NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Stalowa Wola ,
Posty: 2
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:55  
Cytuj
Witam.. Dojeżdżam codziennie do Stalowej Woli z miejscowości Jeżowe. Na tej trasie wsiada około 25 letni mężczyzna nie wiem skąd, oraz młody chłopiec który wsiada na tym samym przystanku co ja... Zdarzyła się już 3 sytuacja do której mało co nie doszło do bójki między tym chłopcem około (14-15 lat) a tym mężczyzną, a przyczyną by było - noszenie przez tego chłopca szalika Sparty Jeżowe który ten mężczyzna chciał mu zabrać, przy mnie była sytuacja kiedy On zabrał mu ten szalik aby sprawdzić czyj on jest i 2 razy rzucił mu groźbą (ten właśnie chłopiec Mi powiedział że już 2 raz go z szalikiem spotyka), że jeszcze raz jak go zobaczy to inaczej będziemy rozmawiać, już do Stalowej nie będziesz jeździł itp. miałem już zareagować w tej sytuacji. I Pytanie jest takie, czemu z takim szalikiem nie można przebywać w Stalowej Woli? czy on nie jeden by miał do niego jakieś "sapy" kiedy na Stalowej by go ktoś inny spotkał z tym szalikiem ? Słysze o różnych chuligaństwach, ale o takie coś młodzieńca się czepiać to nie możliwe...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 21:15  
Cytuj
Dawno nie słyszałem o takich sytuacjach. Noszenie szalika "na cudzym terenie" to rzucenie wyzwania tak zwanym kibolom - którzy z kibicami nie mają nic wspólnego. To są zwykli bandyci. Po Stalowej Woli chodzą kolesie z szalikami stalówki - niektórzy są normalni, ale są też i tacy, którzy jeśli zobaczą inny szalik, to w najlepszym razie kończy zabraniem szalika. Taki - lokalny bandytyzm.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 21:18  
Cytuj
To ktoś jeszcze bawi się w ściganie za szalik ? chytry
Mnie w podstawówce ścigali - bo miałem Chicago Bulls - dobry byłem na 100-tke.
Wydaje mi się ,że na mieście już tego nie ma - ale masz przykład ,że deb*le się zdarzają - więc nigdy nic nie wiadomo czy mu ktos nie skroi "barw" i nie dostanie bęcków mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 21:21  
Cytuj
AAA to już wiem dlaczego przyjezdni z Lublina nie paradują po Stalówce w szalikach motura. boks

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 21:30  
Cytuj
Heh dziwna to jest taktyka "kibola" co dwudziesty dom w Jeżowem ma coś W zielono-czarnych barwach prosto ze Stalowej Woli, budynki publiczne w Jeżowem wymalowane w napisy Stalowki umiech ostatnio pojawił się w 11 listopada- napis "Kibic to nie bandyta". Już mniej więcej rozumiem to wszystko... o co chodzi z szalikami, dowiedziałem się też że szaliki które zdobędą to na meczach palą hyh

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 21:47  
Cytuj
Najwyraźniej trafił się jeszcze jakiś samotny odszczepieniec. Sam długo nie pociągnie. umiechumiechumiechumiech To były ciekawe czasy - dresiarzy się ganiało, obserwowało się jak skini ganiali punków. Teraz jakieś "emo" i chyba właściwie tyle...

A włsnie jakie są teraz wśród młodzieży subkultury?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 22:44  
Cytuj
Sławek - no taka średnia ta ideologia - jednak i tak mi sie wydaje ,że Ci wszyscy kibice już dawno nie istnieją w tym środowisku tylko zajmuja się inną działalnością ;> a Ci co mieli zawiasy już dawno za granicami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 20:49  
Cytuj
Jeszcze całkiem niedawno, można było w naszym mieście zobaczyć skinów. Ale chyba na szczęście dali już sobie spokój. Widziałem koło edukacji - takiego dzoieciaczka - może z 14 lat. Butne toto było - i śmieszne.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 20:54  
Cytuj
CYTAT
To były ciekawe czasy - dresiarzy się ganiało, obserwowało się jak skini ganiali punków. Teraz jakieś \"emo\" i chyba właściwie tyle...


No właśnie, co to jest to jakieś "emo", coś słyszałem ale co to za dziwolągi?, pojęcia nie mam.
Czy taki już ze mnie dinozaur?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:05  
Cytuj
O "emo" najlepiej pytać młodych. Emo ubierają się w batdzo dziwny sposób (czarne lub kolorowe nastroszone włosy, ubranie dziwne)

Obrazek

Dużo można znaleźć na ten temat w necie - ale trzeba cierpliwosci do czytania tego.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:09  
Cytuj
A co emo robią?, o co walczą, kogo leja, jakie mają cele?smiech2
Nie no, śmieszni są, stylem ubioru i farbowania przypominają mi jakieś próżne sieroty będące owocem bezstresowego wychowywania.

Tak tylko pytam bo faktycznie nie mam cierpliwości do czytania o tym odłamie nie wiedzieć mi czego.umiech

p.s
Nie wiem po co temu po prawej pasek jak mu i tak gacie zjechałyumiechumiechumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:12  
Cytuj
Wszystko powoli przemija - każda subkultura ma swój kres - czy to EMO ,skonhedzie, hip hopowcy, anarchiści, rastafarianie umiech - ludzie rpzestają sie tym interesowac i do tego lgnąc bo widzą ,że nie ma sensu sie w to bawic dłużej niż trwa młodość umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:26  
Cytuj
Emo chyba manifestują swoją odmienność, uważają się za ultrawrażliwych, nie uznają przemocy, - nie chcę wprowadzać w błąd, bo nie czytałem nic na ten temat i bazuję na swoich rozmowach z innymi ludźmi.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:27  
Cytuj
EMO - mi sie widzi od -EMOcjonalni - cokowliek to znaczy - outsiderzy ktorzy zapuszczaja grzywki na oczy - idealnym filmem by ich obczaic jest -"Sala samobojcow" - ten glowny aktor wyglada mi na EMO - wyindywidualizowani z tłumy ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1262
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:28  
Cytuj
Emo sa spoko..mozna lać w zakute czarne łby i sie anwet nie odezweie ..ahhah . Żart

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:30  
Cytuj
W Stalowej Woli nie widziałem żadnego. Zapewne byliby zbyt nietolerpwani przez otoczenie. To miasto nie lubi inności. Pamiętam, jak skini tępili punków - to wyglądało jak święta wojna.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 21:37  
Cytuj
Jak nie ma ? - wysatrczy okolo 13;30 isc pod szkole staszica i jest ich multum - ta szkoła działa jak magnes dla takich oryginałów - gdzie sie podziali anarchiści , sie pytam? nie ma naszywek , zielonych plecaków...20cm glanów i przygługawych swetrów...to były okazy smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 06:46  
Cytuj
Przechodze tamtędy codziennie i żadnego nie widziałem - pełno kujonowatej młodzieży - nic poza tym. W tym mieście teraz juz praktycznie wogóle nie widac subkultur - młodzież straciła charakter?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 08:28  
Cytuj
CYTAT
Emo sa spoko..mozna lać w zakute czarne łby i sie anwet nie odezweie ..ahhah . Żart

Mariusz77 nie wiem nigdy nie próbowałęm potluczony
Subkultury zanikają ponieważ zmienia sie moda - teraz można być EMO i wozić się na "szeroko" - dlatego nie ma juz tak ścisle przestrzeganych wizualnie stereotypów dotyczących danej subkultury chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 08:29  
Cytuj
CYTAT
Przechodze tamtędy codziennie i żadnego nie widziałem - pełno kujonowatej młodzieży - nic poza tym. W tym mieście teraz juz praktycznie wogóle nie widac subkultur - młodzież straciła charakter?

NAleżałeś kiedyś do jakiejś subkultury?? czy nie miałeś charakteru??chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 10:59  
Cytuj
Widzę temat ciut zszedł w bok ...

Co do szalika..."barw" to wszystko zależy od kilku detali ...

a mianowicie komu "Sparta" podpadła ... Jeżeli np. Jakiejś ekipie która trzyma ze "Stalówką" to może stracić szalik tu ale i w np Nisku ...

Może też być prosta sytuacja gdy ja śmigałem ze szalikiem Stalówki czasami zaczepiali nas "nasi" ... zaczepki były spowodowane jednym czynnikiem ... a mianowicie co jesteś w stanie zrobić by nie stracić szalika ... Barwy to "świętość" jeżeli decydujesz się go nosić licz się z konsekwencjami tego czynu ... taki szalik to nie szpan a obowiązek ... Jeżeli kolega z autobusu o tym nie wie to zaproponuj mu zakup na rynku innego modelu cool

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11781
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 11:04  
Cytuj
Byłem - trochę punkiem a trochę hipisem - a ty? umiechumiechumiechumiechumiech

Nie kazdy kto nie nalezy do zadnej subkultury jest od razu bez charakteru - jednakże jeśli w danym pokoleniu wogóle nie ma subkultur - to znaczy, ze młodzi ludzie nie mają nic do zamanifestowania światu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »