NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
01-01-2012 paliwo po 6 zł,
Posty: 212
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:32  
Cytuj
Wtrącę się JerseyShore do tej mega inteligentnej dyskusji uśmiech
Widzisz, to, że paliwo drożeje to jest twój problem ponieważ sobie nie radzisz w obecnej sytuacji. Zbyt mało zarabiasz. Zmień pracę na bardziej płatną. Mało nie przewróciłem się z wrażenia jak przeczytałem to co ten gość pisze good Kto takich robi???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:32  
Cytuj
czarnybruker - aaa no tak, zapomniałem ,że przecież to takie proste umiech
Tylko napisz mi w której pracy w stalowej (mając magistra) dostane na wejściu minimum 2 tys na rękę - bez firm mieszczących się na ulicy Solidarności chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:36  
Cytuj
jak ja nie zarabiałem tyle ile chciałem to robię coś na własny rachunek i zarabiam więcej niż 500litrów/miesiąc. to chyba nie jest takie trudne?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:36  
Cytuj
oh_yea Ja za to trzymam sie dalej na nogach i nie wiedze żadnych konkretnych argumentów - pytam gdzie mam w STW perspektywe lepszej pracy za wyższą kasę - daj argumenty zamiast sypac pustymi textami - typu mdleje z wrażenia - bo wg mnie to świadczy ,że nie amsz nic do dodania do mega inteligentnej dyskusji umiech
Poza tym nie prościej byłoby mi dac podwyżkę w obecnej pracy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:39  
Cytuj
spytaj szefa czy da Ci podwyżkę. nie nas ;-)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:41  
Cytuj
No to trzymaj się dalej na swoich twardych nogach i słuchaj rad typu znajdź sobie lepiej płatną pracę, żeby móc jeździć swoim niespłaconym samochodem. Niektórzy są ślepi i szczycą się tym, że stać ich na podwyżki. Niedługo wszystko pójdzie w górę, nie tylko paliwo, a nerwowość tych których nie stać na luksus droższych opłat będą tłumić służby policyjne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:41  
Cytuj
Czarny bruker na własny rachunek poza praca to sobie moge wyczarowac na forexie 1000litrów w tydzień - i to jest kasa ktorej nie musze wydawać na ciągłe podwyżki - co mnie obchodzi ze w UE jest wyzsza cena tam sa i wyzsze zarobki - logika człowieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:48  
Cytuj

czarnybukers i oh yea pisza madrze zeby nie narzekac tylko zaczac zarabiac wiecej. Ale nie biora pod uwage jednej malej rzeczy. Nie kazdy ma prace. Niestety przed swoim nazwiskiem moge dopisac mgr. Dlaczego niestety. Ostatnio w bezrobociu powiedzieli mi ze przez moje wyksztalcenie nie mam co startowac np na szkodzelenie prawka C, C+E bo mam za wysokie wyksztalcenie, a w miejscu gdzie moge mi zaoferowac jakas prace slysze tylko ze dla ludzi z moim wyksztalceniem nie maja ofert pracy (zalecialo mi wtedy textem z kiepskich). Niestety rozsylalem CV po calej polsce zero odzewu.


P.S. A ruszyc jakis wlasny interes mnie nie stac, albowiem poniewaz gdyz nie mam jeszcze oszczednosci a na dofinansowanie z urzedu pracy jest juz za pozno w tym roku. Moze w przyszlym roku mi jakos pomoga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:54  
Cytuj
Tommi no więc w Twoim przypadku piszą brednie - jak możesz sobie znaleźć lepszą pracę skoro wciąż po mgr siedzisz w pośredniaku i masz zero HALO po rozsyłaniu CV - moi znajomi są obrotni , wykształceni i nie siedza na dupie - tylko rozwożą gdzie się da - i od roku nie mają pracy - dlatego takich bzdetów w obecnych czasach jak znalezienie sobie lepszej pracy od tak sobie - nie moge czytać chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:57  
Cytuj
Ale ja nie powiedzialem ze nie szukam i czekam na dzialanie PUP. Ja napisalem co mi tam powiedzieli jak u nich ostatnio zagoscilem. A od samego poczatku szukam robote na wlasna reke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:59  
Cytuj
No to oczywiste - bo PUP Ci roboty nie znajdzie - to samo przytoczyłem do moich znajomych którzy na pośredniak nawet nie licza tylko sami rozwożą nie tylko po STW...bo tu już dawno stracili nadzieje - Kraków, Warszawa, Lublin, Rzeszów...gdzie widzą sensowną ofertę tam jadą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 20:29  
Cytuj
CYTAT
jak ja nie zarabiałem tyle ile chciałem to robię coś na własny rachunek i zarabiam więcej niż 500litrów/miesiąc. to chyba nie jest takie trudne?


Jakby było takie proste jak sugerujesz to nie było by biednych ludzi w tym kraju. Każdy by miał własną wille i czerwone ferrari ;]
Chyba nie myślisz że ludzie tyrają za minimalną bo lubią?

Też nie znam nikogo komu PUP znalazł pracę. Do nich się idzie żeby się zarejestrować (ubezpieczenie) i zerknąć czy nie ma ciekawych szkoleń. A robotę to trzeba sobie samemu znaleźć.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 21:26  
Cytuj
Starajcie się o pracę do odlewni, dyplom schowajcie w szafę (jak robiliście go tylko dla satysfakcji). W odlewni dobrze płacą. sam jestem po studiach a zarabiam z inżynierem mniej niż robol w odlewnii - przykre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11997
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 06:42  
Cytuj
Z ta lepiej płatną pracą, to jak z udawaniem, że król nie jest nagi. Na podkarpaciu zarabia się mało, i żeby zarabiac więcej, trzeba praktycznie zrezygnować z życia rodzinnego, lub miec plecy i wylądowac na stołku kierownicznym bez nienormowanego czasu pracy. To nie rozwiązuje problemu. Prpblemem jest Państwo, sięgające coraz głębiej do naszych kieszeni zamiast do kieszeni ludzi bogatych i do systemu bankowo -ubezpieczeniowego - tam są pieniądze, których unia nie chce pozwolić na m ruszyć.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 07:02  
Cytuj
Mega socjalizm puka do naszych drzwi jak czytam: "Zabrać bogatym".
To proste. JerseyShore pisałeś, że jesteś urzędnikiem a później, że chcesz więcej zarabiać. Jako urzędnicy zarabiacie bardzo dobrze i po tobie widać, że nie przepracowujesz się. Masz czas na pisanie w godzinach pracy. Jak ty i twoi koledzy dostaniecie podwyżki to paliwo faktycznie będzie po 15 złotych.

czarnybukers dobrze napisał nie jesteś zadowolony z pracy i płacy rozejrzyj się w koło jak nie znajdziesz lepiej płatnej pracy to sam sobie stwórz miejsce pracy. Wtedy sam będziesz decydował ile pracujesz i jak ciężko pracujesz. Sam sobie będziesz szefem.

Ten kto myśli głową nie narzeka. A jak się komuś nie chce i czeka, że mu dadzą to ma problem.

PS komu zabierzecie jak już oskubiecie tych bogatych. Bo to, że nadal będzie bida nie mam złudzeń.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 10:11  
Cytuj
Post nie na temat ale po czesci zwiazany z gospodarka kraju ;) .
KGHM stracil w od expose premiera 25 % , z ceny 170 zloty do 129,30 zloty . Ktos ladnie sie oblowil na krotkiej sprzedazy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11997
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 11:13  
Cytuj
Zabrać tym, którzy maja z czego dać. Za czasów przedrozbiorowych, własnie ci najbogatsi odmówili zasilania Skarbca. Zaczeli tworzyć własne armie, własną politykę. Po to sa bogaci by płacili wysokie podatki. Nie mozna wiecznie ciągnąc w warstwy średniej i od ludzi biednych. To jest najłatwieksze - bo najłatwiej taklich uciszyć, podczas dgy bogaci mają wpływy......

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 11:41  
Cytuj
Andrzejko: W którymś z tematów oczerniano urzędników - i napisałęm ,że pełniłem taką funkcję i wiem ,że nie maja lekko - później ktos to podłapał w temacie o konkursie - bodajże - ifeelgood - i napisał ,że pełnie takie samo stanowisko jak i on - urzednicze - tyle ,że ja już w tym środowisku nie funcjonuje umiech - więc wyryfikuj to co piszesz pod czyimś adresem.

Już pisałem - "łatwo powiedzieć, trudniej zrobić" - łatwo jest radzić gdy już coś się osiągneło - zmień prace na lepsza - proste - datego zgadzam się z Fractalem , że gdyby to było takie proste to nie byłoby "ludzi którzy tyraja za minimalna krajową".
Mnie ten problem nie dotyczy - dlatego wypowiedziałem się na podstawie znajomych - dlatego poprosiłem o dowolny przykład jaki i ja podałem np na zarobek 1000litrów w tydzień - nikt inny nie dał konkretów - do zmiany pracy na lepszą w STW - a co do zakładania własnej firmy - to mnie nie rozśmieszaj smiech2
Bo masz przykład Tommi-ego - który szuka na własną rękę a na swoją firme go najzwyczajniej nie stać - poza tym to tylko wierzchołek góry lodowej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 12:05  
Cytuj
Characz za bendzyne na drogi zaplacimy ale i tak nie pojezdzimy czesto,gdyz wjezdzajac na autostrade pamietajmy o tym ze nalezy co kilka kilometrow uiszczac myto za przejazd droga,na stosownych bramkach.
W ten sposob panstwo zarabia na obywatelu drugi raz,jezdzac po drogach ktore daleko odbiegaja najczesciej od unijnych standardow.
Jak to jest ze my polacy nie umiemy budowac dobrych szos,a nawet jak cos wyjdzie,nie robia si koleiny,asfalt nie peka to nasze sluzby drogowe dokonuja zaraz jakis przerobek,bo np nie zrobili wczesniej kanalizacji pod droga lub musza rozkopac asfalt by polozyc jakies kable dzieki temu jezdzimy taka wspaniala droga,podskakujac w swoim aucie na wybojach,posluze sie tu przykladem chocby drogi wyjazdowej ze Stalowki do Agatowki.
Czlowiek naprade zxastanawia sie na co te pieniadze z ubezpieczen i paliwo ida.
Paliwo po 6zl!?ludzie to trzeba kupic rower i to wszystko olac albo konia,mieso podrozeje to sie go zje.
Bida i bezrobocie w tym kraju szaleje a PUP podobno dalej oferuje oferty pracy od kilku tygodni nieaktualne.
Niedlugo bedzie tak ze w konkursach bedzie mozna jako najwyzsza wygrana dostac stanowisko pracy zamiast kasy,samochodu czy wycieczki a ludzie beda sie cieszyc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
Zabrać tym, którzy maja z czego dać. Za czasów przedrozbiorowych, własnie ci najbogatsi odmówili zasilania Skarbca. Zaczeli tworzyć własne armie, własną politykę. Po to sa bogaci by płacili wysokie podatki. Nie mozna wiecznie ciągnąc w warstwy średniej i od ludzi biednych. To jest najłatwieksze - bo najłatwiej taklich uciszyć, podczas dgy bogaci mają wpływy......



miriam przecież bogaci płacą wyższe podatki. Możesz bardziej sprecyzować swoją wypowiedź dotyczącą tych wyższych podatków?


JerseyShore, sam podałeś przykład zarabiania na forexie, czyli jest to możliwe. Jedyny warunek, trzeba mieć wiedzę a z tym w naszym kraju największy problem. Nie mówię, że większość to nieuki ale większość nie narzeka. Ktoś kto jest fachowcem zarabia dobrze i nie prosi o podwyżkę jak pracuje u siebie to zarabia dobrze. Jak pracuje u kogoś to ten ktoś na nim dobrze zarabia więc dba o niego i płaci mu odpowiednio. Inna sprawa, że niektórym zawsze mało ale na to już lekarstwa nie mam.

Tak czy inaczej płaci się za jakość pracy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 22 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 16:20  
Cytuj
może troszkę nie na temat i pewnie zostanę przez wielu wyśmianych ale zapytam czego sie spodziewaliscie po partii rzadzacej w ktorej polowa to żydostwo? Mazowiecki, bartoszewski itd. Ktos kiedys powieddział ze poddczas II wojny światowej zgineli najmądrzejsi polacy i najgłupsi zydzi a teraz w polsce zyja na odwrot najmadrzejsci zydzi(glowa) i polacy(tułów). Polaków ma byc 15 mil do roboty. Ale ja sie wybrało taki rzad to sie ma...to moje zdanie mozecie sie smiac.Nie jestem pisowcem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 17:18  
Cytuj
Głupie to co piszesz ale niech ci będzieumiechumiech. A czy prawosławni lub ateiści ci nie przeszkadzają?

Przecież połowa ludzi nie poszła do wyborów. Widocznie taki rząd jaki jest teraz im odpowiada bo jak to inaczej tłumaczyć? Niektórzy mówią że nie poszli bo i tak to nic nie zmieni a wg. mnie to bardzo naiwne tłumaczenie lenistwa. Gdyby tak naprawdę chcieli zmiany rządów to poszli by zagłosować.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 17:33  
Cytuj
CYTAT
bodajże - ifeelgood - i napisał ,że pełnie takie samo stanowisko jak i on - urzednicze - tyle ,że ja już w tym środowisku nie funcjonuje umiech - więc wyryfikuj to co piszesz pod czyimś adresem.

ziom gdzie to takie cuda pisalem, musialem byc na...iony do potegi ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 22 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 18:22  
Cytuj
Andrzejek ty w wiekszosci piszesz głupty i jakoś też ci jestumiech ktos kto jest bardziej w temacie moze poczęsci przyznać mi rację - mozesz sie posmiac bo tyle ci pozwala stan twojej wiedzy, a zydokomunie własnie chodzi o takich jak ty i tak myslacych... a to ze ludzie nie chodza na wybory to raz z lenistwa a dwa niew iedza na kogo głosować, a to że wygrało Po to dlatrgo ze ludzie głosowali na nich przeciw Pis

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 18:40  
Cytuj
Ty nie pisałeś o żydokomunie tylko o żydostwie. Z małej litery więc uznałem, że chodzi o wyznanie. Dlatego więc zapytałem czy Ci prawosławni i ateiści nie przeszkadzają w naszym parlamencie. Musisz być bardziej precyzyjny.

Jedni głosowali na PO przeciw PiS a ci co nie poszli to dlatego, że nie mieli swojego reprezentanta. Wygląda na to, że i jedni i drudzy nie mieli reprezentanta a mimo wszystko jedni poszli. Poszli przeciw PiS. Dobrze to zrozumiałem?

Ja i tak uważam, że ci co nie poszli uznali iż tak jak jest, jest ok i nie należy tego zmieniać.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »