NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 »
Papierosy,marihuana legalizować czy nie, wszystko o używkach
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:36  
Cytuj
CYTAT
A właśnie - co tam słychać u dopalaczy.pl? Z tego co ja wiem, zwinęli się tylko na niby - z handlu w ustalonych punktach, przeszli na handel obwoźny - jednym słowem są na telefon.

W internecie podobno nic się nie zmieniło - tusk sledzi swoich przeciwników politycznych, nielegalny handel kwitnie.

Z tego co wiem to zwineli całkowicie swój internet, zamknęli również swoją stronę www zamknęli. Chyba że działają na zasadzie dilerów, to wtedy jest to możliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:40  
Cytuj
CYTAT
A właśnie - co tam słychać u dopalaczy.pl? Z tego co ja wiem, zwinęli się tylko na niby - z handlu w ustalonych punktach, przeszli na handel obwoźny - jednym słowem są na telefon.

W internecie podobno nic się nie zmieniło - tusk sledzi swoich przeciwników politycznych, nielegalny handel kwitnie.


I to jest argument za legalizacją. Jak dopalacze były legalne to państwo miało kasę z podatków a teraz nie dość że ma gówno to jeszcze idą wydatki na "walkę" z dopalaczami. A handel zszedł do podziemia bo popyt jest w dalszym ciągu.

Zakaz nic pozytywnego nie przynosi napędza czarny rynek a państwo ponosi straty poprzez niepobieranie podatków i wydatki na "walkę".

Zawsze powtarzałem: jak ktoś jest głupi to mi go nie szkoda i niech sobie żre te dopalacze czy jakiś inny chemiczny syf.
Zresztą ludzie sami jedzą np. słodziki w żarciu nie domyślając się tego jaki to dopiero syf a jakoś nikt nie walczy z tym dla dobra społeczeństwa.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:04  
Cytuj
kosmal - skoro dla ciebie jest to argument za legalizacją, to mam pytanko - za czyje pieniążki ratowano w szpitalach "niewinne" ofiary zabaw z dopalaczami? Brali za swoje, leczyli się za nasze - i właśnie tego chciałbym uniknąć. Jak ktoś bierze - niech się zrzeknie opieki medycznej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:06  
Cytuj
CYTAT
kosmal - skoro dla ciebie jest to argument za legalizacją, to mam pytanko - za czyje pieniążki ratowano w szpitalach \"niewinne\" ofiary zabaw z dopalaczami? Brali za swoje, leczyli się za nasze - i właśnie tego chciałbym uniknąć. Jak ktoś bierze - niech się zrzeknie opieki medycznej.

Dokładnie ile osób się tym potruło i leżało w szpitalach? i za czyje pieniądze była niesiona im pomoc? Ile razy jechała do nich karetka? Kto płaci za ich głupotę? podatnicy... a nie oni sami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:09  
Cytuj
Sprawa byłą nagłaśniana, bo akurat zależało na tym tuskowi - który jako wybawiciel społeczeństwa chciał medialnie zaistnieć. Jeśli dobrze pamiętam mówiło się wówczas o kilkunastu przypadkach. Nie pamiętam czy to prawda, ale o jakiś zgonach też media coś mówiły....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:16  
Cytuj
CYTAT
kosmal - skoro dla ciebie jest to argument za legalizacją, to mam pytanko - za czyje pieniążki ratowano w szpitalach \"niewinne\" ofiary zabaw z dopalaczami? Brali za swoje, leczyli się za nasze - i właśnie tego chciałbym uniknąć. Jak ktoś bierze - niech się zrzeknie opieki medycznej.


A nie można potraktować takiego delikwenta jak pijanego. Zrób sobie coś po pijaku to Ci szpital wystawi rachunek - to samo powinno dot. dopalaczy.
Ja nie widzę problemu aby poszkodowanych pod wpływem narkotyków traktować na równi z pijanymi.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:19  
Cytuj
Z tego co słyszałem, leki używane do ratowania amatorów jazdy na koksie nie są tanie. Do tego specjalistyczne badania krwi na cito.

Już to widzę, jak płacą za uratowanie swojego tyłka przed ostatecznym odlotem do krainy wiecznego ćpanka. umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:22  
Cytuj
Z tym ratowaniem ludzi młodych po alkoholu czy innych substancjach...różnie bywa w Stalowej - chyba sami znacie przypadek - który nie był aż tak dawno - zgonu na dołku młodego człowieka, przez pomyłke lekarza...na środki nie wydali ani grosza w jego przypadku - tylko na dołek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Z tego co słyszałem, leki używane do ratowania amatorów jazdy na koksie nie są tanie. Do tego specjalistyczne badania krwi na cito.

Już to widzę, jak płacą za uratowanie swojego tyłka przed ostatecznym odlotem do krainy wiecznego ćpanka. umiech


No to niech zdychają, dlaczego państwo czyli ja, Ty i reszta ma na nich płacić. Trza było myśleć przed ćpaniem.
Litość powoduje, że ćpaczy nie ubywa bo wiedzą, ze ktoś ich będzie leczył.
Niech ich leczą markoty czy inne takie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:34  
Cytuj
Świetnie kosmal - cieszę się, że myślisz w tym temacie podobnie. Tylko że wiemy, jakie w Polsce jest prawo. Jak chcesz się zarejestrować do lekarza, to bez podbitej legitymacji nie masz czego szukać. Jak ktoś umiera - to karetkę wysyłą się bez względu na wszystko (i chyba tak jednak powinno być), tylko że potem nie ma komu zapłącić za ratowanie ćpuna (kiedyś było tak, że jak karetkę wzywano do pijanego - bo na przykład pociął się szkłem, to i tak płaciła za karetkę)

Co jeśli przez ratowanie ćpuna, karetka nie wyjedzie do kogoś umierającego na zawał?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Świetnie kosmal - cieszę się, że myślisz w tym temacie podobnie. Tylko że wiemy, jakie w Polsce jest prawo. Jak chcesz się zarejestrować do lekarza, to bez podbitej legitymacji nie masz czego szukać. Jak ktoś umiera - to karetkę wysyłą się bez względu na wszystko (i chyba tak jednak powinno być), tylko że potem nie ma komu zapłącić za ratowanie ćpuna (kiedyś było tak, że jak karetkę wzywano do pijanego - bo na przykład pociął się szkłem, to i tak płaciła za karetkę)

Co jeśli przez ratowanie ćpuna, karetka nie wyjedzie do kogoś umierającego na zawał?

Niestety tak jest u nas,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:41  
Cytuj
CYTAT

Co jeśli przez ratowanie ćpuna, karetka nie wyjedzie do kogoś umierającego na zawał?


Trudno, nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji ale takie jest życie, nic na to nie poradzę, przecież do pijakow też jeżdżą karetki a na odległość nie da się ocenić powodu zejścia.

Ćpuny były, są i będą, trudno, tak jak klęski naturalne, najlepsze co możemy zrobić to nie litować się nad nimi i alkoholikami też, jak ktoś chce się leczyć to to zrobi a jak nie to do ziemi i nie będzie truł reszty społeczeństwa.umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:46  
Cytuj
No i widziecie - nasuwa się jeden wniosek. Po co legalizować narkotyk, jeśli po pierwsze: będzie to dodatkowe zagrożenie dla naszych dzieci, po drugie, dodatkowe koszty na leczenie kogoś, kto chce ze swojego życia uczynić krainę szczęśliwości na koksie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 19:27  
Cytuj
CYTAT
No i widziecie - nasuwa się jeden wniosek. Po co legalizować narkotyk, jeśli po pierwsze: będzie to dodatkowe zagrożenie dla naszych dzieci, po drugie, dodatkowe koszty na leczenie kogoś, kto chce ze swojego życia uczynić krainę szczęśliwości na koksie.


A teraz jest inaczej? Wydajemy miliardy na walkę z narkotykami. A tak to nic by się nie zmieniło kraj by zaoszczędził kupę kasy i dodatkowo były by wpływy z podatku.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:42  
Cytuj
CYTAT
No i widziecie - nasuwa się jeden wniosek. Po co legalizować narkotyk, jeśli po pierwsze: będzie to dodatkowe zagrożenie dla naszych dzieci, po drugie, dodatkowe koszty na leczenie kogoś, kto chce ze swojego życia uczynić krainę szczęśliwości na koksie.

Zgadzam się z tobą, nawet holandia wycofuję się z legalizacji narkotyków tzn. chcą karać za posiadanie narkotyków. W końcu zobaczyli co się tam tak naprawdę dzieję. I to nie prawda że chcą to zmienić tylko dlatego że obcokrajowcy przyjeżdżają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3244
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 23:54  
Cytuj
czy ratowano do tej pory kogoś po trawie?
a po alkoholu?
myślicie coś?


CYTAT
Z tego co wiem to zwineli całkowicie swój internet, zamknęli również swoją stronę www zamknęli. Chyba że działają na zasadzie dilerów, to wtedy jest to możliwe.

nie czytasz postów tylko klepiesz swoje i myślisz że będziesz poważnie traktowany w dyskusji?! o tm już się produkowałem
nie czyrtasz to nie zabieraj głosu, proste
co za historyje o holandii? skąd te bajki?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 00:28  
Cytuj
Porównujecie maryhe do dopalaczy ?? jakoś jeszcze nie słyszałem żeby ktoś zajarał się na śmierć ... a za czyje leczeni są palacze ?? czy alkoholicy ?? ci drudzy nawet dostają renty :szok: ... już nawet nie wspominam że w kilku krajach to "lekarstwo" (marihuana) ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 06:44  
Cytuj
A ile poszło na ten wspaniały odddział , placówkę czy cokolwiek to jest - do "chemicznej kastracji pedofilów" - wierzycie, że Państwo daje kase na utrzymanie tego miejsca? Wierzycie, że ktoś tam wogóle wylądował? Marnotrawienie pieniędzy to jedno, a świadome wydawanie ich na ratowanie ofiar narkotycznych libacji, z których palikotowy model Państwa chciałby ciągnąć korzyści to drugie.

Gdyby cała kasa z paierosów i wódy szła na profilaktyke antyuzależenieniową, - to alkoholizmu w Polsce pewno prawie wogóle by nie było, tak samo jak i umierających na raka płuc.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 06:58  
Cytuj
miriam jedni robią miliardy na handlu narkotykami inni robią miliardy na walce z narkotykami. Narkotyków na rynku nie brakuje. Każdy może kupić tyle towaru ile chce. Utrzymywanie tego stanu jest po prostu bezsensowne. Narkotyki były są i będą, żadne zakazy tego nie zmienią. To tylko kwestia kasy. Państwo może na tym zarabiać lub wydawać kasę na walkę z wiatrakami. Dziś woli wydawać.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
czy ratowano do tej pory kogoś po trawie?
a po alkoholu?
myślicie coś?


CYTAT
Z tego co wiem to zwineli całkowicie swój internet, zamknęli również swoją stronę www zamknęli. Chyba że działają na zasadzie dilerów, to wtedy jest to możliwe.

nie czytasz postów tylko klepiesz swoje i myślisz że będziesz poważnie traktowany w dyskusji?! o tm już się produkowałem
nie czyrtasz to nie zabieraj głosu, proste
co za historyje o holandii? skąd te bajki?

Czyatm posty w przeciwieństwie do ciebie. A o holandi mówili w pon w tv, ale jak ktoś nie widzi świata poza internetem, to tak to jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3244
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:09  
Cytuj
zubr: wcześniej dałem linki gdzie możesz sobie dopalaczy kupic.
Nie wierz we wszystko co usłyszysz 3po3 w tele-ogłupiaczu.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:10  
Cytuj
Andzej ma racje.
Handlarze narkotyków jak i je zwalczający żyją w swoistej symbiozie i tu idealnie pasują słowa - "Nie o to chodzi był złapać króliczka, ale by wciąż go gonić"!
Po co maja legalizować cokolwiek i rezygnowac z tak lukratywnego biznesu chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11998
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 11:12  
Cytuj
Chory kraj - w którym Państwo ciągnie zyski od upijania społeczeństwa i od uzależnienia się ludzi od nikotyny. Przecież to jest legalne niszczenie społeczeństwa. A jeszcze niektórzy przyklaskują, gdy pada propozycja, aby w ramach samounicestwienia zezwolić na kolejne trucizny - w imię jeszcze większych wpływów do budżetu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 11:32  
Cytuj
Mirek - ale są także poruszane tutaj kwestie wolnej woli - czy z legalizacja czy bez każdy ma dostęp do dopalaczy i marihuany - więc powoli zaczyna wychodzić na to ,że więcej + ma jednak legalizacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 11:46  
Cytuj
CYTAT
Chory kraj - w którym Państwo ciągnie zyski od upijania społeczeństwa i od uzależnienia się ludzi od nikotyny. Przecież to jest legalne niszczenie społeczeństwa. A jeszcze niektórzy przyklaskują, gdy pada propozycja, aby w ramach samounicestwienia zezwolić na kolejne trucizny - w imię jeszcze większych wpływów do budżetu.



miriam nie kraj jest chory tylko człowiek, który myśli że jak kupi wódkę w sklepie to musi jej wypić tyle by padł na pysk, jest idiotą. Tak samo z narkotykami legalne nie znaczy obowiązkowe. Trzeba być kretynem by tak pomyśleć ale zdarza się. Dziś i tak się leczy ćpunów i alkoholików i kasa płynie szerokim strumieniem. Jak ktoś chce się narkotyzować to nikt mu nie zabroni. Dla ćpuna nie ma znaczenia czy narkotyki są legalne czy nie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »