NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Biokominek - czy ktoś posiada ?,
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:04  
Cytuj
Do napisania tego posta zainspirował mnie obejrzany ostatnio w TV reportaż z fabryki biokominków.

Czy ktoś z forumowiczów posiada takie np : http://alleg(...)774.html cudo ? umiech

Jestem ciekaw wad i zalet, związanych z użytkowaniem takiego bajeru ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
Do napisania tego posta zainspirował mnie obejrzany ostatnio w TV reportaż z fabryki biokominków.

Czy ktoś z forumowiczów posiada takie np : http://alleg(...)774.html cudo ? umiech

Jestem ciekaw wad i zalet, związanych z użytkowaniem takiego bajeru ok



To nowość na rynku i z opiniami będzie ciężko. Może dopiero pojawią się pierwsze od marca po zimie. Jak ktoś zakupił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:40  
Cytuj
CYTAT
To nowość na rynku i z opiniami będzie ciężko. Może dopiero pojawią się pierwsze od marca po zimie. Jak ktoś zakupił.


Jedyne czego się doszukałem w necie to, że te wykonane z blachy potrafią się odkształcić zdegustowany

W opisach aukcji z tego typu urządzeniami jest podana moc grzewcza.
Ciekaw jestem czy oprócz walorów estetycznych, potrafią choć trochę podnieść temperaturę w pomieszczeniu ? nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 13 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:06  
Cytuj
Witam.
tu masz stronke z biokominkami i nie tylko http://www.kratk(...)okominki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
Witam.
tu masz stronke z biokominkami i nie tylko http://www.kratk(...)okominki


Dzięki kolego ok ale stron producentów, to ja mam od fixa smiech2

Liczę na opinie kogoś kto już posiada taki wynalazek i może coś powiedzieć o jego wadach i zaletach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 10 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 22:20  
Cytuj
Ja posiadamumiech i jestem bardzo zadowolona bo mieszkam w bloku.Sprawdził się szczególnie w okresie ,kiedy nie grzały kaloryfery. Nie mam jakiegoś wyszukanego...ceny takich są bardzo wysokie, ale w odpowiedniej oprawie prezentuje się bardzo ładnie.Blacha na razie się nie zdeformowała i mam nadzieję, że tak zostanie. Ogień może nie jest taki jasny jak w zwykłym kominku, ale bez przesady. Nastrój i tak jest odpowiedni;)Kominek posiadam od lipca, więc nie wiem jak się sprawdzi na dłuższą metę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
Ja posiadamumiech i jestem bardzo zadowolona bo mieszkam w bloku.Sprawdził się szczególnie w okresie ,kiedy nie grzały kaloryfery. Nie mam jakiegoś wyszukanego...ceny takich są bardzo wysokie, ale w odpowiedniej oprawie prezentuje się bardzo ładnie.Blacha na razie się nie zdeformowała i mam nadzieję, że tak zostanie. Ogień może nie jest taki jasny jak w zwykłym kominku, ale bez przesady. Nastrój i tak jest odpowiedni;)Kominek posiadam od lipca, więc nie wiem jak się sprawdzi na dłuższą metę.


Właśnie o taką opinie mi chodziło ok

Powiedz mi proszę jeszcze czy ten płomień pali się tak " na żywca " czy jest przesłonięty jakąś szybą ?

Niepokoi mnie kwestia spalin w pomieszczeniu bez przewodu wentylacyjnego zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 10 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 15:05  
Cytuj
Ogień nie jest niczym osłonięty, kominek nie ma żadnej szyby.Niczego też nie czuć, no chyba że wlejesz do zbiorniczków kilka kropel olejku zapachowegoumiech.Też miałam na początku jakieś wątpliwości co do tego nieosłoniętego ognia, ze względów bezpieczeństwa chociażby, ale teraz zdarza mi się zostawić mały płomień w nocy, aż do wygaśnięcia.Dodatkową ozdobę tworzą kamienie ceramiczne, a dostępne są też takie polana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 22:57  
Cytuj
CYTAT
Ogień nie jest niczym osłonięty, kominek nie ma żadnej szyby.Niczego też nie czuć, no chyba że wlejesz do zbiorniczków kilka kropel olejku zapachowegoumiech.Też miałam na początku jakieś wątpliwości co do tego nieosłoniętego ognia, ze względów bezpieczeństwa chociażby, ale teraz zdarza mi się zostawić mały płomień w nocy, aż do wygaśnięcia.Dodatkową ozdobę tworzą kamienie ceramiczne, a dostępne są też takie polana.


No to mnie przekonałaś umiech

Trzeba zakupić taki z miejscem na olejek zapachowy i będzie, hmm ... romantycznie air kiss

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »