NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Cynizm wulkanizatorów,
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:23  
Cytuj
Prędkość była znikoma max 50 km/h. Śruby były dokręcane kluczem ręcznym po podmianie kół. A wiem stąd bo sam mówił że trzymało się koło na 3 z 4 śrub bo jedną przekręcił kluczem pneumatycznym i podczas jazdy puściła kolejna śruba. Miał fuksa że to było na nawrocie, bo przy dużej prędkości byłoby nieciekawie bo klatki niemontował do auta.
Ogólnie wyglądało to taqk że z piasty wystawał kawałek śruby urwanej, drugi otwór stracił gwint, a koło odpadło od drgań urywając jedną srubę, a druga przeszla przez otwór rozwalając go.
koleś miał złota zasade jak dowali momentu to nie odpadnie..

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:23  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:28  
Cytuj

No dobra. Ale teraz samochody maja kola przykrecane na 4 lub 5 srub (wieksze samochody 6). Malorealne jest zeby w jednym momencie wszystkie srudy sie urwaly/poluzowaly i odpadly. Jak kolo trzyma sie bodajrze na 2 srubach to juz jest to odczuwalne bo samochod ma wibracje i wyczuwalne sa drganie coraz to mocniejsze. Kierowca ktory ma za grosz oleju w glowie powinien sie zorientowac ze cos jest nie tak skoro przed chwila wszystko bylo ok.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:32  
Cytuj
Super. Powinien się zorientować, że mu koła odpadają. Bo to w końcu normalne - że koła odpadają potluczony

Czy Ty wiesz co Ty piszesz ?

Szukamy usprawiedliwienia dla niedbalstwa ? Nieróbstwa ? Tandety ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 9 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:33  
Cytuj
//moderowano
Kolego - nie będziemy tutaj więcej usprawiedliwiać urwanych śrub i dociekać czy jedna urwana to dużo czy mało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
Super. Powinien się zorientować, że mu koła odpadają. Bo to w końcu normalne - że koła odpadają potluczony

Czy Ty wiesz co Ty piszesz ?

Szukamy usprawiedliwienia dla niedbalstwa ? Nieróbstwa ? Tandety ?

Nie usprawiedliwiam nikogo ale jezeli ktos by mial nie dokrecone kolo w samochodzie co doprowadzi do wypadania srub to powinien wyczuc ze cos jest nie tak.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:37  
Cytuj
Temat jest o użyciu klucza dynamometrycznego, a nie o kulturze technicznej kierowców. Każdy kolejny post nie związany z tematem "użycie KD w serwisach" - poleci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:39  
Cytuj
szkoda marnować czas, mogła być ciekawa dyskusja ale "zarząd" jest nieomylny i perfekcyjny we wszystkim czego dotkną jego magiczne dłonie.
sprowadził problem używania klucza dynamometrycznego do poziomu niemalże katastrofy ekologicznej DeepWater w Zatoce Meksykańskiej.

ale jak został poproszony o statystyki, których nie ma bo skala problemu jest mniej niż marginalna to nie raczył nawet skomentować.
jak poprosiłem aby podał ilość wyników wyszukiwania frazy "urwane koło" (czy jakoś tak -nie pamiętam) też przemilczał - a to sprawdzić można

chciało by się powiedzieć- jaki "zarząd" taki portal ale tu przesadziłbym umiech
jestem użytkownikiem wielu forów i nie będzie niczym niestosownym jak powiem że stalowomiastowi moderatorzy mają przed sobą jeszcze sporo nauki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:42  
Cytuj
Kolego different - NIE CZYTASZ !!

-> Zobacz na mój post z 9 Gru 2011r. 18:26

Trzeba Ci śmierci na Twoich oczach byś uznał problem za godny uwagi >

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 9 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:42  
Cytuj
pachnie tu komuną...nie urażać uczuć moderatora, ale prawda jest tak ze stalowej bez zwrócenia uwagi nigdzie nie dokręcają dynamometrem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
Temat jest o użyciu klucza dynamometrycznego, a nie o kulturze technicznej kierowców. Każdy kolejny post nie związany z tematem \"użycie KD w serwisach\" - poleci.

Dobrze skoro juz tak na mnie krzyczysz panie i wladco to zadam pytanie zwiazane z kluczem dynamometrycznym. A jak myslisz ile wartsztatow wulkanizacyjnych nie jest wyposazonych w taki klucz.
diferent wiele wody w saniu uplynie az nauka zostanie zakonczona.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
ale prawda jest tak ze stalowej bez zwrócenia uwagi nigdzie nie dokręcają dynamometrem


I z tym walczymy !! potluczony

CYTAT
A jak myslisz ile wartsztatow wulkanizacyjnych nie jest wyposazonych w taki klucz.

A co mnie to interesuje ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:45  
Cytuj

SM chcesz z tym walczyc to zacznij chodzic po wulkanizatorach i zacznij tluc do glowy to pracownikom i wlascicielom a nie ma zwyklym zjadaczom chleba na forum.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 9 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:47  
Cytuj
ale dokręcenie KD nic nie znaczy bo i tak nam śrub nie wyczyszczą , albo nieczute łapska i tak dojebią nawet jak już klucz "pyknie", albo będą pajacować z kluczem ustawionym na 120nm choć wcześniej dokręcili pneumatem na 300, tego nie zwalczysz nigdy, póki nie zmienią sie zarobki i kultura pracy, niemiec ma czas na powolną dokładna prace polak musi zapier.. po łebkach żeby wyżyć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 21:51  
Cytuj
Trzeba walczyć z tym od dołu. Jeśli klienci będą świadomi - zaczną wymagać. Resztę zrobi zdrowa konkurencja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 9 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
//moderowano
Kolego - nie będziemy tutaj więcej usprawiedliwiać urwanych śrub i dociekać czy jedna urwana to dużo czy mało.

a co tu napisałem nie tak że ktoś to wyciął?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:08  
Cytuj
CYTAT
Trzeba walczyć z tym od dołu. Jeśli klienci będą świadomi - zaczną wymagać. Resztę zrobi zdrowa konkurencja.


I tu jest problem, trzeba zacząć od budowania świadomości u klientów bo ta jest jeszcze niższa niż byle jakich warsztatów.

Ludzie nie patrzą nawet na wiek opon byle bieżnik był jakiś tam.
Nie potrafią odczytać informacji z opon.
Popularne są nalewki!!!
Jazda na zimówkach tylko z przodu a z tyłu stare letnie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:09  
Cytuj
//moderowano
Nie będziemy usprawiedliwiać tutaj nieróbstwa i tandety. Nawet jedna urwana śruba to jest zbyt wiele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:13  
Cytuj

Jezeli chcesz uswiadamiac klientow to nie rob tego na SM bo to nie ma sensu w samej stalowje ile teraz jest samochodow. Myslisz ze kazdy uzytkownik samochodu zaglada na SM i czyta forum bo mi sie wydaje ze nie. Co z tego ze tutaj pokrzyczysz ze trzeba sie dopominac o KD co z tego ze pousuwasz posty nie zwiazane z tematem. Ile jest zarejestrowanych uzytkownikow na SM. Zapewne garstka z tych ktorzy maja samochod. Ponowie moje stwierdzenie. Chcesz uswiadamiac ludzi wyjdz zza monitora i rob kampanie uswiadamiajace przy wulkanizacjach, na drodze lub w mediach ktore bardziej docieraja do uzytkownikow drog niz forum SM.
A do tego co moderowales u differenta. Czasem ta jedna urwana sruba mogla zostac przez zmeczenie materialu, moze nawet sie uda ze ja urwiesz KD.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:18  
Cytuj
Rozumiem nalewki rajdowe - inna bajka.
Ale teksty typu - dawniej nie było zimówek i się jeździło zwalają mnie z nóg.

Co do KD - zgoda, ale więcej wypadków i kolizji jest efektem używania dziadowskiego ogumienia.

Większość samochodów w Polsce jeździ z nieprawidłowym ciśnieniem w oponach więc nie wymagajmy rzeczy kosmicznych dla przeciętniaków bo warsztaty nie będą używać KD dopóki ludzie nie wiedzą co to jest i sami uważają, że dobrze dokręcone koło to dokręcone na chama.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:20  
Cytuj
Od czegoś trzeba zacząć :cwaniak:

Jeśli choć jedno dokręcenie ktoś wykona KD po przeczytaniu tych 6 stron - będzie to sukces.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:25  
Cytuj
dlaczego wycięto moją wypowiedź ????
czy dlatego że pokazałem nieudolność w argumentacji SM????????

//moderator
dlatego, że Twoje argumenty są typu "to tylko 2 ukrecone śruby". Każda ukręcona śruba to zbyt wiele. Tutaj nie będziemy bronić takich zachowań.
Idąc dalej -> "to tylko 2 życia ludzkie". Były tutaj na forum filmiki z chin - ukazujące tamtejszą znieczulicę. Tutaj nie ma to miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:37  
Cytuj
CYTAT
//moderowano
Nie będziemy usprawiedliwiać tutaj nieróbstwa i tandety. Nawet jedna urwana śruba to jest zbyt wiele.


jakiego nieróbstwa??
wskazałem tylko Twoją nieudolność argumentacji
przecież na trzydzieści wpisów DWA wskazywały na ukręcenie śruby przez wulkanizatora ! DWA !
i to przy odkręcaniu śrub.
i żadnych ofiar nie było - więc skąd jakieś dwa życia?
nie siej defetyzmu kolego SSM

//moderator
O dwa za dużo.
- potem wywalę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:48  
Cytuj
SM - rozumiesz słowo pisane??
dwa wpisy na 30 są że wulkanizator ukręcił śrubę przy jej wykręcaniu.
możesz wskazać jego winę ???

nic dosłownie nie dociera do Ciebie?
czy tu moderowanie polega tylko na bronieniu "swojego" ??
to na tyle w tym wątku

//Masz odpowiedź na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 22:53  
Cytuj

A teraz tak nie zwiazanie z tematem. Nie chce zakladac nowego tematu bo tutaj moge sie o to zapytac (a pewnie i tak by go zamknieto szybko). Dlaczego w niektorych ciekawych tematach spotyka sie sytuacje ze moderujecie/usuwacie posty ktore z minimalnym stopniu nawiazuja do tematu a nic nie robicie z postami w tematach w ktorych glowny watek schodzi na dalszy plan a najwazniejsze staje sie to zeby jeden drgiego zwyzywal i zmieszal z blotem lub z czym tam jeszcze moze. Wg mnie to w tych tematach powinno zaczac sie najpierw robic porzadek bo co sobie ktos pomysli kto odwiedzi forum SM a w wiekszosci tematow padaja obelgi pomiedzy forumowiczami.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 22 Lut 2009r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 23:00  
Cytuj
Witam Panowie.

Chyba już na każdej stronie tego tematu coś napisałem. Ciesze się, że są nowe głosy w tej sprawie. Mam do was jedno pytanie, dlaczego 75% nowych klientów przyjeżdżających do mojego serwisu pyta o cenę za wymianę. Czy 80pln za 4 obręcze stalowe 14" to dla Was nie za dużo. Podejrzewam, że oferta obejmująca wyczyszczenie śrub, przesmarowanie, umycie przed wyważeniem i dokręcenie KD chyba by Was nie przekonała. Jeżeli teraz 40pln to za dużo bo wielu dalej szuka co dopiero 80pln.

poz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »