NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Iluminacja sądu i prokuratury,
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 18:14  
Cytuj
Cały budynek sądu codziennie oświetlony od góry do dołu.
Kto za to płaci?
Jak to się ma do oszczędzania przez miasto energii np. zmniejszenia oświetlenia ulic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 18:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 18:23  
Cytuj
Najpierw niech poprawią płytki a potem niech podświetlają ściany, normalnie fuszerka taka, że szok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 18:46  
Cytuj
To taka nowa moda. Każdy superawangardowy budynek musi być oświetlony. Po co pokazywać to straszydło? Poszło na to dużo materiałów, a na końcu i tak są niedoróbki. Na zewnątrz już widać, a w środku niedługo wyjdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 19:07  
Cytuj
CYTAT
Cały budynek sądu codziennie oświetlony od góry do dołu.
Kto za to płaci?


Ci sami, którzy płacą za oświetlenie kościołów, jakiegoś ch*owego krzyża przy rondzie, czy pomnika Wojtyły pod bazyliką.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 20:07  
Cytuj
Nic z tego nie kumam. Po jaką cholerę tak wyrzucać kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 21:14  
Cytuj
Lucky Luk w pełni popieram Twoją wypowiedz. Powinno być tak że jak jakaś organizacja wyznaniowa postawi sobie jakieś coś, to niech sobie płaci za jego oświetlenie i utrzymanie w porządku w okół niego. A z sądem to faktycznie przesadzają. Zanim zapadnie pierwszy wyrok to kilkadziesiąt tysiaków pójdzie się je.*ć za światło.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 22:00  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Cały budynek sądu codziennie oświetlony od góry do dołu.
Kto za to płaci?


Ci sami, którzy płacą za oświetlenie kościołów, jakiegoś ch*owego krzyża przy rondzie, czy pomnika Wojtyły pod bazyliką.


widzę Lucky Luk,że jesteś przeciwnikiem wszystkiego co związane w naszym mieście z religią
to może warto zmienić avatara?zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 08:03  
Cytuj
Źle widzisz w takim razie. Nie jestem przeciwnikiem ani religii ani naszego miasta. Jestem odwiecznym przeciwnikiem hipokryzji, obłudy, kłamstwa. Przeciwnikiem tego, co serwują swoim owieczkom złodzieje w czarnych sukienkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 08:57  
Cytuj
CYTAT
Jestem odwiecznym przeciwnikiem hipokryzji, obłudy, kłamstwa.


Lacky Lucku, ale właśnie sam wygłosiłeś swój pogląd pełen hipokryzji, obłudy i kłamstwa. Nie jesteś przeciw czarnym sukienkom tylko przeciw wszystkiemu co związane z religią. Po co się oszukujesz?
A światła są potrzebne. Budynki odpowiednio podświetlone mogą wyglądać przepięknie. Staszic np. Sąd powinni faktycznie schować w otchłani ciemności, fuszera jak żadna.
Koszt włączenia jednej lampy oświetlającej jakiś obiekt nie są chyba aż tak wielkie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 09:44  
Cytuj
CYTAT
...
Koszt włączenia jednej lampy oświetlającej jakiś obiekt nie są chyba aż tak wielkie.

już liczymy uśmiech
jedna taka lampa ma średnio 2000W to jest 2kW, w miesiącu grudniu świeci się powiedzmy od 17:00 do 6:00 rano czyli 13 godzin
na dobę razy 31 dni = 403 godziny w miesiącu.
403 x 2 kW = 806 kWh
Cena 1kWh w PGE to 0,273 PLN czyli 0,273 x 806 to w przybliżeniu 220 PLN, czyli całkiem tanio
smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 11 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 10:01  
Cytuj
Do Lucky Luc.

Nie obrażaj podatników, matołku ....... dzięki BOGU mam pieniądze i mogę z nimi robić co mi się podoba a zwłaszcza płacić na oświetlenie krzyża i kościoła i nic ci do tego. A ty piesku, mały kundelku możesz sobie szczekać do woli !!!!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 10:25  
Cytuj
CYTAT

już liczymy uśmiech
jedna taka lampa ma średnio 2000W to jest 2kW,


2KW? A skąd taka moc? Może 200W, to już prędzej. Widziałem kiedyś taką lampę metalohalogenową, która świeciła na jakąś ścianę, miała 150W.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3249
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 10:32  
Cytuj
od 150 W do 250 W

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 11:35  
Cytuj
CYTAT
od 150 W do 250 W


No tak mi się wydaje. Przyjmując średnio 200W, wychodzi (wg wyliczeń poprzednika) jakieś 22 miesięcznie. To chyba nie jakieś wielkie pieniądze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
Do Lucky Luc.

Nie obrażaj podatników, matołku ....... dzięki BOGU mam pieniądze i mogę z nimi robić co mi się podoba a zwłaszcza płacić na oświetlenie krzyża i kościoła i nic ci do tego. A ty piesku, mały kundelku możesz sobie szczekać do woli !!!!!!!!!!!


Bronisławie, Ty masz pieniądze dzięki Bogu, a ja dzięki pracodawcy. Nigdzie nie narzucam co masz z nimi robić, możesz wydawać na oświetlenie krzyża, wydać w burdelu czy też rzucić Proboszczowi (temu od budownictwa krzyżowego) na tacę.

Rozumiem, że jako zagorzały fanatyk koscioła katolickiego postępujesz zgodnie z nauką Chrystusa. Tylko zastanawiam się, kiedy Chrystus uczył nas nazywać bliźniego matołkiem, psem, czy małym kundlem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 17:21  
Cytuj
CYTAT
Źle widzisz w takim razie. Nie jestem przeciwnikiem ani religii ani naszego miasta. Jestem odwiecznym przeciwnikiem hipokryzji, obłudy, kłamstwa. Przeciwnikiem tego, co serwują swoim owieczkom złodzieje w czarnych sukienkach.


a no widzisz,to mogłeś użyć innego określenia niż ,,jakiś ch.jowy krzyż"
wcalę Ci się nie dziwie że nazywasz księży złodziejami,przykładem jest Przełożony,Przeor (any) z najpopularniejszego radia w Polsce,które nawet Polsat potrafi zagłuszyć i wejśc na ich falesmiech2
wożący się Maybachem za milion złotych orzełków.
To nie te czasy,kiedy ksiąz świecił przykładem.Ni powiem-sa jeszcze księża z prawdziwego powołania,ale to jak kropla w morzu.
Jednak musze się z toba nie zgodzić Lucky Luku.Obrażając krzyż jesteś jego przeciwnikiem,a bynajmniej niestety na to wyszło.A jeżeli masz zamiar zaprzeczyc,to twoja wiara to nie wiara

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 17:29  
Cytuj
Nie zaprzeczam. Jestem przeciwnikiem krzyża. To prawda, jest on dla mnie zwykłym kawałkiem drewna. Nigdy zresztą nie modliłem się do krzyża, żadnych obrazków, różańców i innych badziewi. Zostałem tak nauczony, że jest jeden Bóg i modlę się tylko do Boga. Wiem, że on mnie wysłucha wszędzie, w lesie, w kiblu, w sklepie, na stacji benzynowej. I wcale się nie obraża jak nie dam na tacę. Amen.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 21:36  
Cytuj
a ja myslałam że modli się na różańcu,a nie do różańcazaklopotany
widać nowa moda weszła

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 21:57  
Cytuj
Obrazek

Anno nie wiedziałem że to takie skomplikowane, różaniec zapewne został wymyślonyok żeby się nie pomylić w modleniu.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 22:01  
Cytuj
Aniu, możesz się modlić nawet i na drabinie. Naprawdę, ch.. mi do tego. Tym bardziej, że dla Ciebie modlitwa to nowa moda...

Komuch, nie wiedziałem że katole mają nawet instrukcję obsługi do modlitwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 22:07  
Cytuj
luck idąc Twoim tokiem myślenia i Toim ilorazem inteligencji jestem zmuszony napisać Ci żebys hapał dzidęumiech dziękuję taki właśnie poziom reprezentujesz... Piszcie na temat a nie o modlitwach, symbolach itp. Gdzie jest moderator trzeba usuwać posty nie na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 22:15  
Cytuj
Stec, nie kompromituj się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 22:43  
Cytuj
CYTAT
Aniu, możesz się modlić nawet i na drabinie. Naprawdę, ch.. mi do tego. Tym bardziej, że dla Ciebie modlitwa to nowa moda...


nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz.
więc nie wypisuj jakiś chorych bredni.
moda
też ci przyszło na myśl pheee co
ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam takiego lekkiego podejscia w tym temacie,poza tym nie chce mi się o tym pisac akurat tobie bo to jakby porwal się z motyką na słońce
i na koniec muszę podpisac się pod stecykiem,bo mądrze napisał-
,,nie dyskutuj w idiotą,bo ściągnie cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
koncze temat bo sie zrobił nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 22:48  
Cytuj
starykomuch
sa tacy dla których ten schemat wymyslono
bo nie wiedzą po co aż tyle paciorków wymyślono
to teraz już wiedzą
dzięki twojej uprzejmości chytry
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 22:50  
Cytuj
Nie znam Cię Aniu i nie zabiegam o to aby Cię poznać. Nie wypisuję bredni, jasno się wyraziłem o swoich poglądach na temat krzyżyków i innych akselbantów. "Moda" nie mi przyszła na myśl a Tobie. Szanuję Twój brak lekkiego podejścia do tematu i nie wnikam czy modlisz się różańcem czy wibratorem. W demokratycznym państwie masz prawo używać zarówno jednego jak i drugiego. Oby nie naraz. A to, że podpisujesz się pod Stecem - świadczy tylko i wyłącznie o tym, że oboje macie wprawę w "chapaniu dzidy".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »