NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Jaki wybrac telefon do 2000zł ?,
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 11:50  
Cytuj
A ja mam pytanie do uzytkownikow tel typu samsung galaxy s iphone itd itp. ile bateria wam wytrzymuje w takich telefonach bo nie ukrywam ze jak ja kupuje tel to glownie patrze na baterie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 11:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 12:59  
Cytuj
Miałem już w posiadaniu, Galaxy Ace, miesiąc później S+, teraz SII. Nie zamieniłbym tego telefonu za żadnego HTC ;) Bateria we wszystkich tych telefonach nie wytrzymywała dłużej niż od rana do wieczora. W przypadku Ace jedynie, czasem nie dawała rady wytrzymać dnia. Używam raczej internetu mobilnego, czasem WIFI, 40/50 smsów na dzień, ~ 10 połączeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:06  
Cytuj
Ile bateria trzyma w smartfonach ?? Niestety krotko..Wszystkie firmy produkujace smartfony pedza jak oszalałe w pakowaniu do swoich modeli najnowszych procesorow.dwu lub nawet teraz cztero rdeniowych..pakowaniu grafiki ktora zawstydziłaby nie jeden PC ogromne wyswietlacze ale zapominaja o tym aby i baterie trzymaly dluzej . Dla bardzo wieli ludzi kwestia wytrzymalosci bateri jest bardzo wazna lecz niestety producenci o to jak narazie nie dbaja nalezycie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:28  
Cytuj
Tu bym się sprzeczał, ponieważ obecnie używane w smartfonach baterie, to baterie litowo-jonowe, czyli możesz ładować ją kiedy chcesz i jak długo chcesz. 24 godziny powinny Ci wystarczyć do używania bez ładowania, jeżeli i z tym masz problem, producenci wyciągają pomocną dłoń w postaci stacji dokujących, jaką ja sprawiłem sobie za niecałe 100 zł umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:35  
Cytuj
No i co z tego ze litowo-jonowe i co z tego ze mozna je szybko doladowac . One trzymaja krotko a nie zawsze niestety ma sie mozliwosc doladowania . W dodatku tak jak piszesz te stacje dokujace..ładowarki samochodowe trzeba sobie dokupywac a tanie nie sa . Jesli ktos kupie pierwszy raz smartfona to przezyje szok tak jak ja gdy zobaczy ile trzyma bateria .
Pierwsze co po zakupieniu smartfona to trzema sobie jakas aplikacje typu task killer zainstalwoac aby zabijała dzialajace w tle rzeczy i to troche wydłuzy zywotnosc bateri

Przy zakupie samrtfonu szukacjei info jaka ma pojemnosc bateria..jesli bedzie to przynajmniej 1500-1650mAh to juz bedzie znosna .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:47  
Cytuj
1500-1650mAh to juz bedzie znosna .

Szczególnie gdy aparat posiada 4,3 calowy wyświetlacz i 2 rdzeniowy procesor ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:51  
Cytuj
No oczywiscie ze jesli kupuje sie samrtfona z takimi parametrami jakie podales to musi byc lepsza ale ja mialem na mysli normalne smartfony a nie tez z najwyzszej połki bo one musza miec lepsza baterie .

W Galaxy jest 1650 mAh i to chyba jest za mało..oczywiscie mozna dokupic lepsza o pojemnosci 2000 mAh ale to nie sa tanie rzeczy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:59  
Cytuj
Bateria trzyma krótko, dlatego wszystkie smartfony mają mini USB które ułatwia ładowanie praktycznie wszędzie. Laptop, ładowarka, gniazdo zapalniczki, przenośne zasilacze usb, baterie słoneczne itp.
Ja już się tak nauczyłem że telefon jest cały czas podpięty do ładowania i to niezależnie gdzie jestem.
Ostatnio nawet byłem u klienta który w domu oprócz standardowego gniazdka 230V ma gniazdka usb, co prawda dziwnie to wygląda, ale przyszłość nadchodzi... ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:18  
Cytuj
Domyslalem sie ze w smartfonach bateria trzyma krotka i wiem co powoduje zuzycie tej baterii ale bardziej chcialem od was uslyszec suche fakty. Napiszcie poprostu kto jaki ma model tel i ilu mu trzyma bateria i przy jakim uzywaniu. Dla przykladu ja mam nokie C3 (tak tak wiem to nie jest smartfon ale to jest przyklad). Dziennie wysle kilka smsow a laczne czas rozmow nie przekracza 15 min dziennie to wtedy bateria trzyma mi oklolo 8 a czasem nawet do 10 dni jak jeszcze mniej rozmawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:29  
Cytuj
samsung galaxy s, ~1h rozmów dziennie, około 20-30 smsów/dziennie, stała synchronizacja maila i FB przez dane pakietowe albo wifi. 2 dni (od rana pierwszego dnia, do wieczora następnego dnia, czyli ~40 godzin).

ale

jeżeli jadę w trasę, mam włączony GPS, google nawigacja pobiera dane z sieci, to nie ma szans, żebym wytrzymał 6 godzin podczas stałej nawigacji (bez wpięcia kablem do ładowania).

rekordowo wytrzymał mi 4 dni. był włączony, kilka smsów dziennie, bez dzwonienia, bez neta.

aha - mam androida MIUI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 16:06  
Cytuj
HTC Sensation XL trzyma mi nie całą dobę.
Dziennie:
- 2-3h rozmów
- 1/2 sms
- synchronizacja gmail i firmowej poczty
- synchronizacja fb
- synchronizacja kalendarza
- internet gsm
- średnio codziennie 2/3 zdjęcia
- wieczorami latarka ;p

Telefon zazwyczaj ładuję ładowarką słoneczną kupioną na allegro, lub z portu USB w kompie, ładowarki sieciowej dawno nie widziałem ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 16:24  
Cytuj
Ja mam SE Xperia 10 Mini na androidze 2.1
Cały czas polaczony z intenetem ...pogoda..facebook itp plus rozmowy i smsy ..plus kilka fotek dziennie i wyslanie ich na chmure to 1 dzien trzyma . Przy nawigacji poprzez google maps tak jak czarnybrukes to gora 2 godziny . Przy wlaczonym GPSie i dedyckowana do niego aplikacja ( np trekbuddy ,,traseo lub endomondo ) 3-4 godzin .
Ja i tak jestem w dobrej sytaacji bo mam maly ekranik w smartfonie ( 2.66 )ale Ci z ekranem powyzej 3.2 cala to maja gorzej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:52  
Cytuj
A nie sądzicie, że telefon...powinien być telefonem? Służy do dzwonienia - ma nam zapenić łącznośc z rodziną, miejscem pracy.

Więc wystarczy, żeby była dobra ksiązka telefoniczna, przejrzyste menu i bateria trzymająca maksymalnie długo. Po co ta cała reszta?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
A nie sądzicie, że telefon...powinien być telefonem? Służy do dzwonienia - ma nam zapenić łącznośc z rodziną, miejscem pracy.

Więc wystarczy, żeby była dobra ksiązka telefoniczna, przejrzyste menu i bateria trzymająca maksymalnie długo. Po co ta cała reszta?


masz rację. jeżeli nie wiesz po co cała reszta, to jest Ci to nie potrzebne.

jeżeli jednak potrzebujesz, aby telefon był czymś więcej niż tylko przejrzystą książką telefoniczną to kup smartfona (jak wspomniane przez wątkotwórcę samsung galaxy czy iphone).
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:06  
Cytuj
Bukers - ja powoli po prostu zaczynam uciekać od tego całego gadżeciarstwa. Tu nie chodzi o to, żeby wiedzieć po co ta cała reszta, tylko o przerost formy nad treścią. Ja takich bajerów nie potrzebuję i tyle. A i tak je dostaję i muszę za nie płacić.

umiechumiechumiech I to jest bez sensu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:13  
Cytuj
no właśnie. TY nie potrzebujesz. ja wczoraj wracając z połonin odpisywałem na maile i wysyłałem zdjęcia;-) zaoszczędziłem sobie wiele czasu przed kompem w domu.

jeżeli nie chcesz mieć takiego telefonu, to zostań przy swoim starym telefonie. chyba nikt nie kazał Ci go sprzedać? podczas podpisywania aneksu na abo w sieciach GSM również można wybrać opcję bez tel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:20  
Cytuj
Tak właśnie zrobiłem. Zresztą telefon mam na kartę - nikt mnie nie zmusi, bym w ramach abonamentu płacił co miesiąc ratę za telefon, którego nie potrzebuję. Nawet jakbym go od razu sprzedał - więcej za niego zapłacę w tych ukrytych ratach, niż dostanę w komisie, czy sprzedając z ogłoszenia.

Tylko, że traz coraz trudniej kupić telefon bez bajerów, który jednocześnie je jest telefonem dla seniorów.... umiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:50  
Cytuj
Nie powiem zeby smrtfon byl glupim pomyslem bo sam z mila checia bym sobie sprawil cos takeigo, ale mnie wlasnie od smartfona odtraca krotki czas pracy. A czy ma ktos moze nokie e5 lub e6. Czy ktos moze poweidziec ile w tych tel trzyma bateria.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 19:05  
Cytuj
Sam myślałem nad nokią C6 z playa ale ktoś mi jej odradził..
Tu masz jej opis i komentarze : http://telep(...)?id=1717

Grubo zastanawiam się nad nokią C7 telefonik poezja metalowa obudowa, przednia szybka to prawdziwe wytrzymałe szkło.
Póki co jest droga w playu ale poczekam kilka mcy i potanieje wtedy ją biorę.

Tu jest opis i komentarze do koni C7 :
http://www.telep(...)?id=1774

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 19:22  
Cytuj
Stefan wiem ze C7 jest dobrym tel ale ja narazie jestem chyba jeszcze staroswiecki i wole tel z klawiszami takie jak np c3 jak mam czy e6.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 19:38  
Cytuj
Powiem ci tak, posiadam od 2 lat nokie E52 jak dla mnie telefon jest rewelacyjny.
Mam go dwa lata a bateria nadal trzyma mi spokojnie 4 dni przy codziennym pisaniu smsów i dzwonieniu a na początku trzymała mi ponad 6dni i to mi się w niej podobało najbardziej + metalowa wytrzymała obudowa.
Nie będę pisał co przeżył ten telefon ze mną ile upadków itd.
Ale widzę że masa znajomych ma dotykowe co na początku przerażało mnie teraz już mniej jakoś się przekonałem już trochę do tego pukania palcami w ekran smiech2
Nokia C7 tak jak pisałem jest jeszcze zbyt droga dlatego bede jeszcze katował swoją E52 smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 20:16  
Cytuj
Mirek777..jesli potrzebujesz telefonu tylko do dzwonienia czy pisania smsow to nie kupjesz smartfona czy nie ?? W ofertach chyba wszystkich operatorow sa zwykłe telefony i nikt nikogo nie zmusza do kupowania smartfona .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 20:52  
Cytuj
Ja mam SE Xperia NEO
Android 2.3.4
cały czas poączony z netem po za domem z sieci w domu wifi, synchronizacja kont mailowych fb i ok 2-2,5 godzin rozmów, dziennie + kilka maili.
do tego fotki itp bateria wytrzymuje do 40 godz (ale i tak ładuje zawsze przez noc chyba że zapomnę jezyk[z tąd wiem że do 40godz]) ale jak się więcej bawię gps i innymi bajerami to ledwie dzionek pociągnie
napiszcei skąd można aplikacje pościagać, nawet nie wiedziałem że można umiech

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 20:58  
Cytuj
Android Market??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 21:01  
Cytuj
Mariusz- zdziwiłbys się, ale poza komisami - gdzie starszych telefonów nie brakuje - ciężko kupić coś bez zbędnych bajerów.
(aparat, radio, dyktafon, odtwarzacz mp3, ....)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »