NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Papierosy,marihuana legalizować czy nie, wszystko o używkach
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 08:58  
Cytuj
Personalnie nie zamierzam zbawiać świata i mówić co wolno a czego nie - pod warunkiem ,że szkodzący sobie nie szkodzą przy okazji tym i mojemu zdrowiu - zazwyczaj jest tak ,że Ci którzy mogą coś robić nie zwracają już żadnej uwagi na tych którzy tego nie robią. chytry Nikt nie odpowiedział na moje pytanie - Co ma zrobić dziecko którego to rodzice są nałogowymi palaczami ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 08:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 09:02  
Cytuj
To bardzo kontrowersyjna sprawa - bo z jednej strony, państwo ma i tak za duże prawa do wtrącania się w rodzinę, a z drugiej wszelkie reperkusje zawsze odbiją się na dziecku.

Osobiście takiemu rodzicowi wepchnąłbym tego peta do tyłka. Ale cóż......akcje społeczne nie dają nic - może w jakiś sposób należałoby ich piętnować społecznie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 09:15  
Cytuj
Dałem taki przykład a nie inny ponieważ, na jakiej innej płaszczyźnie jak nie rodzicielskiej - ktoś będzie na Ciebie zważał i martwił się tym ,że i Tobie dostanie się troche tego do płuc - jak nie własni rodzice....np. alkohol - nie mogę być biernym pijącym w towarzystwie - i nie mam nic do tego chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 09:53  
Cytuj
dokładnie, niby jest kara za palenie w miejscu publicznym a wystarczy stanąć na przystanku mks i na 15 osób czekających 1 albo dwie palą a reszta co? truje się bo nikt nie wyciąga z tego konsekwencji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 09:55  
Cytuj
najbardziej własnie drażniącym scenariuszem jest - palący na przystanku gdzie 90% ludzi tam stojących nie pali a dym czuć wszędzie - i nie rozumiem dlaczego ludzie potrafia byc takimi hipokrytami nie zważając na drugiego człowieka chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 10:06  
Cytuj
A no dlatego że nikt ich za to nie kara, a jak by sie policja za to wzięła i nałożyła jednemu czy drugiemu mandat po 500zl to by się wieść rozeszła i przestali by palić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 10:31  
Cytuj
Tak miało byc z papierosami ale nie znam nikogo kto by dostał mandat a ludzi non stop mijam palącaych na ulicach - więc nie wiem jak z tolerowaniem tego przepisu jest chytry Ale gdy zalegalizuja trawkę to możliwe ,że będzie tak samo i nią umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3244
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 10:45  
Cytuj
Skoro nie żądasz kary więzienia za posiadanie papierosów, dlaczego ma to miejsce w przypadku marihuany?
Ignorancja?

Co do palaczy w towarzystwie, ja zauważyłem różnicę po ustawach wprowadzających restrykcje. W klubach itp. da się odychac.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 10:49  
Cytuj
Nikt nie napisaał o żadnej karze wymierzanej dla palaczy - papierosów czy to też marihuany - poprostu jeżeli juz jest cos lub dopiero ma byc zalegalizowane, to przydałoby się chociaż troche telerancji dla ludzi niepalących - i to wszystko - przedstawiam realia jakie panują i zwyczaje - palenie rpzy dzieciach czy na przystankach nie bacząc na innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3244
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 10:57  
Cytuj
Mnie też ten syf drażni.
Nie wiem czy pamiętasz ale dawniej kluby, puby przypominały komory gazowe. Teraz jest lepiej ok

10zł za paczkę tez zrobiło swoje
Ciekawym zjawiskiem jest iż częśc ludzi, zarabiających lekko powyżej minimalnej lub na bezrobociu, na papierosy stac.

Czy alkoholicy albo palacze z powikłaniami nie powinni się leczyc również na swój koszt?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 11:09  
Cytuj
Progres: gdy byłe za dzieciaka-sportowca wyjeżdzaliśmy na mecze i zawsze szukalismy baru po meczu to gdzie nie weszlismy na jedzenie to wszędzie - dosłownie mgły dymu unoszace sie pod sufitem - i zjedz w takim klimacie smacznie jedzenie i sie nie uduś - może i masz racje i powinno się ich diagnozowac jako "nałogowców" chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 11:44  
Cytuj
CYTAT
Skoro nie żądasz kary więzienia za posiadanie papierosów, dlaczego ma to miejsce w przypadku marihuany?
Ignorancja?

Co do palaczy w towarzystwie, ja zauważyłem różnicę po ustawach wprowadzających restrykcje. W klubach itp. da się odychac.

Papierosy w przeciwnieństwie do marichuany nie są zakazane, a za łamanie prawa należy się kara, jeśli zalegalizują to nie będę żądał więzienia ale konkretnych akcyz, podatków i służb odpowiedzialnych za pilnowanie tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 11:48  
Cytuj
Kary wiezeinia powinny dotryczyc tylko dilerów i ludzi którzy maja coś wspolnego z rozporwadzaniem nieleglnych substacji - zwykly palacz ktory nawet robi to nielegalnie powinien byc traktowany w lagodniejszy sposob chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 11:51  
Cytuj
CYTAT
Kary wiezeinia powinny dotryczyc tylko dilerów i ludzi którzy maja coś wspolnego z rozporwadzaniem nieleglnych substacji - zwykly palacz ktory nawet robi to nielegalnie powinien byc traktowany w lagodniejszy sposob chytry


Może masz rację ale dotkliwa kara pieniężna by się mu przydała, bo dlaczego to robi skoro nie wolno? Choć w zasadzie idąc tym tropem to złodziej samochodu też powinien dostać mandat a do paki powinien iść tylko szef gangu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 11:59  
Cytuj
Przywództwo w takich korporacjach jak mafia i dilerzy powinno byc karalne - szef gangu powinien dostac taka sama kare jak i zlodziej a mandat tro moze dostac ten co kupuje od zlodzieje bez papierow chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:01  
Cytuj
No może i masz rację, w każdym razie dopóki nie jest to zalegalizowane to powinny być kary i to surowe a policja powinna ścigać takich przestępców, bo w rzeczywistości nie jest jak w W11 czy detektywach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:05  
Cytuj
O konsensus trudno w sytuacjach które są dopiero w przyszłości obierane za cel - jak legalizacja marihuany - chociaż nie jest wiadome ani pewne czy dojdzie do tego - ale jeżeli żyjemy w państwie prawa to kary poiwinny być wymierzane za jego łamapnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:46  
Cytuj
Dokładnie kary powinny być za łamanie prawa, ale tego prawa też ktoś powinien pilnować, z sądy na facebooku większość była przeciw straży miejskiej, ale moim zdaniem policja nie daję sobie rady z pilnowaniem ulic, poprostu mają ważniejsze interwencje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 12:48  
Cytuj
Tak, ale niekiedy dzieje się i tak ,że przesadzają z ilościa mandatów tak jak to było podczas konkursu na wygranie policyjnego radiowozu - Alfa - kiedy to czepiali sie wszystkiego - tak samo robi prowincjonalna straz miejska czerpiąc z tego zyski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
Z paleniem marihuany jest tak jak z paleniem papierosów - szkodzi biernym palaczom ? Jak bede siedzial koło kogos kto jara to też się spale ? - to mnie zastanawia, bo jeżeli tak to jestem przeciw.


Na otwartej przestrzeni - raczej nie (zakładając, że w Twoja stronę nie będzie dmuchało np. stu palaczy fajki wodnej). W pomieszczeniu zamkniętym jest to już jak najbardziej możliwe. Gdybyś był np. w palarni (bez obiegu powietrza), to wdychając biernie dym z marihuany jesteś w stanie przyswoić jakąś część THC. Zresztą jest to też pewien sposób palenia tzw. "HotBox".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 15:25  
Cytuj
jadeti też o tym słyszałem i dlatego miałem wątpliwości chytry
Na świeżym powietrzu raczej nikt nie zezwoli na palenie marihuany, co innego w zaciszu własnego domu - gdzie nie szkodzi sie nikomu poza samym soba - i to by było najlepszy rozwiązaniem w wypadku legalizacji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 16:55  
Cytuj
Chamstwo palaczy jest jednym z argumentów przywrócenia straży miejskiej. Nie zawsze człowiek, ma ochotę zwraacać uwagę tytoniowym chamom. A tak - jeden telefon, i ich szybki przyjazd - i już mają 400 zł grzywny.

Miałem kumpla , który jarał gandzię w technikum - chłopak po kilku bachach zaczął okładać pięściami chodnik, bo mu się wydawało, że się z kimś bije - innym razem, próbował wejść na ścianę bloku - bo on widział drzewo.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 17:49  
Cytuj
Nakrotyki nieważne czy lekkie, miękie, twarde - każde z nich to potencjalne zagrożenie dla biorącego jak i będącego w pobliżu - na każdego może to działac inaczej i nie chciałbym się znaleźć w pobliżu typa który wziął mnie za drzewo i chce sie po mnie wspinać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 18:48  
Cytuj
Legalizacja to nie chodzi o to, że ludzie będą sobie sadzić plantacje marihuany i chodzić z blantami po mieście jak z fajkami. Chodzi o to, żeby nie karać osób które mają przy sobie do 2g zielska, tylko karać dealerów, którzy sadzą i rozprowadzają w większych ilościach to. Jak na razie w więzieniach siedzi 3/4 młodych ludzi którzy mieli właśnie takie śladowe ilości i my na nich płacimy te nieszczęsne podatki.

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 18:51  
Cytuj
CYTAT
Legalizacja to nie chodzi o to, że ludzie będą sobie sadzić plantacje marihuany i chodzić z blantami po mieście jak z fajkami. Chodzi o to, żeby nie karać osób które mają przy sobie do 2g zielska, tylko karać dealerów, którzy sadzą i rozprowadzają w większych ilościach to. Jak na razie w więzieniach siedzi 3/4 młodych ludzi którzy mieli właśnie takie śladowe ilości i my na nich płacimy te nieszczęsne podatki.


A skąd będą brali te 2g? Wiadomo że od tych co dilują w większych ilościach.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »