NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
aparat SONY alpha200,
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 20:26  
Cytuj
Czy w tym aparaciku można robić fotki z podglądem przez ekran, czy tylko przez wizjer??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 20:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 20:29  
Cytuj
Niestety, tylko przez wizjer.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 20:32  
Cytuj
ehh szkoda:( aparat git ale brakuje własnie robienia zdjęć przez ten wyświetlacz no i ruchomego ekranu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 26 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 20:45  
Cytuj
jak chcesz mieć podglad na ekranie to kup sobie zwykłą cyfrowke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 20:59  
Cytuj
\jak bym chciała mieć zwykłą cyfrówke to bym taką kupiła,a ten aparat mam juz kilka lat i tak dziś się zastanawiałam czy da rade w nim włączyć wyświetlacz, a tak poza tym jak nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz, zadałam konkretne pytanie i juz dostałam konkretną odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 21:02  
Cytuj
CYTAT
Czy w tym aparaciku można robić fotki z podglądem przez ekran, czy tylko przez wizjer??

Robienie zdjęć przez ekran to nie to samo, ja wolę robić przez wizjer w końcu to lustrzanka i należy dobrać sobie odpowiednio ostrość, a na ekranie obraz jest zniekształcony. Ja obecnie mam olego e520 i jestem bardzo zadowolony. Ma obie opcje robienia przez wizjer i lcd ale ja korzystam tylko z wizjera. Naprawdę polecam ta opcje, zdjęcia będą dużo lepsze, spróbuj się tego nauczyć tak też jest fajnieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11822
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 21:17  
Cytuj
A jak jakoś przyzwyczaiłem się do robienia zdjęć przez ekran. Fakt - nie ma lustrzanki - tylko troszkę bardziej zaawansowanego kompaka, ale uważam że to jest po prostu wygodniejsze. Patrząc przez wizjer - wcale nie zauważam, czy ostrość jest ustawiona gorzej czy lepiej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 21:37  
Cytuj
Nieno przez wizjer zawsze wolałam robić, ale czasem przydal by sie ekranik podam taki przykład:
jak robiłam zdjęcie tłumika w samochodzie to praktycznie musiałam się kłaść na ziemi zeby przez wizjer cos zobaczyć,a tak na ruchomym wyświetaczu kucam ustawiam wyświetlacz i pstrykumiech chodzi mi właśnie o tą strone praktyczną. umiech Ale chyba czas na zmiane sprzętu na cos bardziej PRO, A aparat mam ten kilka lat i tak właśnie mnie dziś ruszyło czy da rade włączyć ten wyświetlacz, do tej pory o tym nie myślałam dlatego pytamumiech i bardzo dziękuje za odpumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11822
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 22:11  
Cytuj
A ja do korzystania z wyświetlacza ostatecznie przekonałem się w naszych Tatrach. Robię zdjęcia i widze jednocześnie jakie zrobię w następnej kolejności - o wiele łatwiej obserwowac plener i sprawdzać, czy z tego ogromu piękna dookoła człowiek wychwycił to, co chciał.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 13:32  
Cytuj
CYTAT
Nieno przez wizjer zawsze wolałam robić, ale czasem przydal by sie ekranik podam taki przykład:
jak robiłam zdjęcie tłumika w samochodzie to praktycznie musiałam się kłaść na ziemi zeby przez wizjer cos zobaczyć,a tak na ruchomym wyświetaczu kucam ustawiam wyświetlacz i pstrykumiech chodzi mi właśnie o tą strone praktyczną. umiech Ale chyba czas na zmiane sprzętu na cos bardziej PRO, A aparat mam ten kilka lat i tak właśnie mnie dziś ruszyło czy da rade włączyć ten wyświetlacz, do tej pory o tym nie myślałam dlatego pytamumiech i bardzo dziękuje za odpumiech

To w takim razie polecam nikona D5000 ma właśnie te funkcje o które pytasz, dodatkowo jako lustrzanka ma możliwość nagrywania filmów. Karty SD więc są tanie w przeciwieństwie do mojego olego ktory jest na CF i xD.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 16:09  
Cytuj
Mam sony h-9, ma wizjer i wyswietlacz. Jesli chcesz zeby zdjecie bylo nieporuszone bo robisz zblizenie ( lub w slabych warunkach oswietleniowych) to najlepiej korzystac z wizjera , bo aparat jest wtedy stabilniejszy, ma wiecej punktow podparcia ( a takze mniej czerpie akumulator).

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 16:11  
Cytuj
CYTAT
Mam sony h-9, ma wizjer i wyswietlacz. Jesli chcesz zeby zdjecie bylo nieporuszone bo robisz zblizenie ( lub w slabych warunkach oswietleniowych) to najlepiej korzystac z wizjera , bo aparat jest wtedy stabilniejszy, ma wiecej punktow podparcia ( a takze mniej czerpie akumulator).

Zgodzę się z tym, popieram również że znacznie mniej czerpie baterii, przy lcd robie moim olkiem ok. 160-200zdjęć przy czyn na wizjerze ok 450zdjęć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »