NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Plazma LCD LED, Co wybrać ?
Posty: 10
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 19:06  
Cytuj
Witam
Zbliżają się Święta i chciałabym sprezentować rodzicom nowy telewizor - niestety nie znam się zbyt dobrze i nie wiem który wybrać - wiem ,że chcę 40-42 cale umiech Tyle mojej wiedzy w tym temacie.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć co lepiej wybrać ? Plazme, LCD, LED - który jest najlepszy, przy okazji w miarę oszczędny i jakie są plusy z posiadania tego a nie innego typu...i najważniejsze, jaką firmę - Sony, Panasonic, LG, Samsung ? Mi samej najbardziej podobaja się Sony Bravia.
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 19:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 19:49  
Cytuj
CYTAT
Witam
Zbliżają się Święta i chciałabym sprezentować rodzicom nowy telewizor - niestety nie znam się zbyt dobrze i nie wiem który wybrać - wiem ,że chcę 40-42 cale umiech Tyle mojej wiedzy w tym temacie.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć co lepiej wybrać ? Plazme, LCD, LED - który jest najlepszy, przy okazji w miarę oszczędny i jakie są plusy z posiadania tego a nie innego typu...i najważniejsze, jaką firmę - Sony, Panasonic, LG, Samsung ? Mi samej najbardziej podobaja się Sony Bravia.
Pozdrawiam.


Podaj odległość z jakiej rodzice będą oglądać TV i rodzaj sygnału jaki będzie przetwarzał ( kablówka, sat HD, czy może większość dvd )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 19:58  
Cytuj
Ja jak kupowałem to wybierałem między led a lcd, jeżeli chodzi o mnie to dlamnie sto razy ładniejsze kolory są na ledach, żywsze i wyraziste.Takiego też kupiłem (samsung), rodzice też maja samsunga i bardzo sobie go chwaląumiech Tak więc jakbym miał znów kupić to napewno samsung led. A decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebieumiech
P.S.dobrą córkę mają rodzicecool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:06  
Cytuj
Heh, większość DVD - dobre to kolego umiech
Kolego na pewno FULL HD (nie mylić z HD ready). Opłaca się też zapłacić za odświeżanie 100 Hz - jest to naprawdę widoczne. Wszystko co powyżej 100 Hz to ściema marketingowa. Jeśli mieszkają w zasięgu kablówki to są telewizorki z tunerem do cyfrowej telewizji kablowej DVB-C. Nie trzeba wtedy kupować/wynajmować dodatkowego tunera tylko od operatora dostajemy kartę i jazda. Co do DVB-T to obowiązkowo wbudowany tuner MPEG-4 (wszystkie nowe telewizorki powinny to mieć w standardzie) no i fonia DD+. Co do firmy to ciężko powiedzieć - pewnie i tak każdy z tych telewizorków nie wytrzyma tyle ile SONY/PANASONIC/SANYO kupowane 20 lat temu :( Co do oszczędności - LCD pobierają chyba mniej watów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:07  
Cytuj
Zwykłe LCD-ki 42'' można już kupić za 1500-2000 zł. Jak to dla starszych osób to i tak będzie dla nich 2 miesiące rozpracowania pilotauśmiech.

Za LED-A 42" musisz już puknąć teraz ponad 2500zł

Za 3D 42'' ponad 3200zł

Tania jest plazma , ale nie podepniesz kompa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:07  
Cytuj
CYTAT
Ja jak kupowałem to wybierałem między led a lcd, jeżeli chodzi o mnie to dlamnie sto razy ładniejsze kolory są na ledach, żywsze i wyraziste.Takiego też kupiłem (samsung), rodzice też maja samsunga i bardzo sobie go chwaląumiech Tak więc jakbym miał znów kupić to napewno samsung led. A decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebieumiech
P.S.dobrą córkę mają rodzicecool girl


Przecież LCD to Led smiech2 tyle, że podświetlany diodami lcd chytry

Fakt faktem, tradycyjna technika podświetlania LCD odchodzi w niepamięć ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:10  
Cytuj
CYTAT

Zwykłe LCD-ki 42\'\' można już kupić za 1500-2000 zł. Jak to dla starszych osób to i tak będzie dla nich 2 miesiące rozpracowania pilotauśmiech.

Za LED-A 42\" musisz już puknąć teraz ponad 2500zł

Za 3D 42\'\' ponad 3200zł

Tania jest plazma , ale nie podepniesz kompa


Już komuś rekomendowałem na tym forum TEN tv umiech

Najlepszy kompromis pomiędzy nową technologią, ceną i energooszczędnością ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:17  
Cytuj
Dałm na necie 2000 plus wysyłka za dobry led 42 od lg. Polecam

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:19  
Cytuj
To skoro led jest innaczej podświetlany to wniosek ze to niejest to samo co LCDjezyk A przynajmniej w sklepie stały osobno ledy i osobno lcd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:23  
Cytuj
Kolego LED to panel LCD podświetlany diodami (kolega k-bix pisze prawdę). Obraz jest faktycznie ładniejszy wizualnie. Nie mylić z technologią OLED która to ma być przyszłością ale jeszcze w fazach testów. A to że stoją osobno to już marketing umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:29  
Cytuj
CYTAT
Dałm na necie 2000 plus wysyłka za dobry led 42 od lg. Polecam


Bałbym się taki duży telewizor, żeby mi spedycją przywozili;)

Ale może staroświecki jestemcool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:30  
Cytuj
Kupuj LED, wielu fachowców ci to poleci ponieważ dłużnej wytrzymuje ekran.
A LCD jest podświetlany żarówkami i ekran się nagrzewa, co skraca żywot telewizora LCD.
Ja osobiście posiadam LED 32cale Samsung i jestem bardzo zadowolony .
Podjedź do serwisu telewizorowego to ci gość wytłumaczy czym się różni LCD od LED i który dłużej wytrzyma itp dużo ciekawych rzeczy się dowiesz .
Wcześniej posiadałem LG 26 LCD nie polecam telewizor wytrzymał 3 lata i matryca padła .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
Kolego LED to panel LCD podświetlany diodami (kolega k-bix pisze prawdę). Obraz jest faktycznie ładniejszy wizualnie. Nie mylić z technologią OLED która to ma być przyszłością ale jeszcze w fazach testów. A to że stoją osobno to już marketing umiech


No ja nic nie mówiłem ze nie ma racji umiechale dobrze wiedziećumiech Ja jak wybierałem i postawili mi samsunga 32" LCD i samsunga 32"LED to różnica była dla mnie baardzo duzaumiech długo się nie zastanawiałemumiech

PS byle nie jakieś techniki, hanspree czy jak sie t pisze i inne takie dziady... masakra sama jakość wykonania obudowy mowi sama za siebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:41  
Cytuj
CYTAT

Zwykłe LCD-ki 42\'\' można już kupić za 1500-2000 zł. Jak to dla starszych osób to i tak będzie dla nich 2 miesiące rozpracowania pilotauśmiech.

Za LED-A 42\" musisz już puknąć teraz ponad 2500zł

Za 3D 42\'\' ponad 3200zł

Tania jest plazma , ale nie podepniesz kompa


niby dlaczego nie podepnie PC??
to tylko kwestia tego czy dany TV ma złącze odpowiednie.

ja od zawsze jestem zwolennikiem plazmy, pomimo wyższego zużycia prądu, zwiększonej emisji ciepła itd. itp.
dla mnie ma najbardziej odwzorowane kolory, a nie przejaskrawione jak w LCD, uzyskuje się najlepszy obraz przy słabym sygnale, czas reakcji matrycy, całkowity brak efektu smużenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:44  
Cytuj
Jesli cena nie gra duzej roli to oczywistym wyborem bedzie LED . Co do marki to mysle ze nie ma co przepłacac za znaczek tylko kupic LG lub Samsunga .

Ja kupiłem z miesiac temu LG LED 32 cale..podlaczylem diane cyforwa plus pakiet cyfry+ i skmiga jak ta lala .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Zwykłe LCD-ki 42\\\'\\\' można już kupić za 1500-2000 zł. Jak to dla starszych osób to i tak będzie dla nich 2 miesiące rozpracowania pilotauśmiech.

Za LED-A 42\\\" musisz już puknąć teraz ponad 2500zł

Za 3D 42\\\'\\\' ponad 3200zł

Tania jest plazma , ale nie podepniesz kompa


niby dlaczego nie podepnie PC??
to tylko kwestia tego czy dany TV ma złącze odpowiednie.

ja od zawsze jestem zwolennikiem plazmy, pomimo wyższego zużycia prądu, zwiększonej emisji ciepła itd. itp.
dla mnie ma najbardziej odwzorowane kolory, a nie przejaskrawione jak w LCD, uzyskuje się najlepszy obraz przy słabym sygnale, czas reakcji matrycy, całkowity brak efektu smużenia.




I co tv- plazma służy Ci jako monitor do np. laptopa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:49  
Cytuj
CYTAT
niby dlaczego nie podepnie PC??
to tylko kwestia tego czy dany TV ma złącze odpowiednie.

ja od zawsze jestem zwolennikiem plazmy, pomimo wyższego zużycia prądu, zwiększonej emisji ciepła itd. itp.
dla mnie ma najbardziej odwzorowane kolory, a nie przejaskrawione jak w LCD, uzyskuje się najlepszy obraz przy słabym sygnale, czas reakcji matrycy, całkowity brak efektu smużenia.



Jeśli plazma jest full-HD to dobrze ok gorzej gdy mamy plazmę HD - ready zdegustowany

Karty graficzne nie obsługują rozdzielczości natywnych takich odbiorników i z obrazu robi się kupa neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
I co tv- plazma służy Ci jako monitor do np. laptopa?


Takie czasy panie potluczony

Dzisiaj nawet srajtfony typu SE Neo mają wyjście hdmi uśmiech więc czemu nie laptop ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:03  
Cytuj
Teraz wiekszosz smartfonow ma wjscie hdmi..przynajmniej te ktore kosztuje powyzej 1000 . Ale takie wejscie to dobra rzecz ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dałm na necie 2000 plus wysyłka za dobry led 42 od lg. Polecam


Bałbym się taki duży telewizor, żeby mi spedycją przywozili;)

Ale może staroświecki jestemcool


zmywarka, pralka, kuchenka, masa komputerow, tv w ilości 3 ztuki wszystko spedycją kupowałem i zawsze pare stówek w kieszenie zostawało

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:12  
Cytuj
@ stalówka.zks

TV służy mi do oglądania TV
i oczywiście, choć nie napisałem tego Full HD obowiązkowo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:13  
Cytuj
CYTAT
Teraz wiekszosz smartfonow ma wjscie hdmi..przynajmniej te ktore kosztuje powyzej 1000 . Ale takie wejscie to dobra rzecz ..



Czyli tv plazmowy nadaje się jako monitor do laptopa czy nie ??????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:21  
Cytuj
Odległość z jaką będą oglądali rodzice to około 3-4 metry, pieniążków moge przeznaczyć około 2500zł.
Także chciałam zakupić TV w internecie stąd moje pytanie bym wiedziała czego mam szukać. Nie ukrywam ,że najważniejszy jest "obraz" by był wyraźny, niezbyt przytłaczający swoimi kolorami. Przeważnie sprzedawcy wciskają Panasonica - czy Tv z tej firmy sa aż tak dobre ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:27  
Cytuj
Nie kupuj Panasonika...jak juz chcesz miec FIRMOWY to wez Sony..ale poc o przeplacac wogole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
Odległość z jaką będą oglądali rodzice to około 3-4 metry, pieniążków moge przeznaczyć około 2500zł.
Także chciałam zakupić TV w internecie stąd moje pytanie bym wiedziała czego mam szukać. Nie ukrywam ,że najważniejszy jest \"obraz\" by był wyraźny, niezbyt przytłaczający swoimi kolorami. Przeważnie sprzedawcy wciskają Panasonica - czy Tv z tej firmy sa aż tak dobre ?


Już od dłuższego czasu są niezbyt dobre w porównaniu z konkurencją jezyk

Zerknij na tv który Ci polecałem w swoim poście wyżej umiech

Zaskakująco dobrze radzi sobie z obróbką sygnału analogowego ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »