NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Finansowanie kościoła,
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 19:28  
Cytuj
Nie mam nic przeciwko temu aby księża brali pieniądze za wszelkie posługi.
Jak ktoś chce niech da wszystko co ma.Jego sprawa.

Z przynależnością do jakiegokolwiek kościoła jest jak np.z harcerstwem.Jeśli chcę do niego należeć,muszę przestrzegać pewnych praw,w tym przypadku statutu.Nie pasuje mi to odchodzę bądź w ogóle się tam nie zapisuję.

Jestem jednak przeciwnikiem tego,aby z państwowych lub samorządowych pieniędzy finansowano jakiekolwiek kościoły lub związki wyznaniowe,w dodatku wychodzi na to że obowiązkowo.
Podatki płacą wszyscy nie tylko wierzący i nie tylko ci,co należą do danego kościoła.To co posiada budżet państwa pochodzi właśnie z podatków.
Upraszczając-tak jak każda organizacja czy stowarzyszenie,niech kościoły utrzymują się z własnych składek,w tym przypadku datków-tacy,ofiar, darowizn itp.
Faktycznie jesteśmy ostatnim krajem o teoretycznie tak dużej liczbie osób praktykujących.Padły bastiony takie jak Irlandia czy Hiszpania.
Kolej na Polskę.Najwięcej do rozkładu Kościoła przyczyniają się sami księża.I dobrze.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 19:28  
Cytuj

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:49  
Cytuj
Jusek na to nie trzeba będzie długo czekac- ponieważ juz w najbliższym czasie zaczną sie drastyczne spadki % wiernych...i także zgadzam się ,ze to tylko i wyłącznie wina kapłanów - nie przyciągaja tylko odpychają...nie wyrażają skruchy ani nie biorą na siebie winy/odpowiedzialności to mnie razi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:51  
Cytuj
CYTAT
Jusek na to nie trzeba będzie długo czekac- ponieważ juz w najbliższym czasie zaczną sie drastyczne spadki % wiernych...i także zgadzam się ,ze to tylko i wyłącznie wina kapłanów - nie przyciągaja tylko odpychają...nie wyrażają skruchy ani nie biorą na siebie winy/odpowiedzialności to mnie razi.

I tu muszę przyznać ci rację. Nawet w takich miastach jak Częstochowa (jasna góra) na kazaniach lepiej nie słuchać. Księża swoimi teoriami odstraszają młodzież, dlatego za parę lat średnia ludzi w kościele to będzie 80lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:03  
Cytuj
Będzie tak jak w Irlandii - gdzie stare kościoły/zamki sa już zmieniane na szkoły i inne instytucje.
Może dzieci moich dzieci - wnuki...kiedyś zapytają się mnie co to za budynki a ja powiem ,że obecnie to np. filharmonia lub teatr chytry
Wtedy częściej bym tam zapewne chodził i uwazniej słuchał umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:29  
Cytuj
Nie zapominajcie, że mimo wszystko jesteśmy krajem katolickim. To nasza wiara, nasza tradycja i historia. Jeszcze nie tak dawno, nasi rodzice walczyli o to by Krzyż mógł wisieć w zakładzie pracy, szkole, urzędzie. Ja sam, chyba przez prawie większośc podstawówki na religię chodziłem do salki katechetycznej przy kościele.

Nie można wycofywać się z czegoś, o co słusznie walczyli ludzie, bo paru odszczepieńcom w głowie się poprzewracało.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:32  
Cytuj
popieram w 100% wypowiedź juska, ja też nie mam ochoty finansowac kościoła a muszę, nie mam ochoty utrzymywac 3 nauczycieli od religii w szkole moich dzieci(podczas gdy tylko 1 nauczyciel od historii!) a muszę.... i takich przykładów możnaby podac jeszcze kilka

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:39  
Cytuj
Dlatego jestem zdania, że księża powinni uczyć religii za darmo. Tylko jakoś nikt nie jest w stanie podać o jakich kwotach mówimy. Może tak na prawdę porównywanie pensji etatowego nauczyciela z pensją księdza, jest nie miarodajne?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:39  
Cytuj
Mam córę w pierwszej klasie. W tygodniu ma jedną plastykę, jedną muzykę, dwa razy W-F ale zawsze jeden jest zamieniany na coś innego a religia jest zawsze dwa razy w tygodniu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:58  
Cytuj
w PSP nr 4 dzieci w V klasie mają trzy razy religię a tylko jeden raz historię- naprawdę mądre posunięcie od strony planujących edukację młodych chłonnych ludziumiech

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:24  
Cytuj
CYTAT
w PSP nr 4 dzieci w V klasie mają trzy razy religię a tylko jeden raz historię- naprawdę mądre posunięcie od strony planujących edukację młodych chłonnych ludziumiech


No i to jest własnie chore. Co możemy zrobić? To od szkoły chyba nie zależy tylko prikaz idzie z góry.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:29  
Cytuj
3 religie w tygodniu to lekka paranoja - ja miałem jedna a i tak nie chodziłem - chodzili nam na rękę i dawali ją na ostatniej godzinie - więc dylematu nie było...sprawdzacie czy wasze dzieci chodzą na nie wogóle ?...ksiądz po kolendzie sprawdza czy mają wszystkie katechezy w zeszycie i powklejane obrazki - ja zawsze mówiłem ,że pożyczyłem koledze do przepisania chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:31  
Cytuj
Religia jest zawsze jako pierwsza. Córka chce chodzić no i ma siedem lat więc jeszcze nie wagarujeumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:58  
Cytuj
Wydaję mi się, że każda szkoła sporządza plan nauczania- nie jest to narzucone z góry a na pewno nie przez kuratorium bądź ministerstwo gdyż wtedy wszystkie szkoły (przynajmniej w StW) miałyby ten sam program dla danego rocznika, ja mam wrażenie, że religią zapycha się wszystkie "dziury, okienka" tak naprawdę wg przepisów to od rodziców/opiekunów prawnych zależy czy w ogóle lekcje religii mają się odbywac... tylko, że nikt o to nie pyta i nie wymaga żadnych wniosków o zorganizowanie lekcji- jest to z góry po prostu narzucone.....mimo to myślę, że nawet gdyby w szkole pytano czy rodzice wyrażają zgodę na 3xtyg lekcje religii żaden rodzic nie miałby nic przeciwkoumiech

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 23:02  
Cytuj
Mnie pytano czy się zgadzam na uczęszczanie przez dziecko na lekcje religii o ilości godzin w tygodniu nie było mowy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 23:19  
Cytuj
mnie pytano jedynie w przedszkolu, natomiast jednego roku pani przedszkolanka zasugerowała nam-rodzicom abysmy nie wyrażali zgody na lekcje religii gdyż dzieci w przedszkolu są zbyt małe aby cokolwiek z tego zrozumiec a przy tak wielu programach unijnych, angielski, gimnastyka korekcyjna i tak brakuje czasu na dydaktykę, przyznam, że było to bardzo odważne i jakimś cudem nie skończyło się krucjatą, paleniem na stosie itdumiech

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »