NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 »
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 13:34  
Cytuj
Wiktor, pomyliłeś się, miałeś wcisnąć "ctr+v" i pacnąć enter a wyszły całe dwa (chyba) zdania...

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 13:34  
Cytuj

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 17:13  
Cytuj
CYTAT
Zastanawia mnie to wasze \"kupowanie sakramentów\". Jak nie chcieliśmy z moja żoną płacic za ślub, to go po prostu wzięlismy w klasztorze.


Mirku, Wielebny Ksiądz Proboszcz Deweloper Warchoł nie udzielił Ci sakramentu za darmo ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 17:19  
Cytuj
CYTAT
Panie lucky ? To ty jesteś ten lucky co rwał blachary na czerwone cinquecento (czy jak to sie pisze?) Apropo owsiaka jak peło sprywatyzuje szpital to bede mógł bezpłatnie skorzystać z tego owsiakowego sprzętu.


Panie "Kontrlol Fał",
Pomyłka, nie rwałem czerwonym CC. A propos prywatyzajcji - tak, będziesz mógł bezpłatnie skorzystać. Tylko dlatego, że te "szatańskie świnie" przez 20 lat zrzucali się dla Ciebie na ten sprzęt. Owsiak to nie ksiądz, nie zabroni skorzystać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 18:30  
Cytuj
Rok w rok zwykli ludzie, niezaleznie od poglądów politycznych wspierają tę akcję, nie Owsiaka, nie WOŚP, ale wlasnie akcję pomocy dzieciom - bo nasze słabe państwo nie jest w stanie zapewnic opieki na odpowiednim poziomie swoim najmłodszym obywatelom.
Nasze państwo stać na wydanie miliardów na wojnę w Afganistanie z której nic nie wynika i która nijak się ma do naszego interesu międzynarodowego, ale nie stać go na wydanie podobnych pieniędzy na modernizację szpitali. Nasze państwo też utrzymuje pośredników Boga Kościoły

http://www.youtu(...)mtsathp4

I to jest dopiero smutne. Z tym trzeba walczyć, to jest dopiero rak zżerający finanse państwa.
Oddzielcie wreszcie Boga, bezinteresowną wiarę w Boga, od pazernego kościała.
Postępujcie zgodnie z przykazaniami Bożymi a będziecie kochanymi dziećmi Boga , pośrednik Wam w tym nie jest potrzeby.

Lucky_Luk- bądz mądrzejszy i ustąp tym nadętym uważejącym się za omnibusy pyszałkom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 18:37  
Cytuj
Czemu sie klocicie o to kto madrzejszy,kazdy ma wlasne zdanie i niech tak zostanie.mozna sie posmiac naprawde jak sie czyta wasze wypowiedzi. kto chce popierac niech popiera.kto nie chce niech nie popiera,tylko jak kiedys dziecko mu zachoruje a sprzet z serduszkiem uratuje zycie,to zrozumie po co jest WOSP

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 18:43  
Cytuj
Kiedyś w szkole miałem starcie z księżulkiem o wośp. Na lekcji zapytałem księdza dlaczego nie wspiera wośp,a wręcz przeciwnie wmawia wszysztkim, że owsiak to złodziej, sam na tym korzysta itd. Ksiądz powiedział mniej wiecej tak, że wośp nie przedstawia sprawozdań fiansowych czyli nie mówi na co wydaje pieniądze, i że owsiak bierze 10%. W tamtej chwili nie miałem dowodów, że owe sprawozdania istnieją wiec postanowiłem to srawdzić. Na następną lekcję religii przyniosłem wydrukowane z internetu sprawozdanie ( notabene nie było to trudne juz pierwszy wpis w google zawierał owe informancie). Powiedziałem wtedy księdzu, że zmalezłem sprawozdanie wośp ale niestety nie znalezłem sprawozdania finansowego kościoła katolickiego ( kościół katolicki w całej swojej historii owego sprawozdania nie pokazał do publecznej wiadomości), a księza mają czelność oskarżać o to wość (nonsens), ksiądz oczywiście zaczął kręcić i krzyczeć, itd. Na co podał kolejny argument, że jureek korzysta z wośp, powiedziałem, że podobnie jak książa za pieniądze z tacy kupują auta, jedza, opłacają swoje domy, matki, żony i kochanki, to tak samo jutek. Ksiądz postanowił oddalić mnie z klasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 19:33  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś w szkole miałem starcie z księżulkiem o wośp. Na lekcji zapytałem księdza dlaczego nie wspiera wośp,a wręcz przeciwnie wmawia wszysztkim, że owsiak to złodziej, sam na tym korzysta itd. Ksiądz powiedział mniej wiecej tak, że wośp nie przedstawia sprawozdań fiansowych czyli nie mówi na co wydaje pieniądze, i że owsiak bierze 10%. W tamtej chwili nie miałem dowodów, że owe sprawozdania istnieją wiec postanowiłem to srawdzić. Na następną lekcję religii przyniosłem wydrukowane z internetu sprawozdanie ( notabene nie było to trudne juz pierwszy wpis w google zawierał owe informancie). Powiedziałem wtedy księdzu, że zmalezłem sprawozdanie wośp ale niestety nie znalezłem sprawozdania finansowego kościoła katolickiego ( kościół katolicki w całej swojej historii owego sprawozdania nie pokazał do publecznej wiadomości), a księza mają czelność oskarżać o to wość (nonsens), ksiądz oczywiście zaczął kręcić i krzyczeć, itd. Na co podał kolejny argument, że jureek korzysta z wośp, powiedziałem, że podobnie jak książa za pieniądze z tacy kupują auta, jedza, opłacają swoje domy, matki, żony i kochanki, to tak samo jutek. Ksiądz postanowił oddalić mnie z klasy.


Po co chodzisz na religię? skoro religia jest sprzeczna z twoim światopoglądem ? przestań i ułatwisz sobie życie i innym - to dobra rada a nie uwaga. To tyczy się wszystkich (antykatoli)

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 20:11  
Cytuj
CYTAT
Ksiądz postanowił oddalić mnie z klasy.

I to jest właśnie katolicka przepełniona miłością dyskusja!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 21:38  
Cytuj
A po czym wnosisz, że jestem "antykatolem"?, czy to, że mam inne zdanie od lini kościoła sprawia, że nie jestem katolikiem, że jak cos mi się nie podoba w kościele to nie mogę się odzywać i mam zakaz chodzenia na religię?

To właśnie tacy ludzie jak ja, zreformowali kościół ( jestem katolikiem, ale nie zgadzam się w pewnych sprawach z kościołem)

To właśnie przez to, że ludzie nie odzywali się przez wieki i ślepo szli za kościołem na przestrzeni wieków zgineły miliony ludzi, a kościół przez wieki nie dopuscał słowa krytyki na swój temat.

Skąd wiesz jaki mam światopogląd? napisałem tylko fakty, światopogląd nie ma tu nic do czynienia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 21:45  
Cytuj
EchoDna pomylił loginy, raczej. Ciebie Janek z Lakim placze
Nieuważnie czyta posty , więc Janku nie stresuj się...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 21:54  
Cytuj
CYTAT

Po co chodzisz na religię? skoro religia jest sprzeczna z twoim światopoglądem ? przestań i ułatwisz sobie życie i innym - to dobra rada a nie uwaga. To tyczy się wszystkich (antykatoli)


On tu nawet w jednym zdaniu nie napisał. że jest antykatolem. Opisał sytuacje jak książę chciał kłamstwem indoktrynować młodzież przeciw wośp. Wykazał księdzu to kłamstwo oraz zapytał o rozliczenie kościoła na co książę użył argumentu siły. To nie jest normalne zachowanie dla normalnego człowieka a co dopiero dla moralizatora jakim jest ksiądz.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Po co chodzisz na religię? skoro religia jest sprzeczna z twoim światopoglądem ? przestań i ułatwisz sobie życie i innym - to dobra rada a nie uwaga. To tyczy się wszystkich (antykatoli)


On tu nawet w jednym zdaniu nie napisał. że jest antykatolem. Opisał sytuacje jak książę chciał kłamstwem indoktrynować młodzież przeciw wośp. Wykazał księdzu to kłamstwo oraz zapytał o rozliczenie kościoła na co książę użył argumentu siły. To nie jest normalne zachowanie dla normalnego człowieka a co dopiero dla moralizatora jakim jest ksiądz.


OK. adresat może nie do końca odpowiedni ale pozostali jak najbardziej. Po za tym skoro chce być katolikiem to trzeba akceptować pewne reguły. Jak jest się żydem to trzeba znosić durne wymysły

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 22:03  
Cytuj
Nie wiem czy niektórzy krytycy zauważyli że już jest po Orkiestrze, kasa zebrana, światełka poszły do nieba /super z tymi lampionami/ a Owsiak pozdrowił zarówno zwolenników jak i przeciwników. Ba, nawet pogratulował Caritasowi sukcesów w działalności.
WIĘC MOŻE BY JUŻ NIEKTÓRZY KRYTYCY PRZESTALI UJADAĆ. DO PRZYSZŁEGO ROKU.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 22:13  
Cytuj
"Po za tym skoro chce być katolikiem to trzeba akceptować pewne reguły. Jak jest się żydem to trzeba znosić durne wymysły "
????

ŻE COOOOOO!!!!!!


durne wymysły?, trzeba znosić reguły?


człowieku co ty piszesz? oczywiści należy wpisywać się mniej więcej w pewne ramy, ogólne zasady, ale właśnie te "durne wywmysły" należy eliminować.

Powiedz kobietą w SUDANIE, że mają znosić kasrację w wieku 10 lat bo trzeba przecież znosił te durne wymysły naszej religii, bo inaczej jest się niewiernym, powiedz to samo kobiet W IRAKU, Iranie, arabii, że mają znosić te durne wymysły w obrębie których nie mogą wychodzić z domu, muszą nosić czarne kimona w 50 stopniach ciepła, mąż może z nimi wziąć rozwód przez smsa, i ogólnie są traktowane jak śmieci. Powiedz dziecią w kongo, że muszą znosić te durne wymysły wmyśl których są wypęczane z wiosek lub zabijane gdyż praktykują czary. Człowieku na jakiej planecie ty zyjesz? co ty piszesz w ogóle? właśnie z tymi durnymi wymysłąmi trzeba walczyć, jeśli jest się prawdziwym kalolikiem, żydem, islamistą itd.

albo jestem nieukiem, albo głupcem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 22:28  
Cytuj
albo dupkiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 00:07  
Cytuj
Echodna, już bez przesady.
Jeśli ktoś chce żeby kler był finansowany wyłącznie ze składek wiernych a nie z budżetu państwa to nie jest od razu "antykatolem"

Nie mam nic przeciwko katolikom, ja tylko chcę państwa świeckiego a nie wyznaniowego jak Iran.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12026
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 06:48  
Cytuj
jesteś przede wszystkim niedojrzałym dzieciakiem, który sam nie wie co pisze. Obrażasz ludzi wierzacych i sama wiarę . Wypisujesz bzdury o których nie masz pojecia - w główce sie pomieszało i została dziecinko jedynie chęć zaistnienia.

Nic nie wiesz pseudo ateisto o naszej wierze. Same wykrzywione plotki, brukowe oskarżenia i inne idiotyzmy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 07:13  
Cytuj
CYTAT
jesteś przede wszystkim niedojrzałym dzieciakiem, który sam nie wie co pisze. Obrażasz ludzi wierzacych i sama wiarę . Wypisujesz bzdury o których nie masz pojecia - w główce sie pomieszało i została dziecinko jedynie chęć zaistnienia.

Nic nie wiesz pseudo ateisto o naszej wierze. Same wykrzywione plotki, brukowe oskarżenia i inne idiotyzmy.


Pełna miłości wypowiedź gorliwego chrześcijanina.


Oj miriam nerwy puszczająumiech Boisz się, że pomysł fractala mógł by się spodobać większości i wtedy musiał byś płacić składki na kler lub by ich uniknąć stać się antykatolemumiech Po sile twojego charakteru domyślam się, że wybrał byś to drugie.

Jak było wczoraj na Mszy św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku? No i jak tam marsz? Masz jakieś fotki? Opowiadaj, wklejaj fotki, nie wstydź sięumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 09:41  
Cytuj
CYTAT

Jeśli ktoś chce żeby kler był finansowany wyłącznie ze składek wiernych a nie z budżetu państwa to nie jest od razu \"antykatolem\"

Nie mam nic przeciwko katolikom, ja tylko chcę państwa świeckiego a nie wyznaniowego jak Iran.


Popieram takie wypowiedzi. Z Jankiem się zgodze i go rozumiem. Nie trawie ataków w radykalny sposób - takich ze jak ktoś ma swoje zdanie, poglądy to albo jest "katolem" albo gorliwym przeciwnikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 09:55  
Cytuj
CYTAT
Otóż:

- Zostałem ochrzczony - na totalnej nieświadomce, jak każdy z nas
- Przyjąłem eucharystię - nie miałem na to większego wpływu
- Ślub kościelny - aby teściowa dłużej mi tak nie kłapała jak Ty

Bierzmowanie odpuściłem. Za wszelkie namaszczania też dziękuję.
Kolejnym \"sakramentem\" będzie co najwyżej akt apostazji.
Dobrej nocy życzę.

Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego,ale chyba aby przystąpić do sakramentu małżeństwa należy być po sakramencie bierzmowania tak jak najpierw chrztu i I komunii..

-"Trzy miesiące przed wyznaczonym terminem ślubu należy się zgłosić do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami:
-Świadectwo bierzmowania, świadectwo chrztu (oba wystawione nie dawniej niż trzy miesiące przed wizytą w kancelarii).
-Zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego lub zaświadczenie o bieżącym uczestnictwie w takim kursie.
-Dowody osobiste"

Jak Ci się Lucky udało to"przeskoczyć" tzn.brak sakramentu bierzmowania?

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12026
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 11:03  
Cytuj
andrzejko, fractalu - jacy wy jestescie biedni. Żal mi was.
Jeden wart drugiego i o podobnym rozumku. Wierzę w Boga - nie w księzy. Nie płaciłbym niczego. zaklopotanyzaklopotany

No i piszecie juz totalnie nie na temat.

jusek - masz dowód na to, że zmyślają. zaklopotanyzaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 13:58  
Cytuj
CYTAT (miro)
andrzejko, fractalu - jacy wy jestescie biedni. Żal mi was.
Jeden wart drugiego i o podobnym rozumku. Wierzę w Boga - nie w księzy. Nie płaciłbym niczego. zaklopotanyzaklopotany

No i piszecie juz totalnie nie na temat.

jusek - masz dowód na to, że zmyślają. zaklopotanyzaklopotany


Ty Miro w 100% piszesz na temat : zapewne bieda wymienionych panów wpłynęła na to co na temat WOŚP myśli kościół ... no nic zobaczymy jak dalej potoczy się "rozmowa"

ps. Co do bierzmowania potrzebnego akurat do ślubu kościelnego to gdy ja miałem bierzmowanie to zemną stawało kilka osób w "podeszłym wieku" jeśli mnie pamięć nie myli to gdy sam brałem ślub to wymagali te świstki o których piszecie jak i nauki ... no i na koniec znam ze dwie osoby które w "podeszłym wieku" załatwiały bierzmowanie za "Bóg zapłać"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 14:20  
Cytuj
Może i nie na temat,ale dyskusja skierowała się trochę w tym kierunku:

http://www.youtu(...)qP-vjKL8

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 14:24  
Cytuj
CYTAT
Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego,ale chyba aby przystąpić do sakramentu małżeństwa należy być po sakramencie bierzmowania tak jak najpierw chrztu i I komunii..

-\"Trzy miesiące przed wyznaczonym terminem ślubu należy się zgłosić do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami:
-Świadectwo bierzmowania, świadectwo chrztu (oba wystawione nie dawniej niż trzy miesiące przed wizytą w kancelarii).
-Zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego lub zaświadczenie o bieżącym uczestnictwie w takim kursie.
-Dowody osobiste\"

Jak Ci się Lucky udało to\"przeskoczyć\" tzn.brak sakramentu bierzmowania?


Jusek, cała procedura była bardzo prosta. Jedna wizyta w kancelarii, przedstawienie sprawy Wielebnemu że chodzi o ślub. Oczywiście usłyszałem o dokumentach, pozwoleniach oraz wszelkich szkoleniach typu "Jak to robić z kobietą". Z dowodów osobistych zostaliśmy spisani niczym małolaci pijący w parku.
Bez skrępowania położyłem na biurko Wielebnego 600 zł (bez koperty). Powiedziałem wprost, że z racji nienormowanego czasu pracy nie dysponuje czasem na wszelkie przygotowania i kursy. Coś tam pomruczał pod nosem z uśmiechem na twarzy. Wpisał nas w jakiś kajet. Nazajutrz doniosłem świadectwo chrztu. Papier z bierzmowania obiecałem, że doniosę. Nie doniosłem, zresztą nikt mnie nie ponaglał. Sakrament otrzymałem bez problemu, grał organista, jakieś skrzypce chyba były. Później ryż, monety itp. itd. O nocy poślubnej nie piszę - bo nijak się to ma do tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12026
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 17:59  
Cytuj
lucky myślę że ściemniasz, ale zakładając że nie:

- zawarliście ślub w sposób nieważny
- ksiądz, który dopuscił się takiego niedbalstwa w imie kasy z pewnością powinien zostać odsunięty od pełnienia posługi
- nie wyobrażam sobie, jak można żyć z poczuciem, że próbowało się zakpić w świadomy sposób z Boga.
- na prawdę nisko upadłeś -ale pamiętaj, zawsze możesz naprawić to, co zrobiłeś.

Będę się za ciebie modlił.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »