NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Kara śmierci w Polsce,
Posty: 59
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 11:55  
Cytuj
CYTAT

Jeśli nie kara śmierci to kolonia karna lub inny gułag z wigocią, wiadrem do srania, grzybem, szczurami i drutem kolczastym pod napięciem tysięcy volt.
Dlaczego nie można powiesić kogoś kto sam morduje ludzi, obrońcy takich śmieci mają na rękach krew ich ofiar.


Hmm na pewno trzeba rozważyć ten problem wykorzystując racjonalne myślenie i wiedzę ogólna o prawach człowieka i więźniów. Ten pomysł nie przejdzie bo zaraz skazany musiałby trafić do szpitala z powodu różnych chorób i infekcji nabytych w tych warunkach. Nie oszukujmy sie mamy 21 wiek i muszą to być rozwiązania w których kara będzie spełniała oczekiwania rodziny ofiary i opinii społecznej a jednocześnie zachowująca pewne standardy rozwiniętej cywilizacji. A może ta kara śmierci dopiero wtedy gdy przestępca jest multirecydywistą, czyli kilkakrotnie popełnił już przestępstwo podobne do zbrodni zabójstwa lub innych najcięższych przestępstw wymienionych w kodeksie karnym. I małe jest prawdopodobieństwo pomyłki sprawcy a wszelka resocjalizacja też jest pod znakiem zapytania, chodzi mi o to żeby jak najwięcej bezwzględnych argumentów przemawiało za tym, że ta kara będzie najbardziej sprawiedliwą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 11:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 12:03  
Cytuj
CYTAT
zubr - wierz mi ale myslisz sie i to bardzo.
To nie jest Sci-fi tylko rzeczywistosc.
Widac nie miales w zaden sposob do czynienia z polskim wymiarem sprawiedliwosci.

Może miałem może nie, zawsze masz adwokata, i wyrok nie zapad w 24godziny. Każdy proces o przestępstwo, za które grozi odsiadka odbywa się z udziałem adwokata i prokuratora. Wcześniej zostajesz zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Do rozprawy masz ok. 2-3msc w czasie których twój adwokat gromadzi dane i dowody aby cie uniewinnić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 12:25  
Cytuj
CYTAT
Do rozprawy masz ok. 2-3msc w czasie których twój adwokat gromadzi dane i dowody aby cie uniewinnić.


To jest tez czas aby prokuratura znalazla lepsze dowody na ciebie.
Hahah - z tych 2-3 miesiecy sankcji (tymczasowego aresztowania) robi sie rok albo i wiecej.

I najgorsze ze przy tym prawie mozesz siedziec rok czy 2 - bedac nawet niewinny.

Naprawde widze ze nie masz duzego pojecia o polskim sadownictwie.
1. Ja akurat mam siostre, ktora jest juz prawie prokuratorem w innym miescie (nie raz jak przyjedzie to opowie o paru rzeczach).

2. Sam dodatkowo niedawno bylem w sadzie jako alibi (autentyczne) osoby ktorą ktos oskarzyl o pobicie i mimo ze 4 osoby poparlo to albi(przy braku swiadkow pokrzywdzonego) osoba oskarzona dostala zawiasy.

Wiec mysle ze to ty za duzo filmmow sie naogladales.

Pisales ze tam ktos wczesniej pisal historyjki Sci-fi - to ja ci powiem ze to nie sa historyjki - jak ktos sie wysili to np. do pierwszego przykladu doda swiadka (kolege lub kolezanke sprawcow - ktora to osoba np. wracala ze spaceru itp.) ktora zadzowni na policje i zglosi zdarzenie zarazem mowiac ze widziala jak sprawca czyms czym uderzal pokrzywdzonego i moze go rozpoznac.
I to juz nie jest spraw poszlakowa bo jest naoczny swiadek - i wierz mi ze z takiej sprawy nikt cie nie wybroni - chyba ze zaplacisz lapowki komu trzeba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 12:54  
Cytuj
CYTAT

...
Naprawde widze ze nie masz duzego pojecia o polskim sadownictwie.
1. Ja akurat mam siostre, ktora jest juz prawie prokuratorem w innym miescie (nie raz jak przyjedzie to opowie o paru rzeczach).
...

A ja znam osobiście (osoby z rodziny) które pracują jako sędzia oraz adwokat. W sądzie też byłem na rozprawie. I nie wciskaj kitu że za niewinność dadzą ci karę śmierci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 13:02  
Cytuj
A to teraz juz wiadomo dlaczego tak wierzysz w nieomylnosc polskiego wymiaru sprawiedliwosci (w dodatku skorumpowanego - o czym nawet nie boja sie powiedziec niektorzy politycy)jezyk
No i sprawa sie wyjasnila.

Tyle ode mnie w tym temacie !

CYTAT
I nie wciskaj kitu że za niewinność dadzą ci karę śmierci.

A malo na swiecie - m.in w USA bylo juz pomylek ze wyrok zostal wykonany na niewinnym ?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 13:05  
Cytuj
CYTAT
A to teraz juz wiadomo dlaczego tak wierzysz w nieomylnosc polskiego wymiaru sprawiedliwosci (w dodatku skorumpowanego - o czym nawet nie boja sie powiedziec niektorzy politycy)jezyk
....

Ja nie mówię że sądy są nieomylne. W tv było dużo takich przypadków. Sędzia też człowiek i może się pomylić. Dlatego m.in. jestem przeciwny karze śmierci. Jedni są za inni przeciw jak zawsze, ale chodzi raczej o ogólny pogląd na to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 14:14  
Cytuj
" TARGET="_blank">

sprzed wielu lat ale idea słuszna , rozwiązanie dla zwolenników i przeciwników good

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 15:54  
Cytuj
Bobi126, to jest w sumie rozwiązanie doskonałe - wszyscy zadowoleni.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 15:58  
Cytuj
Idealne rozwiązanie, co na to nasi forumowi przeciwnicy kary śmierci?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:00  
Cytuj
CYTAT
Idealne rozwiązanie, co na to nasi forumowi przeciwnicy kary śmierci?


Jak to co na to?, z pewnością są tak samo zadowoleni jak i my zwolennicy, dla każdego coś dobrego.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:17  
Cytuj
CYTAT
Papież Benedykt XVI zaapelował podczas audiencji generalnej w Watykanie o podejmowanie inicjatyw na świecie na rzecz zniesienia kary śmierci.
Papież pozdrowił w języku angielskim przybyłych z wielu krajów uczestników rzymskich obrad Wspólnoty świętego Idziego, odbywających się pod hasłami "Dla świata bez kary śmierci" i "Nie ma sprawiedliwości bez życia".
Wyrażam nadzieję, że wasze obrady zachęcą do podejmowania inicjatyw politycznych i legislacyjnych, promowanych przez rosnącą liczbę państw na rzecz wyeliminowania kary śmierci i dalszego postępu na drodze dostosowania prawa karnego zarówno do ludzkiej godności więźniów, jak i do skutecznego utrzymania porządku publicznego"- powiedział Benedykt XVI.
http://www.tvn24.pl/12691,1726223,0,1,benedykt-xvi-zacheca-do-wyeliminowania-kary-smierci,wiadomosc.html

Niektórzy za winnych tendencjom na świecie ktore prowadza do zaprzestawania wykonywania najwyższej kary uznają "lewaków" a tu proszę taki kwiatek. I co teraz? A jaki psikus dla PiS-owców którzy jeszcze wczoraj przekonywali że KK jest za karą śmierci haha.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:37  
Cytuj
CYTAT

Niektórzy za winnych tendencjom na świecie ktore prowadza do zaprzestawania wykonywania najwyższej kary uznają \"lewaków\" a tu proszę taki kwiatek. I co teraz? A jaki psikus dla PiS-owców którzy jeszcze wczoraj przekonywali że KK jest za karą śmierci haha.


A niby kto jest winny łagodzeniu kar dla przestępców? Tak dla przypomnienia to PiS jest średnio prawicową partią i to tak delikatnie mówiąc, na dodatek w formie błędnego w Polsce rozdziału lewa od prawa na zasadzie popierania KRK.

1. KRK dopuszcza wyraźnie w katechiźmie wykonywanie ks-a pkt.2266 i 2267.
2. lewactwo rządzące w Europie powprowadzało karę dożywocia z zastrzeżeniem, że trwa nie dłużej niż np. 30lat, o ile pamiętam Hiszpania, Austria i jeszcze coś by znalazł
3. konserwatywny (prawicowy) Texas - dura lex sed lex, tam nie ma litości dla morderców.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:40  
Cytuj
CYTAT
Idealne rozwiązanie, co na to nasi forumowi przeciwnicy kary śmierci?


Forumowi przeciwnicy KS na widok takiej dyskusji dostają napadu śmiechu smiech2

Równie dobrze możecie dyskutować czy Polska najpierw powinna skolonizować Marsa czy może lepiej Wenus.

CYTAT

Niektórzy za winnych tendencjom na świecie ktore prowadza do zaprzestawania wykonywania najwyższej kary uznają "lewaków" a tu proszę taki kwiatek. I co teraz? A jaki psikus dla PiS-owców którzy jeszcze wczoraj przekonywali że KK jest za karą śmierci haha.


Widocznie papież też lewak smiech2
Dla pisowców ważniejszy jest papa directore i jego kościół toruńsko-katolicki smiech2

PS. Kosmal, co się katechizmami podpierasz, sugerujesz że KK powinien dyktować przepisy prawa karnego?
Taki Iran w EU, tyle że z inną religią?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:49  
Cytuj
Widzicie pewien paradoks? Jak pada propozycja, żeby morderców pozbawić wszelkich przywilejów, dać im zatęchłe cele, podłe żarcie i właściwe traktowanie.... - to nie! Bo są prawa człowieka - i nie wolno ich łamać.

A jak kara śmierci to tak! Bo są prawa człowieka?zaklopotany

Skoro można człowieka zabić za karę, to tym bardziej można ich upodlić i ukarać traktowaniem, na jakie zasługują....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:52  
Cytuj
Z PiSem i jego programem nie mam nic wspólnego.
Niestety część frakcji KRK też skręca w ostatnich czasach w lewo.

Dopóki papież nie podpisze katechizmu, który jednoznacznie potępia ks-a to słowa papieża można traktować jako jego prywatne zdanie i tylko apel a apel to nie nakaz.

Zwolennicy kolonizacji Marsa będą kolonizować Marsa a przeciwna frakcja poleci na Wenus.
Ludzie z Hiszpanii kolonizowali Amerykę a z Holandii Indonezję.smiech2

Zastanawia mnie i jednocześnie drażni to ciągłe szufladkowanie i powiązywanie poglądów zwolenników kary śmierci czy przeciwników in vitro bądź aborcji ze zdaniem kościoła.

W moim przypadku zdanie koscioła nie ma znaczącego wływu (raczej zbieżność) na poglądy a jak już pisałem nawet gdybym został ateistą to zasadnicze poglądy w tej sprawie nie ulegną zmianie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:17  
Cytuj
CYTAT
Z PiSem i jego programem nie mam nic wspólnego.
Niestety część frakcji KRK też skręca w ostatnich czasach w lewo.

Dopóki papież nie podpisze katechizmu, który jednoznacznie potępia ks-a to słowa papieża można traktować jako jego prywatne zdanie i tylko apel a apel to nie nakaz.

Zwolennicy kolonizacji Marsa będą kolonizować Marsa a przeciwna frakcja poleci na Wenus.
Ludzie z Hiszpanii kolonizowali Amerykę a z Holandii Indonezję.smiech2

Zastanawia mnie i jednocześnie drażni to ciągłe szufladkowanie i powiązywanie poglądów zwolenników kary śmierci czy przeciwników in vitro bądź aborcji ze zdaniem kościoła.

W moim przypadku zdanie koscioła nie ma znaczącego wływu (raczej zbieżność) na poglądy a jak już pisałem nawet gdybym został ateistą to zasadnicze poglądy w tej sprawie nie ulegną zmianie.


Szufladkowanie?
Sam wyskakujesz z katechizmami KK. Co ma kościół i katechizmy do prawa? Tworząc prawo mamy pytać o zdanie biskupów?

KS nie wróci, ale zwolennikom polecam przyjrzeć się krajom które mają łagodne prawo i śmieszne kary (np Norwegia) a krajom gdzie morderca dostaje od razu w czapę a uczciwy obywatel śpi spokojnie (np Białoruś czy Chiny XD)

Zwróćcie szczególnie uwagę na dwie rzeczy, primo - w których krajach przestępczość jest mniejsza i żyje się bezpieczniej. Sekundo - którą drogą Polska powinna podążać.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:34  
Cytuj
Prawdziwy ateista, to człowiek kierujący się w swoim życiu zbiorem tak zwanych praw naturalnych. Oznacza to w skrócie przestrzeganie dekalogu, jako osiągnięcia cywilizacyjnego społeczeństw przy jednoczesnej negacji istnienia Boga. Jest to dążenie do dobra, lecz człowiek bez wsparcia jakie daje wiara porusza się na oślep.

Odrzucenie kary śmierci to nie tylko trzymanie się nakazów religijnych. To przemyslany wybór dojrzałego sumienia.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:59  
Cytuj
CYTAT
Z PiSem i jego programem nie mam nic wspólnego.
...

Odnośnie Pis-u niby są katolikami, taki mają program i tak są postrzegani przez media a tu nie wiadomo skąd chcą wprowadzić karę śmierci czyżby zmienili poglądy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:59  
Cytuj
CYTAT
Z PiSem i jego programem nie mam nic wspólnego.
...

Odnośnie Pis-u niby są katolikami, taki mają program i tak są postrzegani przez media a tu nie wiadomo skąd chcą wprowadzić karę śmierci czyżby zmienili poglądy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 18:24  
Cytuj
Dlatego, że to jest tylko partia polityczna - dodatkowo taka, którą cały czas próbuje się stawać na świeczniku w negatywnym swietle , aby odwrócić uwage od problemów Polski (podwyżki, drożyzna, zwolnienia z pracy, bieda, utrata suwerenności, czy zdrada stanu sikorskiego).

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 19:01  
Cytuj
Zdzisław Marchwicki jest przykładem pomyłki PRLowskiego wymiaru sprawiedliwości.

W latach dziewięćdziesiątych pojawiły się informacje podważające rzetelność sądu. Zwrócono uwagę na fakt, iż Zdzisław Marchwicki nie przyznał się do winy, a wskazanie sprawcy odbyło się jedynie dzięki wytypowaniu osób odpowiadających profilowi psychologicznemu przestępcy. Ówczesnym władzom bardzo zależało na wykryciu i skazaniu sprawców m.in. dlatego, że jedna z ofiar Zdzisława Marchwickiego była spokrewniona z ówczesnym I Sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach Edwardem Gierkiem. Prawdopodobną wersję wydarzeń jakoby morderstw dokonał inny przestępca (popełnił samobójstwo przez samospalenie) odrzucono, gdyż chciano pokazać sprawcę, któremu można by wytoczyć proces. Obok Zdzisława skazano jego braci: Jana (kara śmierci) i Henryka (25 lat więzienia) oraz kilku innych członków rodziny (krótsze wyroki więzienia). Sprawa budzi kontrowersje do dziś.

Po ostatnim zabójstwie do bycia "Wampirem" przyznał się Piotr Olszowy – chory psychicznie rzemieślnik. Choć podczas przesłuchania przyznał się, że jest "Wampirem z Zagłębia", to został wypuszczony wobec braku wystarczających dowodów. Kilka dni później zabił żonę i dzieci, a sam się podpalił. Kilka dni wcześniej milicja dostała list, w którym domniemany Wampir napisał, że nie wytrzymuje psychicznie i ma zamiar popełnić samobójstw.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
A1. KRK dopuszcza wyraźnie w katechiźmie wykonywanie ks-a pkt.2266 i 2267.
.

Zaczniemy od poczatku czyli jak to było.Żyjący w średniowieczu św.Tomasz z Akwinu,ojciec teologii Kościoła katolickiego pisał,że jeśli ktoś zagraża społeczeństwu \"może być jak organ objęty gangreną-usunięty z grona żyjących\".
Karę śmierci którą dopuszczano w Watykanie ok.50 lat temu zniósł papież Paweł VI.
Jan Paweł II był przeciwnikiem kary śmierci i wielokrotnie zwracał się do różnych krajów o jej zniesienie.
\"Pan Bóg jest dawcą życia,nawet jeśli człowiek to życie zmarnował.Tylko Pan Bóg może to życie odebrać\"-kard .Nycz w imieniu Episkopatu Polski na pomysł PiS.
W odpowiedzi Mariusz Kamiński skrytykował w poniedziałek tą wypowiedz,zarzucając niemal brak znajomości prawa kościelnego,powołując się na katechizm ,gdzie dokument ten ma potwierdzać możliwość wykonywania kary śmierci jako prawo do samoobrony.
Akurat tu pan Kamiński pierd..nął jak tupolew pod Smoleńskiem...
Katechizm nie wyklucza wymierzenia śmierci jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej obrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem(...)jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony(...)władza powinna ograniczyc się do tych środków,ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności ludzkiej.
Tylko Stary Testament dopuszczał prawo krwawej zemsty.
Benedykt XVI napisał w 2007r.że kara śmierci jest \"nie tylko zamachem na życie,lecz również obrazą godności człowieka\".
Dla chętnych polecam lekturę encykliki\"Evangelium vitae\"Jana Pawła II z 1995r.na której był wzorowany obecny katechizm.

Dlaczego piszę o stanowisku Kościoła?Nie dlatego,że nagle stałem się osobą wierzącą i popierającą działania duchowieństwa.Nie dlatego że stałem się przeciwnikiem kary śmierci.
To dlatego,że PiS bredzi jak ciężko potłuczony,mówiąc o przywróceniu kary śmierci.
Swiadczy to o tym ,że albo główni działacze są imbecylami i nie mają pojęcia o obowiązującym prawie,albo próbują zrobić idiotów z ludzi na zasadzie\"ciemny lud to kupi\" lub robią to z czystego politycznego wyrachowania.
Czwary wariant obejmuje wszystkie trzy wcześniejsze i wydaje mi się najbardziej prawdopodobny,chociaż dowodów na potwierdzenie tej tezy nie posiadam.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 19:48  
Cytuj
Pis bredzi bo zaczyna się im palić grunt pod nogami. Muszą teraz licytować się z frakcją Ziobry o to kto jest bardziej hardkorową prawicą - stąd właśnie wyskakują o karze śmierci, licytują się o śp prezydencie czy katastrofie chytry Będzie się działo chytry


CYTAT
Zdzisław Marchwicki jest przykładem pomyłki PRLowskiego wymiaru sprawiedliwości.

W latach dziewięćdziesiątych pojawiły się informacje podważające rzetelność sądu. Zwrócono uwagę na fakt, iż Zdzisław Marchwicki nie przyznał się do winy, a wskazanie sprawcy odbyło się jedynie dzięki wytypowaniu osób odpowiadających profilowi psychologicznemu przestępcy. Ówczesnym władzom bardzo zależało na wykryciu i skazaniu sprawców m.in. dlatego, że jedna z ofiar Zdzisława Marchwickiego była spokrewniona z ówczesnym I Sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach Edwardem Gierkiem. Prawdopodobną wersję wydarzeń jakoby morderstw dokonał inny przestępca (popełnił samobójstwo przez samospalenie) odrzucono, gdyż chciano pokazać sprawcę, któremu można by wytoczyć proces. Obok Zdzisława skazano jego braci: Jana (kara śmierci) i Henryka (25 lat więzienia) oraz kilku innych członków rodziny (krótsze wyroki więzienia). Sprawa budzi kontrowersje do dziś.

Po ostatnim zabójstwie do bycia \"Wampirem\" przyznał się Piotr Olszowy – chory psychicznie rzemieślnik. Choć podczas przesłuchania przyznał się, że jest \"Wampirem z Zagłębia\", to został wypuszczony wobec braku wystarczających dowodów. Kilka dni później zabił żonę i dzieci, a sam się podpalił. Kilka dni wcześniej milicja dostała list, w którym domniemany Wampir napisał, że nie wytrzymuje psychicznie i ma zamiar popełnić samobójstw.



Bartomix co to za post na odwal się, wklejka z wikipedii :p
Sprawa Marchwickiego była ciekawa, skazany na KS poszlakowo, głównie na podstawie pamiętnika który pisał inspirowany przez tajniaka w celi.

A że milicjanci mieli ciśnienie żeby znaleźć szybko sprawcę, albo podejrzanego, to przecież w naszych czasach gdyby grasował seryjny morderca to policja też by była mocno ciśnięta przez prasę itp.

A propos PRL - argument za KS - Karol Kot, wtedy powieszony, teraz na 100% by go uznano za niepoczytalnego.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:05  
Cytuj
Jestem przeciwny kary smierci ze względu na to ze ktoś moze się pomylić. Skuteczna kara to taka która jest odczuwalna. Kamieniołomy z 10 kilowym młotem w ręku były by lepszą resocjalizacją niż obecny system więzienictwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:57  
Cytuj
prawda, z wikipedii. ale tam jest wszystko dokładnie ujęte tak jak powinno być.
A w ogóle widzę że PiSiory niezłe poruszenie zrobiły wygrzebując temat czapy. Wczoraj klepali o tym w radiu, dzisiaj tak samo od samego rana. O Marchwickim także ciągle nawijają.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »