NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Brutalna prawda o kryzysie i bankructwie kraju, coś o czym nie wspomniała żadna telewizja
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 14:10  
Cytuj
Grecy,Wlosi,Hiszpanie wiadomo zyli sobie zawsze ponad stan,i dzis musza z tego zrezygnowac,przez co protestuja i wystarczy zobaczyc nawet w przypadku grekow na jakie absurdalne rzeczy dostawali znizki od panstwa a teraz skonczyklo sie dojenie.
Tylko dlaczego statystyczny polak odkad pamietam zaciskal pasa a teraz jeszcze bardziej nasz dlug rosnie,bo robic trzeba dodatkowo na unie.
Mowia ze to wina Gierka,ktory napozyczal kasy na inwestycje publiczne a teraz my za to placimy,ja nie wiem ale przynajmiej za niego jak ktos nie mial pracy i szlajal sie taki delikwent caly dzien pod sklepem,"opiekuncze panstwo"zaraz mu jakas posadke znajdywalo,niemal pod przymusem a teraz obywatel zostawiony jest wlasnemu losowi.
I co nam ztej wolnosci i uni skoro panstwo nasze wszystkie polskie zaklady wyprzedalo,a polacy to juz teraz tylko koscioly buduja,zamiast fabryk w ktorych powstawaly poskie mysli techniczne,szkol ktore sa tak masowo likwidowane poprzez niz demokraficzny.
Nie ma nic a politycy zamiast swiecic przykladem prawego obywatela sa po prostu pospolitym przykladem klamcy i przestepcy w garniturach,dla ktorego prawo jest do stanowienia ale juz nie przestrzegania,od tego maja czarna mase obywateli.
Niech to wszystko upadnie,unia upadnie,wszystko sie roz.....rzy,moze po tym nastanie jakis lad,o ile ruskie europy nie zaatakuja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 14:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
Polecam książkę pt. \"LICHWA - RAK LUDZKOSCI\" Henryka Pająka.

Kryzysom jest winna tylko i wyłącznie polityka tych skur.....ów bankierów, Goldmanów, Buffetów, Rotshildów, Rocefelerów, Mudofów i wiellu innych psów polegająca na kreacji wirtualnych zapisów nazywanych kłamliwie pieniędzmi, spekulowaniu nimi i pożyczanymi na % - w celu zciągnięcia z zadłużonego prawdziwych pieniędzy z bonusem.

Mając potężne wpływy w polityce ci bandyci sami generują konflikty na świecie aby móc pożyczyć na ich gaszenie \"pieniądze\" w zamian za spłatę pieniędzmi wraz z zajebistymi odsetkami.

Wojny, które np. Amerykanie mogli by wygrać z palcem w du.ie jak Wietnam czy Irak trwają latami bez efektu miażdzącego zwycięztwa. Dlaczego? bo one nie mają być wygrane, one mają trwać i wywoływać ciągłe zapotrzebowanie państwa na pożyczki w banku centralnym, który nie należy do państwa a do tej bankierskiej swołoczy.

Rozmyślna rezygnacja z parytetu złota pozwala poprzez nadmierne drukowanie pieniądza na tworzenie inflacji a przez to zmuszanie ludzi do brania wysoko oprocentowanych kredytów bo odkładanie pieniędzy w czsie staje się stratne.

Mam nadzieję że to kiedyś pier..lnie a jeb..e lichwiarze będą wieszani na rynkach ale nie tych finansowych.

Dobrze napisane
Polecam książkę nomen omen dwóch Żydów, którzy piszą na temat wyprowadzania kasy z USA przez lobby żydowskie
książka nosi tytuł 'Lobby izraelskie w USA'' Shimsheiner i Walt są autorami tej książki.
Dodam że przez Zydków z ADL nazwani są największymi antysemitami i wrogami IZraela, nikt natomiast nie może ich pozwać do sądu za zniesławienie bądz pisanie nieprawdy , bo wszystko mają podparte dowodami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 14:36  
Cytuj
W polityce nie ma przypadków - jeśli coś wygląda na przypadek to znaczy że tak było to zaplanowane, powiedział to ktoryś z byłych prezydentów USA, nie pamiętam który ale z XX wieku.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 14:43  
Cytuj
No wlasnie ze zydzi opanowali ameryke jest jasne i to ze wysylaja czolgi i bron bojowa do Izraela,by ten walczyl w niekonczacej sie wojnie z Palestyna rowniez.
Przerzneli wojny jak poprzrdnie w Iraku,Afganistanie choc sie nie przyznaja do porazki i udaja ze wychodza z tamtad z podniesiona glowa,wciagneli w konflikt wiele krajow w tym polske i co ma polaska z tego?zero.Mialy byc milionowe inwestycje w iraku,super sprzet od amerykanow,bazy i wspolpraca,o wizach nie wspominam i nie nic nam z tego nie przyszlo,procz smierci wielu naszych chlopakow i miliony wywalone na misje,celem oswobodzenia uciozonych krajow.
America wszystko chapnela,nas wykorzystano i teraz odsyla sie nas do domku,czy rzad ma ttego swiadomosc ze wszedl tak gleboko w chora milosc z unia?
Amerykanie poki co dalej beda mieli otwarty kranik do ropy w krajach ktore okupowali bo jak dla mnie sa po prostu okupantami.
Teraz sie nie martwia tylko drukuja sobie sami $dolce
Moze wlasnie w ten sposob zydzi mszcza sie za druga wojne swiatowa,choc ci co mieli rozum,cwaniactwo,smykalke do kasy i nieco zachomikowane zlota po zmianie nazwiska pouciekali do Szwecji,Ameryki by dalej knuc swoja polityke bankowa,celem uknucia planu rozlozonego w czasie,ktorego teraz mamy tego efekty.
W kazdym badz razie przyszle reakcje bankow,na kryzys powinny przynajmiej mi dac na to jakos odpowiedz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 15:00  
Cytuj
Dla USA jesteśmy (Polska) tylko surowcem naturalnym traktowanym jak podrzedny wasal.

Nawet do najemnika nam daleko bo ten pobiera żołd za służbę.
Usrael traktuje nas jak podludzi bo przez rządzących Polską pachołków sami się tak traktujemy.

W ramach NATO dużo lepiej wychodzi w stosunkach z Usraelem Turcja, która twardo stawia swoje warunki nawet za skorzystanie z przestrzeni powietrznej w ramach misji "pokojowych".

Chcę być dumny z bycia Polakiem ale uczestnictwo a raczej zasidanie w strukturach NATO-UE wywołuje u mnie z tego powodu uczucie wstydu kiedy To wspomniana Turcja zaczęla rezygnować powoli ze starań o wejście do UE widząc w jakie guano możwe wdepnąć.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 15:22  
Cytuj
Jak to mówił znany globalista JPII : Nie lękajcie sie! chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3200
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 15:34  
Cytuj
Słyszałem cytat JPII mówiący że antyglobaliści to nadzieja dla świata.
Natomiast Benedykt 16 opowiada się za utworzeniem "Rządu Światowego?
rząd światowy = komuna wróc!

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 00:29  
Cytuj
@Kosmal
CYTAT

Co tak ciągle tym długiem straszycie?
Niemcy czy Francja mają ponad 80% Średnia w eu to też koło 80%

Wytłumacz mi dlaczego Niemcy śpią spokojnie a my mamy się bać tych naszych 55%?



Dodaj do tych 55% jeszcze zobowiązania wobec przyszłych emerytów to Ci wyjdzie 255% jak nie więcej.



A Niemcy czy Francuzi to nie mają zobowiązań wobec przyszłych emerytów? Oni przecież nawet mają gorzej bo mają tłumy imigrantów wiszących na socjalu.

Dlaczego oni z większym zadłużeniem śpią spokojnie a u nas straszycie że nadciąga katastrofa?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 11:33  
Cytuj
Podniecajmy się krzyżem przed Pałacem Prezydenckim,w Sejmie czy na naszej rodzimej Kokoszej Górce.
Dyskutujmy o aborcji,Konkordacie,legalizacji związków partnerskich itp.
Możemy gadać o przysłowiowej dupie Maryni albo o majtkach Dody.
Tyle nam zostało,bo realnego wpływu na to co się dzieje w kraju nie mieliśmy i nie mamy.
Zawsze będą rządzic ci sami.Kto z polityków nas słyszy i o nas się troszczy,teraz i na przyszłość?
Kilka lat temu Donek a Jarkiem,potem Jarek,teraz Donek a i widać że "wraca"nowe którego zwiastunem jest ikona PRL-u Leszek Miller.Kłócą się nie o kraj,a o koryto i żłób.
A my jak ostatni kretyni zamartwiajmy się orzełkiem na koszulkach bądź śmiercią Hanki Mostowiak...potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 12:06  
Cytuj
,, Panem Et Circenses ! '' czyli chleba i igrzysk ! . Ponad dwa tysiące lat temu to hasło się sprawdzało , teraz też działa. W Polsce jeszcze ludzie mają co jeść smiech2 a igrzyska teraz nazywają sie : The Voice of Poland , Idol , Mam talent , Taniec z gwiazdami ( 13 edycja !mlotek ) , kiedyś Big Brother itd . W wersji hard - wymaga myślenia - M jak miłość , Klan , Plebania , Ojciec Mateusz no i Londyńczycy .....

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 12:31  
Cytuj
No jak wczesniej stwierdzilem,niech pobuduja zagrodzone areny dla kiboli i niech sie tam wyszumia,ku chwale ludu.
Ciekawi mnie czy wyjda jeszcze na wierzch jakies kolejne przekrety panstwowe,serwowane nam przez Wikileaks.
Jak slysze ze teraz chca ci mozni panstwo skazac na kare smierci tego chamerykanskiego zolnierzyka za dostarczanie tak istotnych informacji,w ktorych widac jak panstwa oglupiaja swoje narody,w tym nasze i wszelkie ich grube machloje,to chca mu wlepic kare smierci za zdrade i sprzedanie tajemnic wrogowi,czyli prostemu ludowi spolecznemu ktory dzieki temu zobaczyl jak ich wlasne panstwa taplaja sie w bagnie,kombinacji,korupci i szemranych interesow na globalna skale.
Nie ludzcie sie,jestesmy wrogiem dla panstwa wnioskujac z wypowiedzi propagandy,panstwo w garniakach ktore tylko wie ze sa od tej komurki zalezni,kiedy sie wybory zblizaja.
Czasami wydaje mi sie ze lepiej poradzilo by sobie kilku Ziutkow z pod monopolowego w rzadzie,ktorzy przynajmiej zjedli zemby doslownie i w przenosni zyciu jak caly ten sztab sejmowych pudli ktorzy tylko zra sie ze soba a tyle czasu uplynelo i zadnych asertywnych nowosci nie wprowadzono chocby do slozby zdrowia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 12:47  
Cytuj
Udział Polski w pożyczce dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego ma wynieść 6,27 mld euro, czyli wyjdzie coś około 150 euro od każdego Polaka dla zarabiających kilka razy więcej Włochow i Greków.
Źródło: PAP

a tu tak na wesoło ale czy do końca ? Nie jestem pewien , czy wielu Polaków tak postawionego pytania by tak nie zrozumiało...
Obrazek

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 14:03  
Cytuj
150 mld euro ma wyłozyć 17 państw tej strefy,z których co najmniej 6 jest bogatszych od Polski.
50 mld.euro ma wyłożyć 6 pozostałych krajów z Unii
w tym Polska.
Jestem z nas "dumny".scianaZastaw się a postaw się,zesr...się ,a nie daj się.Trzy kraje Unii powiedziały-"takiego wała"...
Podobno te pieniądze na wsparcie, pochodzą nie z budżetu państwa, a rezerw Narodowego Banku Polskiego.Pytam się więc-czyj jest NBP?zdegustowany
Czy w takim razie nasz budżet, może otrzymać wsparcie z NBP,zamiast sprzedawać obligacje skarbowe?


PS.Coś z igrzysk-Maryla Rodowicz dostanie 70.000 zł za sylwestrowy występ w Polsacie.
Panie Premierze...jak żyć?potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 15:07  
Cytuj
Czyli nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie dlaczego mamy się bać tego naszego długu 55% ?

Straszycie tym zadłużeniem i obwiniacie o nie rząd a nie macie pojęcia o czym piszecie? Ot tak bezmyślnie wklejacie słupki i artykuły?


@m87

Zamilkłeś kolego, wstydzisz się wyjawić swoją narodowość?
Ciekawi mnie skąd jesteś i co robisz u nas, w nadwiślańskim, brudnym, szarym kraju nierobow i zlodzieji.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 15:18  
Cytuj
nie jestem twoim kolega a moja narodowość nie powinna cie nic obchodzić umiech .
Gdybyś był fractal Polakiem to byś znal przepisy Konstytucji , a że jesteś nie wiadomo kim to piszesz głupoty.
Dla twojej wiadomości Niemcy są gospodarka 10 razy większa od polskiej, Francja 8 razy . Przy takiej wielkości i stopniu zaawansowania 2,3,4 procent wzrostu gospodarczego to ujęciu polskim wzrost około 18 procent. Dla Polski wzrost poniżej 4 procent to recesja i stanie w miejscu , jeżeli kiedykolwiek stanie się gospodarką zbliżoną do w/w i będzie miała taki wzrost to można śmiało nazywać ja tygrysem .
A i o mnie się nie martw, kończę półroczny kontrakt z FT Kraków na początku stycznia i wyjeżdżam do Londynu na kolejny rok umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 15:39  
Cytuj
"Suprice"dla posiadaczy samochodów na gaz.
"Komisja Europejska przypomniała sobie o LPG,co nie wróży najlepiej.

Przedstawiony w kwietniu br. na forum europejskim projekt nowelizacji dyrektywy europejskiej dotyczącej opodatkowania wyrobów energetycznych przewiduje znaczący wzrost obciążeń podatkowych nałożonych na gaz płynny. Według obecnie obowiązującej Dyrektywy 2003/96/WE, dla autogazu minimalny poziom opodatkowania wynosi 125 euro za tonę z możliwością swobodnego kształtowania przez państwa członkowskie mechanizmów zwolnienia od tego podatku.

Propozycja nowej dyrektywy to 501 euro za tonę i to bez możliwości zwolnień. Zdaniem branży, taki poziom opodatkowania LPG spowodowałby "zniknięcie" z rynku paliwa odznaczającego się najniższym stopniem negatywnego oddziaływania na środowisko i powrót użytkowników LPG do paliw tradycyjnych. W procesie spalania LPG ma znacząco niższy poziom emisyjności CO2 niż benzyna czy olej napędowy. W ogóle nie emituje także szkodliwych dla zdrowia pyłów i sadzy.

Ewentualne wprowadzenie takiej zmiany wiązałoby się z upadkiem branży LPG w sytuacji utraty konkurencyjności autogazu wobec benzyny czy diesla. Propozycja oznaczałaby bowiem wzrost ceny autogazu o około 1 zł za litr (z 2,5 zł na 3,5 zł), co przy obecnej cenie benzyny znacznie ograniczyłoby skłonność do stosowania LPG w samochodach, gdzie niezbędny wydatek na założenie instalacji autogazu wynosi kilka tysięcy złotych - argumentuje Mikulski.

W konsekwencji doszłoby również do utraty pracy przez kilkadziesiąt tysięcy osób zatrudnionych w tym sektorze."

A miliardy euro wpierd@l@ją w obniżenie emisji CO2 .
Ujeb@ali nas na węglu,teraz dla"naszego dobra" w dobie kryzysu(?)dokładają gaz.
Gdzie tu sens i gdzie logika?zaklopotany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 16:19  
Cytuj
CYTAT
nie jestem twoim kolega a moja narodowość nie powinna cie nic obchodzić umiech .


Obrażasz Polaków i Polskę, dlaczego nie chcesz zdradzić swojej narodowości? Wstydzisz się?

Ja się swoich korzeni nie wstydzę - Polak z dziada pradziada i stalowiak z urodzenia cool

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 16:22  
Cytuj
nie obrażam , piszę obiektywnie o Polsce. Skoro jesteś Polakiem to dlaczego nie znasz Konstytucji swojego kraju ? . To wstyd nie znać ustroju kraju w którym się mieszka , nie uważasz ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2011r. 16:28  
Cytuj
Nie zmieniaj tematu chytry

Dlaczego nie chcesz zdradzić swojej narodowości?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »