NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Belka skrętna Peugot,
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 14:06  
Cytuj
Witam!
Szukam specjalisty do wyregulowania tylnego zawieszenia w Peugocie 306. Dokładniej mówiąc, trzeba podnieść dupe.
Gdzie w okolicy można takową czynność zrobić i ile za taką usługę muszę zapłacić.
Dzięki.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 14:06  
Cytuj

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 20 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2011r. 23:08  
Cytuj
Mogę polecić p. Pietruszyńskiego przy obwodnicy, dojazd od ronda z biedronką w rozwadowie, przejechać przez wiadukt do nikąd, za wiaduktem w lewo i pod wiadukt, za 20m w lewo, za 50m w prawo. Ta belka to kapryśne urządzenie, a jemu bardzo sprawnie poszła wymiana tego ustrojstwa w 405umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 00:42  
Cytuj
CYTAT
Szukam specjalisty do wyregulowania tylnego zawieszenia w Peugocie 306. Dokładniej mówiąc, trzeba podnieść dupe


A co takiego można w takim zawieszeniu regulować? Toż to kawał żelastwa tylko.
Trzeba to inaczej podeprzeć.
Zatem - amorki + sprężyny.

Ale najpierw sprawdź, czy jedna ze sprężyn ci nie walnęła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
SM2
SM2
SM2
Posty: 9
Dołączył: 12 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 08:41  
Cytuj
jak już udzielasz porad to najpierw zapoznaj się jak wygląda belka w 306 ... sprężyna pękła... nie bądź lajkonikiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2011r. 08:47  
Cytuj
KolEGO JAKA SPRĘŻYNA? W belce są pręty zastępujące sprężyne i zależnie od ustawienia na wieloklinie zmienia się ustawienie kół.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 08:35  
Cytuj
W megance 1 i Lagunie 1 było zawieszenie na drązkach skrętnych bez żadnych spręzyn.
Plus taki, że w bagażniku nie było takich wielkich wnęk na sprężyny.
Minus takiego zawiasu - z wiekiem siada, niektóre stare meganki i laguny nawet na pusto mają uglebione dupsko.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 09:45  
Cytuj
Wypowiadam się jako kobieta więc nie wiem czy ktoś to weźmie pod uwagę. A więc, mam Renault Laguna z 1998 roku, w lecie tego roku mechanik miał zrobić tył samochodu żeby nie pękły pręty. Czyli wyglądało to tak że nie wymienił starej belki tylko coś zrobił w obcenej. Tył podniósł za bardzo jak dla mnie do góry (nie wiem w jakim celu zresztą) i po wyjeździe na wakację do Kołobrzegu, gdzieś między Warszawą a Bydgoszczą pękł pręt. :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 10:20  
Cytuj
Mmala zmień mechanikaumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 10:29  
Cytuj
CYTAT
Mmala zmień mechanikaumiech

to była na szczęście jego jedyna wpadka, doszliśmy do porozumienia,
Głównie chodziło mi o to że, moim zdaniem oczywiście, należy wymienić całą belkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 10:31  
Cytuj
jeżeli dobrze zrozumiałam, to "podnieść dupę" wiąże się z przekręceniem pręta (co było zrobione w moim samochodzie) i ten właśnie przekręcony pręt pękł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 10:44  
Cytuj
ja robilem swoja belke u kolesia z sandomierza zajmuje sie tym juz z 10 lat robi bardzo dobrze i kilku mechanikow z stw korzysta z jego uslug tu tel 695634495.
A co do belki w lagunie to tam wystarczy wymienic dwie tuleje i 4 drążki i mamy prakrycznie nowa belke ale tu zalezy oczywiscie od jej ustawienia i nie tylko "pretów" jak to ktos napisal ale takze tych tulei metalowo-gumowych a przestawic nawet te prety to nie taka prosta sprawa..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »