NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
01-01-2012 paliwo po 6 zł,
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 14:19  
Cytuj
CYTAT
Czy rzadzi Tusk , Kaczynski czy ktos inny , cena bylaby taka sama

Masz racje. Ale rzad moze troche poluzowac rodakom poniewaz niedlugo wiekoszosc polakow nie bedzie stac na nic.
P.S. Moze cena bylaby taka sama ale wczesniejsze rzady staraly sie chodz troche pomoc polakom i jak cena paliwa szla do gory to obnizaly akcyze na benzyne. A tusk podnosi. I pragne przypomniec ze przed pierwsza kadencja rzadu tuska, nasz kochany premier obiecywal ze nie podniesie VAT, a jesli ktorys z jegos ministrow zaproponuje takie rozwiazanie to wywali go z rzadu. A co tusk zrobil jak komorowski zostal prezydentem. Chyba sami pamietacie, wiec jak tu mozna komus takiemu ufac i jak mozna bylo pozwolic mu jeszcze jedna kadencje rzadzic panstwem. I dla wszystkich krzykaczy: Nie nie jestem jakims PISOWCEM. Jestem poprostu zmeczony tym co sie dzieje w polsce i tym jak rzad tuska doprowadza do zubozenia i tak juz biednego narodu polskiego. On dba tylko o elity i jego rzadu od samego poczatku byly rzadami dla elit.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 14:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 14:19  
Cytuj
Jak zwykle płacz i narzekanie.

Ja uznam że naprawdę mamy kryzys kiedy ludzie przestaną jeździć do pracy autem i przerzucą się na rower.
Zwłaszcza tacy co mają do roboty 500 metrów a i tak jeżdżą samochodem (znam takich kilku chytry )

Niby bieda a nie ma gdzie zaparkować. Rodzinę bez samochodu to ze świecą szukać. A takich co mają po dwa to na pęczki i przybywa.

PS. Kto ma diesla zawsze może jeździć na oleju po frytkach smiech2

PS2

CYTAT
Czy rzadzi Tusk , Kaczynski czy ktos inny , cena bylaby taka sama


Myślę że nie ma dla nas różnicy czy premierem jest Tusk czy Napieralski czy Pawlak czy kto inny.

Kaczyński - tu jest różnica, on powiedział stanowcze nie wszelkim cięciom i oszczędnościom. Titanic tonie a on każe grać głośniej orkiestrze ;] Dobrze że wtopił, facet by pewnie kazał dodrukować pieniędzy chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 14:38  
Cytuj
Do Common Raila nie wlejesz oleju po frytkach! to nie silnik diesla jak w audi 80 ze spali wszystko co oleiste

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 14:47  
Cytuj
pisząc red bull miałem na myśli olej opałowy.
Czytałem na jednym forum paliwowym, że po przeprowadzonej kontroli stacji paliw, okazało się że ten sprzedawany na stacji sieci Statoil jest lepszej jakości od sprzedawanego tam zwykłego oleju napędowego.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1985
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 14:58  
Cytuj
W 2014 roku paliwo będzie kosztować 15 zł. Skutecznym wyjściem są inwestycje w alternatywne środki transportu, aby stały się bardziej opłacalne dla firm. Zacznijcie od kolei. Ktoś ma inne propozycje?

Skąd przeświadczenie, że każdy musi mieć samochód? Za łatwo można zdobyć prawo jazdy i sprowadzić auto z Niemiec. Po polskich drogach porusza się coraz więcej tanich pojazdów najniższej klasy. Nie mają żadnych szans po czołówce z tirem. Potem takie zawalidrogi wyjeżdżają na ulice, nie umieją jeździć, blokują ruch i są gigametrowe korki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 15:19  
Cytuj
Od razu po 25zł sciana

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 15:25  
Cytuj
Wyborco po co się ograniczać nie po 15 tylko po 100 zł za litr.

A tak na poważnie to skąd ci przyszło do głowy te 15 zeta za dwa lata?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:00  
Cytuj
Teraz wszyscy do tych prognoz podchodzicie z lekką drwiną i rezerwą. Ale co zrobimy, jak ceny paliw na prawdę staną się n ie do przyjęcia? To nie będzie tylko problem nie opłacalności posiadania samochodu (a przecierz są sytuacje, że nie da się obejść bez własnych czterech kółek) Wówczas wszystko będzie bardzo drogie - od żywności począwszy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:03  
Cytuj
Przecież ceny paliwa już nie są do przyjęcia. A on wyskoczył z ceną z sufitu - tylko 15 zł...tez chciałbym wiedzieć na jakich danych sie opiera, czy to tylko jego indywidualna kalkulacja chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:08  
Cytuj
CYTAT
I zaś politykujecie ale temat cen paliwa boli wszystkich.
Dojdzie do 6 zł i coi nic. Dojdzie do 7 i co i nic. Bojkoty stacji są bezsensowne bo ponad 90% obrotu robią firmy. A one i tak i tak musze kupowac paliwko żeby robić obrót.
Orlen i reszta ma gdzieś że kaziu i stasiu ponarzekaja i bojkot zrobią skoro masa firm i tak swoje przejeździ.
Nie mam żadnego wpływu na ceny paliwa zwłaszcza że niekorzystny kurs euro i dolara nas coraz bardziej pogrąża i nie mamy na to wpływu bo złotówka jest więcej warta niz wynosi jej oficjalny kurs. Dolar jest np mocno zawyżony ale agenche ratingowe robią robote


Jesli paliwo bedzie po 6 zł to automatycznie przezucam sie na PKS i jezeli bedzie cena paliwa rosla to sprzedaje auto !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:11  
Cytuj
CYTAT
Wyborco po co się ograniczać nie po 15 tylko po 100 zł za litr.

A tak na poważnie to skąd ci przyszło do głowy te 15 zeta za dwa lata?

walka z globalnym ociepleniem :] 200mld elro wyrzucone w powietrze do 2020 go ktoregos roku :] 15 zeta to zacheta bedzie w ramach unijnego programu "cofnij sie w rozwoju i przesiadz sie na rower" oraz "komunikacja miejska jest ok" ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1985
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
Jesli paliwo bedzie po 6 zł to automatycznie przezucam sie na PKS i jezeli bedzie cena paliwa rosla to sprzedaje auto !!!!
Bez popytu nie ma podaży. Komu sprzedaż auto, jeżeli nikt nie będzie chciał kupić, a każdy sprzedać?

Do końca kadencji rządu w ramach zaciskania pasa ceny paliwa dojdą nawet do 7-8 zł. Nie można tego uniknąć. Więcej zapłacicie za bilety w PKS. Ceny towarów i usług wzrosną - po prostu trzeba szukać alternatywnych środków transportu. Kolej jest w opłakanym stanie, nie ma torów, dlatego nikomu się nie opłaca. Gdyby ktoś porządnie wziął się za infrastrukturę, znalazłoby się więcej chętnych i byłoby mniej tirów na drogach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:18  
Cytuj
Ludzie - najpóźniej za pięćdziesiąt lat, złoża ropy i tak będą na wyczerpaniu. Fakt, że złoża u wybrzeży Brazylii odsunęły wyrok, i dały ludzkości dodatkowy czas, niewiele tu zmienia. Jeśli ogromnym kosztem ludzkość nie znajdzie czegoś alternatywnego do wykorzystania na tę samą skalę czeka nas haos, wojny i cywilizacyjna zapaść. My może tego nie dożyjemy - ale nasze dzieci i wnuki owszem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:25  
Cytuj
Ja jestem za tym ,że w stalowej jeździły tramwaje chytry uważam ,że to byłby luxus dla naszego miasta na miarę 22 wieku - i personalnie dla mnie smiech2
Wyborca Ty chcesz coś rozwijac a jak narazie to sie wszystko zwiją - w tym problem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:28  
Cytuj
Być może nie będzie innego wyjścia jak zelektyfikoanie miast i stworzenie w każdym własnie automatycznej, sieci komunikacyjnej, która zastąpi cywilny ruch samochodowy (pisałem o tym wcześniej)

Może w takie projekty unia powinna ładować kasę?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:42  
Cytuj
CYTAT
Być może nie będzie innego wyjścia jak zelektyfikoanie miast i stworzenie w każdym własnie automatycznej, sieci komunikacyjnej, która zastąpi cywilny ruch samochodowy (pisałem o tym wcześniej)

Może w takie projekty unia powinna ładować kasę?


"zelektyfikoanie"? smiech2

Miałeś na myśli "zelektryfikowanie"?

Miasta z reguły już są zelektryfikowane, ja tam mam prąd w gniazdku i latarnie pod blokiem umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:45  
Cytuj
No własnie tego się obawiałem - poczytaj jakąś ksiązkę - może coś gdzieś kiedyś zrozumiesz.

Widzisz gdzieś w Stalowej Woli sieć elektryczną dla tramwajów? Tory tramwajowe? Może dla jakiegoś nowocześniejszego rozwiązania opartego na zasilaniu energią elektryczną? umiechumiechumiechumiech

dzieciaczek.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:50  
Cytuj
Widzę że nie wiesz co znaczy słowo którego użyłeś. A raczej próbowałeś użyć ;]
Masz tu definicję :

Elektryfikacja – proces mający na celu rozprzestrzenienie sieci elektroenergetycznej. Elektryfikowane są miejscowości lub obiekty przemysłowe, przez doprowadzanie linii elektrycznych ze stacji transformatorowych. Elektryfikacją nazywane jest również zakładanie sieci trakcyjnej nad torami kolejowymi lub stawianie słupów podtrzymujących linie energetyczne i odprowadzanie przewodów elektrycznych ze słupów do domów.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:50  
Cytuj
Nawet jeżeli ten czysto surrealistyczny pomysł na tramwaje w stalowej by sie sprawdził w co szczerze wątpie - unia ma za zadanie nas dymac z kasy chytry To i tak nie wyprze to ze środowiska lokomocji samochodów - chocby w naszym mieście - ludzie sa od nich uzaleznieni - np praca - nie am co nawet myslec o takich rozwiązaniach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 16:55  
Cytuj
No tak Jersey - ale przyjdzie moment, kiedy trzeba będzie zacząć projektować od zera miasta, które będą zużywać minimalną ilość energii, a komunikacja będzie się odbywać tylko i wyłącznie z wykorzystaniem urządzeń na energię elektryczną. A te miasta które już są, trzeba będzie pod tym kontem modernizować - za ogromną kasę.

fractal - definicje są dla uczniaków, którzy próbują coś pojąć. Osoba rozumiejąca temat, używa pojęć dla definiowania rzeczy nowych. Wiem, że to i tak za trudne dla ciebie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 17:22  
Cytuj
Taka modernizacja nie ma najmniejszego sensu w miescie ktore nie jest dobrze rozwiniete - ZMKS wystarczy - i nawet tego nie potrafia dobrze zrobic tylko cały czas kombinują - o tramwajach można pomarzyc - gdzie finanse i ludzie którzy mieliby sie tym zająć - w ZMKS całyt czas zmieniaja trasy i przystanki - ciekawe jakby to wyglądało z tramwajami - w stalowej pewnie by tory przenieśli...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11788
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 17:26  
Cytuj
W gruncie rzeczy wybiegliśmy w przyszłość, i to z bardzo optymistycznym podejściem. Rzeczywistość pewno będzie o wiele mniej świetlana. Tak czy owak, nie zazdroszczę ludziom, którym przyjdzie żyć za pięćdziesiąt i więcej lat.

Chyba że dojdzie do cudownego przełomu technologicznego.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:15  
Cytuj
moim zdaniem problemem nie jest cena paliwa, która jest niska na tle UE.

jeżeli chcesz za swoją miesięczną pensje kupić 500 litrów paliwa to masz dwie opcje:
1) narzekać, że paliwo jest drogie i lamentować że rząd nic z tym nie robi
2) zarabiać więcej, aby Cię było na to paliwo stać.

którą drogę każdy z nas wybierze, to jego wybór. przestałem wierzyć w rząd. zacząłem wierzyć w siebie. to się bardziej opłaca. wam również polecam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:23  
Cytuj
Czarnybukers - piękna idea - 2) zarabiać więcej, aby Cię było na to paliwo stać.
Będę brał nadgodziny, wbijał się na partaniny - wykończeniówki - w weekendy zaczne roznosić dodatkowo ulotki, będę szukał w każdej wolnej chwili sposobu na to jak tu sie jeszcze bardziej zaharować na smierć - by mieć na dodatkowy galon paliwa chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2011r. 19:26  
Cytuj
jersey, masz też drugą opcję - znajdź lepiej płatną pracę.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »