie prymitywna i przestarzała Syrena uchowała się jako w pełni polskie auto osobowe wdrożone do produkcji.

Dzisiaj w UE Bruksela zabija oryginalność i jakość samochodów za pomocą durnych norm a to na to a to na tamto.

Oby nie doszło do tego, ze za parę lat samochód zostanie zdegradowany do roli sprzętu AGD - pierwsza awaria i do śmieci bo nikt tego złoma nie będzie chciał kupić - co za przykład troski o środowisko (kieszenie koncernów).

Wiadomo, że normy wprowadza się po to aby kilku wielkich graczy na rynku nie dopuściło do niego konkurencji odbierającej im łatwy zarobek.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 18:04  
Cytuj
Apel do wszystkich kochających stare motocykle. Podjąłem się zamodelowania w 3D (Inventor) silnika od Sokoła 600 - wszelka dokumentacja, zdjęcia mile widziane.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 18:15  
Cytuj
Mirek, nie mogę Ci za bardzo pomóc ale gratuluję pasji i zapału.

Jestem dumny, że to była polska konstrukcja a nie jakaś pierwsza lepsza licencja

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12005
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 18:29  
Cytuj
Mała zachętka:

Dźwignia "kopnika" zamodelowana na podstawie wyszperanego w necie rysunku technicznego.

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 18:35  
Cytuj
Mirek, widzę, że Ci dobrze idzie, czekamy na wypolerowanego Sokołaumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5014
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 18:49  
Cytuj
Mirku zamiast czarnych krawędzi pomyśl o ciemnym szarym sporo lepiej to wygląda bo krawędzie psują efekt.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 17 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 18:52  
Cytuj
Prawdziwy klasyk i jeden z najladniejszych fiatów

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 19:03  
Cytuj
X1/9 silniki jak w Ritmo ale z tyłu i napęd tam gdzie powinien być też z tyłu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 19:04  
Cytuj
CYTAT
Apel do wszystkich kochających stare motocykle. Podjąłem się zamodelowania w 3D (Inventor) silnika od Sokoła 600 - wszelka dokumentacja, zdjęcia mile widziane.


Jest/było forum "Retro" ludzie ze Stalowej i okolic wymieniali się wiedzą.

W sieci można znaleść potrzebne info. W realu Motobazar w Łodzi - nie wiem jak jest teraz ale kiedyś było bardzo motoryzacyjnie.

http://www.weu19(...)600.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 19:25  
Cytuj
Mirek,niech ci się przypomną fajne wspomnienia.

Obrazek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 21:27  
Cytuj
Szkocja, Strathpeffer 2006 r.
Obrazek

i inny egzemplarz tego samego modelu kilka m-cy później i kilkdziesiąt km dalej w Inverness

Obrazek

Jak widać cenione autka.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 23:16  
Cytuj
Ja "choruję" na SL'kę z lat 70 tych umiech

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 23:21  
Cytuj
na r107? Piekne auto


a na zdjęciu Piękna Felicia w obrzydliwym kolorze
praga2010
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 23:30  
Cytuj
pewnie bede odosobniony ale dla mnie rewelacyjne sa raty i rusty :]
Obrazek

http://izism(...)ics.html

a tu fajne forum :]
http://www.cultstyle.pl/index.php

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »