NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Uwaga na Tesco,
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:00  
Cytuj
Kilka dni temu na onecie byl artykul w ktorym jedna z pracownic wyjasniala skad roznice cenowe. Bierze sie to stad, ze pracownicy kradna produkty i zeby nikt sie nie zorientowal podmieniaja ceny . Jesli ktos wstuka w gogle, zapewne znajdzie artykul o ktorym wspomnialem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:01  
Cytuj
Tez właśnie czytam i szukam więcej info na ten temat żeby to rozkminić:
http://natab(...)79020000

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:03  
Cytuj
A to ciekawe. I wydaje mi się trochę nielogiczne, skoro potem to pracownicy są karani, ża wszelkie "wykryte" przez klientów przekręty. Ale - nigdy tam nie pracowałem a bazowanie na opowieściach tych, którzy są byłymi pracownikami, zawsze niesie ze sobą ryzyko przekłamań.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
Tez właśnie czytam i szukam więcej info na ten temat żeby to rozkminić:
http://natab(...)79020000


Wszystko ok, ale trzeba mieć połączenie z bazą. A na to sklepy się nie zgodzą.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:07  
Cytuj
m87 - za mało opisałeś - dobrze rozumiem - oni kradną a później podmieniają ceny na wyższe byśmy to my - konsumenci - wyrównywali ceny w sklepie gdy dojdzie np do remanentu ?

Andrzej no to za co ten medal ? - czyli jest to bezużyteczne..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:11  
Cytuj
Medal medalem, sam system może innowacyjny i świetny, ale niekoniecznie można go wprowadzić. Gdyby wyszła jakaś odgórna dyrektywa, że sieci handlowe mają obowiązek udostępnienia sygnału dla połączenia takiego kalkulatora z ich bazą, to wtedy nie miały by wyjścia i system by ruszył. A tak to jest, jest dobry, nowatorski, ale bezużyteczny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
m87 - za mało opisałeś - dobrze rozumiem - oni kradną a później podmieniają ceny na wyższe byśmy to my - konsumenci - wyrównywali ceny w sklepie gdy dojdzie np do remanentu ?

Andrzej no to za co ten medal ? - czyli jest to bezużyteczne..


Czytałeś, tam jest wyjaśnione. To lepszy, poręczniejszy i tańszy model urządzenia które dziś wykorzystują sklepy do inwentaryzacji. Wszystkie duże sklepy i hurtownie już mają taki sprzęt. Nie jest to tanie urządzenie. Jak by ich było tańsze i niezawodne to zbiją majątek.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:28  
Cytuj
Szkoda, przydałoby mi sie cos takiego do indywidualnych zakupów chytry
A co do inwentaryzacji to tak sie skłąda ,że kiedys brałem w tym udział i przyda się wymiana tych starych cegieł o ile one dalej obowiązują - ponieważ minął już kawałek czasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 11:29  
Cytuj
odkad trzeba se samemu nabijac towary to przestalem chodzic do tesko.nie dosc placic to i samemu sobie kasowac?zenujace. wole isc do biedronki .pozwalnialy kasierki i robia oszczednosci na kasjerkack.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 11:38  
Cytuj
Anka a moim zdaniem to dobre rozwiązanie - ponieważ możesz sama się rozliczyć bez czekania w weekendowych i przedświątecznych kolejkach - masz zamiar płacić kartą to własnie w takich punktach jak w tesco podchodzić ściągasz wszystkie kody, przelatujesz karta przez terminal i Cię nie ma - to lepsze niż 10 osobowe kolejki - jedna osoba to 3-5 minut ...policz sama umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 14:27  
Cytuj
w niedalekiej przeszłości w tesco w stw była promocja na masło 82% 2 za 6zł cena bardzo dobraumiech bo jedna sztuka kosztuje coś koło 4,59, Ludziska ładowały do wózka ile dali złapaćsmiech2 niestety jak zobaczyłem ze ważnośc masełka mialo jeszcze 4dni a na innych 8. Jak ktoś nakupił żeby mieć na przyszłość i nie zobaczył daty to się troszke przejechał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 14:43  
Cytuj
CYTAT
Kilka dni temu na onecie byl artykul w ktorym jedna z pracownic wyjasniala skad roznice cenowe. Bierze sie to stad, ze pracownicy kradna produkty i zeby nikt sie nie zorientowal podmieniaja ceny . Jesli ktos wstuka w gogle, zapewne znajdzie artykul o ktorym wspomnialem umiech

W tesco w stw też się takie rzeczy zdarzają, jest to celowy zabieg marketingowy. Dlatego zawsze jak wychodzę z tesco sprawdzam rachunek. Zawsze można zgłosić ten fakt u rzecznika praw konsumenta wyślą wtedy odpowiednia kontrolę. Aha i jeszcze jedno pamiętajcie że jak coś reklamujecie np. źle naliczony rachunek to pani w punkcie informacyjnym będzie wciskała wam ksero nie dajcie się zbajerować ksero może wziąć sobie oryginał jest zawsze dla klienta i na tej podstawie przeprowadzane są inspekcje (do rzecznika można zgłosić to mailowo).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 18:16  
Cytuj
Mi stanowiska samoobsługi przy kasowaniu również się nie spodobały. Skoro sklep zarabia na mnie krocie, to dlaczego mam jeszcze sam sobie kasowac towar? A po drugie - im więcej takich stanowisk - tym więcej zwolnionych - bo niepotrzebnych pracowników.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 18:59  
Cytuj
Ale nie każdy płaci kartą - wciąż większośc płaci gotówką i kasjerów tam nie ubywa - poniewaz mało kiedy widze ,żeby wszystkie kasy były czynne - nie będę stał z jednym batonem w kolejce 20 minut - dajcie spokój - podejdę i sie sam skasuje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:18  
Cytuj
A ja widzę bardzo wielu ludzi płacących kartą. Nie dziwmy się potem, że nie ma pracy. Sami wybieracie automat, zamiast żywego człowieka. Więc te automaty i was zastąpią. Z czasem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:19  
Cytuj
Mirku niezupełnie. Mam znajomą na kasie i jest happy z tych kas bo mówi że rozładowują ruch rano dzieki czemu nie trzeba przychodzić o 6 a o 7.30-8ej i dla niej to ważne i dla koleżanek też że 3-4 muszą być od rana. w nocy to co innego, ja np chodze tylko do samoobsługi i kasuje duże ilości towarów bez problemów

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
A ja widzę bardzo wielu ludzi płacących kartą. Nie dziwmy się potem, że nie ma pracy. Sami wybieracie automat, zamiast żywego człowieka. Więc te automaty i was zastąpią. Z czasem.

Sami pracownicy też są zadowoleni z tych kas bo mają mniej towaru do przerzucenia. Do tego te kasy nie zastąpią ludzi bo jak widać conajmniej jedna osoba pilnuje tych kas, pomaga przy ich obsłudze i pilnuje aby coś nie przeszło bez skasowania. Zwykłe kasy nie znikną bo nie każdy potrafi obsługiwać automaty zwłaszcza starsi ludzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 31 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:28  
Cytuj
Mirek777 - Ty coś porabiasz w życiu poza Stalowym-Forum ? good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:30  
Cytuj
No to co powiecie, na fakt że to dopiero eksperyment? Badanie rynku? Sprawdzanie, czy Polacy to zaakceptują? Jeśli zaczniemy masowo korzystać z czegoś takiego, to się okarze, że za jakiś czas w hipermarketach na stałe zagodzczą dwie kasy do obsługi gotówkowek i piętnaście stanowisk samoobsługowych. Ilu kasjerów będzie potrzebnych?

Trzeźwy - zajmij się swoim życiem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:35  
Cytuj
Mirek więc juz Ci mówie ,że to sie nie prszyjmie u większości a i tak zostanie i nie zmieni sytuacji w zatrudnieniach - kasjerek/kasjerów - dobre rozwiązanie ale nie wyprze stanowisk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 20:07  
Cytuj
Nie zgodze sie z opinia ze przez kasy samooblsugowe znikna normalne kasy. 3 lata temu bylem w irl i w tamtejszych tescach byly takie kasy i sporo kas normalnych. Kiedy odwiedzilem irl w tym roku ponownie w tescach nic sie nie zmienilo. Byly kasy normalne jak i samoobslugowe, i wcale tych normalnych nie bylo mniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 20:33  
Cytuj
Ja kasy samoobsługowe lubię bo 1. nie muszę stać w kolejce z puszką coli, bo samoobsługowe często są puste bo się ludzie ich boją, 2. nie muszę się użerać z panią kasjerką, która mimo milionów towarów przerzuconych przez czytnik robi to wolniej niż ja sam, 3. samoobsługowa kasa nigdy nie zadaje tego wkurzającego pytania "A grosika pan znajdzie?" i nie mówi nigdy "Mogę być grosik dłużna?"

mirku to wyobraź sobie, że idąc Twoim tokiem rozumowania, damy pracę jeszcze kilku ludziom i zlikwidujemy samoobsługowe stacje benzynowe... nie byłbyś zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 20:53  
Cytuj
Wiecie - ja bardzo chcę, żebyście w tej sprawie to wy mieli rację - i oby tak było. Ale żaden z was nie może zagwarantować, że te kasy nie spowodują zmniejszenia zatrudnienia w hipermarketach.

A jeśli chodzi o paliwa, to ich ceny juz są tak wysokie, że spkojnie w ramach tej ceny ktoś mógłby tankowac nam samochody...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 00:32  
Cytuj
Mirek one są stworzone na potrzeby klienta któremu się spieszy i który często rezygnuje także z zakupów po naocznym stwierdzeniu długości kolejki w której nie chce mu sie stać i wychhodzi - poza tym większość ludzi płacących kartą ma z tego profity - więc są same plusy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »