NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
~~owsianka
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 20:54  
Cytuj
DLACZEGO DZISIAJ WYGONIONO NAS SPRZED KOŚCIOŁA DUŻEGO??????
WYSZEDŁ PAN KSIĄDZ I POWIEDZIAŁ ZEBYSMY SOBIE POSZLI Z TYMI PUSZKAMI NA HALE TARGOWA!!!!
NIE DOKŁADAJĄ A KRYTYKUJA!!!
mlotek

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 20:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 20:57  
Cytuj
przenosze i nie pisz z włączonym capslockiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ktośśśś
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 20:57  
Cytuj
To pod ktorym kosciolem to było? No i dlaczego macie zbeirac na Owsiaka pod kosciolem jak jest wiele innych organizacji, ktore robia wiele lepiej a nikt o tym nie mowi... np. caritas... Owsiak tez nie oddaje wszsytkiego.... artystom karze grac za darmo a sam bierze 10%... niech najpierw wymaga od siebie... naiwniacy chodza z puszkami i zbieraja caly dzien na Owsiaka (dlatego nie dalem ani zlotowki)

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 21:03  
Cytuj
CYTAT
To pod ktorym kosciolem to było? No i dlaczego macie zbeirac na Owsiaka pod kosciolem jak jest wiele innych organizacji, ktore robia wiele lepiej a nikt o tym nie mowi... np. caritas... Owsiak tez nie oddaje wszsytkiego.... artystom karze grac za darmo a sam bierze 10%... niech najpierw wymaga od siebie... naiwniacy chodza z puszkami i zbieraja caly dzien na Owsiaka (dlatego nie dalem ani zlotowki)


haha, Caritas oddaje umiech Owsiak przekazuje wiecej niz Caritas na pomoc w wyniku jednorazowej zbiorki umiech
Jak rozumiem lubisz instytucje koscielne, nie ma sprawy. Odsylam Cie zatem do lektury encykliki papieskiej Deus Caritas Est (mozesz kupic juz od paru zlotych, rozumiem, ze jako prawy katolik czytasz dokumenty swojego kosciola...) i przeczytac co sadzi papiez o dobroczynnosci wszelkiej masci.
Ja uwazam, ze obie organizacje sa potrzebne.

 
 
 
 
~~Aśka
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 21:07  
Cytuj
Gdybyś miał dziecko chore na cukrzycę i dostał od Owsiaka pompę insulinową która kosztuje 15 tys. złotych za darmo to inaczej byś śpiewał!!!!!!Ja co roku wspieram WOŚP,bo to jedyna szansa w tym kraju aby coś się zmieniło na lepsze w temacie leczenia.Pozdr.

 
 
 
 
~~Aśka
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 21:10  
Cytuj
I jeszcze jedno."Ktośśś" przejdź się po oddziałach naszego szpitala i zobacz jaki sprzęt zakupił Owsiak dla szpitala.

 
 
 
 
~~konspiracja
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 21:14  
Cytuj
Podaj imię i nazwisko księdza, który to zrobił. Opisz go. Ksiądz młody, czy dziadek? Czy to ktoś, kto uczy w LO KEN?

 
 
 
 
Posty: 334
Dołączył: 3 Cze 2007r.
Skąd: mam wiedzieć?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 21:28  
Cytuj
No, jak jestem antyklerykałem generalnie, to nie wierzę, że x. Łyko by kogoś wygonił spod kościoła.

Jam ci jest picza! Picza zbrodnicza!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~karo
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 22:26  
Cytuj
jakbyscie chcieli ksiedzu dac to by was nie wygonil tylko jeszcze zaprosil.po co ma wspierac cos co nie przynosi mu dochodow?jak zmarla mi babcia to ksiadz byl na tyle bezczelny ze powiedzial iz malo dalismy za msze pogrzebowa.to jest dopiero bezczelnosc.to powinno byc za darmo,rozumiem slub czy chrzest ale pogrzeb????????????dlatego odwrocilam sie od kosciola.im ciagle malo.a kosciol jest w nas i wokol nas nie w domach z drewna i kamienia.

 
 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 22:31  
Cytuj
Nie chodzi mi o cało akcje a chodzi mi o to żeby Owsiak nie brał dla siebie 10%... bo przeciez jest taki dobry

 
 
 
 
~~dochodzenie
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 22:46  
Cytuj
CYTAT
Skąd kasa? Przystanek Woodstock nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału Orkiestry. Te pieniądze w całości przekazujemy na zakup sprzętu medycznego. Natomiast dzięki umiejętnemu zarządzaniu tymi środkami oraz dzięki całorocznym darowiznom, a także dzięki wsparciu sponsorów, udaje nam się wygospodarować wystarczającą sumę pieniędzy na utrzymanie funkcjonowania Fundacji oraz działania marketingowe. To właśnie w ich ramach organizujemy koncert - wydał on nam się idealną formą podziękowania i propagowania naszych celów.
Grają na giełdzie zebraną sumą, a dochody spoza finału przeznaczają na Woodstock?

 
 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 23:26  
Cytuj
Nie chce stawac murem za Owsiakiem i WOŚPem ale skad wiecie ze bierze z orkiestry 10%??? Jak by mi dawali tyle to juz po 3 bym se dal siana.
Kiedy i gdzie czytaliscie ze Jurek kupil sobie Maybacha (co ksiadz dyrektor takim jezdzi), gdzie bylo pisane ze ma mnostwo kasiory (10% z takiej zbiorki to sora sumka), gdzie czytaliscie ze ma 15 domow z basenami i wyjezdza rok w rok na super wakacje z cala rodzinka????

Ja nie wyczytalem tego nigdzie. Ale za to nie raz czytalem ile to pieniedzy przekazal szpitalom (nie trzeba daleko szukac - STW, Nisko, Rzeszow i etc.)
Dlatego zanim cos napiszecie to sie zastanowcie. Nawet jesli ma cos z tego to jak to sie ma do tego co robi dla ludzi a przede wszystkim dla dzieciaczkow ktore niczemu nie sa winne rodzac z=sie chore.

Nie taka kase maja politycy, aktorzy, ludzie biznesu czy chocby nawet ksiadz ojciec dyrektor a nie daja drugiemu czlowiekowi NIC, dlatego uwazam Jurka za spoko goscia i oby tak dalej znaczy sie do konca swiata i o jeden dzien dluzej.

Mozecie sie ze mna nie zgadzac ale zycze wam wszystkim aby nikomu sprzet zakupiony przez WOŚP nie byl potrzebny i zarastal kurzem, lecz rzeczywistosc jest niestety inna i ciesze sie ze znalazl sie ktos taki jak Owsiak, ktory cos chcial zrobic i co lepsze robi to i pomaga ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Cogito
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 23:30  
Cytuj
Św.Paweł napisał: "Są te trzy; wiara, nadzieja i miłość a z nich najważniejsza jest ...miłość". Ten ksiądz, który odpędzał wolontariuszy spod nowego kościła na pewno postępował zgodnie z zasadą chrzescijańskiej miłości.Jak taki ktoś może stanąć przy ołtarzu? Jak może głosić słowo Boże? Hipokryta!

 
 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 23:31  
Cytuj
A co do ksiezy to sam bylem dzis swiadkiem jak ksiadz proboszcz jednej z parafii po skonczonej mszy ledwo kurteczke na siebie zalozyl i wylecial przed kosciol zeby rozgonic dwoch wolontariuszy. Nie tak to powinno wygladac prosze ksiezy. Tace oddajecie na kurie, KUL, i wiele innych rzeczy wiec szczerze nawet WY powinniescie przynajmniej ta jedna oddac NIE MOWIE OWSIAKOWI ale na pomoc biednym dzieciom. Zakupcie z tacy jakies urzadzenie czy aparature do szpitali!!! To skoro tego nie robicie to przynajmniej nie przeszkadzajcie tym co chca pomoc o to robia!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 11 Sty 2009r. 23:47  
Cytuj
CYTAT
A co do ksiezy to sam bylem dzis swiadkiem jak ksiadz proboszcz jednej z parafii po skonczonej mszy ledwo kurteczke na siebie zalozyl i wylecial przed kosciol zeby rozgonic dwoch wolontariuszy. Nie tak to powinno wygladac prosze ksiezy. Tace oddajecie na kurie, KUL, i wiele innych rzeczy wiec szczerze nawet WY powinniescie przynajmniej ta jedna oddac NIE MOWIE OWSIAKOWI ale na pomoc biednym dzieciom. Zakupcie z tacy jakies urzadzenie czy aparature do szpitali!!! To skoro tego nie robicie to przynajmniej nie przeszkadzajcie tym co chca pomoc o to robia!!!!




CARITAS POLSKA

Działalność w 2006 roku:

1017 placówek Caritas w Polsce i na świecie,
4495 pracowników,
69440 wolontariuszy,
109 tys. dzieci, którym sfinansowano wakacje,
1,5 mln osób potrzebujących, którym udzielono pomocy różnego rodzaju,
150 tys. dzieci dożywianych codziennie,
47 tys. dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych,
1086 dzieci objętych indywidualną opieką w programie wyrównywania szans edukacyjnych "Skrzydła",
38 tys. dzieci uczęszczających na zabiegi rehabilitacyjne,
pomoc zagraniczna skierowana do ofiar trzęsień ziemi w Indonezji, Pakistanie i Azji Południowo-Wschodniej
Finanse w 2006 roku:

wpływy w sumie - 239,8 mln zł,
pomoc w sumie udzielona w kraju i za granicą - 234 mln zł,
pomoc udzielona w Polsce - 229 mln zł
Źródło: Raport roczny Caritas 2006[2].

Aktualniejszych nie znalazłem. Przynajmniej widze z czym walcza. Na Owsiakowym sprzecie i tak nie zrobisz badan z dnia na dzien chyba ze zaplacisz łapówke.

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 00:10  
Cytuj
CYTAT
ksiadz byl na tyle bezczelny ze powiedzial iz malo dalismy za msze pogrzebowa.to jest dopiero bezczelnosc.to powinno byc za darmo,rozumiem slub czy chrzest ale pogrzeb????????????dlatego odwrocilam sie od kosciola.im ciagle malo.a kosciol jest w nas i wokol nas nie w domach z drewna i kamienia.



a moim zdaniem chrzest ,ślub czy pogrzeb to jest ich psi obowiązek - powinny być za darmo! po coś w końcu są

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 00:11  
Cytuj
Acha i jeszcze jedno. Dlaczego sztaby wysyłają pod kościoły wolontariuszy? Owsiak wyraźnie krzyczał że nie chce Przystanku Jezus na Woodstock. Ale wolontariuszy to widzi przy kościołach. Obłuda. Sama akcja WOŚP poza komentarzem. Tylko nie wolno porównywać ci gorsi ci lepsi. Caritas miażdży w liczbach......ale niestety nie medialny. Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 11 Sty 2009r.
Skąd: Trewir
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 00:22  
Cytuj
No wlasnie, przeciez Polska nie jest biednym krajem i w dobie kryzysu gospodarczego, jak nasze dzieci maja po 2 kromki chelba na dzien mozemy sobie pozwolic, zeby wysylac do indii dwiescie milionow ton pomocy spolecznej, zeby sobie indyjczycy tez cos zjedli...

К сожалению для российских, но я использую Google переводчик.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 00:24  
Cytuj
CYTAT
No wlasnie, przeciez Polska nie jest biednym krajem i w dobie kryzysu gospodarczego, jak nasze dzieci maja po 2 kromki chelba na dzien mozemy sobie pozwolic, zeby wysylac do indii dwiescie milionow ton pomocy spolecznej, zeby sobie indyjczycy tez cos zjedli...


Matematyka trudna????? 5 milionów Pozdrawiam i oferuje korki. ZA DARMO!

 
 
 
 
~~svirek81
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 00:30  
Cytuj
szkoda ze swiatelko sie troche nie zgralo z prowadzacym .. nie bylo juz kogo kto by to poprowadzil jak nalezy?

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 00:32  
Cytuj
hate_eternal założe się że nic nie wspomogłeś Orkiestreumiech))) Trudno się dzielic nie ? Nasze dzieci lepsze niż indyjskie ? Nie stać Nas ? Ale babka Twoja dary brała za komuny ??? I w dodatku z Kościoła Pozdrawiam

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:03  
Cytuj
CYTAT
To pod ktorym kosciolem to było? No i dlaczego macie zbeirac na Owsiaka pod kosciolem jak jest wiele innych organizacji, ktore robia wiele lepiej a nikt o tym nie mowi... np. caritas... Owsiak tez nie oddaje wszsytkiego.... artystom karze grac za darmo a sam bierze 10%... niech najpierw wymaga od siebie... naiwniacy chodza z puszkami i zbieraja caly dzien na Owsiaka (dlatego nie dalem ani zlotowki)


CYTAT
haha, Caritas oddaje umiech Owsiak przekazuje wiecej niz Caritas na pomoc w wyniku jednorazowej zbiorki umiech
Jak rozumiem lubisz instytucje koscielne, nie ma sprawy. Odsylam Cie zatem do lektury encykliki papieskiej Deus Caritas Est (mozesz kupic juz od paru zlotych, rozumiem, ze jako prawy katolik czytasz dokumenty swojego kosciola...) i przeczytac co sadzi papiez o dobroczynnosci
wszelkiej masci.
Ja uwazam, ze obie organizacje sa potrzebne.


Nie rozumiesz słowa pisanego. Analfabeto!!! Czytasz ale nie rozumiesz. Rzucasz się na szerokie morze. Może najpierw lżejsze lektury ?Stary, Pokój z Toba.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:27  
Cytuj
CYTAT
hate_eternal założe się że nic nie wspomogłeś Orkiestreumiech))) Trudno się dzielic nie ? Nasze dzieci lepsze niż indyjskie ? Nie stać Nas ? Ale babka Twoja dary brała za komuny ??? I w dodatku z Kościoła Pozdrawiam


Widzisz, mylisz sie. Na Wośp zawsze dawałem 100 a w tym roku 200, bo kryzys.
Zaś co do dzieci w Indiach mam założone polecenie przelewu na 80 PLN miesięcznie na rzecz UNICEFu. Nie jestem milionerem, ale umię się podzielic tym co mam, bo mam więcej niż 70 % ludzi na świecie.
A od mojej babci to bądź łaskaw się odwalic, bo tak się składa, że razem z dziadkiem była w kręgu zainteresowania Milicji, prowadziła bowiem własną działalnośc gospodarczą. I nie musiała chodzic nigdy po niczyją pomoc, bo na wszystko ucziwie zapracowała.

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:27  
Cytuj
CYTAT

CARITAS POLSKA

Działalność w 2006 roku:

1017 placówek Caritas w Polsce i na świecie,
4495 pracowników,
69440 wolontariuszy,
109 tys. dzieci, którym sfinansowano wakacje,
1,5 mln osób potrzebujących, którym udzielono pomocy różnego rodzaju,
150 tys. dzieci dożywianych codziennie,
47 tys. dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych,
1086 dzieci objętych indywidualną opieką w programie wyrównywania szans edukacyjnych \"Skrzydła\",
38 tys. dzieci uczęszczających na zabiegi rehabilitacyjne,
pomoc zagraniczna skierowana do ofiar trzęsień ziemi w Indonezji, Pakistanie i Azji Południowo-Wschodniej
Finanse w 2006 roku:

wpływy w sumie - 239,8 mln zł,
pomoc w sumie udzielona w kraju i za granicą - 234 mln zł,
pomoc udzielona w Polsce - 229 mln zł
Źródło: Raport roczny Caritas 2006[2].

Aktualniejszych nie znalazłem. Przynajmniej widze z czym walcza. Na Owsiakowym sprzecie i tak nie zrobisz badan z dnia na dzien chyba ze zaplacisz łapówke.


Caritas działa cały rok - WOŚP jeden dzień. Caritasowi w 2006 roku wyszło 0,62 mln zł/dzień a WOŚP w 2006 (jeden dzień) 30 mln :]. I jeszcze jedna mała uwaga, Caritas działa na całym świecie 24/h - 7 dni na tydzień - przez cały rok. Nie można Caritasu porównywać do WOŚP-u, jak już tak chcesz to widać przecież, że WOŚP wypada lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:30  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
CARITAS POLSKA

Działalność w 2006 roku:

1017 placówek Caritas w Polsce i na świecie,
4495 pracowników,
69440 wolontariuszy,
109 tys. dzieci, którym sfinansowano wakacje,
1,5 mln osób potrzebujących, którym udzielono pomocy różnego rodzaju,
150 tys. dzieci dożywianych codziennie,
47 tys. dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych,
1086 dzieci objętych indywidualną opieką w programie wyrównywania szans edukacyjnych \\\"Skrzydła\\\",
38 tys. dzieci uczęszczających na zabiegi rehabilitacyjne,
pomoc zagraniczna skierowana do ofiar trzęsień ziemi w Indonezji, Pakistanie i Azji Południowo-Wschodniej
Finanse w 2006 roku:
wpływy w sumie - 239,8 mln zł,
pomoc w sumie udzielona w kraju i za granicą - 234 mln zł,
pomoc udzielona w Polsce - 229 mln zł
Źródło: Raport roczny Caritas 2006[2].
Aktualniejszych nie znalazłem. Przynajmniej widze z czym walcza. Na Owsiakowym sprzecie i tak nie zrobisz badan z dnia na dzien chyba ze zaplacisz łapówke.


Ja rozumiem, że ten raport jest gdzieś opublikowany?? (poproszę o link lub dane publikatora). I że zawiera dane o dotacjach od państwa? WOŚP nie pobiera środków z budżetu państwa i samorządów w przeciwieństwie do Caritasu.
A co do łapówek to powiedz mi czy ktokolwiek z WOŚP obsługuje ten sprzęt czy też leżący plackiem w kościele lekarze i pielęgniarki, co??

 
 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »