NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Motoryzacja dawniej i dziś - Wasze pasje,
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 17:51  
Cytuj
Co maja do tego pseudomechanicy, że laguna to królowa lawet?? To, że Henio z garażu nie potrafi naprawić to świadczy o jego niekompetencji w zawodzie jaki robi jezyk A to że mówią na nie królowa lawet to tylko i wyłącznie przez to że sypie się jak stara.....jezyk Znam kilka osób które posiadają ową lagunę i płaczą ha hajezyk

Ale nie powiem stylistycznie jest fajna no i wygodna ;P

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 17:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:03  
Cytuj
CYTAT


Nigdy wcześniej, żaden samochód nie dokonał tak wielkiego postępu w dziedzinie motoryzacji - głównie dlatego, że nie był tak dostępny.


Cały XX wiek to postęp nie tylko wdziedzinie motoryzacji. Prawie każdy koncern samochodowy ma się czym pochwalić. Patrząc wstecz, na lata od 60 do 90 możemy mówić o wielkich postępach w tej dziedzinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:09  
Cytuj
jedyna bolączka silnika 1.9cdi to zawór erg
silnik tdi vag w poruwnaniu z tym motorem to ja porównać cep do kombajmusciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:20  
Cytuj
CYTAT
Co maja do tego pseudomechanicy, że laguna to królowa lawet?? To, że Henio z garażu nie potrafi naprawić to świadczy o jego niekompetencji w zawodzie jaki robi jezyk A to że mówią na nie królowa lawet to tylko i wyłącznie przez to że sypie się jak stara.....jezyk Znam kilka osób które posiadają ową lagunę i płaczą ha hajezyk

Ale nie powiem stylistycznie jest fajna no i wygodna ;P


A no to, że większość awarii, wynika z niekompetencji naprawiających jezyk

Owszem troszkę problemów sprawiają silniki 1.9 z turbo.

W benzynach zdarza się często, że samochód przechodzi w tryb awaryjny. Znam przypadki, że szukali przyczyny w lince gazu potluczony (dla nie wtajemniczonych - laguna nie ma linki gazu ;p). Tryb awaryjny - czyli brak reakcji na pedał gazu - to nie jest coś co wymaga lawety. A najczęściej przerażony klient dzwoni do serwisu mówi co się dzieje - i co ? Laweta.

Czujniki ciśnienia. To jest sztandarowa rzecz z która się nie umieją obchodzić. A potem, że świeci, że miga potluczony Najlepiejm wziąć i wyłączyć potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:25  
Cytuj
laguna II nie jest chlubą marki, sypie sie na wszystkie mozliwe sposoby, i nie ma to nic wspólnego z serwisowaniem czy użytkowaniem, zresztą renault nigdy nie miał trwałych i niezawodnych samochodów, owszem innowacyjność i komfort ale nic pozatym, safrane też było super auto ale furory nie zrobiło, w każdym przedziale wiekowym zawsze coś stuka puka, cieknie i cos elektrycznie nie działa,
zresztą stylistyka wszystkich francózów w latach 90 była zawsze krok w tył, ale miały w swojej historii auta których inni mogą tylko pozazdrościć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
jedyna bolączka silnika 1.9cdi to zawór erg
silnik tdi vag w poruwnaniu z tym motorem to ja porównać cep do kombajmusciana


Pod względem kultury pracy i harmonijnego rozwijania mocy (praktycznie niewyczuwalna turbodziura) OK, są naprawdę dopracowane.
Ale problemy z trwałoscią są częstsze niż w TDI, szczególnie turbospreżarki to słaby punkt dcików 1.9
Moje ulubione nowoczesne diesle to JTD ale i tak nic nie przebije benzyny, ją stawiam na 1 miejscu w samochodzie osobowym.

Mój ulubiony blog: http://fiergloo.pl/

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:33  
Cytuj
posiadam auto w którym jest ten motor "volvo v40" jako blok bez osprzetu rodem z renault, inne turbo, inny osprzet i elektronika. Tak nie wiele trzeba zrobić aby pamiętać tylko o wymianie oleju w tym silniku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:35  
Cytuj
najlepsze dizle D5 kolega wie o co chodzigood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
najlepsze dizle D5 kolega wie o co chodzigood


To są diesle doskonałe, nie wiem po co VAG z niego zrezygnował na rzecz złoma V6, Volvo zostało przy tej R5 do tej pory.

P.S.
Ja akurat mam R5 ale nie w turbodieslu tylko w turbobenzynie.

A w to się bawiłem 5 lat temu
Obrazek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:41  
Cytuj
aaa...w motoryzacji rzadzą księgowi, oto przykład model który nie wszedł do produkcji. Wiekszość dużych chłopców chciała by coś takiego mieć



Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 13 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:45  
Cytuj
dla mnie najlepszy to 3.0d BMW good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 18:49  
Cytuj
CYTAT
dla mnie najlepszy to 3.0d BMW good


Na pewno lepszy niż 2.0d. Pomimo iż nowocześniejszy (od urodzenia common rail) 3.0 ma opinię trwalszego niż ten mniejszy a trochę starszy (co się rzadko dziś zdarza).

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 01:37  
Cytuj
Najlepsze są szrotwageny.
Podobno od stycznia do każdego nowego VW dają darmowe 120 lawetogodzin.potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 13 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 20:11  
Cytuj
do jusekwłaściciele rowerów oczywiście przez w, nie powinni wypowiadać sie w temacie samochodów !!mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 20:20  
Cytuj
Ponadczasowe TAXI
Wyciągasz z kieszeni komórkę i za kilka minut bryka stoi tam gdzie sobie życzyszsmiech2
PS: Co wczoraj byśmy bez nich zrobili

Jako własny to lubuje się w czarnych sedanach japońskich marek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 20:37  
Cytuj
Jesli chodzi o starsze samochody to bez watpienia jestem fanem Mercedesa w124

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
Jesli chodzi o starsze samochody to bez watpienia jestem fanem Mercedesa w124


Jeden z ostatnich prawdziwych mercedesów.
Lepszy od tego zgniłka okulara(W210) prawie w każdej płaszczyźnie dot. trwałosci i kosztów utrzymania.

Oto co potrafią dopieszczone starocie, taki dziadek przeskakuje niejednego młodego 10 razy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:07  
Cytuj
Szukam jakiegokolwiek kontaktu z właścicielem lub właścicielami 2 samochodów jeżdżących po STW -

1. Lincoln Continental Town Car z końca lat 70(tak na oko), taki brązowy metalic, stan igła, czasami stoi na parkingu koło Irish Pubu.

2. nieco gorzej od Town Cara wyglądający (i tu mogę się mylić co do marki i modelu) Chevrolet Caprice Kombi, czarny, z poobklejaną róznymi naklejkami tylną klapą.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:19  
Cytuj
CYTAT
Oto co potrafią dopieszczone starocie, taki dziadek przeskakuje niejednego młodego 10 razy.

myśle że jesteś świadom ile ktos wsadził $ w tego dziadka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:29  
Cytuj
jeżdze często do Holandi dużo tam aut volvo, jeszcze dziś można spotkać na co dzień eksploatowane volvo 240 auto solidne, wszystkie beczki merca już zgniłyzdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:30  
Cytuj
CYTAT
myśle że jesteś świadom ile ktos wsadził $ w tego dziadka


Brat tutaj http://www.chojnacki.com.pl/ wsadził w seicento 1.1 prawie 3000zł żeby podnieść moc z 55 na 75KM.

Przeróbka w filmowym stylu takiego Volvo 740 w polskich warunkach to kwota min. 10krotnie większa niż za bratowego seja u Chojnackiego.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:32  
Cytuj
kosmal "2. nieco gorzej od Town Cara wyglądający (i tu mogę się mylić co do marki i modelu) Chevrolet Caprice Kombi, czarny, z poobklejaną róznymi naklejkami tylną klapą. " właściciel sprzedaje w sobote na rynku jakieś ciuchy jezyk nie wiem jak Ci wytłumaczyć w którym to miejscu ale.... jak idziesz wzdłuż torów to za mostem jakiś 4-6 namiot, taki chłopak z kolczykami charakterystyczny umiech a za nim stoi zawsze ta furka jak się garaże zaczynają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:32  
Cytuj
Jak dla mnie klasykiem jest audi 80 B4
Nie ma ładniejszego i trwalszego samochodu jak dla mnie, dążę do kupna takowego samochodu umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:34  
Cytuj


chciałbym mieć takiego ślicznego kanciakaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 22:35  
Cytuj
Szczęście mi sprzyja, nawet film przed chwilą się znalazł
Właścicielu tego cacka, prosze o jakiś kontakt -


"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »